[ Nemanja Jakovljevic @ 25.03.2005. 18:37 ] @
Juce sam uspesno otvorio paypal nalog, i danas izvrsio prvu transakciju istim (placanje).

Fantasticno lepo radi za placanja, a za naplatu od drugih... to cu videti dal da radim preko paypala, pogotovu zbog nacina na koji sam otvorio.

Dakle, kada vas na prvoj strani pita odakle ste, vi lepo se napravite ludi i recite da ste iz finske... i sve dalje radite popunjavajte formulare.... za Citizenship kad su me pitali stavio sam Serbia & Montenegro....

Evo kao dokaz....


XXXX-XXXX-XXXX-YYYY
Expires 10 / 2005

Billing address:
XXXXXXXXXXXX 187/46
Belgrade, Serbia 11070
Finland


Inace u pitanju je VIRTUON Raiffeizen banke
[ Sloba Ns @ 02.04.2005. 17:19 ] @
Zanima me da li si probao da izvrsis neko placanje?Ne znam koliko ce to dugo raditi jel proveravaju IP adresu sa koje pristupas kao i podatke banke(raiffaisen ali u Srbiji) pa te mogu uhvatiti.E sad ima i onaj deo sa trenutnim prebivalistem da li si i tu stavio Finska ili Srbija?Ajd molim te odgovori mi da li ti jos uvek radi,koliko si placanja napravio i o kojim sumama je rec
[ ventura @ 02.04.2005. 19:22 ] @
Posto si to uradio, pogledaj koliko para imas na racunu dok jos imas prilike, i oprosti se sa tim novcem...

Ja sam imao otvoren racun na US drzavljana, unesena CC radi provere, proveren racun, poslao fotokopiju pasosa, social security, poslao fotokopije racuna i vozacke dozvole.... I opet nista, blokiran je racun i pola novca je nestalo samo zbog toga jer sam pristupao sa IP-a iz YU, a ostatak sam povukao tek nakon 6 meseci...

A inace, sva placanja koja si napravio, kada ti blokiraju racun, u zadnja tri meseca ti sve transakcije poniste, uzmu pare od onih kome si poslao, i njima posalju mail u fazonu "Ovaj ko vam je poslao pare je lopov, ne trebate da mu verujete, mozda cemo nakon provere da vam vratimo novac" ... Tako da ako si na eBay-u, to ti znaci instantno negative feedback, i naravno, ne dobijas svoju robu (koji su platio btw)...

Ja ne znam zasto svi idete glavom kroz zid i otkrivate toplu vodu, kad je o ovome pisano 100 puta, i svako ko je probao dobio je blokiran racun...
[ sweepunk @ 02.04.2005. 19:32 ] @
Nije tacno, ja koristim vec par meseci PayPal sa US karticom bez problema, a pristupam sa ptt-a bez ikakvih proxy-a...
[ jakovm1969 @ 02.04.2005. 22:05 ] @
>

> Nije tacno, ja koristim vec par meseci PayPal sa US karticom bez problema, a pristupam sa ptt-a bez ikakvih proxy-a...

Nas hiljade je probalo i nije uspelo - sweepunk, mozes li nam opisati
ukratko sta si ti tacno radio pa da mi (evo ja cu odmah, imam US
karticu) da probamo.

Ako je PayPal konacno proradio za nas koji se trenutno nalazimo u
Srbiji to je velika stvar.

Pozdrav, Milos.
[ xgolubx @ 02.04.2005. 22:39 ] @
Milose(jakovm1969),
imas PM od mene... da nebih bio offtopic

a ima veze sa ovom temom
http://www.elitesecurity.org/tema/106773
[ sweepunk @ 03.04.2005. 09:50 ] @
@jakovm1969
Imam utisak da mi se obracas kao da je nesto lazem?!

Veoma prosto, moja sestra koja inace zivi u Usa je otvorila nalog i meni dala sifru za koriscenje. Nikad nisam pristupao preko proxy-a i sve radi normalno, a korisito sam ga bezbroj puta za placanje nekih sitnih programcica, a i prebacivao sam novac na svoj script lance account i onda placao programere normalno...

I jos nesto, mozete sa srpskom karticom da se prijavite, kao sto je to uradio Nemanja, znaci da izaberete neku drugu zemlju ( mada to i nije od pomoci kada neko treba da ti posalje na billing adresu ), ali verifyed nalog onda mozete samo da sanjate a i posle izvesnog vremena ce vam blokirati racun sa naznakom da morate da dokazete svoj identitet... ranije porudzbine koje ste napravili nece biti otkazane niti ce novac biti povucen...
[ Nemanja Jakovljevic @ 03.04.2005. 21:09 ] @
U poslednjih 7 dana sam imao samo transakciju ka drdrksa-i, i to od 1USD, al pre toga sam imao transakciju od ~20USD, ~4USD, i uskoro cu da uzmem godinu dana hostinga za nekih ~30USD preko paypala. Nalog mi nije blokiran.

Dokazi:

[OBRISANO iz razloga sto sam ostavio previse podataka sa kreditne kartice ovde dostupno na slici.... cenzura u toku]


http://www.mylinuxportal.org/nemanja/hpim0641.jpg
i
http://www.mylinuxportal.org/nemanja/hpim0642.jpg

[VRACENO, malo optimizovano za prikaz....]


(Posto nemam nista za uzimanje screenshot-a, morao sam da se posluzim fotoaparatom)
[ Nikola Denić @ 03.04.2005. 21:51 ] @
a jesi li probao printscr dugme i paint :)

[ jakovm1969 @ 04.04.2005. 02:20 ] @
>

sweepunk, ne mislim da lazes - izvini ako si stekao takav utsak.

Sada mi je jasno - ja imam US karticu ali zivim ovde u BGD - srecom,
imam i ja sestru u USA pa cu da preko nje ovo sada da resim.

Hvala na pomoci!

Pozdrav, Milos.
[ Nemanja Jakovljevic @ 04.04.2005. 06:56 ] @
Citat:
Nikola Denić: a jesi li probao printscr dugme i paint :)


OS: Linux

WM: Enligtenment....

Tek pre sat vremena sam kompajlirao GIMP... a do tada nisam imao nijedan paket za screenshot
[ Dragonlord @ 05.04.2005. 16:58 ] @
I Nemanja? Jesi uzeo hosting? Ja imam isti problem. Nasao sam savrseno dobar i proveren web hosting (42USD godisnje) ali problem je sto primaju samo uplate preko PayPal-a. Nije mi nikakav problem da uzmem Visa Virtuon karticu, ali na mnogim mestima sam procitao da taj nacin prevare drzave iz koje placas najcesce zavrsi time sto ne uspes nista da prebacis, blokiraju ti PayPal account i racun u banci (a bilo je i price da izgubis sav novac sa kartice).

Zanima me jesi li uspeo da prebacis tu sumu od 30 dolara i da li si do sada imao nekih problema. Da li postoji mogucnost da otvorim racun u RF banci, uzmem virtuon, obavim transfer i zatim zatvorim racun i podignem onih 20 evra (posto planiram da placam jednom godisnje - ako mi bas zatreba ici cu nekom zakonitijom varijantom ali ne mogu sada da se mlatim za svega 42 dolara)? E da, i koliko je pozeljno staviti viska novca na racunu?

Odgovori su mi potrebni hitno. Hvala.
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.04.2005. 17:33 ] @
Ukupno sam do sada preneo oko 25USD, a za onaj hosting skupljam pare.

Aj da vidim da mi blokiraju racun u banci.... da da kao paypal to moze...

Mozes da otvoris racun u RF banci, polozis 20EUR, platis 30din po mesecu koliko ti odobre karticu, najcesce godinu dana, ali mozda dobijes i na 6 meseci.

E sada ako ti hoces da ukines racun pre isteka tog roka, uzimaju ti pola depozita, tj mozes da povuces samo 10E od onih 20, tj 10E poklanjas banci.

Sto se tice koliko je novca pozeljno ostaviti viska na racunu, to je 0.00E, najozbiljnije, bas iz razloga da ne dodje do neke prevare, tako da uplacujes samo koliko ti je potrebno (ja sve to zavrsim online, prebacim sa svog drugog racuna u istoj banci na taj racun, i onda kupujem)
[ ventura @ 05.04.2005. 18:01 ] @
Procitajte www.paypalwarning.com cisto da znate sta ce vam se desiti uskoro...
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.04.2005. 19:06 ] @
ventura - za ovo ti zahvaljujem!

na svu srecu ja nisam imao nameru da uzimam pare preko toga, ali svejedno necu vise da ih koristim!
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.04.2005. 19:10 ] @
nego ventura.... jel znash nesto o ovima sto reklamiraju na tom sajtu sto si dao

http://www.free-merchant.com/
[ ventura @ 05.04.2005. 19:20 ] @
Svaka skola se placa... Ja sam PayPal skolu platio skoro 2000 dolara...
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.04.2005. 19:20 ] @
zanimljiva je stvar sto ne mogu da zatvorim paypal nalog :)

We are sorry that we are experiencing temporary difficulties. Please try again later.

Message 3005

Leider haben wir zurzeit ein technisches Problem. Bitte versuchen Sie es später noch einmal.

Meldung 3005

Nous regrettons nos difficultés temporaires. Veuillez rssayer plus tard.

Message 3005

Ci scusiamo di queste difficoltà tecniche momentanee e preghiamo gli utenti di riprovare più tardi.

Messaggio 3005

[ Dragonlord @ 05.04.2005. 19:23 ] @
Ovo upozorenje me nije nesto mnogo zaplasilo, ali setajuci po ovom forumu nesto mi se sve vise Moneybookers cini kao bolje resenje. Ako ovi prihvate da prime novac preko njih, onda nema problema. :)

Inace, ventura, kako ti vrsis transakciju? Procitao sam stvarno mnoooogo tema i postova o tome na ovom forumu, ali jos uvek sam skoro na startu. Nigde (ili mi se samo cini) nije detaljno obrazlozen najpogodniji nacin transakcije novca iz nase zemlje u inostranstvo.
[ ventura @ 05.04.2005. 19:31 ] @
Taj free-merchant.com mi isto smrdi... Previse je dobro da bi bilo istinito... Cim vidim nesto takvo, ja to zaobilazim u sirokom luku...
[ ventura @ 05.04.2005. 19:33 ] @
Da budem iskren, kad treba da napravim neko placanje ka inostranstvu, ja to uradim preko banke na kipru :) ...

Ali generalno moguce je i od nas poslati SWIFT bez ikakvih problema, samo treba dostaviti fakturu banci, i to je to...
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.04.2005. 19:37 ] @
Citat:
ventura: Previse je dobro da bi bilo istinito... Cim vidim nesto takvo, ja to zaobilazim u sirokom luku...


Zato i pitam... :) I meni je sumnjivo previse
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.04.2005. 19:38 ] @
Citat:
ventura: Da budem iskren, kad treba da napravim neko placanje ka inostranstvu, ja to uradim preko banke na kipru :) ...

Ali generalno moguce je i od nas poslati SWIFT bez ikakvih problema, samo treba dostaviti fakturu banci, i to je to...


I cimaju te za pecat i sl....
[ ventura @ 05.04.2005. 19:55 ] @
Kako mislis za pecat?
[ Nikolagsi @ 12.04.2005. 23:51 ] @
Da li cu moci da se registrujem sa Viza Internet (Vojvodjanske Banke) karticom na PayPAl-u. Adresu bi naravno koristio od nekog iz Amerike. Kad bi mi stigla uplata od nekog na PayPal da li bi mogao da uradim transfer novca na neku karticu u inostranstvu illi na neki drugi racun na PayPal-u?
[ Nikolagsi @ 13.04.2005. 00:44 ] @
Ako se i onaj preko koga sam se registrovao na PayPal konektuje na njega pored mene da li ce mi onda ukinuti racun?
[ jakovm1969 @ 13.04.2005. 12:07 ] @
>

Koliko znam (nisam hteo ni da probam), ako na PayPal udjes sa IP
adrese odavde odmah ti blokiraju racun - ja sam zato isao kroz Proxy.

Nisam probao, uvek sam isao kroz Proxy
[ Nikolagsi @ 13.04.2005. 14:31 ] @
"Koliko znam (nisam hteo ni da probam), ako na PayPal udjes sa IP
adrese odavde odmah ti blokiraju racun - ja sam zato isao kroz Proxy."


Objasni molim te!
[ Freespirit @ 12.06.2005. 14:53 ] @
Na prethodnu poruku oko proxy-ja niko nije odgovorio a i mene zanima koji proxy si koristio?

Posto sam u nekoj od prethodnih poruka procitao da se uspeo otvoriti Paypal nalog ako se stavi Finska, da li je tada potrebno koristiti proxy? Meni treba Paypal nalog samo za placanje, ne treba da mi neko uplacuje novac na Paypal.
[ ddanijel @ 18.06.2005. 22:16 ] @
Citat:
jakovm1969: >

Koliko znam (nisam hteo ni da probam), ako na PayPal udjes sa IP
adrese odavde odmah ti blokiraju racun - ja sam zato isao kroz Proxy.

Nisam probao, uvek sam isao kroz Proxy


Znaci ja dodjem na odmor u SCG (inace sam u italiji) i recimo pristupim mom paypal nalogu da proverim stanje i oni mi ladno zatvore nalog?? Prosto ne mogu da verujem u ovu pricu. Isto tako neki amer dodje na odmor ili neki seminar i slicno bla bla , zakaci se na net preko nekog naseg provajdera da uradi recimo neku uplatu i paypal mu blokira nalog?
Svakako proxy moze da resi stvar ali mi je ovo gore prosto neverovatno da bi bilo istinito.
[ smfilip @ 18.06.2005. 22:22 ] @
ma to nije istinito,barem u mom slucaju...odavno imam acc tamo,kao zemlju stavio UK,i placam ladno za ebay aukcije preko paypala.
[ ventura @ 19.06.2005. 13:03 ] @
Ljudi, vi ste toliko tvrdoglavi, i toliko ne zelite da pogledate cinjenice, da ja nemam vise reci.

HILJADAMA ljudi se desilo zakljucavanje paypal naloga sve sa njihovim parama na njemu. I MENI se desilo to isto, i veci deo novca koji je bio na racunu je bio nepovratno izgubljen. Refundiran mi je samo manji deo novca, ostatak se ne zna gde je, jer je nalog ugasen, a i sa njim i transaction history.

PayPal BLOKIRA naloge kada se na njih pristupa sa udaljenih, a pogotovo sa rizicnih IP adresa. U rizicne adrese sigurno spada SCG (i Rumunija, Moldavija, Indonezija i sl. 'slobodarske' zemlje). Mozda ne mora da znaci da ce ti blokirati account kada prvi put pokusas da pristupis sa strane IP adrese, ali ako probas da uradis bilo kakvu transakciju, sigurno ce ti biti blokiran.

