[ caboom @ 29.03.2005. 02:07 ] @
hm, treba od necega poceti - bar od postavljanja teme. za pocetak bi bilo interesantno videti koliko uopste ima potencijalnih clanova takve, za sada apstraktne, organizacije i cemu bi uopste sluzila takva organizacija (ideje, predlozi)?

[Ovu poruku je menjao madamov dana 25.10.2006. u 13:42 GMT+1]
[ bojan33 @ 29.03.2005. 08:27 ] @
prvi glas podrshke je tu.

elem, da ne bismo imali 'problema' sa moderatorima, da li mislite da bi zaseban sajt bio dobra ideja, i ko bi ga napravio/platio/odrzavao?

[ madamov @ 29.03.2005. 09:04 ] @
Citat:
elem, da ne bismo imali 'problema' sa moderatorima, da li mislite da bi zaseban sajt bio dobra ideja, i ko bi ga napravio/platio/odrzavao?


Ne vidim zašto bi imali problema, a za sajt je još rano. Ako slučajno i smeta moderatorima, možemo da otvorimo mailing listu na Yahoou.
[ madamov @ 29.03.2005. 09:10 ] @
Citat:
hm, treba od necega poceti - bar od postavljanja teme. za pocetak bi bilo interesantno videti koliko uopste ima potencijalnih clanova takve, za sada apstraktne, organizacije i cemu bi uopste sluzila takva organizacija (ideje, predlozi)?


Mislim da je pitanje na koje prvo treba da damo odgovor da li da pravimo formalno udruženje ili da sve bude na neformalnom principu. Ono prvo podrazumeva i neke troškove, pisanje statuta, upravnog odbora ili kako već to ide.

A u oba slučaja je pitanje kako i gde organizovati sastanke. Pod kako, mislim na dinamiku sastanaka u smislu da li to da bude jednom mesečno, jednom nedeljno, kog dana, tj. radnim danom uveče ili vikendom u toku dana. A pitanje gde je možda veći problem, potreban je prostor gde može da se sedi i priča, ali i da ima mesta da se ljudi šetaju i pričaju, kao i prostor u kojem može da se organizuje poneka prezentacija ili predavanje.
[ neo11yu @ 29.03.2005. 09:18 ] @
Ajde pre odrzavanja sastanaka, da vidimo cime bi se udrzenje bavilo... Koja bi mu bila svrha?
[ madamov @ 29.03.2005. 09:26 ] @
Citat:
neo11yu: Ajde pre odrzavanja sastanaka, da vidimo cime bi se udrzenje bavilo... Koja bi mu bila svrha?


Onim što se bave sve User grupe u svetu, da se Macintosh korisnici medjusobno upoznaju, razmenjuju iskustva i savete. A to bi po prirodi stvari pratila mogućnost dobijanja novih poslova, neke vrste berze polovnih računara i slično.
[ Darko Selakovic @ 29.03.2005. 09:54 ] @
A što BEOGRADSKA... može to malo da se promeni u nazivu, ima nas koji nismo iz Beograda.

[ madamov @ 29.03.2005. 10:03 ] @
Citat:
A što BEOGRADSKA... može to malo da se promeni u nazivu, ima nas koji nismo iz Beograda.


To mi je bila zgodna analogija sa BMUG (Boston Macintosh User Group). Naravno da treba da razgovaramo i o imenu. Udruženi Macintosh Korisnici Srbije? Mislim da je ime manji problem.
[ NastyBoy @ 29.03.2005. 10:16 ] @
Citat:
Onim što se bave sve User grupe u svetu, da se Macintosh korisnici medjusobno upoznaju, razmenjuju iskustva i savete. A to bi po prirodi stvari pratila mogućnost dobijanja novih poslova, neke vrste berze polovnih računara i slično.


Samo da vas ne proglase uber-geek sektom ;)

Anyway, nedavno sam bio u Apple Store u Londonu i overio chuveni Genius Bar kao i par predavanja (koja se odrzhavaju svakodnevno, sa sijaset tema, ulaz free, naravno).
Tako neshto bih voleo da vidim u BGu jednog dana. Macintosh korisnici su poznati kao veliki evangelisti kojima nije teshko da propagiraju filozofiju Mac-a, tako da mi se ona ideja o predavanjima/prezentacijama jako dopada. Josh kada bi mogla da se izvede u saradnji sa zvanichnim distributerima, to bi definitivno bio pun pogodak!
[ madamov @ 29.03.2005. 11:31 ] @
Citat:
Josh kada bi mogla da se izvede u saradnji sa zvanichnim distributerima, to bi definitivno bio pun pogodak!


