[ torbica @ 09.06.2002. 03:35 ] @
Zvanicni sajt manifestacije nalazi se na adresi:
http://leto.elitesecurity.org

Informacije o manifestaciji postovane su na listi na adresi:
http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=10921

[Ovu poruku je menjao Miloje Sekulic dana 23.06.2002 u 12:36 PM GMT]
[ ventura @ 11.06.2002. 22:26 ] @
Zna moj cale uvoznika Heinekena za YU, ja samo znam da je lik iz Boleca, ali mogu da pitam caleta da mi da njegov telefon, samo treba tacno videti sta nama treba.. Sponzorstvo, promotivna prodaja, ili nesto trece...

Ali za Sponzorstvo nemozemo samo nazvati coveka i reci, 'e, znas sta, mi organizujemo IT Leto, aj da nam budes sponzor i poklonis tonu piva...', nego mora tacno da se zna 'Mi organizujemo manifestaciju IT Leto, koje se odrzava tad i tad, bice ti i ti novinari, pokrovitelji su te i te TV kuce, ta i ta ministarstva, bice toliko ljudi, trajace toliko...'
A ja koliko vidim za sad mi nemamo nikakvih odgovora..

011-3063427 je broj od ribe koja je organizator tamo, zaboravih joj ime, uglavnom nek je torbica nazove, nek objasni stvar, i Pink ce biti medijski pokrovitelj... U svakom slucaju, ja cu ih dovesti kad pocne IT Leto, ali je ipak lepse kad se unapred sve dogovori...
[ 01011011 @ 14.06.2002. 10:37 ] @
Steta sto mi nisu poslali pasos do sada, tako da necu uspeti biti u Jugoslaviji. Druga stvar je da bi moj band SUICIDE NOTE, rado svirao na zurci, nedjutim problem mije pasos, jer kasni. Inace mi smo nesto sto se zove grind core Death Metal...Nesto novo :)
[ PsYhO @ 14.06.2002. 10:51 ] @
ocu ja da pustam
ocu i ja da pustam
moze?!
[ StratOS @ 14.06.2002. 10:52 ] @
Hm, mislim, da bi bilo predaleko za mene ....
A što ču drugo da radim ...
Slovenije nema više na SP u nogumetu, nemam ni Zahoviča ni Katanca da me vode !!!

Jao jao

[Ovu poruku je menjao StratOS dana 16.06.2002 u 11:00 PM GMT]
[ Dacka @ 14.06.2002. 12:05 ] @
Nije lose :)))))

Za sada ja mogu da ponudim samo promovisanje programa na Studiu-B i to za Dz.
[ McKracken @ 14.06.2002. 12:58 ] @
Citat:
seljak tasa:
dragi prijatelji,

najavljujem svoj dolazak na manifestaciju. u kontaktu sam sa mojim prijateljima iz INternet Cluba (www.internet.org.yu) pa se nadam da ćemo i ekipno nastupiti.
naravno, biće tu kajmaka, sira, jaja, rakije... :-)
Tasa
www.tasa.co.yu


Nemoj samo neku FAKE rakiju.. :) Takodje, da se i ja prijavim da dolazim :) Sta mislite na nako predavanje o reversingu ?

McKracken
[ torbica @ 14.06.2002. 13:00 ] @
Citat:
mungos:
RS Mini Bus

Ionako camimo citavo ljeto (nema svako love za more :)
mislim da bi bila dobra ideja da se mi bosanci (RS)
nekako organizujemo i odemo na ES LETO.

Prevoz nije skup do BGD, mada je malo frka oko smjestaja, ipak
9 dana nije mala stvar, mi bismo mogli doci na manje, a tu su
tetke, stricevi, ujne, prijatelji i ostala mlogobrojna familija..

Ja koliko sam sapazio iz RS su: Zeljo, ja, KAAN, drZidoo, Borg,
ima jos par likova iz BL/Bijeljine, tu ima jos par likova iz
federacije, znaci dosta zanimljivo drustvance... negdje nas
10-tak bi moglo otici... naravno nisu to svi informaticari iz BL, ima nas... :o

Naravno, samo ako nas zovu braca srbijanci... :D

braco bosanci :)
mi vas zovemo :)
sto se smestaja tice objavi koliko vas ide i odnos m/z
pa cemo da vam organizujemo smestaj kod nas, ko u stara vremena (razmena)
a savetujem ti da pokrenes drugu temu na events-u RS na ES letu da se izdogovarate.....
pozdrav Zoran
[ torbica @ 14.06.2002. 13:05 ] @
Citat:
McKracken:
Citat:
seljak tasa:
dragi prijatelji,

najavljujem svoj dolazak na manifestaciju. u kontaktu sam sa mojim prijateljima iz INternet Cluba (www.internet.org.yu) pa se nadam da ćemo i ekipno nastupiti.
naravno, biće tu kajmaka, sira, jaja, rakije... :-)
Tasa
www.tasa.co.yu


Nemoj samo neku FAKE rakiju.. :) Takodje, da se i ja prijavim da dolazim :) Sta mislite na nako predavanje o reversingu ?