PayPal, a i svaki drugi ozbiljnij payment processor detektuje konekciju preko proxy-ja, i to nije nikakva nauka da se detektuje, cak i ako je proxy 'anoniman' ... A detektuje ga na isti nacin kao sto ste i vi dosli do tog proxy-ja - nasli ste adresu negde na netu.. E pa PayPal isto tako nadje tu adresu na netu, i odmah je stavi na blacklist... A da ne zalazim sada u tematiku da 99% 'anonimnih' proxija i nije bas anonimno...

Ovo je ujedno moj poslednji post na ovu temu, i prijateljski savet svima da uopste ne koriste PayPal, cak i ako zive u drzavama u kojima se moze legitimno otvoriti racun, a pogotovo da ga ne koriste ako zive van tih drzava.

I za sve one koji toliko zarko zele da poklone svoj novac PayPal-u, nek posete ovaj link:
http://www.paypalwarning.com

[ ddanijel @ 19.06.2005. 21:39 ] @
Hiljadama je zatvoren nalog, a milioni i dalje operisu ok sa paypalom. Onaj paypalwarning mi izgleda mnogo napumpano ako cemo iskreno. Rekla - kazala u prevodu. Ali ok dati upozorenje nije na odmet pa svako neka proceni sta ce i kako ce. Inace sto se tice pristupa iz scg pa to i nije neki problem. Kada krenem na odmor u scg ostavim ukljucen pc u mom stanu i preko vpn se spojim i sta ces bolji proxy ;).
[ smfilip @ 19.06.2005. 21:41 ] @
a cekaj..zasto bih ja drzao pare na paypal nalogu...odmah ih prebacujem tamo gdje treba da se nadju,pa nek oni posle razmisljaju
[ vizelt @ 24.02.2006. 15:20 ] @
Citat:
nokiaman2010: E pa ljudi stupio sam u kontakt sa jednom Americkom bankom za izradu virtelnih visa kartica ,naravno mogu da se koriste na Paypal-u i svude gde postoji viza logo,koristi m je vec mesec dana za placanje na EBay i Paypalu. Sta je bitno mozete da stavite bilo koje ime ,,dobijate svoj CVV2 i broj visa kartice I expiried number. Registracija na paypal je izvrsena u roku od 1 dana bicete verifikovani clan .Bitno je da uvek koristite istu Ip adresu tj. provajdera kojeg koristite uvek mora da bude isti kad placate na paypalu. Paypal podrzava Srbiiji i Crnu Goru,Stavite npr. Country :Germany a Contry whery you live: Serbia and Montengro. I slobodno koristite paypal ali Iskljucivo za placanje i nece biti problema sa ovom karticom i blokiranjem racuna jer kartica sa vodi na Americku banku. ***** Cena ove kartice je 50 eur sa pocetnih 5 usd balanca na kartici za placanje. Dopunjavanje kartice se moze izvrsiti direktno na sajtu sa bilo koje nase kartice na ovu karticu i u roku od 24 ce vam prikazati uplatu na novoj karici. Sta je bitno imacete kompletan pregled na internetu uplate i transakcije koje vrsite pomocu ove virtalne visa kartice 24h. Kad platite na email vam stize vas broj karice i CVV kod i expiried number u roku od 3 dana. Znaci nema sljanja postom vec dopijete virtuelni broj odmah sa vasim balnacom 5usd i mozete poceti koriscenje kartice. Uskoro OCEKUJUM DA POSTANEM NJIHOV RESSELER ZA SRBIJU I CRNU GORU PA AKO IMA ZAINTERESOVNIH MOGU DA ME KONTAKTIRAJU NA EMAIL ILI NA TELEFON ZA DOGOVOR. PISACU VAM KAKO STOJE STVARI I OCEKUJTE USKORO PRVU VIRTUELNU BANKU U SRBIJI I CRNOJ GORI i SLOBODNU KUPOVINU NA PAYPAL-U



Nista od svega ovog.Ovom karticom se nemogu uploadovati pare ma paypal.Drugo mozte vrsiti naplatu i biti verified clan ali nemozete povlaciti pare sem ako nemate racun u americi ili zemlji u kojoj ste se registrovali.Ako neverujete probajte se registrovati(sto mozete sa bilo kojom email adresom) i proverite.Takodje cak i slovenci jos uvek nemogu da povlace pare na svoj racun nego samo da vrse placanje.Isto vazi i za sve druge novo primljene zemlje clanice u paypal sistem.Zato ne dozvolite da nasednete.Ova kartica je prakticno beskorisna ako nemate racun u inostranstvu i hocete samo da vama placaju.Drugim recima pomocu nje se ne moze kupovati na ebayu
[ acaglumac @ 18.04.2007. 03:42 ] @
Ja sam trenutno u Americi. Imam Intesa debit karticu iz srbije. Kako da se registrujem na paypal-u sa ovom karticom.Treba mi za ebay.
[ smfilip @ 18.04.2007. 16:20 ] @
nikako
[ rainymanyu @ 20.07.2008. 14:15 ] @
tuzno..
ima li novosti na ovu temu.. ?
[ Dexxy @ 18.11.2008. 01:29 ] @
Hoce li ovo proraditi...????
[ fabolus @ 03.03.2009. 19:49 ] @
Ima nesto novo uvezi paypala i Srbije?
Hteo bi da prodajem nesto na ebay, ali mi traze verifikovani paypal nalog... moze mi neko molim vas pomoci?
Imam Visa Virtuon, ali paypal nju odbija a ebay prima, skinuli su mi i 1 evro sa nje, ali paypal i dalje uporan i odbija, tako da mogu na ebay da kupujem ale ne i da prodajem...
Pozdrav.
[ Nedeljko @ 23.03.2009. 19:11 ] @
A šta ako neko ima server u inostranstvu, pa mu pristupa preko računara odavde, a server komunicira sa strane IP adrese sa PayPal-om? Kako se niko toga ne seti?
[ El_Nino @ 16.04.2009. 15:59 ] @
Evo da se pohvalim - od danas sam veryfied PayPal member...

Posto imam prijatelja u USA, otvorio mi je besplatnu debitnu VISA karticu sa kojom sam bez problema verifikovao PP nalog.

Upravo sam produzio svoj nalog na RapidShare-u...

Evo kako to izgleda...

[url]http://i41.tinypic.com/2d15vev.jpg[/url]

PP ne pravi za sada nikakvih problema sa time sto ja pristupam sa nasih IP adresa a nalog je registrovan na USA ime, USA adresu i USA karticu.
[ Ljubo46 @ 20.04.2009. 00:58 ] @
Pošto u Srbiji nema paypal zašto nam nisu blokirali sve ip adrese odavde prema njima. Ja imam uredno nalog kod njih, kao zemlju sam naveo uk i plaćam rapidshare uredno. Kako mi stigne novac ja nedam da mi leži kod njih nego odma plaćam. Onda me posle nekog vremena blokiraju i ja otvorim drugi nalog. Dosad sam otvarao preko 50 puta nalog. Ko ih džebe kad su majmuni. Umesto da nam puste servis kao ljudima oni misle da smo mi neke životinje koje nisu dosledne njihovog servisa.

Toliko od mene .. Ljubo.
[ RichardNixon @ 18.01.2010. 10:23 ] @
Imam pitanje. Imam prijatelja u Nemackoj, dolazi u Srbiju svaka 3 meseca. Hocu da narucim neke stvari sa ebay-a, i naravno potreban je paypal. Taj prijatelj mi moze otvoriti paypal nalog na svoje ime, ali kako ja da placam iz Srbije? Ne bih hteo da trosim njegov novac. Da li moze on da mi otvori nalog a ja da placam odavde iz Srbije recimo visa internet platnim karticama?
[ slocky @ 22.02.2010. 01:43 ] @
bas mi je neophodno potreban eBay pa sam sestra mi je rekla da to sto radim mogu da upotrebim kao magistarski rad za neki IT fakultet :)))


1. Odete na paypal stavite da vam je zemljda Bosna i toliko ako hocete da kupite... i reigistrujete Visa Internet karticu Banca Intesa. Verifikujete e-mail adresu , verifikujete karticu ( sa kartice ce PayPal da vam skine odredjenu sumu do 3 eura koja ce vam biti vracena sto je dokaz da vasa kartica radi ) time ste postali Verifikovani clan PayPal-a

a sada :))) kako prodati na eBay pa evo ovako... postoje dve solucije
prva solucija se odnosi bas na vas i na sve ostale koji imaju rodjake .

kao verifikovani clan PayPal-a sto sam objasnio gore kako se postaje mozete da saljete novac bilo kome u okviru PayPal-a . Prosto idete na send money i upisete email adresu prijatelja koji ima paypal .. automatski novac ce sa vaseg accounta biti prebacen na account ciji ste mail ukucali. Tako da ce se novac naci na PayPal accountu vaseg prijatelja... on podigne novac i prosledi ga vama .

Za sve one koji nemaju rodjake ... kako prodati na eBay-u MONEYBOOKERS je sastavni deo eBay-a bas kao i PayPal

1. postanete PayPal verified ( sto sam objasnio gore kako se postaje) Visa Internet karticom
NAPOMENA : ovo je potrebno da bi eBay imao potvrdu da cete da platite troskove aukcije kada budete prodavali . Zbog toga sto eBay uzima proviziju od prodatih stvari na njihovom sajtu ... tako da kada budete prodali nesto provizija ce vam biti skinuta sa Visa INTERNET kartice. Zbog toga sto ste PayPal verified user oni garantuju eBay-u da je vasa kartica ok i da postoje sredstva na njoj.

2. Posto ste postali PayPal verified za sta vam je potrebno 10 minuta pod uslovom da imate Visa INTERNET karticu . Odete u opcije PayPal sajta na vasem accountu i enejblujete PayPal za eBay

3. otvorite dva devizna racuna u Banca Intesi, za prvi vezete Visa INTERNET ,a za drugi Visa ELECTRON karticu ( otvaranje oba racuna i kartica je besplatno )
NAPOMENA : PayPal ce prihvatiti samo Visa INTERNET karticu ( Kartica koja je vezana za devizni racun koji moze samo da salje novac ) dok Visa ELECTRON moze i da prima na racun i da salje sa njega

4.idete na www.moneybookers.com i registrujete se . ( mnogo ozbiljniji i sajt sa manjom taksom od eBay-a koga koriste svi ozbiljniji trgovci kada god su prilici )
verifikacija adrese stanovanja : Posle 3-4 dana na kucnu adresu ce vam stici pismo sa 6 karaktera . idete na verify address i ukucate tu kombinaciju brojki i slova i time ste potvrdili da bas vi zivite na toj adresi .
verifikacija e-maila je standarna
verifikacija deviznih racuna : verifikuje se samo jedan racun svi ostali ce biti automatski dodati . Odete u Banca Intesu i odnesete uputstvo koje cete dobiti na sajtu moneybookers . Uputite savetnika da pod NOSTRO doznakom izvrsi uplatu na racun moneybookers-a . U roku od 4-6 dana na vasem racunu moneybookers ce se naci suma koju ste poslali ( preporuka je da se uplati 5 eura , mozete i manja , ja sam recimo uplatio 2 EUR posto sam prevideo :))) pisalo je bas sitnim slovima.
verifikacija kartica : moneybookers ce vam skinuti odredjenu svotu 1.1 - 2.5 EUR sa kartice , potom odete na online Banca Intesa i ulogujete se pomocu vaseg PIN-a , pogledate koliko su vam skinuli : ako su vam skinuli 1.45 EUR u polje za verifikaciju ukucate 1.45 sto znaci da je ta kartica bas vasa posto samo vi znate koliko su vam skinuli sa racuna .
KONACNO enable eBay za Moneybookers !!!!!
time ste dobili account sa kojim mozete da prodajete na eBay-u
NAPOMENA : sav novac koji vam bude skinut sa kartica bice na vasem moneybookers accountu mozete da ga podignete kada god zelite , NOSTRO doznaka kosta 400 dinara i 30 EUR depozita koji ce vam biti vracen posle 30 dana
kada odete na eBay idete na sell tamo gde vam pise da upisete PayPal email adresu idete na advanced i dodate moneybookers , odstiklirate polje za PayPal i GOTVOOOOO .
mozete da prodajete na eBay-u do mile volje .

P.S. ono za magistarski rad se salim ... mozda ovo deluje malo komplikovano ali radiiiiii !!!! zamislite kako je meni bilo dok sam sve to zavrsio bez icije pomoci .... to je bilo ono NOSTRO sta ???? heheh
[ ZorzNS @ 25.02.2010. 02:25 ] @
Evo shta mi izbaci kada verifikuje karticu -

"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

Izabrao sam BIH i ukucao sam svoju adresu gde zivim u Novom Sadu, i kod provere kartice je to ispisalo. Kartica je intesina internet kartica. Shta sad?
[ zemun88 @ 23.04.2010. 16:20 ] @
Nishta!
[ nikolalhs22 @ 26.08.2010. 11:27 ] @
da li neko moze da mi kaze kako se uplacuju pare na paypal da li moras da imas kreditnu karticu ili...
[ tdjokic @ 26.08.2010. 13:20 ] @
Citat:
nikolalhs22: da li neko moze da mi kaze kako se uplacuju pare na paypal da li moras da imas kreditnu karticu ili...
O tome ima ovde vec prilicno tema ali znam da je tesko traziti kroz more poruka, pa cu ti reci ukratko, a ti posle citaj teme.

Pare na PayPal se ne uplacuju, nego se pomocu njega premestaju sa jednog mesta (banka) na drugo mesto (prodavac).

Odes u banku, po svemu sudeci ljudi imaju najmanje problema sa Intesa Internet Visa karticom, i trazis tu karticu. Ona se ceka nedelju, dve, kako kad. Istovremeno otvoris devizni racun na koji ces uplacivati pare a sa koga ce ona Internet kartica trositi pare.

Kad dobijes karticu ides na sajt PayPala i otvaras nalog. Buduci da za Srbiju ne mozes da otvoris nalog malo ih lazes, napises tamo u rubriku zemlja neku drugu, Slovenija je mozda najbolja, a kao region Srbija. Kad si otvorio nalog onda mozes da kupujes stvari sa sajtova koji primaju PayPal kao nacin placanja.

