[ adelante @ 23.03.2005. 15:42 ] @
interesuje me ima li razlike kada se na stranicu postavljaju ovakvi linkovi , ili ovako www.nekisajt.com sa stanovista pretrazivaca.
Koje lakse kupe i kojima pridaju vece znacenje.
[ boccio @ 23.03.2005. 16:05 ] @
Ima razlike, i to velike.

Sto se tice "kupljenja" isto mu dodje, ali za rangiranje je velika razlika. Tzv. anchor text iliti ono sto se nalazi izmedju <a> tagova je jedna od stvari koje najvise uticu na rangiranje tvog sajta u pretrazi. Za vise informacija, pogledaj TOP teme na ovom forumu.
[ adelante @ 24.03.2005. 09:35 ] @
Da to sam citao ali na primer kada odem recimo na gugle upisem adresu sajta u polje za pretragu, i ispod pored rezultata dobijem i opcije da pogledam koje stranice vode na taj sajt i koje strane sadrze taj pojam( tu adresu)
u prvom slucaju mi se recimo ne pojavi nista a u drugom samo izlista stranice koje sadrze pun link, e zato me to interesuje.
[ boccio @ 24.03.2005. 11:22 ] @
Jedina relevantna stvar u celoj tvojoj prici su sajtovi koji linkuju na tebe. Dakle, samo ono sto dobijes kad na guglu kucas "link: adelante.on.neobee.net".

To ti pokazuje broj back-linkova, medjutim to je samo jedan od parametara koji determinise poziciju na kojoj ce ti se sajt naci prilikom odredjene pretrage (tzv. SERP).
[ dj011 @ 24.03.2005. 12:42 ] @
koliko je anchor text znacajan za google dokazuje kada ides pa ukucas "miserable failure" pa prvi rezulata ispadne www.whitehouse.gov/president/gwbbio.html (buseva biografija) a na tom sajtu naravno nigde nepise "miserable failure"