McKracken

sjajna ideja :)
[ filmil @ 14.06.2002. 14:20 ] @
Citat:
seljak tasa:
naravno, biće tu kajmaka, sira, jaja, rakije... :-)


Dragi Taso,

Ima li te još na Kaleniću? Valjaće da se kupi za vikend dobar sir.

f.

[ NiGhT-BlAdE @ 14.06.2002. 20:08 ] @
Hehe konachno se neko setio da lepo uchini zanimljivim shto se tiche polja informatike :) svaka chast momci ...
Mozhda i ja navratim eto chisto da bacim oko :)
[ Marko Bijelic @ 14.06.2002. 20:25 ] @
A dje je Sport ?

Napraviti jedan turnir u malom fudbalu ili basketu bila bi odlicna
stvar. Npr. stvarno bi bio fazon vidjeti i ucestvovati na utakmicama
izmedju ekipa raznih foruma....

Takodje treba kontakirati domace "podrumske" grupe ili dovesti
nekoliko DJ*va da merak bude potpun.

Naravno pod hitno treba odraditi sajt IT leta, evo ja se javljam
da pomognem u HTML/CSS dizajnu + ASP/SQL programiranju... znaci
sto prije skupiti ekipu i baciti se na posao.

Mene dosta zanima "Biznis subota"... ko jos dolazi osim Sane...
bTw, kad smo vec kod nje - da li sprema neki prigodni program za
ESovce

Dalje, da li se u Web Dev & Dgn sprema jos ika prezentacija
softvera osim nekretnina ?
[ marko85 @ 14.06.2002. 20:31 ] @
Sjajna ideja.
Ali nadam se da cu moci da dodjem u Jugoslaviju pre nego sto se zavrsi.Voleo bih da vidim malo oko web design i Linux vs Windows ali ne znam mozda usped da stigne na vreme.
A gde ce biti???
Pozdrav
[ torbica @ 14.06.2002. 23:14 ] @
Sto se tice web dizajna i programiranja
i digital art-a, nasao se koordinatori selektor, to je nexus :)
detalje oko takmicenja nize na ovoj temi :)

[Ovu poruku je menjao torbica dana 15.06.2002 u 03:14 AM GMT]
[ seljak tasa @ 14.06.2002. 23:38 ] @
[quote]mungos:
RS Mini Bus


Prevoz nije skup do BGD, mada je malo frka oko smjestaja, ipak
9 dana nije mala stvar, mi bismo mogli doci na manje, a tu su
tetke, stricevi, ujne, prijatelji i ostala mlogobrojna familija..


dragi prijatelji,

sajt www.turizam.co.yu će maksimalno podržati ovu manifestaciju (info je već na prvoj strani).
Svim učesnicima ES LETA biće omogućeno gratis korišćenje servisa BESPLATAN ODMOR (razmena smeštaja) od danas do kraja manifestacije, kao bi pomogli smeštaj učesnika sa strane.
[ dr ZiDoo @ 15.06.2002. 14:55 ] @
Citat:
torbica:
10.30 - 11.00. Doček gostiju, posluženje, lični kontakt, prikupljanje podataka, podela materijala.
11.00 - 11.45. Promocija manifestacije, predstavljanje sponzora, raspored događaja, predstavljanje organizatora, poziv za učešće i medijsku podršku.


Ja kontam da zapalim iz BanjaLuke u BG na ovo, milim da je to skroz dobro samo jedno pitanje: Gdje se to održava? Gdje ja da upanem kada dodjem u BG? Ulica brojm broj telefona neciji nilo šta... pitanje je za torbicu(organizatore)
[ Serbian Fighter @ 15.06.2002. 20:11 ] @
Klub Bonafides u podrumu Pravnog Fakulteta:
Bulevar kralja Aleksandra [Bulevar revolucije] 67
Plan:
Vi svi dolazite sa Autobuske stanice ili Zeleznicke .. Dakle gledajte plan i recite jel ima nesto nejasno:
Prvi put:

Drugi put:

Detaljno mesto susreta!

Za slucaj da nesto nije jasno!
Evo slike bez linija , gde se sve jasnije vidi!


Dakle postoja dva puta kojima je lako doci od stanice do Bonafidesa peske , oba su oko 20ak minuta hoda!
Za slucaj da se izgubite :
Pitajte gde je Pravni Fakultet i vrlo lako cete naci Bonafides kada dodjete ispred Pravnog! Malo dole niz onu ulicu i prva vrata desno , a tamo ce te vec nekog videti.
[ Flasica @ 16.06.2002. 20:11 ] @
Momci,
Stvarno ste me iznenadili(enstremno prijatno). Nisam ocekivao nista slicno, i slobodno mozete racunati na mene. Dolazim, i pomoci cu sta god vam treba. Program je ok, nisam ga detaljno citao, ali imam poverenja u organizatore. Samo bih imao jedan manji predlog:
Stvarno bi bilo strava da otstampamo majce sa logom ES-a i nickovima - naravno posao je zahtevan i unosan, ali bi bilo dobro.
Izvinote sto se nisam ranije javio.