To ti je to, uprosceno.
[ nikolalhs22 @ 26.08.2010. 14:25 ] @
hvala na informaciji
[ navigare @ 28.08.2010. 19:22 ] @
Pare na PayPal se ne uplacuju, nego se pomocu njega premestaju sa jednog mesta (banka) na drugo mesto (prodavac).

brate mili, lupio si pa si ostao ziv, da bi mogao da placas pay palom, moras da imas na tvom pay pal accountu novac za placanje
[ Goran Rakić @ 28.08.2010. 19:25 ] @
Netačno. Možeš da imaš novac na PayPal računu, a možeš i samo da preko PayPala platiš sa svoje kartice bez toga da prvo deponuješ novac na PayPal račun.
[ navigare @ 29.08.2010. 11:50 ] @
sta je netacno? pay pal je pay pal a kartica je kartica, bila visa ili mastercard. Ako placas karticom, to ne znaci da si platio pay palom vec karticom a te pare ti se skidaju sa racuna od kartice a ne od pay pala. Ne brkajte babe i zabe
[ tdjokic @ 29.08.2010. 13:46 ] @
Citat:
navigare: Pare na PayPal se ne uplacuju, nego se pomocu njega premestaju sa jednog mesta (banka) na drugo mesto (prodavac).

brate mili, lupio si pa si ostao ziv, da bi mogao da placas pay palom, moras da imas na tvom pay pal accountu novac za placanje
Netacno. Ja nikad ne uplacujem pare na PayPal a ipak placam njime. A sta on radi "ispod haube" bas me briga. Niti sam strucnjak da o tome raspravljam, a pretpostavio sam da ni kolega nikolalhs22 nije bas strucnjak pa sam odgovorio kratko i uprosceno i uputio ga da kasnije pretrazuje po temama o tome. Ne mogu da prihvatim tvoju kritiku u celini. Da si rekao 'Moze tako, a moze i ovako ..... ' onda bi bilo OK, ali ti proglasavas za lupanje nesto sto provereno radi.
[ navigare @ 29.08.2010. 22:54 ] @
ne znam kako to moze tako da radi, jer pay pal je virtuelni racun na kome moras da imas novac da bi nesto uplatio, ako mislis da novac samo protutnji preko pay pala a da oni ne vide da je bilo na racunu nesto, nema sanse. Ja imam 2 pay pal racuna, oba su morala da idu preko kartice, tj u mom slucaju mastercard. Znaci ako tipa kupim nesto sto kosta 45 eura a na pay pal racunu imam samo 23eura, onda ce mi sa racuna skinuti ostatak od navedence cifre. Placanje pay palom i karticom su dve vrste placanja, nemaju veze jedno sa drugim. Kad se placa karticom, onda moras da ostavis bukvalno sve podatke primaocu novca, a pay palom samo adresu, tako da je to sto se ovde prica netacno i zato sam tako rekao. I sve ovo nema veze sa karticama koja se ovde prave, nego u inostranstvu. Ja koristim pay pal vec 2 godine svakodnevno i mogu da kazem da sam se naslusao svacega na forumu u vezi pay pala
ljudi pokusavaju da naprave pay pal nalog, ali to uopste nije jednostavno iz sadasnjeg ugla, a pitanje je kada ce biti omoguceno za siroke narodne mase...
[ Goran Rakić @ 29.08.2010. 23:04 ] @
PayPal može da koristi samo prodavac, a ti dođeš i plaćaš karticom ili možeš PayPal da koristiš i ti za deponovanje novca (preneseš sa kartice, pa plaćaš sa PayPal računa) što ti daje dodatne mogućnosti.
[ tdjokic @ 30.08.2010. 02:53 ] @
Cini mi se da se ovde radi o nesporazumu. Kao sto sam vec naglasio, ja nisam strucnjak za to, pre se moze reci da sam pocetnik, tek pocetkom ove godine sam nabavio Internet Visa debitnu karticu kod Inesa banke.

Dakle, iz pocetka. Podneses molbu za Internet Visa karticu, kojom se moze iskljucivo placati preko Interneta, nema magnetni deo, ne mozes nigde njom da platis, ni u prodavnici, ni u bakomatu, nista pod milim bogom.

Kartica se "napaja" parama sa deviznog racuna, koji moras da otvoris u te svrhe.

Sad sam gledao svoj PayPal nalog - tamo stoji stanje 1,5 EUR od samog pocetka naloga. A nabrojane su razne moje transakcije i isto tako lepo pise da PayPal preuzima pare sa kartice Visa br. xxxxxxxxx.......... a koja te pare preuzima sa deviznog racuna. Sve je jasno i OK. Pise nesto "Tip transakcije: zaduzivanje kreditne kartice". Dakle, pare zaista protutnje preko PayPala ali njima je svejedno da li su camile nedeljama na PayPal nalogu pa uplacene mom prodavcu ili su u jednoj sekundi podignute sa moje kartice a u drugoj sekundi uplacene prodavcu, ubedjen sam da oni svoje uzmu za transakciju u svakom slucaju.

Drugi razlog zasto pare treba da stoje na deviznom racunu a ne na PayPal je u mom slucaju Google Checkout a verovatno ima jos takvih servisa. Slucajno sam naleteo na coveka, posrednika, koji mi kupuje robu u SAD i salje ovamo a posluje sa Google Checkout. On mi poslje invojs, ja prihvatim, ulogujem se na Google Checkout, prihvatim da se taj invojs plati tim putem, opet se pare skidaju sa vec spomenute Visa kartice, odnosno deviznog racuna i sve se obavi u 10-tak sekundi.

Bez brige da oni znaju sta si ti radio, bilo da je stajalo na racunu danima bilo da je protutnjalo, i bez brige da uzmu proviziju za sebe. I na listingu se sve lepo vidi - ovo placeno PayPalu, ovo Googlu i to je to. To tako lepo radi da ja prosto ne mogu da verujem, klik, klik, platim nesto u UK, klik, klik - odose pare u Hong Kong, ma milina bozja.

Naravno, pokusam da vidim stanje na domacem sajtu, domace banke, pa pise - ustvari, ne pise. Ja platio, a ne vidi se. I tako cami 6 dana, tek onda im dodje, svaku stvar makar malo zeznemo. A oni "ludaci" na zapadu / istoku mi onda napisu: "Postovani, upravo je postar odneo vasu posiljku iz nase kancelarije u postu i bice vam danas poslata." sto samo po sebi ne bi bilo nista cudno da se ne radi o nedelji. Lepo sede ljudi i rade, nedelja ili ne, biznis ne stoji!

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 30.08.2010. u 04:07 GMT+1]
[ tdjokic @ 30.08.2010. 03:06 ] @
Evo pise izricito u jednom objasnjenju placanja:

"Pay securely with a PayPal balance, credit card, or bank account." Znaci, mozes da platis sa parama koje su na PayPalu, kredit kartici ili bankovnom racunu, a prodavac isto tako moze da povuce pare na svoj bankovni racun ili karticu ili ih ostavi na PayPalu, pa placa tim parama sta mu treba:

* Sellers or recipients can withdraw funds from a PayPal account to a bank account or credit card.
* Or, they can use their PayPal balance to pay online.

Jos jednom objasnjenje da sam rekao coveku ono najobicnije, jer ovo ostalo je vec za iskusnije korisnike, pogotovu u nasim uslovima, kad imamo polu-legalne naloge na PP. Drzis 500 evra na PP pa nesto zeznes i oni ti blokiraju pare!? Hvala, ali ne, hvala.
[ navigare @ 30.08.2010. 13:10 ] @
jednom za svagda, da se vise ne dezinformisu ljudi sto se tice pay pala:

znaci da bi mogao da otvoris pay pal racun ( vazi za evropu) moras da predas zahtev u banci u kojoj imas racun za karticu ( visa ili master). Posle nekoliko dana dobijes tu karticu i na osnovu te kartice mozes da otvoris pay pal racun.
S vremena na vreme pay pal aktuelizira tvoje podatke i trazi skeniran dokument da se posalje (pasos ili licna karta), prijava boravka i neki racun koji glasi na tvoje ime. Imas fore 30 (ili 40 dana) da kad ti posalju taj zahtev da im vratis trazene dokumente. Ako im to ne dostavis u predvidjeno vreme, logicno je da blokiraju tvoj pay pal nalog. To uglavnom traze za nalog koji je premier i biznis. Ako samo placas, mislim da ni to ne traze, ali u slucaju da primas novac, to je obavezno.
Pay pal je vlasnistvo pay life firme tj banke, a kao sto svi znamo, ebay je vlasnik i ebay-a, skajpa i pay pala.
Da bi nesto platio pay palom, logicno je da moras da imas novac na pay pal racunu. Da bi ljudi lakse razumeli, najjednostavnije je porediti sa kreditom za mobilni telefon. Koliko imas na racunu, toliko mozes i da platis, osim u slucaju kad to malo prevazidje sumu, u tom slucaju se taj ostatak oduzme sa kreditne kartice. Google checkout nema nikakve veze sa pay palom!!! ja ga licno ne koristim, za sada samo pay pal i to sasvim solidno funkcionise, osim u slucaju kad je neki konflikt po sredi, e onda to malo vise traje, i tu oni presudjuju da li je kupac ili prodavac u pravu, na osnovu dostavljenih dokaza.

Posto ja nemam kreditnu karticu banke intese, nemam pojma kako to ovde funkcionise, a i ne interesuje me jer koristim 2 pay pal racuna

pay pal moze bilo ko da koristi, ne samo prodavac kao sto je rekao jedan clan foruma gore, vec i kupac tj fizicko lice, mada ne mora da znaci da je prodavac pravno lice tj firma
[ tdjokic @ 30.08.2010. 16:49 ] @
Izvini, a zasto ti svo vreme pricas o necemu sto NE VAZI ovde? Ja bio ubedjen da mi pricamo o ovdasnjem zivotu i problemima. Tako ispada da smo pricali o 2 potpuno razlicite stvari.
Citat:
navigare: Google checkout nema nikakve veze sa pay palom!!!
Tacno tako. I mnogo mi je drago da je tako. Spomenuo sam ga samo zbog opste informisanosti o online kupovini.
Citat:
Da bi nesto platio pay palom, logicno je da moras da imas novac na pay pal racunu.
Dobro, mozes li mi onda objasniti sta znaci ovo: ""Pay securely with a PayPal balance, credit card, or bank account." sto sam nasao na www.paypal.com. Ne pise 'ovo mora, a u krajnjem slucaj moze i ovo drugo'.

Citat:
Posto ja nemam kreditnu karticu banke intese, nemam pojma kako to ovde funkcionise, a i ne interesuje me jer koristim 2 pay pal racuna
Ovo ne shvatam. Sta za PayPal nalog znaci "ovde" i "tamo"? Ako vec uspes da otvoris nalog koji svi prihvataju, onda je to onaj nalog od "tamo" i poslovanje domace banke (sporo obavestavanje korisnika o stanju na deviznom racunu i ostale nevazne stvari) uopste vise nema uticaja na placanje PayPalom.

Ja sam platio od pocetka godine recimo 10 stvari i ni jednom nisam unapred stavljao novac na PayPal niti znam kako se to radi. Jednostavno postujem postupak koji funkcionise i to je sve - PayPal redovno uzima novac sa kartice a ona sa deviznog racuna. Mozda je ovo sto ti pricas opet za neke naprednije opcije, biznis i profi ili kako se vec zovu, ali ova obicna usluga funkcionise ovako.
[ navigare @ 01.09.2010. 10:30 ] @
pravila za sve su ista, tako da to da li vazi ovde ili ne nema nikakve veze. To sto se ovde ljudi snalaze na raznorazne nacine je druga stvar.

Ja koristim pay pal odavde i nemam nikakvih problema a sto se tice banke, postoji e banking kao i ovde sto postoji, tako da mozes da imas informaciju odmah.

To sa skidanjem sa kartice moze jedino da bude neka prepaid kartica, koju inace i ja imam, i da bi mogao da je koristis, moras da uplatis onoliko koliko ti treba (do 5000e) i to da trosis. Svako skidanje novca sa bankomata sa kartice se ne isplati, jer uzimaju dosta proviziju.

Kako mogu da ti skinu novac sa kartice ako nemas novca na njoj? i kako uplacujes uopste novac?
[ tdjokic @ 01.09.2010. 13:40 ] @
Kao sto sam vec par puta naglasavao, ja sam u ovome pocetnik a ni inace nisam strucnjak za bancno poslovanje. Dobro bi bilo da se javi neko iskusniji i malo objasni navigare-u kako to radi ovde. U ovom trenutku nisam mogao da se setim kako bolje da objasnim od ovoga http://www.bancaintesabeograd.com/code/navigate.aspx?Id=451:

"Internet kartica


Banca Intesa Internet je debitna platna kartica iz Visa programa platnih kartica, namenjena za plaćanje roba i usluga putem interneta. Ovu karticu nije moguće koristiti na POS teminalima i bankomatima i iz tog razloga se izdaje bez PIN koda.

Da biste postali korisnik Banca Intesa Internet kartice, potrebno je samo da imate stalno prebivalište na teritoriji Republike Srbije i da ste stariji od 18 godina. Za podnošenje zahteva dovoljna Vam je lična karta.

Ova kartica Vam omogućava da na internetu kupujete brzo, lako i sigurno. Potrebno je samo da se identifikujete brojem kartice, rokom važnosti i trocifrenim zaštitnim brojem (validation code), koji se nalazi u produžetku broja, na licu kartice. Limit potrošnje je određen visinom raspoloživih sredstava na računu Vaše Banca Intesa Internet kartice. Celokupna potrošnja zadužuje devizni račun za koji je Vaša kartica vezana i obračunava se u evrima."

Pare uplacujem na devizni racun i one stoje tamo dok mi ne zatrebaju da platim nesto. Kad izvrsim placanje (preko PayPala ili Google Checkouta) Internet kartica automatski uzme pare sa deviznog racuna i tako pare odu na PayPal i GC i sve se to odigra u nekoliko sekundi, u realnom vremenu. Naravno da ne mogu da uzmu pare ako ih nemam, ali ih drzim na deviznom racunu, ne na kartici niti na PayPalu.

Informacija online se dobije odmah, ali nepotpuna. Jedva sam prokljuvio da je samo jedna pozicija zaista uvek tacna - raspolozivo stanje, ostalo ceka na azuriranje i po pet dana. Istini za volju, i kad uplatim vidi se vrlo brzo, za par sati, tako da onda smem da placam kome treba.

Znaci, to su dve odvojene stvari - jedno je otvaranje naloga na PP, koje je za sada ovde nemoguce na normalan nacin, a drugo je kako funkcionise Banca Intesa Internet kartica.
[ ilijavk @ 18.10.2010. 20:07 ] @
Citat:
Some information is incorrect or missing. Please correct your entries and try again.
* Home Telephone:Please enter a valid telephone number.

Pokušavam da otvorim paypal nalog, za "Nationality" stavim "Bosnia and Herzegovina", ali neće da prihvati broj telefona.
Kako to da regulišem...

