[ Miki88 @ 22.03.2005. 14:47 ] @
Da li postoji neka komanda u mircu da otkrijem kad mi se ista osoba javlja sa dva razlicita nick-a?
to mogu da vidim ako kliknem na whois na svaki nick pojedinacno, ako se neko ulogovao sa dva razlicita nick-a vidi se ista adresa
(ovde ne racunam nekoga ko koristi proxy)
mene zanima da li moze automatski za sve u nekoj sobi da prikaze "klonove"?
[ kUdtiHaEX @ 23.03.2005. 09:07 ] @
Postoji to u nekim mIRC skriptama, Clone detection...

Kreni da pretrazujes po bazama mIRC skripti pa ces naci.
[ Danilo Cvjeticanin @ 23.03.2005. 10:21 ] @
Citat:
kUdtiHaEX: Postoji to u nekim mIRC skriptama, Clone detection...

Kreni da pretrazujes po bazama mIRC skripti pa ces naci.

Ma tesko ima dosta irc clonova ali kada ih nadje sta ce sa njima....Sem ako nije operater, lose su te sve skripte odradjene!
[ Mitrović Srđan @ 23.03.2005. 10:24 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Ma tesko ima dosta irc clonova ali kada ih nadje sta ce sa njima....Sem ako nije operater, lose su te sve skripte odradjene!


znam ti mozes napraviti bolju xaxa :)
ne slusaj ga naravno da ce raditi i ako nisi OP i vidjao sam dosta takvih i mIRC skriptica
koji ce ti izbaciti klonove.medjutim sta ako je nako natovan.....imas vise korisnika iza iste ip sto nemora da znaci da su klonovi itd.probaj sa BX on ima komandu kojom vidi klonove
[ Picsel @ 23.03.2005. 12:39 ] @
Potrazi na www.mircscripts.com i www.hawkee.com (i naravno google) neke addone ili skripte za mirc koje otkrivaju klonove...
[ burex @ 23.03.2005. 22:08 ] @
Probaj da nadjesh negde extreme script, nije puna kojekakvih igrica, ASCII art-a itd., vec je jednostavna i funkcionalna, a podrzava detekciju klonova.
[ Danilo Cvjeticanin @ 23.03.2005. 22:31 ] @
Svaka skripta ima bre samo koji cemu to zna se sta su clonovi i bez skeniranja....
[ Miki88 @ 24.03.2005. 00:20 ] @
Citat:
blood:
koji ce ti izbaciti klonove.medjutim sta ako je nako natovan.....imas vise korisnika iza iste ip sto nemora da znaci da su klonovi itd.


ovo mi nije najjasnije.

hvala vam na pomoci, isprobacu te skripte,
pozdrav
[ --SOULMaTe-- @ 24.03.2005. 08:40 ] @
U nekoj mrezi kada postoji NAT pre izlaska na internet, useri te mreze imaju isti IP ka internetu, pa zato bi mozda ti pomislio da je to klon a nije.
[ Danilo Cvjeticanin @ 24.03.2005. 10:03 ] @
Ma mani se vise tih clonova, imas medo script sa www.arcionline.net pa skini imas i Colene, IRCop ma sve skeniranja imas i lepa je skripta!
[ Picsel @ 24.03.2005. 12:44 ] @
Ma najbolje da se kaze, mani se mirca :P
[ WiZaRd1015 @ 24.03.2005. 16:59 ] @
mIRC je vodeci za windozu; a i da se ne mucis, malo googlanja i eto ti clone skener skripta..