[ stojakovicv @ 22.03.2005. 07:45 ] @
monitor mi je pomesao boje pomagajte!
ona gornjalinija u windowsu od prozora kad ga maximizujem je crvene boje, umesto plave kako bi trebalo da bude kod mene. Donjna linija- taskbar je u sredini plava sto je ok, a sa strana ide u zuto!

kad probam DEGAUS - razmagnetisavanje malo se stanje poboljsa, ali se opet sve vrati na staro - odnosno novo nastalo stanje koje me nervira!

Da li je monitoru dosao kraj ili sta? jel postoji neko resenje da ga otvorim pa malo da ...cacnem ovo i ono?
Rec je o Samsung monitoru SyncMaster 753S

moderatore ako je tema na pogresnom mestu, molim te prebaci je negde gde bi ljudi koji se razujmeju u problematiku pristupili resavanju problema, mozda u odeljak za ELEKTRONIKU?

[ pctel @ 22.03.2005. 12:11 ] @
Citat:
stojakovicv: jel postoji neko resenje da ga otvorim pa malo da ...cacnem ovo i ono?
ne.
[ sakam @ 23.03.2005. 09:53 ] @
monitor je magnetiziran treba se razmagetizirati a to se radi sa pomocu namotke za demagnetizaciju idi u neki rtv servis i recimu da se monitor treba demagnetizovati.
ili mozes si to da uradis ne treba da otvaras monitora.
[ stojakovicv @ 23.03.2005. 22:16 ] @
kako da to uradim? probao sam sa pistolj lemilicom, ona u sebi ima trafo, postigao sam dobre rezultate u sredini ekrana, ali su ivice nepopravljive!
[ nibleri @ 24.03.2005. 20:10 ] @
Pozdrav,
probaj da ostaviš monitor preko noći isključen iz struje meni to uspjeva sa tv-om.
[ Šofko @ 29.03.2005. 14:45 ] @
Ja to rješavam preko puta izbornika na monitoru!!
Ne znam dali ovu opciju imaju svi monitori ali potraži negdje u izborniku monitora opciju Deagauss!!! Kod mene kada odabereš tu opciju slika na ekranu malo zavibrira i zatim se izoštri i vrati sve boje kako su bile!!
Ako nemaš te opcije onda probaj ostaviti monitor preko noći ugašen kao što je nibleri napisala! Trebalo bi pomoći!!
Pozdrav!!
[ Šofko @ 29.03.2005. 14:48 ] @
Ops nisam pročitao ovo gore da ti niti degauss ne pomaže!!
[ XneleX @ 31.03.2005. 20:29 ] @
Probaj da drugi kupis mozda drugi nece mijesati sala mala !!!
[ strš @ 07.07.2005. 00:45 ] @
Pogledaj dali blizu monitora imaš zvučnik ili uređaj koji pravi magnetno polje.Skoro svaki tv i monitor pri uključenju razmagnetiše se pomoću namotaja okolo monitora(unutra).
[ CroInspector @ 07.07.2005. 22:19 ] @
Kao prvo: pokusas li otvoriti monitor i pocnes "sam svoj mastor" akciju brzo ces u ambulantnu (kao i tvoji ukucani - ako ih imas). Racunalni monitor sadrzi izuzetno otrovne i vrlo opasne materijale koji ti jako mogu nastetiti zdravlju.

Tvoj problem, gledaj, izvora problema moze biti mnogo, a da se ti ne bi morao toliko opterecivati posjeti ovlasten Samsungov servis - koji ti je najblizi te bi ti oni trebali (besplatno?!) napraviti dijagnozu.