[ tdjokic @ 18.10.2010. 21:30 ] @
Citat:
ilijavk: Pokušavam da otvorim paypal nalog, za "Nationality" stavim "Bosnia and Herzegovina", ali neće da prihvati broj telefona.
Kako to da regulišem...
Nadji na netu neku firmu u BiH pa stavi njihov broj telefona a kasnije edituj na svoj, a mozda je bolje i da ostavis na taj BiH.
[ Loves @ 28.12.2010. 13:37 ] @
Code:

1. Odete na paypal stavite da vam je zemljda Bosna i toliko ako hocete da kupite... i reigistrujete Visa Internet karticu Banca Intesa. Verifikujete e-mail adresu , verifikujete karticu ( sa kartice ce PayPal da vam skine odredjenu sumu do 3 eura koja ce vam biti vracena sto je dokaz da vasa kartica radi ) time ste postali Verifikovani clan PayPal-a

a sada :))) kako prodati na eBay pa evo ovako... postoje dve solucije
prva solucija se odnosi bas na vas i na sve ostale koji imaju rodjake .

kao verifikovani clan PayPal-a sto sam objasnio gore kako se postaje mozete da saljete novac bilo kome u okviru PayPal-a . Prosto idete na send money i upisete email adresu prijatelja koji ima paypal .. automatski novac ce sa vaseg accounta biti prebacen na account ciji ste mail ukucali. Tako da ce se novac naci na PayPal accountu vaseg prijatelja... on podigne novac i prosledi ga vama .

Za sve one koji nemaju rodjake ... kako prodati na eBay-u MONEYBOOKERS je sastavni deo eBay-a bas kao i PayPal



Kada ukucas Bosna koju adresu stavis jer bosansku ili Beogradsku?
Jer meni treba samo za placanje.
[ zexoman @ 30.04.2011. 13:29 ] @
Ja sam isto to uradio ali sam samo stavio Hrvatsku kao zemlju. Mislim da je nebitno koju adresu stavljas na paypal ako vrsis samo placanje, posto na e-bayu imas posebnu registraciju i ako narucujes odande oni ti salju na njihovu adresu kao SHIPPING ADRESS i to nema nikakve veze sa adresom sa paypala. Licno ja sam na paypalu izabrao Hrvatsku i stavio adresu iz Srbije ali mislim da mozes da stavis bilo koju adresu samo je bitno da imas ovu VISA INTERNET KARTICU. Sve u svemu ovo sljaka, narucio sam vec par stvari preko e-baya i fino radi.
[ sonnybg @ 30.04.2011. 16:38 ] @
Nazalost ja sam 3 NOVE kartice izvadio iz banke intese (naterao roditelje) i nijedna vise ne prolazi na paypalu. Probao i Slovenija, Bosna, Hrvatska , Bugarska i nista. Ranije su prolazile

[ tdjokic @ 30.04.2011. 18:40 ] @
Societe Generale, Visa Electron International - ne prolazi.
[ zexoman @ 30.04.2011. 22:59 ] @
pa jbt ja sam otvorio pre jedno mesec dana, ne znam kako ne prolazi. Mogu da ti okacim screenshot transakcija ako sumnjas. Imam VISU INTERNET KARTICU IZ BANCE INTESE, znaci jos jednom VISA INTERNET. Da li imas tu ili neku drugu ? I jos nesto, moras da imas barem nesto para na tim karticama da bi ti on prihvatio kao vazecu. Ja npr sam otvorio nalog na ebay-u i nisam mogao da registrujem karticu dok nisam uplatio barem 1 dolar. pozz


Ja sam ustvari paypal otvorio preko e-baya, posto su usko povezani. Probajte tako, kada sam narucivao striktno su mi trazili paypal i preko ebaya sam otvorio izabrao tamo hrvatska, upisao broj VISA INTERNET kartice i sve radi kao podmazano. probajte pa javite jel sljaka.
[ tdjokic @ 01.05.2011. 06:35 ] @
Citat:
zexoman: pa jbt ja sam otvorio pre jedno mesec dana, ne znam kako ne prolazi. Mogu da ti okacim screenshot transakcija ako sumnjas.
Ne sumnjam, samo ti kazem kako je. Zadnjih par meseci (?) se mnogi ljudi zale na istu stvar a tek tu i tamo nekome uspe da prodje. Ne znam da li je to 100% pravilo ili su pustili par kartica.

Imam ja jedan nalog vec otvoren na PP, od pocetka prosle godine (2010), to je bas Intesa Internet, ona sto nema magnet na sebi, iskljucivo za Internet placanje i sa njom sam svasta kupovao. Sad sam sticajem prilika otvorio drugu i eto nije htela.

Pogledacu ovo sto kazes preko e-bay-a, ko zna, mozda i uspe. Mislim da se ovde javio i jedan covek koji je skoro otvorio nalog, kartica prosla i naknadno mu blokirali rad.
[ sonnybg @ 02.05.2011. 19:31 ] @
Probao sam evo i preko ebay-a , na ebay-u je Intesinu Internet karticu prihvatio a na paypalu (hrvatska) NE, kaze:

"The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal."

Neznam kako si ti to uspeo.

Posto imam tri kartice Intesine vidim da sve pocinju sa: 4183-4040-xxxx-xxxx . Mozda ih on sve po tome odbacuje

Jel i vasa pocinje tako?

Neznam ali nemoguce je registrovati Intesinu karticu vise.... ranije je moglo
[ milstanyu @ 03.05.2011. 15:47 ] @
Uveli su novu zastitu izgleda, ako kartica "odaje" zemlju, tj. Srbiju, odbijaju je. Da li kartica odaje zemlju ili ne, mozete proveriti ovde http://www.binbase.com/search.html tako sto upisete prvih 6 brojeva sa kartice. One koji su ranije registrovali, izgleda da ne diraju iako "vide" da im je kartica srpska.
[ milstanyu @ 03.05.2011. 15:51 ] @
Da vas ne zbuni, dakle na gornjem linku upisite prvih 6 brojeva, zatim security kod, onda prepisite (copy/paste) iz gornjeg polja u donje kod koji cete dobiti. Konacno, dobicete odgovor, npr. za upit 418340 lepo se vidi da kartica potice iz Srbije. Isto to "vidi" i nas voljeni PayPal. :(((

[ tdjokic @ 03.05.2011. 16:20 ] @
E hvala ti kao bratu sto si ovo okacio! Moja pocinje sa 425303 = srbijanska Societe Generale, tacno je vidi!

A za drugare koji su nas ovde pravili "malo" blesave evo i dodatka zasto je mozda nekome ipak prosla kartica u zadnje vreme: "Some records in the online database may be not up to date."
[ milstanyu @ 03.05.2011. 16:34 ] @
Pa ja sam ovo nasao na [ES] ali pitaj boga na kojoj temi. Znam da sam bookmarkovao link kao extra useful... :) Nista drugari sad od banke do banke, od kartice do kartice... Pa kad vam na ovom linku ne pise Serbia, tek onda na PP. Bice veselo, imace svako od nas u proseku po 15 racuna u razlicitim bankama i 15 razlicitih kartica, a opet u proseku sve ukupno 30 eura na njima. :))
[ tdjokic @ 03.05.2011. 20:34 ] @
Prisecam se ovoga od ranije. A mi ovcice - PayPal ne zna iz koje zemlje je koja kartica malo sutra! Tvoja zasluga je sto si u pravom momentu dao pravi link i sve se povezalo. Znaci, znaju oni odavno odakle je koja kartica ali su nam gledali kroz prste kao pojedincima iako drzavu kao takvu nisu prihvatali. E sad su nas izjednacili!
[ mr. ako @ 04.05.2011. 13:17 ] @
Ovo za BIN bazu je poznato odavno, cak se nekoliko puta spominjalo na forumu, a cak i u jednoj temi o PP (gde sam i ja naisao na ovaj servis, al' ne znam koja je tema u pitanju)... Naravno ko se ranije, u Slobino vreme, "bavio" karticama on se seca i offline programa za ovo...
Oduvek se znalo da PP zna odakle je kartica. Slucaj sa prolazenjem Intezine kartica na PP je mozda bio zbog toga sto je trebalo neko vreme da se ista unese u bazu ili mozda zato sto je sve Intezine karitce procesirao centar u Litvaniji, Estoniji ili tako negde, pa je to mozda "zbunjivalo" PP sistem... Mozda su prve Internet karitce podpadale pod neku stranu filijalu Inteze dok se kad nas nisu stekli uslovi za to ... ko ce ih znati.

EDIT:
Evo ja sam ovde onomad postovao link, mrzelo me dalje da trazim onu PP temu... http://www.elitesecurity.org/t386069-Besplatna-BIN-IIN-baza
[ milstanyu @ 04.05.2011. 16:00 ] @
Link ti treba proglasiti za "link decenije". :) Bez zezanja, 2 dana sam izgubio vadeci Intesa i Rajfajzen kartice uzalud, PP nece pa nece da ih verifikuje. Onda je ovaj link dao odgovor, i momentalno zavrsio u mojoj delicous.com kolekciji. :)

Ipak, i dalje postoje kartice koje kao rezultat daju UNKNOWN drzavu, u to sam se uverio. Takve rade na PP-u, ali tesko da cete naici na takvu kod nas danas. Naravno relativno lako se moze doci i do neke inostrane kartice, ali to je naravno skuplje resenje jer podrazumeva put u inostranstvo ili placanje provizije onom ko odradi posao za vas. Entropay ne pokusavajte, ne radi.

Maksimalno se zakomplikovalo ovo oko PP-a u svakom slucaju, bar za nas u Srbiji. Komplikovanije nego sto je sada niti je bilo niti ce ikad biti. PP se ocigledno trudi vise nego ikad da nas drzi sto dalje od sebe u ovom trenutku. :((
[ navigare @ 04.05.2011. 17:13 ] @
ko hoce karticu, nabavicu mu je ja za 150 eura, traje 3 godine, moze da se primi 2500e na pay pal account, radi 100% posto je iz inostranstva
[ navigare @ 04.05.2011. 17:18 ] @
ko hoce karticu, nabavicu mu je ja za 150 eura, traje 3 godine, moze da se primi 2500e na pay pal account godisnje, radi 100% posto je iz inostranstva , a zove se master card red i ona je prepaid
[ navigare @ 04.05.2011. 17:18 ] @
ko hoce karticu, nabavicu mu je ja za 150 eura, traje 3 godine, moze da se primi 2500e na pay pal account godisnje, radi 100% posto je iz inostranstva , a zove se master card red i ona je prepaid ,koliko para ubacis, mozes da trosis
[ mr. ako @ 04.05.2011. 18:49 ] @
@milstanyu

Ne bih da dodje do zabune... Nije to moj link, tj. nisam ga ja pronasao, vec sam pokupio na nekoj starijoj temi isto o PP ovde na ES. Credits treba odati coveku koji je to tamo prvi dao... ja sam samo kopirao u drugu temu.

@tema
No, nekako sam stekao utisak da je to opste poznata stvar i da vecina ljudi ovde zna za to... svejedno...
...jedno od resenja je da otvorite Payoneer karticu recimo, koja se dobija na freelance sajtovima. Prilicno je jednostavan postupak. Na odesk.com kartica kosta $25 koji se skidaju pri prvom koriscenju kartice na bankomatu. Takodje i mnogi drugi servisi daju Payoneer ili slicne kartice. Recimo AlertPay mislim da isto daje neku njihovu... freelancer.com takodje ima neku svoju Payoneer... Obicno su u pitanju prave MasterCard plastike.
Drugo resenje, ako hocete da pomerate zadnjicu :P , je da odete do neke od okolnih zemalja i tamo otvorite racun i uzmete karticu. Verovatno se tako nesto moze izvesti i online i da vam banka posalje karticu postom... ("milstanyu Milosu" to i ne treba da pricam, on je otvorio LLC online!! )
Do kartice koja nije vezana za Srbiju nije tesko doci, to je vazilo i ranije zar ne? ...ili nesto propustam...? Problem je bio primanje novca...

P.S.
Postoji i onaj program koji se koristio dosta ranije, a koji je linkovao mmix u istoj onoj temi o BINovima. MARS baza kartica. http://www.mars-soft.net/banksbase.htm





[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 04.05.2011. u 20:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 04.05.2011. u 20:14 GMT+1]
[ sonnybg @ 04.05.2011. 21:19 ] @
"Drugo resenje, ako hocete da pomerate zadnjicu :P , je da odete do neke od okolnih zemalja i tamo otvorite racun i uzmete karticu."

Evo ja sam zainteresovan da odem u BiH tj. RS i izvadim karticu posto oni imaju i placanja i primanje preko paypala . Ali nemam nikog tamo kako to da izvedem, koju ce mi adresu staviti? nemam kod koga da prijavim tamo boravak a citao sam da ti treba neki papir za boravak pa onda mozes sa tim Procredit NET karticu da izvadis. Jel uspelo nekom da izvadi neku karticu u BiH ali kao drzavljanin Srbije?
[ milstanyu @ 04.05.2011. 21:36 ] @
Znas sta je u svemu tome najtuznije, sto postoji realna sansa da izdangubis za dzabe, hocu da kazem, da ti i pored svega otvaranje PP naloga ne uspe, ili da ti nalog bude brzo blokiran. Onda si dzabe isao u BiH, mrcvario i sebe i te ljude u toj banci, itd. itd.

Nema pravila, ali smatram da u otvaranje PP-a ma koliko da nekome treba ne vredi ulagati novca, vremena i truda. Lakse je platiti procenat da neko ko ima legalni PP odradi transakciju i kraj.
[ tdjokic @ 05.05.2011. 08:17 ] @
Za kupovinu PP nije presudan, jer postoje posrednici koji to odradjuju za male pare a cinjenica ja da mnogi sajtovi robu ne salju ovamo uopste a opet drugi NE PRIMAJU PayPal, kao sto je gigant amazon.com (PayPal je vezan za konkurenciju amazona, za ebay) pa ti je posrednik svakako neizbezno resenje u mnogim slucajevima a njima se moze placati karticama i Google checkout ali je problem ako neko hoce da prima pare ovamo, to ne znam kako i da li uopste funkcionise preko tih posrednika.
[ milstanyu @ 05.05.2011. 08:49 ] @
Citat:
ali je problem ako neko hoce da prima pare ovamo, to ne znam kako i da li uopste funkcionise preko tih posrednika.


Svakako da ima, 2checkout.com, swreg.org, shareit.com, itd. Klijent placa PP-om njima, oni salju novac vama. Ali su provizije vece i za klijente komplikovanije nego direktan prijem PP-a.

Gradjani Srbije ne mogu primati novac na PP, racun ce biti blokiran 100% prilikom pokusaja isplate para sa PP-a (sem ako nisu u pitanju neke beznacajno male sume novca).
[ mr. ako @ 05.05.2011. 18:32 ] @
@sonnybg

To za odlazak u BIH sam spomenuo u cilju otvaranja bankovnoh racuna i kartice, a ne PP racuna koji bi primao novac. Za tako nesto ti je potrebna rezidencijalna adresa u BIH. Otvaranje PP racuna u cilju primanja novca se granici sa nemogucom misijom. Kao sto rekoh, milstanyu je pokusao cak da otvori i UK based LLC, pa nije uspeo... a evo i on ti je napisao masnim slovima sta je po sredi.



[ milstanyu @ 05.05.2011. 20:38 ] @
Bolje sto su me blokirali. Is'o sam grlom u jagode k'o mlad majmun. Tek posle sam saznao da bi mi UK firma bila u obavezi da placa porez Englezima od 20% zato sto bi pare sa PP-a svlacio na UK bankovni racun. Ista stvar vazi i za Delaware firmu, s tim sto su u USA poreske stope (federalne) jos i vece, cak do 35%. A za prijem PP-a moras da imas racun u USA banci (ne moze offshore).

