[ starisloven @ 24.03.2005. 21:58 ] @
Pozdrav svima. U kancelariji imamo tri wifi mrežu sa tri računara. Jedan od njih stalno uspostavlja internet vezu putem modema na glavnom računaru. Da li su u pitanju špijunski softveri ili je do podešavanja mreže?
[ Hans_D @ 24.03.2005. 23:12 ] @
Verovatno clijenti u mrezi traze izlaz na internet usled pokretanja nekog programa
[ Milos Stojanovic @ 24.03.2005. 23:41 ] @
Malo pojasni... Modem je na serveru, a klijent računar pokušava da pokrene dialup konekciju tog modema? To bi trebalo da se lako rešava gašenjem Internet Connection Sharinga na dialup konekcijama na serveru, ili bolje isključivanjem mogućnosti da klijenti započnu konekciju. Ne sećam se tačno kako se zove opcija, ali nalazi se u Properties-ima dialup konekcije (na dialup konekciju desni klik, pa properties pa advanced, ako se dobro sećam)
[ starisloven @ 25.03.2005. 15:50 ] @
Da, baš tako. Klijentski računar pokušava da sam uspostavi dial-up vezu iako niko nije kliknuo na ikonicu connect a eksterni modem se nalazi na serveru. Bilo bi dobro kada bi se moglo riješiti tako da klijent može po želji uspostaviti vezu, ali onemogućiti da računar sam uspostavlja vezu.
[ Milos Stojanovic @ 25.03.2005. 15:54 ] @
Onda je to problem druge vrste, verujem da se rešava ovako:
Control Panel > Internet Options > Connections > Never dial a connection

Ako to ne reši problem, onda je problem u nekoj 3rd party aplikaciji, možda i virusu i/ili spyware programu.
[ bobanex @ 26.03.2005. 02:00 ] @
network connections/advanced/dial-up preferences/autodial...
ako je ta dial-up konekcija sheringovana u mrezi onda ces naci opciju pod advanced tab-om koja ce ti resiti problem
[ starisloven @ 26.03.2005. 08:44 ] @
Hvala na savjetima. Vidjeću u ponedjeljak šta se može učiniti.
[ neca @ 27.03.2005. 10:18 ] @
Jel imas Norton Antivirus 2005?
Meni je on pravio slican problem...kad resi da radi live update..on jednostavno krene da se konektuje na internet...:)
[ starisloven @ 27.03.2005. 20:50 ] @
Ne, nemam. Kada smo uspostavili mrezu stavio sam Nod 32, a to se pocelo desavati odmah cim je mreza profunkcionisala.