E zbog ovoga možda treba ići na formalni pristup, jer kao "pravno" lice bi udruženje moglo da dobije donaciju u hardveru ili da dobije Not For Resale verziju OS X Servera na kojem bi hostovalo sajt i imalo svoj mail server.

U svakom slučaju preneću ideju distributerima, pa da vidimo šta će biti od toga.
[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 11:43 ] @
@madamov

1. Ne vidim zasto je rano o prici o sajtu.Sta jos to treba da cekamo.Ajde da krenemo da se borimo za mesto pod suncem ili da nastavimo da lamentiramo nad nesrecnom sudbinom mac zajednice po raznim pc sajtovima i forumima.
2. Podrzavam ideju formalne grupe jer se zajednicki interesi tako lakse ostvaruju.Na kraju mada ne i manje vazno je to sto cemo tako lakse imati koga da prozovemo zbog npr nekih propusta u funkcionisanju, ali i da pohvalimo ako se stvari odvijaju u pravom smeru.
[ madamov @ 29.03.2005. 11:50 ] @
Citat:
1. Ne vidim zasto je rano o prici o sajtu.


Rano je za ono kako ja to zamišljam, ali ako se ostalima žuri, prihvatam ideje.

Naime, kao Macintosh User Grupa bilo bi mi bezveze da sajt hostujemo na Linuxu ili, još gore, Windowsu. Mislim da bi idealno bilo da udruženje dobije OS X Server licencu od Applea, sami se organizujemo da kupimo neku polovnu G4-ku za server i onda je postavimo u neku prijateljsku firmu sa fiksnom IP adresom da hostujemo naš server. Za početak ja mogu moj test server (iMac G3) da dam u tu svrhu, ali mislim da bi ipak trebalo da server bude nešto jača mašina. Takodje, na mene možete da računate što se tiče instalacije i održavanja tog servera.
[ Marko Simendic @ 29.03.2005. 11:58 ] @
Ja sam prilično nov u svemu ovome, ali od sveg srca podržavam ideju.
[ vindic8or @ 29.03.2005. 12:49 ] @
podrzavam ideju, iako jos uvek nemam svoj powermac (planiram da nabavim uskoro).


samo da sto ce ime Belgrade MUG da daje razne ideje neupucenima ;)
[ kondor-n @ 29.03.2005. 13:50 ] @
Podrzavam sve ideje iako je puno toga za mene ovde jos nejasno.
Mislim da je madamov covek sa puno iskustva i da bi bilo korisno
poslusati njegove savete.

[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 13:56 ] @
@madamov

Ajde za pocetak prvo da se okupimo, da stavimo karte na sto :) tj da postavimo buduce smernice, da vidimo koliko ko moze da ucestvuje u tom projektu.Nemam ja iluzije da ce nas lokalni apple nesto pogurati, ali u jedno sam siguran da kako taj nas projekat bude krenuo i kako stepenicu po stepenicu budemo isli gore tako ce i podrska od strane ostalih biti veca.
Znaci, ajde prvo da se mi okupimo i pogledamo u oci. :-)
[ madamov @ 29.03.2005. 14:29 ] @
Citat:
Znaci, ajde prvo da se mi okupimo i pogledamo u oci. :-)