Sad ima tu nekih shema kako da se to izmulja i izbegne uz neke rizike, da placas knjigovodje, itd. itd, ali braaate... nema tu mirnog spavanja. Ako je samo zbog PP-a, mnogo je!

Ne moraju nikad da dodju u Srbiju! Za mene su zavrsena prica! 2checkout.com rules!
[ mr. ako @ 06.05.2011. 01:49 ] @
Haha, da... to nikome od nas ovde nije palo na pamet. Dobro si prosao. A sto kazes, iako postoje nacini, preveliko je to drk*nje za jedan smrdljivi PP...
[ tdjokic @ 06.05.2011. 09:16 ] @
Citat:
milstanyu: Bolje sto su me blokirali. Is'o sam grlom u jagode k'o mlad majmun.

Ljudi, pa to su osnovne stvari oko firme - porez i ostalo, a najvaznije je porez, mani ostalo. Cini mi se, da je onaj put kad si opisivao svoje muke neko spominjao i porez, nije da nije, jedino mozda nisi isao dovoljno intenzivno i duboko u istrazivanju.
[ milstanyu @ 06.05.2011. 09:31 ] @
Porez se mora platiti zemlji u kojoj zivimo, tj. Srbiji, koja u ovom trenutku ima prilicno fer poreski sistem kad se uporedi sa EU ili USA. Dakle gradjanin Srbije ima obavezu da prijavi prihod koji je imao, bez obzira da li je pevao u Beckoj kafani ili imao prihod od svoje UK firme, ili bilo sta drugo... Za 2010 se nije placao porez na prihod od manje od 1.700.000 dinara godisnje (to se menja svake godine).

Ali zamisli da pored poreza Srbiji placas i USA ili UK porez za firmu (porez na profit firme), ili da placas svakog meseca accountanta koji bi stalno morao da prilaze dokaze da si sav prihod UK/USA firme proglasio kao gubitak, tj. isplacivanje nekog Srbina (samog sebe) ili neke srpske firme (tvoje firme u Srbiji). I opet ti ne garantuje 100% da neces morati da platis porez i USA ili UK, ili da ti se cak firma stavi pod nadzor zbog pokusaja utaje (jer samo po sebi zvuci sumnjivo)... Miiiislimm, koja komplikacija, a sve samo zbog PayPal-a.

Sto se tice Delaware firme, sve i da proradi nekom Srbinu PP zato sto ima Delaware firmu (a nece, garant, provereno!), izbegavanje placanje federalnog poreza Americi (oko 35% !!) moguce je samo ako Delaware firma ima bank account u inostranstvu (offshore), tako da americka IRS (poreska) nema uvid. To je informacija koju sam dobio od vlasnika uglednog sajta incplan.net licno (koji uzgred moze da vam otvori USA Delaware firmu i USA bank account BEZ odlaska u USA). A takav offshore bank racun, kao sto znamo, ne vredi nista na PayPalu-u. :))

Znaci MORA se platiti porez Americi, ili muljati, tj. voditi knjigovodstvo kojim prihode smanjujemo na 0, uz rizike da firma padne pod nadzor (audit), i onda je naj*****

Ako je i zbog PP-a mnogo je. :)) Moja je greska sto nisam sve lepo proucio pre upustanja u avanture i troskove, nego sam se vodio po uputstvima koje sam nalazio na [ES] i na drugim sajtovima.
[ milstanyu @ 06.05.2011. 09:36 ] @
Na [ES] se nalazi objasnjenje da Delaware LLC firma koja ima 1 vlasnika i to stranca, i koja nema sources of income (izvore prihoda) u USA, ne placa federalni porez Americi. To je tacno, ali samo ako ima offshore bank account, van USA. To sam proverio, i licno sam dobio tu informaciju od coveka koji se 20 godina bavi Delaware firmama.

Takav offshore bank account je neupotrebljiv na PayPalu, a o sigurnosti takvog racuna za koji niko ne garantuje, da ne govorimo.
[ mr. ako @ 06.05.2011. 18:06 ] @
Cudi me da Dimkovic to nije pomenuo na temi u kojoj je pricao o Delaware LLC (ako mislimo na istu temu)... mada on i nije imao nameru da pare prebacuje u SRB i placa porez ovde verovatno... stoga i nije...?
[ milstanyu @ 07.05.2011. 09:40 ] @
Nebitno, nije ovo tema o placanju i neplacanju poreza, nego o PayPal-u. A PayPal ne moze imati lice sa srpskim drzavljanstvom, bez obzira da li ima UK firmu, USA firmu, gde-god firmu/pravno lice. Pokusao sam, otvorio firmu i bio banovan. Nema sheme, fore, trika koji ce upaliti. Jednostavno, PP ne interesuje firma kao firma, nego FIZICKO LICE koje je vlasnik/predstavnik firme. Njega kontrolisu licno. A ja od Srbina ne mogu da postanem Amerikanac ili Englez, sve da otvorim 10 firmi tamo. :))

Ponavljam, to da li ce nalog biti banovan ili ne cini mi se najvise zavisi od kolicine novca koju primate. Ne otvarajte inostrane firme zbog PP-a (iako je extremno lako da se to odradi). Nema svrhe!
[ Nemanja Jakovljevic @ 07.05.2011. 10:08 ] @
Nije bitno da li si amerikanac, engles ili sta vec - bitno je gde imas adresu, kreditnu karticu itd...

Ja imam skroz legalan PP iako sam srbin, ali mi je verifikovana billing adresa u inostranstvu.
[ milstanyu @ 07.05.2011. 10:12 ] @
I primas na tom PayPal racunu $1000+ mesecno, i nikad te nisu proveravali i trazili kopiju pasosa? Confirm please? :)
[ Nemanja Jakovljevic @ 07.05.2011. 10:39 ] @
Ne primam tolike pare.

Ali jesam kontaktirao support direktno da ih pitam kako da dodam i srpsku karticu na svoj account, pored kartica iz Japana.
Obzirom da sam stranac u Japanu - poprilicno je ocigledno iz imena da nisam Japanac. (Ljudi koji zele da uzmu drzavljanstvo Japana moraju da izaberu japansko ime).
[ milstanyu @ 07.05.2011. 11:11 ] @
E pa cim pocnes da primas iole ozbiljnije sume trazice ti kopiju pasosa i utility bill koji se vodi na japansku adresu. Kad sve to posaljes, ne znam sta ce biti, obzirom da zivis u Japanu mozda ti i ne blokiraju nalog. Ali trazice ti neki dokument da te identifikuju sigurno. Dok samo placas preko PP-a nece te dirati.
[ Nemanja Jakovljevic @ 07.05.2011. 11:24 ] @
Sve ja to mogu da im posaljem - i utility bill i ugovor za stan i sl... - ALI NECU!

Kad vidim sta sve rade - kakvim se prevarama bavi paypal - koristim ih samo kada apsolutno moram...
[ Nedeljko @ 07.05.2011. 12:34 ] @
Meni treba jedna jedina stvar - da mi neko uplati pare preko paypal-a i da ih ja podignem u banci u Srbiji. Koliko sam vas razumeo, 2checkout.com mi to omogućava 100% sigurno i legalno, s tim da gubim neki procenat. Da li sam dobro razumeo? Meni bi to odgovaralo. Kako?
[ milstanyu @ 07.05.2011. 13:26 ] @
Pisao sam o 2checkout.com ovde: http://www.elitesecurity.org/t424976-0#2835206
[ milstanyu @ 07.05.2011. 18:07 ] @
@Ivan Dimkovic na poruku koja je stigla emailom ali je nema ovde, ne znam zasto...

Netacno je da PP biznis nalog znaci da njih ne zanima fizicko lice. Potpuno netacno! Registrovao sam Delaware LLC firmu i Delaware bank account, preko sajta incplan.net, bez putovanja u USA. Sve je bilo gotovo expresno brzo za par nedelja.

1. Otvorio sam USA business PP account na ime LLC firme koristeci novi kompjuter, novi modem i novog internet provajdera.
2. Verifikovao sam adresu koristeci Visa karticu koju sam dobio od banke (Wachovia/Wells Fargo) uspesno.
3. Verifikovao sam business bank account (2 mikro uplate od PP-a).
4. PP nalog je bio verified i unlimited. Poceo sam da primam uplate na njega tek tada.
5. Nakon prve nedelje povukao sam novac na bank account uspesno (mislim da je bilo oko $300) i nastavio da primam uplate na njega.
6. Nakon druge nedelje sam ponovo zahtevao povlacenje novca na bank account, i to samo polovinu raspolozivog novca (ali bila je cifra preko $300). Nisam u medjuvremenu imao nijedan dispute (primedbu od kupaca).
7. Nakon 2 dana sledio je limit naloga uz zahtev da posaljem papire firme, pasos i utility bill. Poslao sam papire firme, svoj srpski pasos i sledio je ban! Sav novac su naravno zadrzali 180 dana.

Toliko o tome. Dal si busniness ili ne, ne znaci nista. Oni proveravaju samo FIZICKA lica, vlasnike racuna, i to samo one sa ozbiljnijim prilivima verovatno, ili mozda samo Srbe, ja to ne znam. :) Ti sad budi pametan pa mi reci gde sam ja pogresio ovaj put.
[ mr. ako @ 08.05.2011. 13:41 ] @
Osim ovoga da si Srbin ( ), jedino sto mi pada na pamet... da li si za svakodnevni pristup PP-u koristio taj isti novi komp, modem i novog provajdera sa kojim si se registrovao ili stari koji si koristio ranije? Msm, ovo je verovatno nebuloza, ali ako vec idemo u sitna crevca i teorije koje se granice sa zaverom, ovo i nije toliko strasno.

Pasteuj ovde tu nestalu poruku koju je Dimkovic napisao kako bi i ostali videli... (ukoliko to nije privatna poruka?)


Poz,
Marko
[ Nemanja Jakovljevic @ 08.05.2011. 14:02 ] @
Rekao bih da je rec o ovoj poruci:

Citat:

Delivered-To: CENSORED
Received: by 10.227.137.66 with SMTP id v2cs12247wbt;
Sat, 7 May 2011 09:20:13 -0700 (PDT)
Received: by 10.227.196.82 with SMTP id ef18mr5237957wbb.114.1304785213436;
Sat, 07 May 2011 09:20:13 -0700 (PDT)
Return-Path: <[email protected]>
Received: from es.verat.net (elitesecurity.org [217.26.67.165])
by mx.google.com with ESMTP id ci5si11926995wbb.22.2011.05.07.09.20.13;
Sat, 07 May 2011 09:20:13 -0700 (PDT)
Received-SPF: neutral (google.com: 217.26.67.165 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of [email protected]) client-ip=217.26.67.165;
Authentication-Results: mx.google.com; spf=neutral (google.com: 217.26.67.165 is neither permitted nor denied by best guess record for domain of [email protected]) [email protected]
Received: by es.verat.net (Postfix, from userid 0)
id 4270C1A30016; Sat, 7 May 2011 18:20:08 +0200 (CEST)
To: CENSORED
Subject: Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG [elitesecurity.pracenje.teme]
Content-Type: text/plain; charset=utf-8
From: "Ivan Dimkovic" <[email protected]>
Message-ID: <[email protected]>
In-Reply-To: <[email protected]>
References: <[email protected]>
Date: Sat, 07 May 2011 18:15:00 +0200
List-Id: <elitesecurity.pracenje.teme>

> (milstanyu: /p2865627 ): Nebitno, nije ovo tema o placanju i neplacanju poreza, nego o PayPal-u. A PayPal ne moze imati lice sa srpskim drzavljanstvom, bez obzira da li ima UK firmu, USA firmu, gde-god firmu/pravno lice. Pokusao sam, otvorio firmu i bio banovan. Nema sheme, fore, trika koji ce upaliti. Jednostavno, PP ne interesuje firma kao firma, nego *FIZICKO LICE* koje je vlasnik/predstavnik firme. Njega kontrolisu licno. A ja od Srbina ne mogu da postanem Amerikanac ili Englez, sve da otvorim 10 firmi tamo. :))
>
> Ponavljam, to da li ce nalog biti banovan ili ne cini mi se najvise zavisi od kolicine novca koju primate. Ne otvarajte inostrane firme zbog PP-a (iako je extremno lako da se to odradi). Nema svrhe!

PayPal USA uopste ne zanima da li si ti Srbin ili Turcin ili Amerikanac ako pricamo o PP USA biznis nalogu vezanom za korporaciju ili LLC (ne sole proprietorship i sl...), ako imas racun koji se vodi na USA firmu koja je vlasnik PP naloga, ako ti traze dokumente koji potvrdjuju identifikaciju firme, njih zanimaju iskljucivo dokumenti vezani za firmu, a ne za tebe posto si ti nebitan tj. ne predstavljas direktno pravno lice na koje se PP racun vodi.

Apsolutno je netacno da PayPal USA verifikuje fizicko lice ako se radi o biznis nalogu vezanom za Inc/LLC u procesu normalnog koriscenja naloga. Pretpostavljam da je nekakva vanredna verifikacija fizickog lica jedino u slucaju da postoji sumnja da je nalog zloupotrebljen te da lice koje pristupa nalogu mozda nije autorizovano - u tom slucaju bi imalo smisla da traze da vide da li ti imas veze sa firmom ili ne i da utvrde tvoj identitet.

Naravno da inostrane firme ne treba otvarati samo iskljucivo zbog PP-a - iz prostog razloga sto inostrane firme kostaju, i sto porez moras da placas tamo onda na profit + naravno sve sto isplatis sebi dok imas boravak u Srbiji moras da platis i Srbiji porez. Stranu firmu ima smisla otvoriti ako imas vise razloga za to, e-commerce je samo jedan ali ne bi samo zbog toga trebalo to raditi.


--
http://www.elitesecurity.org/p2865813

Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#105350
[ milstanyu @ 08.05.2011. 14:04 ] @
Koristio sam sve vreme ISKLJUCIVO novi netbook sa novim modemom i novom internet konekcijom (telekom 3G). Taj netbook, taj modem i tu konekciju NIKAD ranije nisam koristio za pristup bilo kom sajtu, pa ni PP-u.

Znate kako je, verovatno mislite da sam lood sto sam posle fijaska UK firme (koja se upravo zatvara, to sam platio oko 50 funti :) ), registrovao i Delaware firmu... Ali sta da se radi, meni pravi, legalni i neograniceni PP treba mnogo i uvek ce mi trebati... Bio sam ubedjen da je problem sa UK firmom bio taj sto sam koristio stari komp sa kog sam vec pristupao PP-u. Ovaj put sam to eliminisao.