Pozdrav

Flasica
[ torbica @ 17.06.2002. 03:07 ] @
prijavljeni DJ-i za sad
UroS
Dope - Sladjan
Psycho
[ caboom @ 17.06.2002. 03:18 ] @
hmm.. lepa manifestacija :)

bilo bi dobro da ima sto vise ovakvih okupljanja, nevezano za it leto, posto, uopsteno gledano, nedostaju dogadjanja koja bi okupila ovakvu vrstu subkulture na jednom mestu, a nekako je i zanimljivije videti ljude uzivo.
nadam se da ce torbicu posluziti kung-foo u organizaciji i ovog puta, ne zavidim mu i svaka cast na trudu. :)
[ torbica @ 17.06.2002. 03:23 ] @
Citat:
caboom:
hmm.. lepa manifestacija :)

bilo bi dobro da ima sto vise ovakvih okupljanja, nevezano za it leto, posto, uopsteno gledano, nedostaju dogadjanja koja bi okupila ovakvu vrstu subkulture na jednom mestu, a nekako je i zanimljivije videti ljude uzivo.
nadam se da ce torbicu posluziti kung-foo u organizaciji i ovog puta, ne zavidim mu i svaka cast na trudu. :)

kao sto znate caboom je jedan od administratora box.sk projekata i zamolio sam ga odrzi jedno lepo interaktivno predavanje o box.sk projektu :)
[ caboom @ 17.06.2002. 03:26 ] @
Citat:
kao sto znate caboom je jedan od administratora box.sk projekata i zamolio sam ga odrzi jedno lepo interaktivno predavanje o box.sk projektu :)

huh, ok ako to nekoga zanima, sto se mene tice, nema problema.
[ Serbian Fighter @ 17.06.2002. 14:49 ] @
Hajde ovako.
Ko je za [CS] i BASKET turnir neka mi se javi preko PP. Ukoliko je dovoljno ljudi objavicemo zvanicno da se jos nakupi. Ali za pocetak da proverimo ima li uopste zainteresovanih.
[ Gojko Vujovic @ 17.06.2002. 14:50 ] @
Citat:
mungos:
cini mi se da se pocetkom svake godine odrzavaju seminari pod vodjstvom grupe koja se cini mi se zove IQM [co.yu]. To su kao ljudi koji su prvi prodali pamet strancima, neko od njih vodi i neki sajt [najveci svjetski] za prodaju metala...


Blizu si, ali oni ne prodaju metal vec odrzavaju sajt sa najvecom bazom podataka o razlicitim vrstama CELIKA, sa pretrazivanjem i slicno, i prodaju pristup tim podacima. Sajt je http://www.key-to-steel.com/ pa mozete pogledati..

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 17.06.2002 u 02:51 PM GMT]
[ ShojkE @ 17.06.2002. 14:51 ] @
OK...
Miloje i ja smo se ofline (izvan foruma) dogovorili da napravimo "okrugli sto" koji bi okupio sve eminentnije IT novinare i da u nekoliko sati svi zajedno prodiskutujemo o desavanjima koja su se desila i o onima koja su najavljena... Po svemu sudeci ja cu biti modelator, tako da svi predlozi i vise nego dobrodosli, a ukoliko je neko od novinara zainteresovan svakako moze da nam se prikljuci... Vreme i datum ce Miloje izbaciti na forumu...

>>>> bTw trebalo bi dovesti i ekipu iz casopisa *net Ogledalo [jel on jos uvjek postoji ?] iako su vecina doktori i magistri, rijec je o ljudima koji vrlo jednostavno objasnjavaju e-komerc pojmove... <<<<<

Ekipa "Internet ogledala" ce biti prisutna na ES letu i pokusati da program ucini sto bogatijim... Takodje smo se dogovorili i oko medijskog sponzorstva i, kao sto si gore mogao procitati, zajednicke realizacije jednog od desavanja unutar ovog ES leta...

Sto se tice sportskih aktivnosti moglo bi se organizovati turnir u odbojci na pesku... Pogledacu da ostvarim saradnju sa vlasnicima Lida, tako da bi dana kada se organizuje turnir moze besplatno prelaziti i prisustvovati takmicenju... Voleo bih da cujem vase komentare na ovu ideju...

Takodje, kao sto smo svi konstatovali treba sto pre napraviti ES leto web strane sa svim informacijama i ucesnicima... Organizacija ce na taj nacin ici daleko lakse i brze...