Ima li predloga za lokaciju i vreme inicijalnog sastanka?
[ caboom @ 29.03.2005. 14:53 ] @
nazalost, ja necu biti u prilici sledecih par meseci u prilici da prisustvujem sastancima posto nisam u bgd-u, ali bih svakako voleo da upoznam mac entuzijaste kada se vratim, pogotovo sto je u pitanju retka vrsta. :)
[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 15:17 ] @
Ja mislim da je vikend (koji, stvar dogovora) najpogodniji zbog ljudi koji su spreceni radnom obavezom.Inace ajde promislite ljudi sto se tice mesta jer to kasnije moze da ima istorijsku vaznost :-).Ajde da budemo originalni oko toga kao sto nalaze think different,a ne kao pc svet da se nalazimo po cevabdzinicama.<-- aluzija na benchmark okupljanja
[ caboom @ 29.03.2005. 15:29 ] @
u narodnom pozoristu? ;)
[ _cika_kosta @ 29.03.2005. 15:54 ] @
sve je ovo ok,samo lepo na forumu dajte bar nedelju dana pre mesto i vreme sastanka da bi ljudi koji nisu iz Bg-a mogli da organizuju svoje vreme i da nas, kad je vec dotle doslo,ima sto vise!!
[ Darko Selakovic @ 29.03.2005. 16:14 ] @
Salon automobila sad u Nedelju?
[ caboom @ 29.03.2005. 16:21 ] @
zasto naprosto ne tvrdjava koja je ionako postala standardno mesto okupljanja kojekakve it bagre?
[ KarakorukaJapan @ 29.03.2005. 17:09 ] @
Ja imam jednu ideju.
Napravimo lepo Macintosh stranku.
Skupimo potpise, otvorimo stranku, dobijemo prostorije od države, kad su izbori kandidujemo nekog i uzmemo pare za kampanju...

Pa kad ima Stranka Penzionera Srbije i Stranka Železničara Srbije i Stranka Deviznih Štediša... zašto onda ne bismo imali i Mac stranku koja bi mogla da se zove Srpska Macintosh Partija

Ja se već duže vreme razmišljam da otvorim neku stranku
[ vindic8or @ 29.03.2005. 17:20 ] @
u da...

demonstracije....


G5 FOR PRESIDENT OR STFU!
[ Goran Rakić @ 29.03.2005. 17:55 ] @
Iako mozda u startu neracionalno (uz opasnost da bude "mnogo hteli, mnogo zapoceli..."), ja bih ipak vise zeleo formalniju organizaciju, dakle neki oblik udruzenja gradjanja.

Prvo, sama organizacija je jasnije precizirana, pocev od preciziranja ciljeva, nacina odlucivanja, hijerarhije pa na dalje. Jeste da "nas" ima malo, i mozda ne bi bilo nikakvih problema u funkcionisanju sa jednom "svi-su-ravnopravni" organizacijom ali opet...

Drugo, zvanicnije postojanje dozvoljava i zvanicniji nastup, mogucnost konkurisanja za neka finansijska sredstva za pokretanje nekih manjih akcija i promocija, mogucnost dobijanja uzoraka opreme i softvera i slicno.

Da li "beogradska" ili neki geografski siri pridev opet zavisi od nacina organizacije ali i volje onih van BGD-a da aktivno ucestvuju u radu grupe.

Neki samoglasnik ne bi bio los u nazivu mada sve sto meni pada na pamet ne zvuci lepo ili nema nikakvog smisla :) .
[ bojan33 @ 29.03.2005. 18:28 ] @
@svi

dobro bre ljudi, ja sam jutros na poslu poslao poruku i bila je druga u temi a sad chitam 25. poruku! dobro, vidim da nas sve zanima ista stvar i tom sluchaju mi je drago shto sam pokrenuo 'lavinu' :)

elem, sastanci nisu toliki problem, bili mi neformalna ili formalna grupa. mislim da ne bi bilo loshe da prvih nekoliko sastanaka odrzimo kao neformalna grupa da vidimo koliko nas ima, koji bi nam bili pravci delovanja, finansiranje ako smo formalna grupa, forma formalne grupe itd. u vezi svega toga imam neke ideje ali mislim da je zgodnije da se sve zainteresovani vidimo i live iznesemeo ideje i replike. brze tjemo delovati a na kraju za one van bgda mozemo i neki izveshtaj napraviti. pravljenje website-a i odrzavanje istog nije mali posao ali neophodan ako tjemo delovati u bilo kom obliku. ugavnom, mislim da imam reshenje i kao pravno lice, ali nemojmo trchati pred rudu.