Povrh svega, a to sam vec negde postovao, ljudi iz PP podrske su mi dali informaciju da mene kao fizicko lice niko nece proveravati, vec samo firmu. Medjutim ocigledno je to bio neki outsourceovani neznalica koji je na pitanje odgovorio tek onako, vodjen logikom. Ja sam to isto pitanje kasnije slao PP supportu jos nekoliko puta i uvek sam dobijao razlicite odgovore, ali uglavnom predlagali su da PP otvorim na ime osobe koja zivi u USA, ili pak na drzavu u kojoj ja zivim, bez obzira sto mi je firma u USA.

To potvrdjuje da oni proveravaju fizicka lica, ne pravna lica. I to ne uvek, vec samo ako imate ozbiljne prihode ili samo ako pristupate iz Srbije, svejedno.
[ Ivan Dimkovic @ 08.05.2011. 15:47 ] @
@milstanyu,

Zaista nemam pojma sta je njih u tvom novom slucaju motivisalo da ti zatvore nalog.

Jedino logicno sto mi pada na pamet je da negde vec imaju tvoje podatke u "crnoj listi" zbog ranijih zatvaranja i da u tim slucajevima uopste ne razmisljaju ako im posaljes sken svog pasosa... Ja nikad nisam imao nikakvih problema sa PP-om ni kao fizicko lice (posto nikad nisam otvarao PP nalog iz Srbije sa laznom adresom i sl...), pa ne mogu nikako da budem relevantan primer za slucajeve da je PP nalog vec zatvaran.

Moguce je i da im pristupanje iz Srbije fleguje sistem i inicira zahtev za dodatnom proverom ako postoje jos neki uslovi... Pretpostavljam da ako takav sistem postoji da on nije "binaran" vec je statisticki, sto znaci da nece svi pristupi iz Srbije biti flegovani vec verovatno ako se jos zadovolje neka pravila...

Jedini nacin da se to proveri je da se ovde javi vise ljudi koji imaju PP nalog u USA a pristupaju iz Srbije, i da kazu svoje utiske tj. da li su imali ovakvih problema ili ne. Pa kada se sumiraju utisci i utvrdi sta je zajednicko onima koji su ugaseni, da se izvuku neka zapazanja sta im je zajednicko.

[ milstanyu @ 08.05.2011. 16:12 ] @
Tebi nikad nisu zatrazili kopiju pasosa, jel tako? Da su ti zatrazili, a ti im posaljes srpski, nemacki ili neki drugi pasos (sem ako nemas USA pasos), i tebi bi blokirali nalog! Prilicno sam siguran! Da li tebi nisu zatrazili kopiju pasosa zato sto nikad nisi pristupao iz Srbije, ili zato sto si imao manji priliv novca na PP, ili zato sto nikad ranije nisi otvorio PP, to ne mogu da znam, ali jedna od tih varijanti je sigurno razlog.

Dakle ta prica "ja sam otvorio PP kao pravno lice" ne pije vodu. Ne zanima njih pravno lice uopste, samo fizicko lice moze da otvori PP, a onda da odabere business varijantu. Rekao sam vec, nekoliko puta sam izlozio situaciju PP supportu (USA firma, non-USA vlasnik) i neki prosecni odgovor (od 5-6 koje sam dobio) je "otvori PP u svojoj zemlji, nebitno je gde ti je firma".

To da li navedes u PP-u firmu ili privatnu adresu, za sam PP ne znaci ocigledno nista. To samo tebi kasnije znaci, kad skidas pare sa PP-a da to knjizis kao profit firme, ili kao profit fiz. lica. Dakle, firmu zbog PP-a nema svrhe otvarati. Sad sam konacno siguran u to.

Ali, imati firmu u USA svakako moze imati mnogo prednosti, evo Google Checkout mi 5 meseci radi bez greske. Otvoriti firmu u Delaware samo zbog PP na zalost nema smisla, tako da ni ova slamka spasa za nas Srbe koju si ti predlozio, jednostavno ne radi! Jasno ko dan, bar meni, posle svega.
[ Ivan Dimkovic @ 09.05.2011. 12:26 ] @
Citat:
milstanyu
Tebi nikad nisu zatrazili kopiju pasosa, jel tako? Da su ti zatrazili, a ti im posaljes srpski, nemacki ili neki drugi pasos (sem ako nemas USA pasos), i tebi bi blokirali nalog! Prilicno sam siguran! Da li tebi nisu zatrazili kopiju pasosa zato sto nikad nisi pristupao iz Srbije, ili zato sto si imao manji priliv novca na PP, ili zato sto nikad ranije nisi otvorio PP, to ne mogu da znam, ali jedna od tih varijanti je sigurno razlog.


Err.. meni je trazen pasos za licni PP nalog, ne za validaciju (kreditna je zavrsila posao) vec posle par godina kao dodatnu identifikaciju zbog neke njihove kontrole "sprecavanja pranja novca" ili stagod... Poslao im sken kao i potvrdu o mestu boravka, rekli hvala, i to je to.

Naravno da mi nisu zatvorili nista, zato sto imam mesto boravka u zemlji koja ima pun PP servis.

Za firmu mi nisu trazili nikakva licna dokumenta, vec dokumenta firme.

Citat:

Dakle ta prica "ja sam otvorio PP kao pravno lice" ne pije vodu. Ne zanima njih pravno lice uopste, samo fizicko lice moze da otvori PP, a onda da odabere business varijantu. Rekao sam vec, nekoliko puta sam izlozio situaciju PP supportu (USA firma, non-USA vlasnik) i neki prosecni odgovor (od 5-6 koje sam dobio) je "otvori PP u svojoj zemlji, nebitno je gde ti je firma".


Ovo jednostavno ne moze biti tacno, iz prostog razloga sto bi bilo apsolutno nelegalno vezivati bilo sta vezano za korporaciju za neko fizicko lice. Ni jedna normalna korporacija ne bi dozvolila tako nesto (zamisli neku firmu sa 1000 ljudi da vezuje PayPal nalog na neciji utility bill... pa to bi bilo smesno), pa PayPal ne bi ni mogao da posluje.

LLC je specifican slucaj, ali bi trebalo da funkcionise kao za korporaciju. Sole proprietor i sl... je druga prica, posto oni jesu pravno lice ali vezano za njihovo fizicko prebivaliste.

Kao sto rekoh, bice da je tebi trazena dodatna provera zbog njihove sumnje za zloupotrebu.
[ milstanyu @ 09.05.2011. 12:53 ] @
Ivane, mnogo je nelogicnosti vezano za PayPal, tako da je ovo sto je tebi nelogicno sitnica kad su oni u pitanju (vidi sta su uradili Wikileaksu npr, za koji zna ceo svet). Fizicka lica se proveravaju i ako fizicko lice ne ispuni uslov (nije gradjanin zemlje koju PP podrzava), dzabe je firma cista ko suza. Taj PP nalog se blokira!

Lepo smo se teorijski potkovali iz knjiga o LLC-u koje si verovatno i ti citao, kao i ja (prepisem sve na LLC, pa onda meni vise niko ne moze nista, za sve je zasluzan i odgovoran LLC). To lepo zvuci u teoriji, ali kad je praksa sa PP-om u pitanju, nema veze sa zivotom, nazalost nas gradjana i rezidenata zemlje Srbije.

Nisu imali sanse da sumnjaju na mene prilikom zadnjeg pokusaja. Nov komp, nov net, nov modem, nov vlasnik racuna (rodjak), nova firma u USA, nov websajt sam cak napravio... Sve ganc novo, nikad culo ni videlo PayPal, kamoli probalo da otvori nalog. Pored toga, super legalan i cist posao, desetine porudzbina dnevno, ni jedan jedini dispute, kamoli chargeback...

Jedino sto su videli je IP adresa (srpska). To je bilo dovoljno da iniciraju istragu, onda kad su videli srpski pasos, banovali su nalog za 5 minuta. Sva ona sr*** o Delware firmi koja sam dobio, skenirao i poslao, plus izvod iz banke, nisu ni citali verovatno.

Ne vredi otvarati firme po svetu nama Srbima zbog PayPala. To je jedina istina! I po meni to treba javno govoriti na ovom sajtu da ne pokusava jos neko i izgubi vreme i novac.



[ bojan_bozovic @ 09.05.2011. 20:07 ] @
Citat:
Dakle ta prica "ja sam otvorio PP kao pravno lice" ne pije vodu. Ne zanima njih pravno lice uopste, samo fizicko lice moze da otvori PP, a onda da odabere business varijantu. Rekao sam vec, nekoliko puta sam izlozio situaciju PP supportu (USA firma, non-USA vlasnik) i neki prosecni odgovor (od 5-6 koje sam dobio) je "otvori PP u svojoj zemlji, nebitno je gde ti je firma".


Bezi od Paypal u sirokom luku. I nista vise.

Kako velike firme koriste svoj Paypal, ako mora na fizicko lice da se vodi? Naprimer GoDaddy.
http://www.godaddy.com/Payment/payment-options.aspx

Trazili kao fizicko lice da otvaras paypal za firmu? Zavrcu te i bezi od njih! Ja sam siguran da GoDaddy paypal nalog nije vezan za nekog njihovog direktora!
[ milstanyu @ 09.05.2011. 20:21 ] @
Ne mozes da poredis nas klince koji ovde bistrimo PayPal nauku i jednu ogromnu kompaniju kao sto je GoDaddy. Mozda jednog dana kad porastemo! :)) To nema veze jedno s drugim. U stvari, u teoriji poredjenje ti je na mestu, ali u praksi to je kao da poredis frogs i grand mothers. :))

[Ovu poruku je menjao milstanyu dana 09.05.2011. u 21:33 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 09.05.2011. 20:31 ] @
E nije bato, u banku kad odes a imas pekaru malu ili radnjicu u kojoj prodajes hleb i mleko, tretiraju te ko da si Donald Tramp, i to ovde u Srbiji! Imao sam radnju neko vreme, ali sam je zatvorio jer posao nije isao, pa znam.

Zato je taj Paypal jedna losa firma sa kojom ne trebas da poslujes, vec da ih oteras znas vec gde.

Toliko od mene. Samo jos jedno cu da kazem, jer si otvarao firmu u UK, pa u USA, samo da bi poslovao sa njima, i gubio vreme i pare, ne udaraj glavom u zid, suvise je tvrd i samo moze jos da boli!

Poz.
[ milstanyu @ 09.05.2011. 20:47 ] @
Necu vise obecavam! :)

p.s. Sad kad oni procitaju gornji red ima da se mnogo nasekiraju, a i njihovih 200.000.000 korisnika ce momentalno prestati da placa bilo sta PayPalom, svi ce poceti da placaju samo karticama i mene vise nikad niko nece pitati "A jel mogu da platim PayPalom?" :))
[ mima_cool @ 09.05.2011. 23:08 ] @
Meni je 3 puta blokiran nalog nakon sto nisam mogla da im dam podatke koji nisu iz Srbije (pasos, izvod iz banke itd...).

Poslednji put sam otvorila na cerku koja ima grcki pasos, racun u grckoj banci i grcku karticu. Nakon 5 dana od verifikacije su me blokirali i trazili da im skeniram pasos, izvod iz banke, licnu kartu, racune za struju itd... Cim sam poslala cerkin grcki pasos, nisu ni cekali da im posaljem ostale papire, izvinili su se i odblokirali mi racun.

[ milstanyu @ 10.05.2011. 09:05 ] @
Citat:
mima_cool: Meni je 3 puta blokiran nalog nakon sto nisam mogla da im dam podatke koji nisu iz Srbije (pasos, izvod iz banke itd...).

Poslednji put sam otvorila na cerku koja ima grcki pasos, racun u grckoj banci i grcku karticu. Nakon 5 dana od verifikacije su me blokirali i trazili da im skeniram pasos, izvod iz banke, licnu kartu, racune za struju itd... Cim sam poslala cerkin grcki pasos, nisu ni cekali da im posaljem ostale papire, izvinili su se i odblokirali mi racun.


O tome pricam sve vreme. Ne zele ni da razmisljaju o verifikaciji naloga ciji je vlasnik Srbin, kakve firme, kakva pravna lica, kakvi bakaraci... E sad, da sam ja vlasnik GoDaddy-ja kao sto rece Bojan, presli bi oni sigurno preko toga sto sam Srbin, samo zato sto od njih zaradjuju milione dolara.

Mada, da budem iskren, i mene je sam PayPal support savetovao da, iako sam vlasnik USA/UK firme, nalog otvorim na ime bilo kog sluzbenika koji je rezident USA/UK. Ali ja takvih nemam... :) Ali bitno je ime, ime i identitet coveka, ne firme.
[ Ivan Dimkovic @ 10.05.2011. 09:19 ] @
@milstanyu,

IP adresa iz Srbije je ocigledno problem. Znam licno dvocifren broj ljudi sa srpskim pasosem koji imaju verifikovane naloge koje koriste za ebay kupovinu - medjutim svi oni imaju legalni boravak u zemlji gde PayPal posluje (Nemacka, UK, USA), niko od njih nije imao nikakve probleme sa PayPal-om.

Dakle, problem je ocigledno u IP adresi... koja fleguje sistem, a onda ako ne mozes da im dokazes da zivis u PayPal legalnoj zemlji.... onda pada ban :(
[ milstanyu @ 10.05.2011. 09:36 ] @
Ban nikad niko nece dobiti zbog kupovine, tj trosenja para preko PayPala. Zbog kupovine nikad nece PayPal traziti pasos niti vrsiti provere, samo je potrebno naci karticu koja radi. Ban se dobija ako se primaju pare na PayPal, tj. kasnije prilikom pokusaja isplate tih para na bank account ili karticu.

Ako ikad bilo kome od tih ljudi zatraze pasos na uvid, i oni posalju kopiju srpskog pasosa, sledice ban. Ali nece im traziti nikad, sem ako ne pocnu da primaju ozbiljne sume novca na PayPal (i isti potom isplacuju).
[ Ivan Dimkovic @ 10.05.2011. 13:05 ] @
Netacno - ljudi koje znam, kao i moja malenkost prodaju stvari i meni je licno trazena verifikacija sa licnom ispravom.

Posle slanja skeniranog pasosa, nije mi zatvoren nalog zato sto zivim legalno u zemlji koja ima pun PP servis. Ne postoji ni jedan osnov da zatvore nalog Srbinu koji legalno zivi i radi u zemlji gde postoji PP servis. Dakle, nije pasos vec lokacija.

Problem je sa ljudima koji pristupaju iz Srbije, ocigledno - verovatno zbog toga sto Srbija nije na listi zemalja gde PP ima servis, pa se bilo kakvo koriscenje smatra krsenjem TOS-a.

Ono gde stvar postaje siva je situacija gde si ti vlasnik firme van Srbije, ali i dalje zivis u Srbiji - tebi su ipak zatvorili nalog, iako to nigde ne pise da je krsenje TOS-a... Ocigledno postoji dosta slobodnog tumacenja od strane njihovih radnika, sto celu stvar ocigledno cini vrlo rizicnom za ljude koji zive u SRbiji a zele da rade neki biznis sa njima.
[ BlackHatRulz @ 10.05.2011. 13:52 ] @
Moram da se umešam u diskusiju kao dugogodišnji i iskusni online promoter i korisnik Paypal-a iz Srbije.

