[ kalkulus @ 10.06.2002. 23:54 ] @
kako podesiti wine da recimo The Bat ili Agent mogu normalno da koristim kada ih podignem u linuxu?
[ Goran Rakić @ 11.06.2002. 00:07 ] @
[.. ISPRAVKA: Pošto sam u među vremenu saznao da wine može da izvede TCP/IP ovaj moj zaključak možete smatrati beskorisnim, ali opet i dalje smatram da je dualboot mnogo bolje rešenje od wine-a, doduše wine je besplatan, a dual boot košta pa sada ako Vam baš treba neki program... ]

Auuu mnogo hoces... Ja nisam u wine-u uspeo da pokrenem ne Office97 setup, a ti zelis TCP-IP. Wine moze lepo da radi sa wordpad-om, solitairom i calc-om... ali da ti pravi DialUpNetworking to ce vec malo mnogo teze da radi...

Pre ces to uspeti sa nekim emulatorom koji koristi instalaciju windows-a kao sto ej win4lin ili nesto slicno, jer wine nema windows desktop, control panel i slicno pa stvarno ne znam kako bi mogao podesiti DialUp.

Inace, a sta ce ti to? The Bat! jeste odlican mail klijent, ali se kmail meni svidja. Sto se Agent-a tice, u moru sw-a za Linux sam siguran da ces naci neki Offline NewsReader koji ti se svidja.

A dual boot uvek ostaje kao opcija...

[Ovu poruku je menjao Go! X dana 19.06.2002 u 08:30 PM GMT]
[ Dejan Lozanovic @ 12.06.2002. 00:06 ] @
Citat:
kalkulus:
kako podesiti wine da recimo The Bat ili Agent mogu normalno da koristim kada ih podignem u linuxu?

A zar medju svim mail i news klijentima nema ni jednog koji ti zadovoljava sve zahteve ? Mora da postoji neki , samo nisi dovoljno dobro pogledao.

[ kalkulus @ 12.06.2002. 23:08 ] @
trenutno nemam vremena da trazim zamene za Shishmisha i Agent-a za Linux, ali u planu je, pa zato pitam. cini mi se da je neko pominjao ranije da je uspeo ali ne mogu da se setim ko. sad cu bash da potrazim
[ Dejan Lozanovic @ 18.06.2002. 18:55 ] @
Citat:
kalkulus:
trenutno nemam vremena da trazim zamene za Shishmisha i Agent-a za Linux, ali u planu je, pa zato pitam. cini mi se da je neko pominjao ranije da je uspeo ali ne mogu da se setim ko. sad cu bash da potrazim

Ja koliko se secam, zastita je valjda to pokretao :))

E sada, mail klijenata stavrno ima jako mnogo, npr KMail dosta podsteca na Outlook Expres, Evolution lici na klasican Outlook, dosta ljudi hvali Sylpheed, imas i mail program koji ide uz mozillu itd.(Moj licni favorit je KMail jer brz i zadovoljava sve moje potrebe:)

A sto se newsa tice tu malo slabije stojim sa tim stvarima jer ne pratim redovno news grupe ali par komada za koje ja znam su Pan, Mozilla News, i KNode( ja obicno koristim KNode) ostala dva nisam ni startovao :)))

Eto nadam se da ce ti ovo makar malo pomoci da nadjes programe koji su po tvojoj meri :)
[ MoHicAn @ 19.06.2002. 01:02 ] @
Sasvim opusteno mozes da dizes aplikacije koje koriste tcp/ip preko wine-a i to zato sto u wine-u ima emulacija bas za doticni.

Ja sam dizao getright i windows commander (ftp unutar njega}, eudoru, outlook expres i sva cetiri su radila savrseno.

Elem moja preporuka ti je da izbildujes wine posto sam video da rpm verzija na linux festu ne radi najsrecnije.

+ ne vidim sto bi wine morao da emulira dun aka dial up networking ???
dun ti je samo sistem za povezivanje na windowsu .. kad se povezes klasican tcp/ip preuzima i setuje se routiranje kroz ppp0 (ne znam kako se zove to na winu).
A stvarno mislim da wine nebi bio vredan pomena da nema podrsku za tcp/ip ...
[ Goran Rakić @ 19.06.2002. 18:06 ] @
stvarno ne vidim potrebu za koriscenje wine-a. OpenOffice je fenomenalan i sto se funkcionalnosti i sto se kompatibilnosti tice, a za net kmail i knode su vise nego dovoljni...
[ MoHicAn @ 19.06.2002. 18:27 ] @
Citat:
Go! X:
stvarno ne vidim potrebu za koriscenje wine-a. OpenOffice je fenomenalan i sto se funkcionalnosti i sto se kompatibilnosti tice, a za net kmail i knode su vise nego dovoljni...


Alo to nije pitao covek pitao je dal to moze na sta sam mu ja odgovorio moze.
A ti idi koju poruku gore pa vidi sta si lupio i onda obrisi to da sto manje ljudi vidi ako ti je uopste stalo do svog kredibiliteta.
[ Goran Rakić @ 19.06.2002. 20:31 ] @
Ok, (nisam je obrisao samo sam je dodao napomenu), a imam jedno pitanje. Da li si uspeo da pokreneš access pod wine-om? Ja sam čuo i mislim da ne može, ali otkud' znam...
[ kalkulus @ 19.06.2002. 23:49 ] @
Citat:
MoHicAn:
Sasvim opusteno mozes da dizes aplikacije koje koriste tcp/ip preko wine-a i to zato sto u wine-u ima emulacija bas za doticni.

Ja sam dizao getright i windows commander (ftp unutar njega}, eudoru, outlook expres i sva cetiri su radila savrseno.

Elem moja preporuka ti je da izbildujes wine posto sam video da rpm verzija na linux festu ne radi najsrecnije.

e ql, da znam da josh nekom radi. znaci opet kompajliranje, ali ovaj put uz citanje svih mogucih opcija pa cu ga valdja naci ;)