[ BytEfLUSh @ 24.03.2005. 22:20 ] @
Dakle, štampač je Lexmark z55, sve je radilo ok, ali odjednom je prestao da radi. Kad god mu pošaljem neki dokument da štampa, prijavi mi grešku (see below) i lampice počnu da blinkaju, i to - jednom paper feed, dva puta power, pauza, i onda opet... Paper jam nije u pitanju, pošto ni ne pokuša da uvuče papir pri štampanju, mada kad pritisnem Paper Feed uspe da ga uvuče do pola i onda se zaglavi. Naravno, za štampanje neće ni da čuje...

Probao sam Google i nigde nisam našao šta bi to blinkanje lampica moglo značiti a nekako mi se čini da je baš u tome stvar, pošto mi greška koju prijavi ne pomaže mnogo:

[att_img]
[ cicika @ 24.03.2005. 23:52 ] @
Da nemaš neko parče software-a koje je došlo uz taj printer i koje služi za dijagnostiku?
I moj (Canon) 'oće tako nekad da poblesavi ali je obično dovoljno otvoriti ga i ponovo zatvoriti (ovo valjda umesto restarta :)).
[ BytEfLUSh @ 25.03.2005. 00:01 ] @
Imam nešto slično, ali nije bilo od pomoći. :(
Uglavnom mi preporučuje stvari tipa "proveri kablove", "uključi štampač" i slično...

A otvaranje sigurno ne pomaže - štampač je u ovom stanju već 4-5 meseci. :)
Do sada mi nije bio nešto naročito potreban pošto sam štampao ono što mi treba kod ortaka, ali sad bi već bio red da vidim šta tu ne valja... Mislim da sam negde bio pročitao (još pre nekoliko meseci) da je u pitanju neki kratak spoj, ali nisam uspeo da ponovo nađem tu stranicu (čak nisam ni siguran da li je to bilo za moj štampač ili za nekog drugog...).
[ mirzallica @ 26.03.2005. 15:16 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Dakle, štampač je Lexmark z55, sve je radilo ok, ali odjednom je prestao da radi. Kad god mu pošaljem neki dokument da štampa, prijavi mi grešku (see below) i lampice počnu da blinkaju, i to - jednom paper feed, dva puta power, pauza, i onda opet... Paper jam nije u pitanju, pošto ni ne pokuša da uvuče papir pri štampanju, mada kad pritisnem Paper Feed uspe da ga uvuče do pola i onda se zaglavi. Naravno, za štampanje neće ni da čuje...

Probao sam Google i nigde nisam našao šta bi to blinkanje lampica moglo značiti a nekako mi se čini da je baš u tome stvar, pošto mi greška koju prijavi ne pomaže mnogo:



Zdravo, i ja sam imao identican problem na mom Lexmark-u z65 i nisam mogao pronaci resenje. Na ovom forumu sam postavio pitanje oko tog problema, ali nije bilo odgovora. Nisam siguran, ali mislim da sam na bencmark-ovom forumu video odgovor jednog clana koji je naveo da se kod laserskih stampaca marke Cannon pojavljivao isti takav problem i da je u pitanju kvar na mikroprocesoru. Ja sam pretopstavio da je i kod mene to slucaj, tako da sam od nedavno ponosni vlasnik HP 1010, sa cvrstom odlukom da "pljuckavce" vise ne kupujem, bar ne u narednih 10 godina :). Pozdrav i ako pronadjes problem, postuj ga molim te...