sho se tiche mesta odrzavanja sastanala...moj komshija madamov zna za nash lokalni 'pub' kako ga zovu, a to je inache prostor mesne zajednice kod nas (naselje izmedju beogradske pivare i partizanovog stadiona) koji se moze normalno koristiti u svrhe nama potrebne. ja lako mogu ugovoriti termin koji nama bude odgovarao u smislu da nam budu slobodne prostorije i da ih mozemo toliko i toliko sati neometano koristiti. pa makar za prvih nekoliko sastanaka dok ne smislimo neshto bolje. vetj vidim milion replika na ovo.

kad podvuchem liniju, dolazim opet do toga da bi svi zaintersovani za bilo kakava oblik zajednichkog rada trebali prvo da se sastanu. chekam replike
[ Goran Rakić @ 29.03.2005. 18:40 ] @
Potpuno se slazem sa stavovima u srednjem pasusu prethodne poruke. Oko lokacije, treba videti predloge pa odabrati najbolju varijantu.
[ caboom @ 29.03.2005. 18:43 ] @
hm, mislim da bi hijerarhiju bilo veoma tesko definisati u ovom trenutku, a u sustini ne znam koliko je i potrebna, osim da se eventualno zadovolje neke formalne potrebe oko registracije itd.
[ KarakorukaJapan @ 29.03.2005. 19:30 ] @
Pa nije BG centar sveta pa da sve bude u BG.
Ko je s juga Srbije i ima Mac ili ima nameru da uskoro kupi Mac nek se javi da vidimo koliko nas ima. Možemo da se sastajemo u gradskoj skupštini grada Niša (to je mnogo bolje nego da se sastajemo u nekoj mesnoj zajednici), onda će da skupimo potpise i da otvorimo stranku ili neku ne vladinu organizaciju. Onda ćemo da dobijemo neke prostorije od grada, a možda dobijemo i neke donacije iz inostranstva.
[ MrNo @ 29.03.2005. 19:42 ] @
Moj cilj otvaranja ovog foruma je bio da skupim sto vise Macintosh korisnika sa naseg podrucja. Koliko sam mogao da vidim, pre toga nije bilo ni jednog foruma koji je podrzavao Mac zajedniicu.
Sto se tice vaseg otvaranja novog sajta, ja sa time nemam nista niti mi smeta posto sam vec donekle postigao svoj cilj. Ne dobija nista od toga sto moderisem ovaj forum, radim to iz cistog zadovoljstva.
A koliko mogu da vidim, jedini problem koji imate je to sto ne mozete da pricate o pirateriji. Nazalost to se nece promeniti.

Nenad
[ Goran Rakić @ 29.03.2005. 20:11 ] @
Odakle si stekao zakljucak da je cilj formiranja korisnicke grupe piraterija? Koliko sam ja primetio ovde svi insistiraju na fizickom kontaktu, nekom redovnom druzenju i mogucnosti da svi zajedno procaskamo o temama koje nas interesuju. Formiranje nekog novog sajta je stvarno sekundarno, a niko nije rekao da ce i da formira neki novi forum (sto nikako ne bih podrzao)
[ bojan33 @ 29.03.2005. 20:44 ] @
@KarakorukaJapan

mesna zajednica nije bitna, mozemo da se sastanemo i u saveznom ministarstvu za inostrane poslove i tamo znam ljude...nebitno je mesto, gde god se dogovorimo dotji tju. ono shto je bitno shto kaze kolega goran rakitj je fizichki kontakt.

[ MrNo @ 29.03.2005. 20:45 ] @
Odakle sam dobio taj utisak?
Iz prethodne teme gde su se spominjale razmene igrica ...
[ bojan33 @ 29.03.2005. 20:49 ] @
@poshtovani moderator

ja se stvarno izvinjavam na svemu i stvarno nemam nishta protiv macintosh foruma, to je jedna zaista korisna stvar za sve mac usere na nashim prostorima.
ali, ako mi u ovoj zemlji nemamo drugih mogutjnosti razmene softvera osim povremene piraterije uz eventualnu chashu piva, i neshto (ne)formalnog druzenja, onda to chini mi se, prevazilazi okvire elitesecurity.org...niko ne kaze da bismo se okrenuli od ovog foruma. nikako.
[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 20:55 ] @
Citat:
Goran Rakić: Odakle si stekao zakljucak da je cilj formiranja korisnicke grupe piraterija? Koliko sam ja primetio ovde svi insistiraju na fizickom kontaktu, nekom redovnom druzenju i mogucnosti da svi zajedno procaskamo o temama koje nas interesuju. Formiranje nekog novog sajta je stvarno sekundarno, a niko nije rekao da ce i da formira neki novi forum (sto nikako ne bih podrzao)


