[ runner @ 25.03.2005. 12:21 ] @
Naime IBM KB-8926D0 tastatura iz 98. godine. Jedna od onih "masivnih" IBMovih tastatura.

Pokusavam da odsrafim ovo cudo vec duze vreme i nikako mi ne polazi za rukom. OK, okrenem tastaturu, odvrnem sve sarafe i pokusam da odvojim tu donju plastiku, ali oces! Ima neki mehanizam kojim je plastika pricvrscena iznutra i nema sanse da se mrdne.

Ljudi, puko sam! Probao sam da guram srafciger unutra, da vucem iz sve snage...ma nece ni da mrdne (j*** ih u kvalitet! :D ) Interesuje me jel ima neko iskustva sa ovim cudom? Jel neko nekad uopste uspeo da otvori ovakvu tastaturu sam kod kuce?

napomena: voleo bih ipak i da mogu posle da je sastavim, tako da mi saveti sa sekiama, motornim testerama, otvaracima za konzerve....ne mogu pomoci :)

Hvala, ako iko moze da mi pomogne.
[ WlayCo @ 25.03.2005. 12:47 ] @
e,taman sam hteo da ti pomognem ali onda videh napomenu...steta...
[ tdjokic @ 25.03.2005. 12:50 ] @
Nemam tu tastaturu, tako da mogu reci samo neke uopstene stvari. Ako ima srafove, onda verovatno nije zalepljena. Mozda si neki sraf prevideo, nekad bude ispod neke nalepnice ili mozda gumene nogice, sakriven. Postoji jos jedna mogucnost - dugacki, specijalni zubi, kukice, koje treba znati tacno gde pritisnuti, kroz neki tanak otvor ili slicno. Zna da bude gadno to rasklapanje, tu se slazem.
[ JogyII @ 25.03.2005. 12:50 ] @
probao sam, nemozes, ali bar netreba da vadis dozvolju za drzanje oruzja LOL
[ dragancesu @ 25.03.2005. 14:12 ] @
Sad je kasno, pogledacu da li imamo tako nesto u firmi. Nisam siguran, ali mislim da treba da povadis sve tastere i onda ce da se pojavi jos nekoliko srafova.
[ runner @ 26.03.2005. 11:09 ] @
Hvala.
Nista, onda da probam da cupam ove tastere, ali mi ne deluju kao da su bas za cupanje. Javicu u svakom slucaju sta sam uradio :)

update
10.maj 2005.

Jeeeeeeeeeeee uspeo saaaam :)
Zaista dragancesu, ima 4 srafa sa prednje strane ispod tastera. Tasteri se veoma lako vade pomocu srafcigera, odvrnuo sam sva cetiri i odvojila se prednja maska od zadnej bez problema.
Hvala jos jednom na savetu.
pozdrav