Isti sadrzaj sam postavio kao novu TEMU pod IT Evente, tako da novinari mogu pod njom diskutovati i dopunjavati ideju... Ukoliko se modelatorima ovo ucini kao nepotrebno imaju mog blagoslov da je skinu...
[ ShojkE @ 17.06.2002. 15:12 ] @
OK sa moje strane dolazi ekipa od nas cetvoro....
Dovoljno je da se naprave cetiri ekipe od po cetiri coveka, pa da se ubijemo od odbojke...
Ajde neka prodje dva tri dana pa da vidimo da li postoji dovoljno zainteresovanih...
[ proka @ 17.06.2002. 19:13 ] @
Citat:
Flasica:
Momci,
Stvarno ste me iznenadili(enstremno prijatno). Nisam ocekivao nista slicno, i slobodno mozete racunati na mene. Dolazim, i pomoci cu sta god vam treba. Program je ok, nisam ga detaljno citao, ali imam poverenja u organizatore. Samo bih imao jedan manji predlog:
Stvarno bi bilo strava da otstampamo majce sa logom ES-a i nickovima - naravno posao je zahtevan i unosan, ali bi bilo dobro.
Izvinote sto se nisam ranije javio.

Pozdrav

Flasica


to bi zaista bilo sjajno, ali me takodje zanima da li ima neko ogranicenje sto se tice godina? Naime ja imam 17 godina i bavim se web dizajnom i veoma bih voleo da cujem na koji nacin drugi dizajneri razmisljaju, ako i neke njihove male trikove... tako da me zanima da li bi tu bilo mesta i za nas mladje?
[ Flasica @ 17.06.2002. 22:16 ] @
Pa momci, posto imam 14 god. , stvarno bi bilo ocajno sa moje tacke gledista da bude takvog ogranicenja.... :)))
Ako ga nema, ocekujte me. Usput, sta je sa mojom idejom, podrzano ili ne? Ako ne majce, nebi bilo lose makar bedjevi.

Pozdrav
Flasica


[ proka @ 17.06.2002. 23:16 ] @
razmisljajte i o malom fudbalu, potom DoD-u (mnogo dobar mod za HL), bilo bi zanimljivo i neko takmicenje u ispijanju pica sponzora...
sto vise zajebancije ce od ovoga napraviti strava stvar, tj. pre podne opustanje a uvece ozbiljna predavanja i tako u krug pa ko prezivi :)
[ Marko Bijelic @ 18.06.2002. 18:13 ] @
Da li mozda na ES Leto dolazi prof.Veljko Milutinovic sa ETFa ?
On je sa ekipom studenata radio domace seminare o e-biznisu.
Rijec o velikom profesionalcu, a covjek ima i fantastican
nacin objasnjavanja i poredjenja, zbog cega smatram da bi bio
odlican gost na IT Letu.
homepage je tu: http://galeb.etf.bg.ac.yu/~vm/

Vise o seminarima na kojima je radio te jedan njegov tekst
o MBA studijima mogu se pronaci u Mikru, decembar 01, str.61-65
[ InsurrectoR @ 18.06.2002. 19:03 ] @
Citat:
torbica:
prijavljeni DJ-i za sad
UroS
Dope - Sladjan
Psycho


Ja sam kontaktirao DJ ToXiC-a iz c0dex-a. Sada vec dosta poznatog kod nase DnB
publike.

Sada me zanima koliko Vi volite DnB, mislim nemoj da ga ja iscimam, a vi da se smorite uz DnB ?
[ ShojkE @ 18.06.2002. 20:07 ] @
Juce sam pricao sa DJ Veljom i on je 80% spreman da dodje...
U pitanju je odlican Detroid, Elektro i minimal Techno DJ...
Takodje je u igi i DJ Shoksy i DJ Zohar...
Javite mi datume da bih mogao da ih bukiram...
[ Marko Bijelic @ 18.06.2002. 20:35 ] @
Varagic, naravno...

btW, da se u okrugli sto ukljuci i e-commerce ?

Takodje treba zovnuti nekog od ovih "rukovodecih glava". Naravno
ne moze sad recimo da dodje glavom i bradom ministar, al tu je recimo
neki zamjenik ministra, neka mlada i bistra glava koja moze da
svati probleme... mada nije zgoreg ni da zovnemo Baneta Andjelica...
ipak mogao bi skoknuti na pola-sata sat...

Mada mene malo zabrinjava koliko ce nas biti... Koliku cifru ocekuju
organizatori... raja ajmo malo promocije, treba kontaktirati i sve
novinske redakcije u drzavi, pogotovo comp magazine, SK, Mikro, PCpress,
JISA Info, takodje i dnevne listove (Novosti, Blic, Politika)... Radio
i TV naravno, takodje trebalo bi to obznaniti i u MikroVestima...
Zelim valjda kad uzmem sledeci broj SK da vidim na citavoj strani
"ES IT Leto 2002" u Beogradu... hajmo malo, angazujmo se...

