[ Igy81 @ 26.03.2005. 08:35 ] @
Napokon sam se nakanio da ovo postavim u forum, problem sa wireless LAN-om mi je nastao kada sam odradio Sistem Restore sa diskovima koji su došlu uz laptop.
Naime kada sam ga tek kupio sve je radilo, ali nakon restoriranja sistema, WLAN nije pokazivao nikakve znakove života. Pomislio sam sigurno su u pitanju driveri, a srećom došao je poseban CD-rom sa driverima za svaku komponentu laptopa. Kada pokušam instalirati drivere za wireless otvori se DOS prozor i instalacija "kao počne", ali onda mi izbaci da INF file nije validan i da nije bilo moguće instalirati drivere. Pokušao sam skinuti i sa Toshibine stranice najnovije drivere za njihove wireless uređaje, ali ni novi INF file ne mjenja stvar.
U DOS-ovom cmd.exe prozoru je sljedće:

*** Installing 'Wireless Network Driver' ***
NG - Driver was NOT updated!
(INF file may be wrong or invalid)
NG - Driver was NOT updated!
(INF file may be wrong or invalid)

*** Installation failed ***
i naravno...

Press any key to continue...
???????????????

Ako neko zna kako riješiti ovaj problem... neka pomogne ??

Iako još uvijek važi garancija za laptop, ja mislim da nije riječ o Hardware-skom problemu, iako bi servis bio najjednostavnije riješenje, ja nisam u mogućnosti da ga tamo odnesem u narednih 8 mjeseci, zato tražim neko (ako bog da) jednostavno riješenje za moj problem.
VoZdRa!!
[ noiseyu @ 27.03.2005. 03:53 ] @
stavi prvo winxp sp2, pa dalje probaj, bilo je istih takvih problema sa P10..
[ Igy81 @ 28.03.2005. 11:09 ] @
SP2 je davno instaliran, a i sa njim kao i bez njega taj problem postoji.
Ima li kakvo drugo riješenje??
[ kevin @ 31.03.2005. 02:23 ] @
Sve mi ovo lichi na neku glupost sa driverima za Win sa SP2...Ne bi ti ovo javljao da se radi o kvaru HW prirode.

[ kevin @ 31.03.2005. 02:24 ] @
Evo nashao sam ti...

http://www.csd.toshiba.com/cgi...eecgfkceghdgngdgnj.0&ct=DL

na ovom linku cesh naci config utility za tvoju toshibu za wireless koji podrzava i SP2...

To bi trebalo da je to...
[ Igy81 @ 13.04.2005. 12:22 ] @
@ kevin ..... pokušao sam instalacijom konfiguracijskog software-a, ali to nije riješilo moj problem, ista poruka se još uvijek pojavljuje, čak ni u device menageru nema ni traga wlan kartici. Jednostavno je nemoguće ponovo dodati taj hardware u sistem iako je i sam sastavni dio laptopa. Ima li drugih riješenja???