Ne znam sto je formiranje sajta sekundarna stvar.Pricas kao da je scg net pun mac sadrzaja pa ne postoji nikakva potreba za citanjem prikaza apple opreme ili na forumu pratili i secirali novosti iz apple sveta.Zasto je samo ovaj podforum bogom dan da prati stvari vezano za mac na nasim prostorima.
[ madamov @ 29.03.2005. 21:03 ] @
Citat:
A koliko mogu da vidim, jedini problem koji imate je to sto ne mozete da pricate o pirateriji. Nazalost to se nece promeniti.


Ako se ja budem pitao, neće je biti ni na tom budućem sajtu. Medjutim, varaš se da je samo razmena softvera razlog pravljenja nekog udruženja.
[ MrNo @ 29.03.2005. 21:04 ] @
@Pancho Villa

Niko te ne zadrzava niti zove da dodjes na ovaj forum.

@bojan33

Razumem ja sve to, ziveo sam u Srbiji 20 godina :)
Ali pravila su tu da se postuju.
Stvar je u tome da nije lako napraviti igricu. Sto vise ima piraterije za Mac, bice sve manje igrica/programa jer se nece isplatiti kompanijama da ih prave. Veoma prosta logika.
[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 21:07 ] @
Citat:
bojan33: @poshtovani moderator

ja se stvarno izvinjavam na svemu i stvarno nemam nishta protiv macintosh foruma, to je jedna zaista korisna stvar za sve mac usere na nashim prostorima.
ali, ako mi u ovoj zemlji nemamo drugih mogutjnosti razmene softvera osim povremene piraterije uz eventualnu chashu piva, i neshto (ne)formalnog druzenja, onda to chini mi se, prevazilazi okvire elitesecurity.org...niko ne kaze da bismo se okrenuli od ovog foruma. nikako.


Cemu toliko pravdanje.Ako imas ideju, verujes u nju i mislis da ce koristiti opstijem interesu, go for it.Pa nisu oni svete krave da se zacementiras i pazis sta govoris i mislis.
[ MrNo @ 29.03.2005. 21:10 ] @
Citat:
madamov: Ako se ja budem pitao, neće je biti ni na tom budućem sajtu. Medjutim, varaš se da je samo razmena softvera razlog pravljenja nekog udruženja.


Sta odmah svi stajete u odbrambeni stav. Zar nije istina to sto sam rekao. Koliko puta si ti sam predlozio da ti se ljudi jave na PP da im "dostavis" ime sajta ili torrent file, mozda kopiras CD sta ja znam ...
Nemam nameru sad da razvlacim neku raspravu oko toga. Nisam rekao da je jedini razlog druzenja razmena diskova, vec da je to jedina stvar koja nije dozvoljena na ovom forumu.
[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 21:15 ] @
@MrNo

Ne znam gde si utripovao pirateriju.Covek je pitao sta igramo i dobio je odgovor bez ikakvih uputa prodajem,valjam,razmenjujem itd.Prica o formiranju mac zajednice na ovim prostorima nije imala sa moje strane ni naznake vezano za pirateriju, vec za razmenu iskustava, laksu artikulaciju zajednickih interesa itd.Pa kada mogu da je imaju bivse nam republike sto mi da budemo slepo crevo.
[ bojan33 @ 29.03.2005. 21:15 ] @
Citat:
Pancho Villa: Cemu toliko pravdanje.Ako imas ideju, verujes u nju i mislis da ce koristiti opstijem interesu, go for it.Pa nisu oni svete krave da se zacementiras i pazis sta govoris i mislis.


nije pravdanje vetj samo pojashnjavanje, jer ne bih voleo da me pogreshno shvate.u ideju i verujem i mislim da je u opshtem interesu mac usera i opshte koristi korisnika rachunara na ovim prostorima. a veruj mi, o Serbian Mac Forum-u (kao ideji) jako dugo razmishljam, chak i onda kad sam na pomen macintosh vidjao samo sleganje ramenima.