Takodje napraviti promociju po Net cafe-ima...
[ B o j a n @ 18.06.2002. 23:24 ] @
hej, vidim mnogo DJ-a ...kako već
Da neko faxira program na 3K u VJ techno ?
Koliko se sećam oni revnosno objavljuju i najsitnije događaje u Srbiji.
[ Miloje Sekulic @ 19.06.2002. 09:20 ] @
Citat:
ShojkE:
Juce sam pricao sa DJ Veljom i on je 80% spreman da dodje...
U pitanju je odlican Detroid, Elektro i minimal Techno DJ...
Takodje je u igi i DJ Shoksy i DJ Zohar...
Javite mi datume da bih mogao da ih bukiram...


E ovo je sjajno. :)
Nije loseda imamao neko "zvucno" DJ ime, bez uvrede momcima koji su se javili.

Da rascistimo, budzet je (za sad) jako tanak i bilo bi strasno dobro kad bi uspeli da ih angazujete kao ortake.
Treba samo da vidimo za tu tehniku koja im treba. Bona nema gramofone, ako na tome rade.

Termibni: pa petak 28-mi kad je otvaranje.
Onda sledeci petak 5-ti kad radimo pozdrav "EXIT-u" i u principu ovi udarni dani, vikend i tako.

Pozdrav Miloje
[ Miloje Sekulic @ 19.06.2002. 10:27 ] @
Citat:

Prijateljski sajtovi (napraviti baner i mini baner):


A na ovo smo malo zaboravili! ;(
A blizi se cas konackog postovanja programa i pocetak promocije.

Haj'mo curice, hajmo decaci....
Baner za ovu manifestaciju kakav bi zeleli na svom sajtu.

Pravila:

Mora da ima ES ili [es] a mozete da ukomponujete i ceo elitesecurity logo.
Mora da pise leto
Obavezno slogan :"Ucenje, druzenje, zabava"

Bio bi dobar stos da ima i animirani tekst "ZAISTA najveci IT dogadjaj u zemlji". Poznato?
Moze da pise i 01 kao prvi put se organizuje.
Moze a ne mora da pise vreme odrzavanja ili samo godina 2002.
Na kraju krajeva imace link iza koga ce biti sve lepo razjasnjeno.

Izbor boja, animacije, velicine, birajte sami. Bice to nasa vizit karta.

U prilogu imate zakacen logic koji smo onako na brzinu pripremili za Internet Ogledalo.
Oni su se prvi javili sa zeljom da pisu o manifestaciji, i ponudili se da ucestvuju u programu ne trazeci nista za uzvrat, sto veoma cenimo.

Miloje
[ ShojkE @ 19.06.2002. 13:37 ] @
OK videcu za neki banner...

Sto se tice ovih gore pomenutih DJ-jeva...
DJ Velja ce raditi bez ikakve nadoknade... To mi je veoma dobar prijatelj, ali je potrebna oprema (2x 12/10, mix, dobar monitoring) i nadam se da Bonafides ima dobro ozvucenje...

Ajde ovom prilikom da pozovemo ljude koji su se najavili kao DJ-jevi, a zive u blizini Pravnog da se iscimaju za gramofone... I ja i Velja smo u Zemunu, a pored toga sam siguran da ni jedan iole bolji DJ nece da nosi svoju opremu za Dz...
[ torbica @ 20.06.2002. 02:10 ] @
noviteti
*mobtel postao sponzor ES leta
stampa plakate, promo materijal, majice i kackete
i sprema par interesantnih predavanja
*imamo upstream 128k, zvuk sa miksete i web kameru 640*480, mozemo li Ivane Dimkovicu da organizujemo prenos i broadcast programa tih sedam noci, za one koji ne mogu da dodju Pre nego sto odes za Nemacku, da uradis jos nesto za nasu stvar
*zurke posle programa
obezbedili smo zaista pristojno ozvucenjem, imate racunar, imate dva CD playera
ali NEMA na zalost dve 12/10
hajde molim sve DJ koji mogu da rade u ovim uslovima da mi posalju mail ili PP sa telefonima da se izdogovaramo oko nastupa
*Linux promocija
Danas sam razgovao sa Gojkom pa nek on napise
*Digital inspirations odnosno takmicenje u digital art-u, ako nema zainteresovanih za organizaciju i ucesce, otpada, prema tome Tony javi se na mob.
[ RooTeR @ 20.06.2002. 02:44 ] @
Citat:
torbica:
noviteti
*mobtel postao sponzor ES leta
stampa plakate, promo materijal, majice i kackete :)


Po ko zna koji put : GDE CE TO MOCI DA SE NABAVI
[ MoHicAn @ 20.06.2002. 02:47 ] @
Citat:
RooTeR:
Citat:
torbica:
noviteti
*mobtel postao sponzor ES leta
stampa plakate, promo materijal, majice i kackete


Po ko zna koji put : GDE CE TO MOCI DA SE NABAVI


Kod pere stolara na cosku cukine i mikine. Pera inace ne radi ovakve stvari ali se ponudio. Ovo ne spada pod njegove strucnosti (stolarija) al ja mislim da ce kacketi biti od kvalitetnog drveta.


