[ tabasko_ @ 29.03.2005. 01:21 ] @
Pokrenem instalaciju na prazan hard, uradim format i on prekopira fajlove na hard iposle prvog restarta mi izbaci poruku error loading operating system.
Pre ovoga na tom hardu je bio linux
Pomagajte
[ VRKY @ 29.03.2005. 09:42 ] @
http://support.microsoft.com/?kbid=326676

Ukratko, to se dešava zato jer BIOS nemože pravilno nadgledati kapacitet diska.
[ vladaka @ 29.03.2005. 16:22 ] @
Najverovatnije je problem što na hardu ili nema aktivne particije, ili ta na koju si instalirao nije aktivna.
Pokreni neki program sa boot-abilne diskete ili boot-abilnog CD-a i označi particiju kao "Active".

[ tabasko_ @ 29.03.2005. 19:48 ] @
Ceo hard je ta jena particija. Pre toga je linux pravio 3 particije pa sam ih sve izbrisao i kada sam krenuo sa XP doslo je do tog problema. Zna li neko detaljnije da mi objasni sta da radim. Hvala
[ vladaka @ 29.03.2005. 20:31 ] @
Odlično.
Nabavi Partition Magic Rescue Diskette (2 komada) ili ako ti je dostupan drugi računar, napravi ih.
Potom podigni PM s tih disketa, videćeš svoj hard, moguce je da će ti ceo prikazati kao BAD, ako je to slučaj ali i ako nije uradi sledeće: desni klik >delete partition, pa potom create partition i format.
Zatim je potrebno da uradiš sledeće: desni klik na particiju>Advanced>Set Active tražiće ti da restartuješ.
Restartuj i ponovo pokreni Windows Setup i biće ok.

Nadam se da sam bio jasan.

poz
[ VRKY @ 29.03.2005. 20:34 ] @
Kolki je taj HDD?
[ tabasko_ @ 29.03.2005. 21:49 ] @
Hard je 40 Gb maxtor
[ VRKY @ 29.03.2005. 22:00 ] @
Kolko vidim s Microsoftovog sajta predlažu da flash-as BIOS....

Citat:

Warning This article contains steps that may involve changing your BIOS or complementary metal oxide semiconductor (CMOS) settings or that may require you to make physical changes to your computer hardware. Incorrect changes to the BIOS of your computer may create serious problems. Microsoft cannot guarantee that problems that result from changes to your BIOS can be resolved. Change your BIOS settings at your own risk. If you need help with any of these steps, contact your hardware manufacturer and note that making either hardware or BIOS changes to your computer may invalidate your warranty. If you do not want to make hardware changes to your computer, you can take your computer to a repair center.
[ tabasko_ @ 29.03.2005. 22:18 ] @
VRKY daj nesto malo lakse od caprkanja po biosu PLEASE
[ VRKY @ 29.03.2005. 22:21 ] @
A slušaj, to su oni tamo rekli...
http://www.elitesecurity.org/t...6-flashovanje-biosa-na-srpskom
[ tabasko_ @ 29.03.2005. 22:37 ] @
Aj da probam i to, nadam se da necu nista zapaliti :)
[ tabasko_ @ 29.03.2005. 22:51 ] @
VLADAKA ovo sto si mi ti napisao sa dve diskete bas nesto nece. uvek javlja neku gresku '' Error #4 Bad argument/parameter''
[ VRKY @ 29.03.2005. 22:57 ] @
Provaj onda sa butabilnim CD-ejom, ako imaš
[ tabasko_ @ 29.03.2005. 23:04 ] @
kakav butabilan CD. sta na CD-u
[ VRKY @ 29.03.2005. 23:06 ] @
Partition Magic....
[ tabasko_ @ 29.03.2005. 23:24 ] @
pa sta da butujem brate kad je moj hard prazan, a uzgred i formatirao sam ga na drugom racunaru i aktivirao ga ali on je i dalje lud.
[ VRKY @ 29.03.2005. 23:28 ] @
A onda niš, provaj Flashat BIOs...
[ tabasko_ @ 29.03.2005. 23:37 ] @
Ljudi sad sam ocajan. Stavio sam u taj racunar drugi hard sa instaliranim XP-om i on normalno podigne XP (naravno bez drajvera), znaci da bios radi normalno, taj ludi hard zakacim na drugi komp i formatiram ga on ne prijavljuje nikakvu gresku 100% ispravan.
Mislim da se ovo jos nikome nije desilo.
[ BytEfLUSh @ 30.03.2005. 02:54 ] @
Ne bih da ponavljam ono što su drugi rekli ali.... flashuj više taj BIOS!