[Ovu poruku je menjao bojan33 dana 29.03.2005. u 22:19 GMT+1]
[ madamov @ 29.03.2005. 21:18 ] @
Pričao sam danas popodne sa Popom (YU Epicentar) i rekao mu za ovu ideju. On se obradovao i izneo predlog da lokacija za inicijalni, a i za buduće sastanke ako se tako dogovrimo, bude galerija Ozon. Jedini problem je što galerija ima i svoju drugu, umetničku, funkciju kojom se bavi Nebojša Babić, ali je galerija vikendom slobodna do ranog popodneva.

U svakom slučaju, to je idealan prostor za ovo što planiramo. Dovoljno je velik, ima dosta mesta za sedenje i stajanje, a ima i dva projektora kao i nekoliko stalno postavljenih G5-ica sa četiri 23" inčna monitora. Takodje, ima i odličnu internet vezu i u potpunosti je pokrivena Airport mrežom (štaviše, postoji i antena koja omogućava da se i iz Pionirskog parka može nakačiti na wireless mrežu).

Još jedna stvar, Pop planira da postavi svoj server (mislim da je reč o dualu G5) u galeriju i spreman je da nam ustupi prostor na istom za sajt, možda i nešto više.

Elem, ne bih da ispadne da navodim vodu na svoju vodenicu, ali predlažem da inicijalni sastanak održimo ove ili sledeće subote u Ozonu gde ćemo moći da popričamo i sa Popom da vam on iznese sve detalje nudi, pa onda posle da odlučimo. U svakom slučaju, problem servera i hostovanja mislim da možemo smatrati rešenim, ako se slažete.

Dakle, da stavimo na glasanje:

1) Slažete li se sa održavanjem inicijalnog sastanka u galeriji Ozon?

2) Ako se slažete, da li da on bude održan u subotu 2. aprila ili u subotu 9. aprila (pretpostavljam da nedelja ne dolazi u obzir)?
[ bojan33 @ 29.03.2005. 21:24 ] @
Citat:
madamov: Elem, ne bih da ispadne da navodim vodu na svoju vodenicu, ali predlažem da inicijalni sastanak održimo ove ili sledeće subote u Ozonu gde ćemo moći da popričamo i sa Popom da vam on iznese sve detalje nudi, pa onda posle da odlučimo. U svakom slučaju, problem servera i hostovanja mislim da možemo smatrati rešenim, ako se slažete.

Dakle, da stavimo na glasanje:

1) Slažete li se sa održavanjem inicijalnog sastanka u galeriji Ozon?

2) Ako se slažete, da li da on bude održan u subotu 2. aprila ili u subotu 9. aprila (pretpostavljam da nedelja ne dolazi u obzir)?


ja se slazem u potpunosti. subota ili nedelja meni nije bitno a smatram da bi trebalo biti 02.aprila dok smo svi 'zagrejani' oko ideje, znachi shto ranije.

pitanje: moze li ovaj forum koristiti za komunikaciju dok ne smislimo bolje reshenje ?
[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 21:25 ] @
1. slazem se za ozon

2. mislim da je subota 9. aprila pogodnija zbog ljudi sa strane, mada sto se mene tice i 2 april je ok

Posto sam Popa upoznao prosle godine i tada sam sa njim imao inspirativan razgovor o buducnosti meka na ovim prostorima raduje me sto se on ukljucio.Lets start.
[ madamov @ 29.03.2005. 21:29 ] @
Citat:
Sta odmah svi stajete u odbrambeni stav. Zar nije istina to sto sam rekao. Koliko puta si ti sam predlozio da ti se ljudi jave na PP da im "dostavis" ime sajta ili torrent file, mozda kopiras CD sta ja znam ...
Nemam nameru sad da razvlacim neku raspravu oko toga. Nisam rekao da je jedini razlog druzenja razmena diskova, vec da je to jedina stvar koja nije dozvoljena na ovom forumu.