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sta mislis gde !!!! pa na licu mesta tamo !!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ L I L I T @ 20.06.2002. 03:29 ] @
I have one predlog sto se tice predavanja...

Naravski tice se zena za kompom...mogle bi smo i mi da ispricamo nesto,
za sada smo zainteresovane ja and GirlScout...a bilo bi nas maybe i vise da se jos neka female javi --- da se cuje i njen voice
Pitam se uopste da li bi to uopste bilo vama interesantno za slusanje --- mislim na vas vecinu muskaraca???
[ GirlScout @ 20.06.2002. 03:34 ] @
Citat:
L I L I T:
I have one predlog sto se tice predavanja... :)

Pitam se uopste da li bi to uopste bilo vama interesantno za slusanje --- mislim na vas vecinu muskaraca??? :)


e i ti ga sad pretera.. a sto da im pa ne bude interesantno ?:>
nisu se ni oni najpametniji i savrseni rodili , po mojoj statistici ... nisu nista vishe uputjeniji od neke "zene" koju interesuje slicna stavr..
do duse.. priznajem da imaju DVE glave:) za razliku od nas:>>>
[ Makojdis @ 20.06.2002. 10:19 ] @
Mozda ne bi bilo lose da se uputi zahtev da recimo sinalco ili moc prirode bude sponzor, da dele sokove i promotivni materijal. Neka neko posalje zvanican zahtev pa sta bude - ko lepo pita lepo ga odbiju!!!

Sta mislite o tome da se obavesti Ministarstvo prosvete ili vec cega da oni eventualno pomognu organizaciju a i to bi dalo malo zvanicniji ton ovoj manifestaciji.
[ broker @ 20.06.2002. 13:23 ] @
Predlazem da se pozove Sapic da odrzi predavanje o Internet marketingu pa da ga sacekamo s jogurtima... :)
[ Makojdis @ 20.06.2002. 13:49 ] @
Imam jos jednu ideju posto bih mogao da stupim u kontakt sa ministarstvom prosvete, da se organizuje diskusija o reorganizaciji i modernizaciji programa nastave informatike u srednjim skolama i fakultetima, da se o tome prodiskutuje sa g-dinom Refikom Secibovicem
[ c00l_daem0n @ 20.06.2002. 14:08 ] @
ne bih da izgledam kao neki ultra geek, ili geek uopste, ali mozda ne bi bilo lose da napravimo neki izazov za admine/nazovi hackere. Znaci ko moze da donese/konfigurise svoj win/linux box (ujedno demonstracija za windows vs. linux program ;)) i stavi na raspolaganje, onima drugim. Naravno ja ne bih ucestvovao.

Za one koji nisu u mogucnosti da dodju na event, mogu da se oprobaju u ovoj disciplini, host je : www.elitesecurity.org pa udri :).

A isto tako za one koji nisu dovoljno strucni za ovako nesto,a opet zeleli bi da ucestvuju, neka ne brinu.
Moci ce da krekuju koliko im je volja, pod uslovom da je gore pomenuti mr. pera uradio palice. (nanesenu stetu sami nadoknadjuju)
[ Serbian Fighter @ 20.06.2002. 14:11 ] @
@broker
Bez incidenata su rekli organizoatori Zato ne moze ni Zarko Radosavljevic a.k.a. TASTARURA

@Makojdis
Odlicno, siguran sam da ce se Torbica i Miloje sloziti samnom oko ovog predloga. Stoga ispitaj teren i vidi mozes li to da odradis ali cim prije , sto bi Hrvati rekli , jer leto treba uskoro da pocne a do tada moramo imati kompletan program!
[ Miloje Sekulic @ 20.06.2002. 14:20 ] @
Citat:
broker:
Predlazem da se pozove Sapic da odrzi predavanje o Internet marketingu pa da ga sacekamo s jogurtima... :)


Brokeru ti si meni idol :)
Zasto jogurti, dovoljna su pitanja (i slajdovi materijala koji je klepio sa Interneta, lose preveo,potpisao svojim imenom i predstavlja se kao strucnjak).

Ne znam boljeg od tebe da moderise ovaj deo. Hajde i tako marketing na Internetu nije bas zastupljen.

Miloje
[ Miloje Sekulic @ 20.06.2002. 14:37 ] @
Citat:
Makojdis:
Imam jos jednu ideju posto bih mogao da stupim u kontakt sa ministarstvom prosvete, da se organizuje diskusija o reorganizaciji i modernizaciji programa nastave informatike u srednjim skolama i fakultetima, da se o tome prodiskutuje sa g-dinom Refikom Secibovicem


Mislim da bi bilo sjajno.
Da li si u mogucnosti da moderises ovaj deo programa?
Ili da predlozis ko bi to kvalitetno odradio?

Mislim da bi trebalo pozvati i Srbijanku majku Turajlic, tu bi bilo mesto i za Milutinovica sa ETF-a koga je predlozio mungos, pa za Bozu i Vuka za FON-a itd.