Sve što je rekao Miloš Stanković (milstanyu) je tačno. Za trošenje para niko neće tražiti nikakve provere. Ja mesečno potrošim preko $5000 kupujući preko Paypal-a (Da, otvorio sam nalog i logujem se sve vreme iz Srbije a kao državu sam stavio Bosnu) i niko me nikad nije ništa pitao. Intezine kartice prolaze (MasterCard i Amex). Čisto sumnjam da ne znaju odakle se logujem, nego im odgovara da uzimaju provizije kao i svakome. E, a kad treba da se izvrše isplate, onda nastaje problem. Paypal je firma, koja kao i većina firmi na Internetu posluje sa sumnjivom etikom. Koliko god se neko čudio, to je apsolutno tačno. Oni su formirali uslove koje svaki korisnik mora da prihvati a omogućavaju im da "legalno" kradu novac. To što je firma bazirana na zapadu ne znači ništa. Prilika stvara lopova, a ne činjenica da li je neko Srbin, Nemac, Amerikanac i sl. Ko smo mi za njih i šta neko može da uradi ako ostane bez para? - Apsolutno ništa.

Na zapadu postoje pravni sistemi koji štite donekle njihove građane, dok kod nas to nije slučaj i oni to veoma dobro znaju. Čak i ako bi neko pokrenuo nekakav pravni postupak u slučaju prevare sa njihove strane, teško da bi išta izvukao, osim što bi morao da plati ogromne sudske troškove.

Pogledajte npr. Clickbank (koji prima Srbiju od skoro). Možete zaraditi 10.000 USD, ali ako ne ispunjite njihov CDR (customer distribution requirements) nećete dobiti ni centa, a ako prestanete da promovišete njihove proizvode, nakon 2 meseca počeće da vam skidaju zarađeni novac sa računa kao "dormant account fee" koji se progrsivno uvećava i može da naraste i do $50 dnevno. To se zove "legalna" krađa.

Moj savet je koristite Paypal samo za kupovinu, a kad je u pitanju primanje novca, zaobiđite ga u širokom luku i NIKAKO ne bazirajte svoj biznis na njemu jer može da propadne preko noći - čak i u slučaju da počnu da posluju sa Srbijom.

[ tdjokic @ 10.05.2011. 16:01 ] @
Citat:
BlackHatRulz: Moram da se umešam u diskusiju kao dugogodišnji i iskusni online promoter i korisnik Paypal-a iz Srbije. :)
Op, cvrc! Pa od skoro ne prihvata ni za trosenje para, bezbroj ljudi se vec javilo. Zaostrili su do daske, nema vise nista "Srbija preko Slovenije, Bosne itd." I ja sam licno probao novu karticu, prava Visa Electron devizna, pa nece. A pre godinu i nesto sam registrovao Intesinu na nekog drugog coveka, bliskog rodjaka, on i karticu podigao na svoje ima i meni to radi kao uslugu, on nista ne kupuje.

Ivane, covek Srbin, sa srpskim pasosem ali rezident "neke tamo" drzave za PayPal vise nije Srbin u pravom smislu te reci, tako bar ja shvatam. Mozda je milstanyu ovde pogresno upotrebio izraz Srbin, radi se o Srbinu (ili bilo kom drugom) geografski, ne etnicki. Odavde bilo ko da im se prijavi, da ima drzavljanstvo Srbije, verujem da bi otpao.
[ BlackHatRulz @ 10.05.2011. 16:26 ] @
Citat:
tdjokic: Op, cvrc! Pa od skoro ne prihvata ni za trosenje para, bezbroj ljudi se vec javilo. Zaostrili su do daske, nema vise nista "Srbija preko Slovenije, Bosne itd." I ja sam licno probao novu karticu, prava Visa Electron devizna, pa nece. A pre godinu i nesto sam registrovao Intesinu na nekog drugog coveka, bliskog rodjaka, on i karticu podigao na svoje ima i meni to radi kao uslugu, on nista ne kupuje.


Prihvata. Intezine MasterCard i Amex funkcionišu odlično (bar za sada), a obe su registrovane na moje ime sa adresom u Srbiji. Debitne Visa kartice izdate u Srbiji ne prolaze već neko vreme.
[ milstanyu @ 10.05.2011. 22:00 ] @
@BlackHatRulz: Kupujes za $5000 mesecno, i ne prave problem? Bravo! :) Ja sam posle svih ovih fijaska sa firmama registrovao nov nalog (na isti nacin kao ti) cisto da placam neke reklame gde se ne prihvata drugi metod placanja... Trosim oko $300-400 mesecno, PayPal se takodje ne buni zbog toga, evo vec 5 meseci...
[ zzubic2000 @ 15.06.2011. 01:04 ] @
Ja mislim da se ovde dosta ne govori istina a zbog sledeceg:Postoje 2 vrste provere u pay palu
prva je kreditne kartice i cim se ukuca broj kartice neke prodju neke ne ali na kartici imaju sve podatke o nama cim ukucamo broj tako da druga provera adrese prebivalisa nije ni potrebna jer Srbije nema na spisku e bay.
Druga provera je skeniranje licne karte.broj socijalnog osiguranja ili broj telefonskog racuna..
tako da ukucavanj neke leve zemlje u nase podatke ne prolazi jer u brojevima vec provale da smo iz Srbije.
[ DVSoftware @ 15.06.2011. 15:12 ] @
Evo mog iskustva:
Napravio sam nalog pre oko 6 godina dok sam studirao u Ceskoj, ali nisam imao niti sada imam cesko drzavljanstvo. Vezan je za cesku MasterCard kreditnu karticu koju je izdala njihova komercijalna banka (Komercni Banka). Nisam ga mnogo koristio dok sam bio tamo, samo sam placao neke domene, nista posebno. Kada sam se vratio u Srbiju, dobio sam posao u jednoj inostranoj firmi, i jedna od opcija je bila isplata PayPal-om za koju sam se ja odlucio. Stigla prva plata, i naravno PayPal je trazio verifikaciju identiteta. Imao sam jos uvek ISIC karticu koja je jos vazila, ali je nju PayPal odbio jer je uskoro isticala, pa sam identitet uspesno potvrdio srpskim pasosem (!?) i izvodom iz banke koji mogu dobiti putem online bankinga, i sve je proslo regularno i nalog je verified business. Nisam imao nikakvih problema nakon toga, a proslo je desetak hiljada dolara preko njega. Cak mi je i ta kartica istekla pa su mi poslali iz banke drugu - u Srbiju, Fedex-om, i bez problema sam je ubacio na PayPal. Tako da u mom slucaju bar IP adresa nije presudna.
[ milstanyu @ 15.06.2011. 15:29 ] @
Interesantno! Znaci imas biznis nalog? Za koju firmu je vezan? Imas svoju firmu registrovanu u Ceskoj?

I bas me zanima koju si adresu upisao kao svoju adresu u PayPal nalogu?
[ DVSoftware @ 15.06.2011. 15:40 ] @
Nemam firmu, niti su ikada trazili podatke o firmi. Ali sam sticajem okolnosti tada otvorio tako nalog jer sam hteo da otvaram firmu, pa nista od toga nije bilo.

Edit: Adresu sam upisao onu na kojoj sam ziveo tada, i koja mi se nalazi u izvodima iz banke.
[ milstanyu @ 15.06.2011. 15:49 ] @
Sta da ti kazem, svaka cast, nije mi jasno kako si uspeo, nepostojeca firma, nepostojeca adresa, a verifikovan nalog uz to jos funkcionalan, kazes proslo $10000+ kroz njega.

Jel to nalog koji je otvoren pre 6 godina? Ukoliko jeste, jedino objasnjenje je da ne proveravaju "stare" naloge uopste.

Ako si pratio starije postove procitao si da sam ja otvorio firmu u UK, imao sve original papire od firme, adresu, bankovni racun u UK, itd, pa mi je PayPal ipak banovao nalog bez ikakovog objasnjenja, odnosno uz objasnjenje "rizik nam je da poslujemo sa vama, dovidjenja!" i to istog momenta kad sam poslao srpski pasos (trazili su kopiju pasosa).

Uzivaj, ali ipak ne zadrzavaj mnogo novca na Paypal racunu, nikad se ne zna sa njima! :/
[ DVSoftware @ 15.06.2011. 15:58 ] @
Adresa je postojeca, samo ja vise ne zivim na njoj, ali to ne mogu da znaju jer ja na svakom izvodu iz banke imam tu adresu, sto je njima dovoljno za potvrdu

Sto se tvoje situacije tice, nemam pojma sta da ti kazem

Ne drzim gotovo nikada novac tamo, samo sada imam nekih 200 evra na paypalu jer placam neke usluge, a i to da mi zamrznu nije smak sveta, necu umreti ako ostanem bez tih para.
[ milstanyu @ 15.06.2011. 16:03 ] @
I ja sam im slao izvode iz banke gde se lepo videla adresa UK firme, ali nista... Nisi mi samo odgovorio, kad je otvoren nalog? Jel to taj koji si otvorio jos pre 6 godina? I kad si slao kopiju srpskog pasosa, skoro ili ne?
[ DVSoftware @ 15.06.2011. 16:15 ] @
Da, to je taj, a pasos sam im slao nesto nakon povratka u Srbiju, pre oko 4 godine. Nakon toga su mi samo jednom, pre par dana trazili da ponovo ukucam broj kreditne kartice, i to je to. Sve i dalje funkcionise regularno.
[ milstanyu @ 15.06.2011. 16:32 ] @
Da, verovatno ne proveravaju stare naloge detaljno. Recimo do pre nekog vremena si mogao da verifikujes nalog bilo kojom karticom neke srpske banke. Danas vise ne moze. :( Ne bih da zvucim pesimisticki, ali verovatno ce ti nakon odredjene sume novca koja prodje kroz nalog vrsiti dodatne provere, npr. traziti papire od firme i sl, narocito ako pocnes da primas vece sume novca (npr. preko $20000/god). Moraju to da rade da bi se zastitili od money launderinga.
[ DVSoftware @ 15.06.2011. 16:47 ] @
Ako budem u prilici da zaradjujem tolike pare, otvoricu firmu i uzeti cesko drzavljanstvo (imam uslova za ovo, jer su mi baba i deda Cesi, ali me jednostavno mrzi da se smaram tom procedurom sada - znam pomislice svi da sam lud)
[ milstanyu @ 17.06.2011. 09:16 ] @
http://www.njuz.net/paypal-u-s...-agenciju-za-otvaranje-naloga/

A link sam inace video na http://www.gadgeterija.net/201...paypal-stize-u-srbiju-1-rujna/

Tuga!
[ DVSoftware @ 17.06.2011. 10:44 ] @
Ja sam link video na fejsu, i na trenutak sam se ponadao, pa sam se smorio kad sam video na kom sajtu je vest -.-
[ Ivan Dimkovic @ 17.06.2011. 11:49 ] @
@milstanyu, anti-ML moze da dokaci i za manje sume, kod nemackog PayPala anti money laundering udara vec sa >3000 EUR/godisnje na privatnim nalozima, sto je vrlo lako premasiti i za najobicniju ebay malu trgovinu (ili ako je neko zaludjen sa gadgetima kao ja nekad :-).

Dodatna provera za privatni nalog se svodi na kliktanje dugmeta, posto oni proveru za licne naloge rade upitom u kreditni biro.

Posto nemam poslovni nalog u DE (vec u USA) pojma nemam kako DE PayPal proverava poslovne naloge. USA ima sasvim drugacije procedure.
[ milstanyu @ 17.06.2011. 12:05 ] @
Meni je bilo isto i za UK (koja je u EU) i za USA/Delaware nalog.

Oba puta:

- registrovana firma u UK/USA
- otvoren PayPal, verifikovana adresa USA/UK firme VISA karticom
- verifikovan bank account firme
- poceo da primam novac
- nakon $500-600 zaradjenih, zamrznut nalog i zahtevano da se posalju svi papiri od firme, utility bill i pasos/ID kao dokaz adrese
- poslao ono sto sam imao (u oba slucaja), papire od firme i srpski pasos, i oba naloga su zamrznuta trajno

Doduse evo bas juce sam uspeo da "spasim" zaradjen novac iz UK naloga i prebacim ga na Payoneer karticu. Vratili su mi sve sto sam zaradio. Podneo sam zahtev za gasenje UK firme sto ce se uskoro i desiti.

Na kraju, sta mi preostaje oko ove Delaware firme? Probacu da zamolim nekog ko zivi u USA da mi otvori nalog na njegovo ime/adresu, pa da on verifikuje nalog, a da novac isplacujemo na ime moje Delaware firme i da mu dajem neki procenat. Ili da probam da nadjem Nominee Secretary za Delaware firmu pa da se otvori na njegovo ime, ako nije to preskupa opcija.

Ali kako mi se cini, gasenje i Delaware firme i odustajanje od svega je najrealnije. :( Kako si ti uspeo da "prezivis" sa svojom firmom a ja nisam, nemam pojma, svaka cast!
[ DVSoftware @ 17.06.2011. 12:14 ] @
Mali off:
Koliko te je ukupno kostalo da otvoris Delaware firmu? Zanima me iz drugih razloga, ne za PayPal.
[ milstanyu @ 17.06.2011. 12:37 ] @
http://www.incplan.net

Otvaranje same firme nije skupo, ali ovi gore mogu da ti otvore i USA bank account firme bez odlaska u USA. Sve kosta oko $1000. Naravno, sa USA bank accountom moras da muckas glavu i oko USA poreza. Vlasnik ovog sajta mi je rekao da je za strance bolje da otvore offshore racun za Delaware firmu jer IRS (americko poresko) nema uvid u tvoje poslovanje uopste u tom slucaju. Ali za pare u USA accountu garantuje USA, a za offshore niko! Moze neki cunami da poplavi to ostrvo i cao zdravo milioni! :))))

Bilo kako bilo, PayPal radi samo sa USA bank accountom, a meni je to trebalo, nista drugo.
[ Nemanja Jakovljevic @ 17.06.2011. 13:30 ] @
PayPal radi i sa racunima iz japanskih banaka. A u Japanu je lako otvoriti racun.
[ milstanyu @ 17.06.2011. 14:34 ] @
Ali nije bas lako dobiti adresu u Japanu, a kad paypal krene sa proverama dzaba ti racun u banci.
[ bojan_bozovic @ 17.06.2011. 14:49 ] @
Citat:
milstanyu:
Ali kako mi se cini, gasenje i Delaware firme i odustajanje od svega je najrealnije.