Nije to nikakav odbrambeni stav, već zdrava logika. Ako misliš da tražiš od Applea nešto ikada u budućnosti, a puštaš poruke koje popularizuju pirateriju ili stavljaš linkove na sajt ka piratskim sajtovima, onda si se u startu zeznuo. Nikada nisam voleo pirateriju, ali mislim da u zemlji Srbiji treba pomagati ljudima. Ako je piraterija poslati čoveku koji nema drugog načina da dodje do njega CD sa OS 9 ili OS X u zamenu za prazan CD, onda sam kriv. A predlaganje ljudima da pošalju privatnu poruku je samo poštovanje pravila ovog foruma, ništa više.
[ SIT @ 29.03.2005. 21:32 ] @
ja sam za narodno pozorište!!!
[ madamov @ 29.03.2005. 21:33 ] @
Citat:
pitanje: moze li ovaj forum koristiti za komunikaciju dok ne smislimo bolje reshenje ?


Što se mene tiče, može.
[ Goran Rakić @ 29.03.2005. 22:06 ] @
Ja bas planirao da odem iz BGD-a ovaj vikend, ali ako drugima odgovara 02. nema problema. Lokacija je super. Lepo izgleda ako nista drugo :)

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 29.03.2005. u 23:10 GMT+1]
[ Goran Rakić @ 29.03.2005. 22:08 ] @
Sto se ovog foruma tice, ja stvarno ne znam ni jedan veci Mac forum na ovim prostorima od ES::Mac-a. Zasto bismo sada prelazili na neki drugi, novi? Sta bismo time dobili?
[ MrNo @ 29.03.2005. 22:09 ] @
Ma ja mislim da vi ljudi umisljavate vise nego ja.
Kao prvo madamov: Kazes da si protiv piraterije ali medjutim smatras da slanje diskova ljudima je u redu. Dali samo ja tu vidim kontradikciju?
Sad slazem se sa tim da treba pomoci ljudima i da nema svako para da kupi novi OS, igru itd. Ta tema nije jednostrana i verujem da ima razlicitih stavova koji su korektni.

Pancho: Niko nema potrebe meni da se izvinjava. Vec sam napisao razloge zasto sam moderator. Da sam u Srbiji, najverovatnije bih se prikljucio sastanku. Isto tako i za sajt. ES u celini pomaze svim komp korisnicima. Sad dali je to Linux, Windows, Mac, BSD nije bitno. Ako hocete da imate svoj sajt, super nemam ja nista protiv.

Sto se tice koriscenja ovog foruma za dogovor, ponovo nemam nista protiv. Ali ja mogu da govorim samo u svoje ime, medjutim ES ne pripada meni.

[ hulja @ 29.03.2005. 22:46 ] @
mr.no je u pravu.prica se razbuktala oko nemogucnosti da se sklope dogovori oko "slobodnog" softvera.
ideja udruzenja je sasvim ok,gdegod ali razlozi vecine za tim mislim da su pogresni.
kakav statut,jasni ciljevi organizacije,clanstvo,nevladine organizacije,sponzorstvo i donacije?
covece politika i trenutna situacija caruju!
imam prijatelja koji je osnovao politicku stranku i ja sam mu dao potpis ali dalje od toga sam mu rekao da me ne racuna.
da li vi zelite casual udruzenje ili imate finansijske politicke nevladine ciljeve?
meni je totalno ok da je ideja uspe u smislu da zazivi da je to mesto okupljanja razmene iskustva ili samo diskutovanja o macu ali ako mislite da dajem potpis placam clanarinu ili dobijem clansku kartu forget it!
bilo kakav oblik udruzenja koji vuce ka sektama me ne interesuje niti bilo kakvo oktivno clanstvo :)
[ Pancho Villa @ 29.03.2005. 23:09 ] @
Citat:
hulja: mr.no je u pravu.prica se razbuktala oko nemogucnosti da se sklope dogovori oko "slobodnog" softvera.
ideja udruzenja je sasvim ok,gdegod ali razlozi vecine za tim mislim da su pogresni.
kakav statut,jasni ciljevi organizacije,clanstvo,nevladine organizacije,sponzorstvo i donacije?
covece politika i trenutna situacija caruju!
imam prijatelja koji je osnovao politicku stranku i ja sam mu dao potpis ali dalje od toga sam mu rekao da me ne racuna.
da li vi zelite casual udruzenje ili imate finansijske politicke nevladine ciljeve?
meni je totalno ok da je ideja uspe u smislu da zazivi da je to mesto okupljanja razmene iskustva ili samo diskutovanja o macu ali ako mislite da dajem potpis placam clanarinu ili dobijem clansku kartu forget it!
bilo kakav oblik udruzenja koji vuce ka sektama me ne interesuje niti bilo kakvo oktivno clanstvo :)