'ajde samo brzo, subot aje krajnji rok da materijal ide u stampu.
Do petk auvece moram da imama program.

Za odrzavanje okruglih stolova pogledajte dane kad su slobodni termini od 19 h.

M
[ Miloje Sekulic @ 20.06.2002. 14:52 ] @
Citat:
L I L I T:
Naravski tice se zena za kompom...mogle bi smo i mi da ispricamo nesto,
za sada smo zainteresovane ja and GirlScout...a bilo bi nas maybe i vise da se jos neka female javi --- da se cuje i njen voice


O.K. dobile ste termin.
Ponedeljak uvece. Posle Draganice. Ona je gadna jezicara i borac za zensku dominaciju (i vrlo zgodna riba) te cete se lepo uklopiti.
Hajde do sutra u podne da imam naslov teme, ucesnice i orijentacionu duzinu trajanja.

I da donesete nesto umeseno. Kiflice, strudle, ..

M
[ Trunks @ 21.06.2002. 00:46 ] @
Ja (i možda još neko) bih učestvovao na Web dizajn i razvoj, ali nažalost sam do 09. na moru.

Loša stvar je i to što vam se datumi poklapaju sa exitom.
[ Miloje Sekulic @ 21.06.2002. 01:35 ] @
Girl Scout je uputila izazov, takmicenje u dizajnerskim kategorijama.
Ko prihvata?

http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=10830

M
[ indy @ 21.06.2002. 09:44 ] @
Citat:
ShojkE:
OK sa moje strane dolazi ekipa od nas cetvoro....
Dovoljno je da se naprave cetiri ekipe od po cetiri coveka, pa da se ubijemo od odbojke...
Ajde neka prodje dva tri dana pa da vidimo da li postoji dovoljno zainteresovanih...

Ima, ima. Imacu i ja jednu ekipu.

Svidja mi se ideja.
[ indy @ 21.06.2002. 09:48 ] @
Ocu i ja da pomognem, ali je kvaka sto mogu samo posle 2.7 (ispiti, sta ces). Ima li nade za mene?

Ako je vec mobtel sponzor, to valjda podrazumeva neki jaci link, ne?
AKo je tako, da ja pitam Larry Wall-a ili Jarkka da li bi hteli da preko neta posalju par reci narastajima koji dolaze?
[ broker @ 21.06.2002. 13:55 ] @
Miloje nemoj na mene racunati za moderisanje. Ne znam da li cu uspeti da seorganizujem da seuopste pojavima na ES letu :(
[ Miloje Sekulic @ 22.06.2002. 02:34 ] @
Help

'ajde da neko ko zna Flash pomogne.

Nabacali smo materijal u .fla format za animirani baner pa ako neko hoce to da zavrsi nek se javi na [email protected] da mu posaljem.

Hvala.
Pozdrav Miloje
[ overflow @ 22.06.2002. 18:52 ] @
Moze li mi neko reci definitivno raspored zurki (kada su, sa kojim temama itd.), kao i naravno cenu ufura i pica?!
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 18:56 ] @
Svako vece nakon dela predavanja je zurka.
Posebno je poslednjeg dana 06.07.2002. kada ce biti top class loodilo :)
[ torbica @ 22.06.2002. 20:20 ] @
Citat:
overflow:
Moze li mi neko reci definitivno raspored zurki (kada su, sa kojim temama itd.), kao i naravno cenu ufura i pica?!

Mica je trebao vec da objavi program
ulaz je DZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ Serbian Fighter @ 22.06.2002. 20:40 ] @
Postavljeno:
http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=10921
[ Miloje Sekulic @ 24.06.2002. 01:27 ] @
Zvanicni sajt manifestacije nalazi se na adresi:
http://leto.elitesecurity.org

Informacije o manifestaciji postovane su na listi na adresi:
http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=10921

Molim da krenete u sto opsirniju promotivnu kampanju dozvoljenim sredstvima.

Od sutra ce proraditi varijanta na sajtu da svako ko stavi nasu markicu na svoj sajt dobija svoju markicu u sekciji "Prijatelji ES leta" naseg sajta.

A sad svi natrag na svoje radne zadatke.

Vidimo se u Boni

Miloje
[ broker @ 24.06.2002. 01:59 ] @
Pogleah sad najavu programa i upade mi u oci. Da li ce se ovima komercijalnim sto se predstavljaju naplacivati prezentacija? Mislim da bi trebalo... a valjalo bi i postaviti neke kriterijume da se ne predstavljaju nekakvi mojababa.com napravljeni van svake mere i ukusa :)
[ Miloje Sekulic @ 24.06.2002. 10:37 ] @
Citat:
broker:
Da li ce se ovima komercijalnim sto se predstavljaju naplacivati prezentacija? Mislim da bi trebalo...