Izgleda da je proradio zdrav razum... Ono što mi nikako ne ide u glavu je zašto su ljudi toliki mazohisti, pa uopšte pokušavaju sa Paypalom.
[ DVSoftware @ 17.06.2011. 14:58 ] @
Mozda zato sto ljudi zele da nesto prodaju a kupci radije koriste PayPal od kreditne kartice
[ milstanyu @ 17.06.2011. 15:08 ] @
U pravu je Bojan! Srpski inat mozda, ne znam kako to drugacije da objasnim, imajuci u vidu da ja vec 5+ godina uspesno primam uplate sa Paypala, ali preko 2checkouta kao posrednika. Imam i poseban nalog koji koristim za placanja, prijavljen na drzavu Tunguziju uz state Srbija i moju pravu adresu iz Bga. Oni naloge koji se koriste za placanje samo uopste ne kontrolisu.

Ipak uz sve ove zezancije sa firmama nauci se stosta.
[ bojan_bozovic @ 17.06.2011. 15:09 ] @
Citat:
DVSoftware: Mozda zato sto ljudi zele da nesto prodaju a kupci radije koriste PayPal od kreditne kartice


I ja hoću mnogo štošta, ali nema. Jedino što mogu da razumem, da se nekome isplati svo cimanje i sigurno zamrzavanje naloga, pre ili kasnije, pa da pokušava da koristi PayPal, inače nema nikakvog smisla.
[ tdjokic @ 17.06.2011. 17:25 ] @
Dobro, a sta sa onima koji bi nesto da kupe a tamo pise "Primamo samo PayPal i saljemo samo na [ne znam kakvu] adresu [proverenu, sta li]"? Ja licno to resavam pomocu posrednika, 9,9 dolara po kupovini / po sajtu i to mi je OK, ali je ipak gnjavaza. Ustvari, moj slucaj je specifican, jer najvise robe kupujem sa amazon.com koji ne prima PayPal pa mi i tu dobro dodje posrednik. A i da prima, opet ne vredi, jer amazon.com ne salje robu ovamo, osim poznatih sitnica, i opet Nj.Kr.V. posrednik :-) Masa ljudi bi nesto kupovala na ebay kad bi imali PayPal, ovako muka.
[ milstanyu @ 17.06.2011. 17:42 ] @
Citat:
tdjokic:A i da prima, opet ne vredi, jer amazon.com ne salje robu ovamo, osim poznatih sitnica, i opet Nj.Kr.V. posrednik :-)


Naravno da amazon ne prima PP jer je i sam pokrenuo slican servis Amazon Simple Pay (podrzava samo USA firme za sada). Ali ne razumem sto ti je problem da nesto platis na Amazonu? Tamo bar rade sve kartice. Takodje, ako cesto kupujes mozes da zakupis i mail forwarding adresu u USA. Ja trenutno imam neku koja kosta oko $200/godisnje, sva pisma i "malu" postu salju besplatno (uracunato u cenu), a pakete takodje mogu da salju, ali naravno platis postarinu USA > Srbija. Ima mali milion takvih servisa, i dobijes pravu adresu a ne P.O. Box.
[ tdjokic @ 17.06.2011. 18:41 ] @
Citat:
milstanyu: Takodje, ako cesto kupujes mozes da zakupis i mail forwarding adresu u USA. Ja trenutno imam neku koja kosta oko $200/godisnje, sva pisma i "malu" postu salju besplatno (uracunato u cenu), a pakete takodje mogu da salju, ali naravno platis postarinu USA > Srbija.
Nisam znao bas sve sto si nabrojao ali mi je sa ovim posrednikom odlicno. Cak mislim da ispadne i manje od tih $200, jer on za onih $9,9 kupi robu i salje ovamo. To bi bilo oko 20 paketa, to je od prilike to. Drugo, on mi kupuje i od nekih drugih sajtova, ne moram nista drugo da razmisljam samo da njemu dostavim porudzbinu i pare (Google checkout). Posle mi on to kombinuje po zelji, nesto zadrzi pa doda nesto sa drugog sajta i slicno, to bih se teze sporazumeo sa onima sto iznajmljuju forwarding adrese. A i sve ono sto sam gledao je bilo skuplje od ovog mog - ili dodatak za pomoc pri kupovini ili nesto trece itd. Sa ovim bas nemam ni najmanjeg problema.
[ profilcoyu @ 02.07.2011. 16:05 ] @
Posto sam dobio internet karticu u banci Intesi , koja naravno ne prolazi na paypal nalogu, imam dilemu da li je pametno prijaviti Amex blu(kreditna) na paypal.Proverio sam BIN i pise da je iz USA. Posto je to kreditna uvek ima love na njoj pa da je neko ne iskoristi pre mene_?
[ zzubic2000 @ 11.07.2011. 22:30 ] @
u redu je sama registracija a zar ne trase onu drugu proveru dokumenata da posaljes recimo skenirani pasos u kome se sve vidi ?
[ milstanyu @ 12.07.2011. 08:24 ] @
Citat:
zzubic2000: u redu je sama registracija a zar ne trase onu drugu proveru dokumenata da posaljes recimo skenirani pasos u kome se sve vidi ?


To traze samo ako primas novac na taj racun. Ako samo placas, kopiju pasosa nikad nece traziti.
[ profilcoyu @ 14.07.2011. 19:34 ] @
Otvorio sam nalog sa intezinom AMEX karticom, jedino ona prolazi, i vec napravio prvu kupovinu. Provereno ne traze nista od dokumenata samo kartica i njena verifikacija i to je to, ali samo kupovina.tj placanje.
[ Strale @ 27.07.2011. 01:32 ] @
blue ili green
[ profilcoyu @ 27.07.2011. 21:18 ] @
blue, radi perfektno.
[ brale77 @ 27.08.2011. 14:34 ] @
A ja siroma' pokušavao sa Intezinom Visa Internet karticom i sa sličnom iz Vojvođanske banke, ali, naravno, neće...

Za AmEx Blue je, pretpostavljam, potrebna kreditna sposobnost, provera u kreditnom birou i sve ostalo...?
[ milstanyu @ 27.08.2011. 16:16 ] @
Sackaj... Mozda ti nece trebati: http://www.elitesecurity.org/t67936-8#2933379

Izgleda da dolaze...
[ mr. ako @ 27.08.2011. 16:22 ] @
@brale77
U pravu si za AmEx, ide provera.


A drugo resenje je Payoneer sa freelance sajtova i sl.
Ili odlazak u neku od okolnih zemalja i otvaranje racuna i kartice tamo (ili, ako postoji mogucnost, otvaranje tako necega on line, pa vam karticu posalju postom).


EDIT:

milstanyu je odgovorio u medjuvremenu i naveo trecu opciju. :) Sacekaj, pa otvori regularno.
[ profilcoyu @ 28.08.2011. 16:17 ] @
Ma kakav kreditni biro!!! Samo otvoris nalog sa blue karticom i gotovo,normalno, druga drzava itd sto se vec ovde pisalo. Oni ce doci kod nas "kad mrtva baba prdne" s'oprostenjem"!!!!
[ mr. ako @ 29.08.2011. 13:25 ] @
Blue je kreditna kartica, da bi je dobila, moras biti kreditno sposobna.
[ milstanyu @ 29.08.2011. 14:24 ] @
Ne znam dal ce baba prdnuti, ali ja sam dobio KONFIRMACIJU. PayPal dolazi u Srbiju !!!


Citat:
Dear Milos Stankovic,

Thank you for contacting PayPal regarding our updates, I am happy to
assist you today.

I have investigated this issue for you and yes this information is
correct. Our International Team is working hard to expand our services
as rapidly as possible. Our service will be available to Serbia,
Macedonia and Montenegro shortly. I recommend that you go to the PayPal
website and click "Worldwide" at the bottom of the page to check for
regular updates.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Thomas
PayPal
[ profilcoyu @ 29.08.2011. 17:12 ] @
@mr. ako Ocigledno niste dugo bili u banci Intezi!!
@milstanyu nilo ne porice da ce" jednog dana ,uskoro , vrlo brzo, kao sto i mi idemo uskoro u Evropu i paypal doci kod nas, ali baba prvo da odradi posao!!!!

[Ovu poruku je menjao profilcoyu dana 29.08.2011. u 18:23 GMT+1]
[ tdjokic @ 29.08.2011. 17:56 ] @
Ovo "Our service will be available to Serbia,
Macedonia and Montenegro shortly. I recommend that you go to the PayPal
website and click "Worldwide" at the bottom of the page to check for
regular updates." je vec vrlo opasno blizu. Cim oni pozivaju da se gleda na updates i kazu shortly to moze da bude pitanje dana, najvise nedelja. Uostalom, tamo u onom propisu (sta li je) se spominje druga polovina septembra.
[ Dexic @ 29.08.2011. 22:51 ] @
Interesantno, bash me zanima sta je bio razlog onda. Sumnjam da ce se neki nas zakon do tada uskladiti :)

Citat:
mr. ako: Blue je kreditna kartica, da bi je dobila, moras biti kreditno sposobna.


Bilo koju kreditnu karticu mozes dobiti ako polozis depozit. Jes' da to onda nije kreditna, efektivno :)
[ mr. ako @ 30.08.2011. 04:51 ] @
Citat:
profilcoyu: @mr. ako Ocigledno niste dugo bili u banci Intezi!!
[Ovu poruku je menjao profilcoyu dana 29.08.2011. u 18:23 GMT+1]

Bio sam juce. :P ...ali nisam uzimao kreditnu karticu skoro, moguce da su nesto menjali.



Citat:
Dexic:
Bilo koju kreditnu karticu mozes dobiti ako polozis depozit. Jes' da to onda nije kreditna, efektivno :)

Da, u pravu si moze i na taj nacin da se dobije "kreditna"... to sam zaboravio... doduse ne moze svaka, ali da ko je voljan da iskesira 500e (ili koliko vec traze za depozit koje kartice) moze da je dobije.



Citat:
profilcoyu:
@milstanyu nilo ne porice da ce" jednog dana ,uskoro , vrlo brzo, kao sto i mi idemo uskoro u Evropu i paypal doci kod nas, ali baba prvo da odradi posao!!!!

To sto ce Srbija uci u EU sada onda ili nikada, nema veze sa PP. Ovo je ocigledno zavisilo iskljucivo od njih ili nekog namcora u upravnom odboru. :)



Citat:
Dexic: Interesantno, bash me zanima sta je bio razlog onda. Sumnjam da ce se neki nas zakon do tada uskladiti :)

Nece se nista uskladiti, jer nije bio problem sa nase strane. Razlog je sto je neka budala u upravom odboru PP-a blokirala nasu zemlju koliko dugo je mogla. :/
[ Dexic @ 30.08.2011. 14:19 ] @
Ma koliko to bilo glupo za profit kompanije (blokiranje Crbije), mozda si u pravu - zasto bi inace Ruanda, Uganda, Lesoto, Svaziland i slicni bili na listi ;)
[ magic @ 05.09.2011. 12:10 ] @
Pokusao sam sa MasterCard Banke Inteze da registrujem nalog ali kartica ne prolazi proveru. stavio sam moje tacne podatke, a kao zemlju naveo Bosnu.
E, sad, posto postoje neke sanse da Paypal dodje i u Srbiju, da li cu imati problem da se registrujem sa istim podacima?
[ milstanyu @ 05.09.2011. 12:14 ] @
Obzirom da si karticu vec upisao u PayPal, mislim da su 99% sanse da istu mozes da bacis, cak iako PayPal dodje u Srbiju. Ako odobre kartice iz Srbije, tada ces sa tom istom karticom dobijati drugu gresku "registrovana na drugom nalogu". Dakle podigni neku drugu karticu u domacoj banci i CEKAJ da dodju kod nas, ili ako ne dodju, nabavi neku stranu karticu (citaj mnogobrojne teme o tome ovde na forumu).
[ magic @ 05.09.2011. 12:32 ] @
A to sto sam registrovao svoje prave podatke a za yemlju odabrao Bosnu? Jel to problem, posto odabranu zemlju ne mogu da promenim?
[ milstanyu @ 05.09.2011. 12:52 ] @
Ne verujem... Pola Srbije je tako registrovalo. Jednostavno zatvori taj nalog. Takodje, i ovo za karticu nisam siguran, mozda i bude radila, a mozda i pristanu da je odblokiraju ako ih kontaktiras i pravis se malo... neupucen. :)
[ Rilex @ 29.09.2011. 20:49 ] @
Zasto je trenutno samo moguce otvoriti biznis account iz Srbije?
[ DVSoftware @ 30.09.2011. 15:28 ] @
Gde to, ja ne vidim Srbiju na spisku zemalja...
[ Rilex @ 30.09.2011. 16:26 ] @
kada bi otvorio Business account, tamo na Nationality ima Serbia.
Ovako jos uvek nigde je nema, sem tamo; Oo
[ DVSoftware @ 30.09.2011. 16:57 ] @
Nije mi jasno, posto prvo biras zemlju pa tek onda tip naloga... sta sam propustio?
Edit: Aha vidim da je u pitanju nacionalnost vlasnika firme, sto nema veze s tim.
[ anon70939 @ 10.10.2011. 22:42 ] @
Pozdrav, ranije sam pokusavao da se regujem na Paypall i uspeo ali preko Hrvatske

Sad mi pisu ovi podaci:
Davor Ceman
Cara Dusana 11
Kragujevac, Serbia
34000
Croatia

Tada sam dalje batalio da se zezam s tim, i evo tek sada sam verifikovao mail adersu.

Sledece sto mi trazi jeste
Verify my bank account
Make payments using money from your bank account.
Withdraw money from your PayPal account to your bank account.
Lift your sending limit.



Jel za ovo mogu svoju Visa Srpsku karticu da iskoristim iz Meridian banke, koju sam vec koristio za neka online placanja? Treba smo da prebacim neku siću na Paypall i da vratim nazad?
Jel može srpska kartica?


Kasnije kada bih plaćao nešto preko ebay-a, neće mi automatski slati na adresu na koju mi se vodi Paypall, nego mogu da stavim svoju pravu adresu?


edit.. tek sad na žalost bacih oko i videh da se kao po običaju već o ovome pričalo :)

Onda, kako bih mogao Kuma iz Švajcarsle da zamolim da mi pomogne.
Jel postoji neka mogućnost iz Srbije da izdejstvujem da dobijem Švajcarsku karticu na svoje ime? Naravno neku postpaid. Da odavde sa nekog svog bankovnog računa nekako prebacim na taj Švajcarski račun lovu kad mi treba da uplatim na paypall, i obratno...
[ tdjokic @ 11.10.2011. 08:42 ] @
Tesko. Ti bi mogao da skoknes i do BiH pa tamo da otvoris racun ali ce PayPal uskoro da ti trazi dokaz da zivis tamo gde si otvorio racun itd. itd. Ukratko, njesra...
[ Snoop` @ 31.07.2012. 15:19 ] @
Najtuznije od svega je sto su na spisku Albanija, congo, tanzanija swaziland... a nema srbije!!!!!!!!!!!!!! Srbijo medju sljivama !!!!!!!!! DNO DNA!