Mada, prvo probaj da u Standard BIOS Setup-u namestiš sve drajvove na AUTO.
[ tabasko_ @ 30.03.2005. 13:44 ] @
a zasto kada stavim drugi HDD na istu plocu on radi normalno ako treba flash biosa.
[ vladaka @ 30.03.2005. 14:42 ] @
Ljudi ovo nema veze s BIOS-om. Očigledno je da je čoveku disk radio pre i za vreme linuxa. Problem je što je brisao particije i kada ih je ponovo kreirao, ili ih nije dobro kreirao nije podešena aktivna particija. Ovo mi se dešavalo X puta.

@tabasko_ Uradi sledeće: Pokreni WindowsXP setup sa CD-a, kada dođeš do dela gde ti traži da izabereš na koju particiju da instaliraš, bla, bla, bla, obriši sve particije sa "D" i potvrdi sa "L". Nemoj ništa da kreiraš, samo ih obriši. Kada to odradi restartuj mašinu.
Ubaci PM diskete, sigurno će hteti da se pokrene i prijaviće ti da je ceo disk "Unallocated Space", zatim kreiraj Primarnu particiju, setuje je kao Activ-nu, gore sam ti opisao kako. I onda ponovo pokreni WindowsXP setup i instaliraj windows.

Ne znam da li sam bio jasan, ali slobodno pitaj ako nešto nije jasno :-)
[ tabasko_ @ 30.03.2005. 23:21 ] @
Uradio sam sefe i sve je islo odlicno do polovine provere bad sektora i tu stoji sat vremena i nemrda dalje PM. da li to znaci da ima bad sektora ili sta. kada taj HDD formatiram na drugom racunaru bez PM ne pokazuje bad sektore. hvala unapred
[ Binary Mind @ 30.03.2005. 23:58 ] @
Mislim da je doslo vreme da se odradi Low Level Format na tom jadnom Maxtoru i da se za njegovo particionisanje zaobidje Partition Magic sirokim lukom. Nadji negde Maxblast ili PowerMax, Maxtorove alate za instalaciju i deo dijagnostike njihovih HDD-a i pomocu PowerMax-a odradi testove koji ce ti reci da li HDD ima bad sectora ili ne a onda za svaki slucaj odradi Low Level FOrmat ili Zero Fill. Nakon toga particionisi HDD pomocu Maxblast-a i trebalo bi da radi k'o sat ako je ispravan. I to je to :) Mislim da nema bad sectora.
[ Tosaxxx @ 31.03.2005. 02:05 ] @
Bas tako... LOW LEVEL FORMAT... Resava sve muke sa bad sektorima...
[ vladaka @ 31.03.2005. 20:46 ] @
Pa sad, ako su bad sektori u pitanju preporučio bih ti da skeniraš sa programom HDD Regenerator.
[ Binary Mind @ 31.03.2005. 23:14 ] @
@vladaka

Prvo neka uradi sa Maxtorovim alatima pa onda sve ostalo. HDD Regenerator po meni jos nije nuzan. Ja ga samo koristim kada sam 100% siguran da HDD u pitanju ima bad sectore. Ovde to nije slucaj.

@tosaxxx

To nije tacno. Resava probleme sa logickim bad sectorima ali ne i sa fizickim. Ako zelite da znate razliku izmedju ove 2 vrste uradite search.
[ tabasko_ @ 31.03.2005. 23:56 ] @
Maxblast 4 je dosao do 82% zero fill-a i tu je zakucao i ne moze da mrdne a ne izbacuje nikakvu poruku o gresci vec samo stoji. A kad ovaj hard zakacim na drugi racunar on moze normalno da radi kao sekundarni bez podizanja operativnog, mogu da snimam na njega normalno ne gube se podaci. Samo nece da radi kao primarni da podignem XP na njemu, a linux moze da se podigne normalno i sve funkcionise kako i treba, samo na XP-u ne moze. Menjao sam i cd XP-a ali ne moze ni sa drugim serijskim brojem XP na njega.
[ vladaka @ 01.04.2005. 08:43 ] @
@Binary Mind Pa rekao sam "ako su bad sectori u pitanju" mada i ja sumnjam u to

