[ Zenzo @ 25.03.2005. 15:19 ] @
Pokušavam umrežiti laptop i stolno računalo preko crossover kabela.Instalirao sam drajvere i kartice su prepoznate.Bitno je naglasiti kako je na oba računala ponovno postavljen XPSP2 tako da je sve čisto.Nakon čega sam na oba računala pokrenuo wizard za postavljenje kućne mreže(odabrana je konekcija za internet, upisana ista work grupa,odobren file share).Nakon toga sam otišao u manulane postavke mreže IP/TPC te na jedom računalu postavio:IP:192.168.0.1 Mask:255.255.255.0 Gateway:192.168.0.1 a na drugom 192.168.0.2 Mask:255.255.255.0 Gateway:192.168.0.2.Nakon čega sam na oba računala odobrio NetBIOS over TCP/IP.Nakon čega sam pokušo preko my computera pogladati umrežena računala ali ništa.Paketi se uglavnom šalju a dođe tek poneki te se pojavi poruka "Ta i ta workgrupa is not accessiable.You might not have permission to use tis network resource.Contact administratoe of this server to find out if you have acess permission.The network path was not found".Nakon ovoga sam otišao na ikonu mreže te isključio windows firewall ali opet ista stvar(drugi firewall nije instaliran).U čemu je problem gdje sam pogriješio?Također primjetio sam da se ova poruka pojavljuje samo na jednom računalu dok na drugom se pod network places pojavi samo to računalo bez onog drugog s kojim bi trebalo biti umreženo.Također sam pokušao sa pingom za diagnosticiranje i on prolazi i na jednom i na drugom ali veoma slabo znači možda 1 od 8 pokušaja.Iz ovoga bi se dalo zaključiti kako je nevalja kabel ali kabel je potpuno ispravan i dug je svega 2-3 metra.E ovako još da napišem i ovo;kod instalacije xp-a na laptopu mi se tijekom instalacije pojavila konfiguracija mreže znači oni servisi koji se biti instalirani i odabir nazova workgrupe,dok mi se to na stolnom računalu nije pojavilo!Pomozite ako znate!HVALA!!!!!
[ Milos Stojanovic @ 25.03.2005. 16:01 ] @
Gateway-evi su ti potpuno nepotrebni kod direktnog povezivanja dva računara, a i da ti trebaju sigurno ne bi išli tako (beskorisno je da gateway bude kao i ip adresa lokalnog eth adaptera), tako da njih izbaci.

Ako ping ne prolazi svaki put, definitivno je hardverski problem, znači ili mrežne kartice ne valjaju ili (više verovatno) je kabl neispravan.
[ Zenzo @ 25.03.2005. 18:07 ] @
Nije problem u kabelu jer je isproban, tako da to odmah izbacujem.
[ cume @ 26.03.2005. 02:56 ] @

Citat:
Također sam pokušao sa pingom za diagnosticiranje i on prolazi i na jednom i na drugom ali veoma slabo znači možda 1 od 8 pokušaja.


Definitivno kabl ili mrezna , proveri(i naravno izbaci nepotrebne gateway-e).


Citat:
... is not accessiable.You might not have permission to use tis network resource.Contact administratoe of this server to find out if you have acess permission


To se i meni konstantno desava i neverovatno , ali lakse mi je da podesim shared docs na nekom *nix-u nego na windowsu.

[ Milos Stojanovic @ 27.03.2005. 00:00 ] @
Citat:
Zenzo: Nije problem u kabelu jer je isproban, tako da to odmah izbacujem.

Pa onda je moguće problem do jedne od LAN kartica. Stvarno ne verujem da je softverski problem, jer se ne bi manifestovao tako da "jedan u 8 paketa prođe", osim ako nije neki krajnje perverzan virus u pitanju :)

Citat:
cume: To se i meni konstantno desava i neverovatno , ali lakse mi je da podesim shared docs na nekom *nix-u nego na windowsu.

Ali zašto? Samo treba da pratite uputstva iz FAQa, još mi se nije desilo da na nekom računaru to nije pomoglo.