Pretpostavljam da mislis na komercijalne web lokacije ali da prosirim pricu i na firme, pokrovitelja i sponzore.
Kada smo njih trazili trudili smo se da nam sem materijalnih sredstava obezbede i kvalitetne delove programa. Tako TELEST koji nam obezbedjuje Internet link u cetvrtak predstavlja VSAT - sistem dvosmernog satelitskog pristupa mrezi.
Mobtel je kao pokrovitelj veoma interesantan. Oni imaju siroku bazu inzenjerskog kadra i (pretpostavljam) kvalitetne ljude koji prate oblast mobilnih komunikacija.
Primetio si verovatno da njihovo ucesce u programu nisu predavanja tipa: "Nase nove usluge..." vec strucna predavanja.
Sto se komercijalnih sajtova tice nastupace bez placanja ucesca.

Citat:
a valjalo bi i postaviti neke kriterijume da se ne predstavljaju nekakvi mojababa.com napravljeni van svake mere i ukusa :)

Pa naravno da su kriterijumi postavljeni i da nije mogao zaista svako da se pojavi.
Jedna napomena. Ne znam da li pratis "Bane na ES-u" ali Sloba prenosi delove toga na Internodium. Podseticu te na intervju Baneta Andjelica u kome govori o clanovima ES-a i Internodiuma kao "eliti IT drustva kod nas" i potrebi da se udje u dijalog/komunikaciju sa delovima drustva manje upoznatim kako sa tehnologijom tako i sa sardzajima koji se nude.
Prikazi atraktivnih sajtova sajtova su dobar nacin da se i ti delovi drustva zainteresuju.
Imas li konkretno zamerke na delove programa. Ne samo ti, bilo bi nam dragoceno da procitamo kritike.
Sad si me podsetio da otvorim "ES leto komentari". Mislio sam da to krene kad krene manifestacija ali nije ni sad rano da se prokomentarise program.

Pozdrav Miloje
[ Miloje Sekulic @ 24.06.2002. 10:54 ] @
Otvorena je tema:

ES leto - KOMENTARI
http://www.elitesecurity.org/t...TopicID=10960&page=0#81476

Molim komentare na program i na samu manifestaciji dok bude trajala i kad se zavrsi.

Ovim se tema ES leto - predlog programa
zatvara.
[ Miloje Sekulic @ 05.07.2002. 01:06 ] @
BONUS
Varaga na ES letu


Sa zadovoljstvom vas obavestavam da nam se sutra pridruzuje Dragan Varagic, Internet marketing konsultant
www.pretraga.co.yu

On je radio konsalting pri izradi web lokacije projekta Arhaicum www.arhaicum.com

Sem razgovora o ovom sajtu bice reci o promotivnim kampanjama velikih firmi koje su krenule konacno i na nasem Internetu. Saznacete kako da se sajt koji ste uradili i odrzavate ga nadje medju sajtovima na kojima se oglasavaju i za to lepo placaju firme kao sto je Fresh ili Continental banka.

Bile reci i o domacoj varijanti servisa Alexa i drugim temama iz oblasti Internet marketing prakse.

Sam Arhaicum je izuzetno zanimljiv primer primene Interneta u poslovne svrhe.
Radi se o servisu za odrzavanje grobnih mesta prvenstveno namenjenom gasterbajterima.
Iz razgovora sa vklasnikom sajt asaznacete kako se uspesno posluje putem Interneta i sta je sve, sem odlicne ideje potrebno.
Bice reci i o do sada nevidjenoj nagradnoj igri koja je upravo u toku.

Pre toga razgovori o mobilnim komunikacijama i rasprava o predlogu zakona u telekomunikacijama.

Bice to jos jedno interesantno vece u Bonafidesu.
Valjad ce nas i vreme posluziti.

Pozdrav
Miloje Sekulic
[ Miloje Sekulic @ 05.07.2002. 16:24 ] @
MOBTEL - konacni program

Dobili smo konacan program predavanja koja su jos jedan doprinos ES letu naseg pokrovitelja - kompanije MOBTEL Srbija

Juce smo mogli da cujemo sta to u sferi mobilnih komunikacija i Interneta ova kuca nudi.

Danas ce biti reci o uslugama koje ce nam tek biti na raspolaganju.

gdjica. Aleksandra Stefanovic, produkt menadzer, odrzace predavanje
Nove usluge MOBTEL-a

gdin. Igor Ivanovic, trening menadzer u korisnickom servisu, odrzace predavanje
GSM gateway MOBTEL-a

Interakcija sa publikom moguca i pozeljna.

Vidimo se u Bonafidesu.

M
[ Miloje Sekulic @ 06.07.2002. 18:20 ] @
Bane Andjelic ce nam se veceras pridruziti u Bonafidesu.
Ko ne moze da dodje neka bude on - line oko 21.30. na:
http://www.elitesecurity.org/t...?TopicID=7937&page=1#84466
Pokusacemo da odrzimo Bane na ES-u live.
Ukoliko Bane bude hteo.

M