@tabasko_ da li si probao da na tom drugom računaru, lepo formatiraš taj disk, skeniraš na greške (chkdsk /r), aktiviraš particiju i ostalo što je gore opisano.
[ tabasko_ @ 01.04.2005. 10:07 ] @
Jesam sve sam radio, formatira ga drugi racunar bez greske i aktiviram ga i pokazuje da je sve uredu dok ga nestavim na ovaj racunar gde treba da na njemu podignem XP. Tu ne moze da radi normalno, a bilo koji drugi hard moze da se podigne XP osim ovoga. Uradio sam low level format sa PowerMax 4.o9 i testirao ga sa istim programom i kaze da je sve OK. Ali??????
[ m4rk0 @ 01.04.2005. 10:49 ] @
Nisam neki strucnjak za hardver, ali cinjenica je da ti HD radi na drugom kompu a na tvom ne. Hm, jesi proverio kablove (IDE i onaj sto napaj HD). Takodje proveri i kod onog dela gde se IDE steka na maticnu. Proveri bateriju na maticnoj.
[ tabasko_ @ 01.04.2005. 12:08 ] @
USPEO SAM DA PODIGNEM XP.
Uspelo je posle treceg pokusaja da prodje XP ali je prepoznao hard kao da je od 31.4 GB. Gde mi se izgubio ostatak harda.
[ kUdtiHaEX @ 01.04.2005. 13:27 ] @
Pojeo ga mrak. Meni to smrdi na malo veci problem od aktivne particije. Nisam bas pazljivo citao sta imas od hardvera, ali kako ti rade ostali IDE uredjaji? Recimo drugi diskovi? Jer sumnjam da je kontroler na tvojoj ploci blizu izdisaja.
[ Tosaxxx @ 01.04.2005. 13:46 ] @
Probaj da prikljucih drugi molex prikljucak (strujni prikljucak), moze biti i do loseg napajanja i da ti ono pravi LOGICKE bad sektore...

Nisam ni mislio na fizicke BAd sektore, tu nema pomoci Binary Mind...
[ tabasko_ @ 01.04.2005. 23:12 ] @
kacio sam drugi hard na taj racunar i on radi normalno. cak radi i na tom racunaru ali ako je drugi primarni na kom podizem XP a na ovaj hard mogu da snimam sve i to u punom kapacitetu od 40 Gb ali ako na njega dizem operativni onda nije uredu.
[ Binary Mind @ 02.04.2005. 02:46 ] @
@Tosaxxx

Opusteno prijatelju. Nisam hteo da palim vatru nego da napomenenm da postoje vise vrsta losih sektora jer to vecina ljudi koja posecuje ove forume ne zna i da neko od takvih pokusa da HDD sa fizicki ostetjenim platterom popravi preko LLF-a razocarao bi se i rekao "Ovi pojma nemaju.". To je svrha mog odgovora a ne potcenjivanje tebe i tvog znanja

Sto se tice ovog HDD-a nesto mi tu smrdi na napajanje. Probaj Tosaxxx-ov predlog a ako ne upali promeni napajanje (pozajmi od nekog kao test) i vidi sta ce da se desi.
[ tabasko_ @ 05.04.2005. 20:52 ] @
i sa drugim napajanjem je isto
[ Andreavk @ 05.04.2005. 21:36 ] @
to je zbog Linuxa - xp ne zna gde da trazi boot
...pokusaj sa Xpboot.exe

http://www.bootdisk.com/
[ Binary Mind @ 06.04.2005. 01:14 ] @
tabasko_ tvrdi da je prvo izbrisao sve Linux particije pomocu Partition Magic-a i da je po mojoj sugestiji uradio Low Level Format koji nije prosao do kraja. Ako je uradio LLF ovo nema veze sa Linux-om jer je na pocetku izbrisano sve sto bi Linux eventualno mogao da ostavi iza sebe. Sledeci korak je HDD regenerator i skeniranje pomocu njega. Za ovo je zaista potrebno strpljenje :) Predlazem da se ova tema smesti u Storage forum.
[ Binary Mind @ 06.04.2005. 03:38 ] @
Mada kad malo bolje razmislim tu moze i RAM da bude problem. Trebalo bi i to proveriti pomocu npr onog MS-ovog Memory diagnostic-a ili nekog drugog Burn in Testa.
[ Andreavk @ 06.04.2005. 13:31 ] @
1. Uradi format, prekopira fajlove, posle prvog restarta izbaci "error Loading OS", pre toga na HDD je bio Linux
2. Error #4 Bad argument/parameter - Partition Magic ima bugove - ne znaci da je hardverski problem osim toga kad ga formatira bez PM nema Bad sectora
3. Formatira problematicni HDD na drugom racunaru ali nece da buta na njegovom racunaru, drugi HDD hoce
4. Linux se podize normalno a XP nece, kad je podigao XP HDD od 40GB prepoznao kao 31GB i na kraju
ako na drugom HDD podigne XP na problematicni HDD moze da skladisti podatke ali sa njega ne moze da buta

Ne znam zasto mu Low Level format nije pomogao ali mozda mu Xpboot.exe pomogne

http://www.bootdisk.com/