[ voja_pfc @ 21.03.2005. 20:02 ] @
Kupio sam nov modem (stari riknuo), intel 536ep (data/fax/voice) v.92 , sto se tice interneta sasvim ok se kaci i tu nema problema, ali uopste ne registruje poziv.
Pokusao sam da namestim caller id i sekretaricu ali kad se okrenem nista, ne reaguje. (ne pokazuje ni N/A poziv, bas nikakva reakcija), kao da i nema poziva. i preko hyperterminal-a nista.
Proverio sam kablove, sve je ok, i stavio nove drivere, ne znam sta nisam pokusao i nista.
Na starom je sve to ok radilo.
Da li je neki problem do modema pa da ga menjam, ili nesto drugo da uradim?
Hvala unapred,
Pozdrav!
[ mikizr @ 07.04.2005. 10:14 ] @
Imam isti problem koji me već dva dana izluđuje, ako nađeš neko rešenje javi!
Pozdrav Mikizr
[ markolazarevic @ 11.04.2005. 10:05 ] @
mozda je pulsno biranje podeseno, tako je mene zezalo
[ voja_pfc @ 21.04.2005. 23:57 ] @
Citat:
mikizr: Imam isti problem koji me već dva dana izluđuje, ako nađeš neko rešenje javi!
Pozdrav Mikizr


Nisam nasao resenje, zamenio sam ga jednom pa opet nije htelo, pa posle vratio i uzeo pare nazad.
Znaci krs modem.
[ nerevarine @ 22.04.2005. 01:39 ] @
I ja imam isti problem, resavao sam ga tako sto sam ja zvao, cak sam podesio sve isto kao i na tom drugom racunaru ali opet nece.
[ Marcony @ 22.04.2005. 16:08 ] @
Mucio sam se sa Lucentovim modem i istim problemom.
Meni je to bilo potrebno zbog dial-in pristupa.
Proveravao sam preko Hyper-terminala koji bi trebao da prikaze RING kada neko zove.

Toga nije skoro uopste bilo, RING se pojavi jednom u milion zvonjava, pa sam malo prepravio modem. Pogledao sam kuda vode vodovi koji su zaduzeni za RING signal. Ispostavlja se da vode (skoro) direktno u glavni cip.

Dodao sam neku elektroniku, ali i pored najbolje volje nije hteo da radi sem u retkim prilikama.
Na kraju sam digao ruke od njega i vratio se dobrom starom Rockwell-u 33600.

Znaci, nema veze ni sa kakvim podesavanjima u Windows-u, vec je problem do modema.