Hellooo.Kakve bre politicke organizacije,sekte,clanarine,teorije zavere.Pusti tvoja predjasna iskustva i pocni sagledavati stvari iz vise uglova.Da li mislis da mac zajednica ne treba da funkcionise na ovim prostorima sa nekim svojim web portalom,forumom i bar jednomesecnim uzivo okupljanjem.Pa jel' treba da se kao podstanari ili jos gore kao izbeglice na it nebu ponasamo u xxi veku.
Pogledaj gore poruku od madamova i videces da dobra volja pojedinaca i entuzijazam i vera dobronamernih korisnika moze bar pokusati da nesto,a to je ovde mac zajednica,pomeri sa mrtve tacke.
[ _cika_kosta @ 29.03.2005. 23:20 ] @
sto se tice ljudi sa strane,kao lik iz Kg-a stvarno ne znam niti jednog Mac user-a iz ovog grada,a koriscenje Mac-a u kg-u je redja pojava nego da u sred Chicaga vidite yugica!
koliko znam samo 2 firme u celom Kg-u koriste Apple opremu,cela moja skola je pod winblowzom,tako da sam, iskreno, za "razlog postojanja Mac-a" cuo tek pre par godina.Sad,razlozi za to su naravno, pored nedostatka "vremena",neinformisanost ljudi uopste...opet,tema za buduci sastanak...mozete misliti kakve sam odgovore dobijao u PC servisima i prodavnicama u vezi OS-a i svega drugog vezano za Mac uopste.Osnivanje group-a stvarno maximalno podrzavam,samo jos jednom naglasavam da bi bilo stvarno potrebno dati datum za sastanak bar nedelju pre,ili u najboljem slucaju da imamo fixni mesecni termin,recimo svakog prvog vikenda u mesecu ili nesto slicno.
[ madamov @ 29.03.2005. 23:28 ] @
Citat:
Osnivanje group-a stvarno maximalno podrzavam,samo jos jednom naglasavam da bi bilo stvarno potrebno dati datum za sastanak bar nedelju pre,ili u najboljem slucaju da imamo fixni mesecni termin,recimo svakog prvog vikenda u mesecu ili nesto slicno.


To je glas da dolaziš 9. aprila ili ne možeš ni tada? Ili da mi završimo sa inicijalnim sastankom pa kada odredimo dinamiku da ti javimo?
[ bojan33 @ 29.03.2005. 23:37 ] @
Citat:
madamov: To je glas da dolaziš 9. aprila ili ne možeš ni tada? Ili da mi završimo sa inicijalnim sastankom pa kada odredimo dinamiku da ti javimo?


ja mislim da to ne bi bila tako losha ideja, da se 02. odrzi inicijelni bgd sastanak chisto da vidimo gde smo shta smo, da se odredi dinamika vidjanja (jako dobra ideja) pa onda i da na ostale sastanke moze cela srbija da dodje ....
[ caboom @ 29.03.2005. 23:38 ] @
mislim da nema potrebe za drugim forumom ili nekom elitistickom centralizacijom. poenta je jednostavno u fizickom kontaktu i razmeni ideja, ma koliko to glupo i banalno zvucalo.
[ _cika_kosta @ 30.03.2005. 00:10 ] @
@adamov
pa stvarno u ovom trenutku nisam siguran da mogu ovog vikenda dodjem,ali i pored toga odgovaralo bi mi da se taj prvi sastanak i utvrdjivanje nekog fixnog datuma za buduce sastanke odrzi i ovog vikenda tj. 2. aprila.
U svakom slucaju ne garantujem dolazak na prvi sastanak,ali za buduce sam vise nego siguran da cu ih posecivati !!

[Ovu poruku je menjao _cika_kosta dana 30.03.2005. u 01:58 GMT+1]
[ NastyBoy @ 30.03.2005. 00:49 ] @
Citat:
caboom: mislim da nema potrebe za drugim forumom ili nekom elitistickom centralizacijom. poenta je jednostavno u fizickom kontaktu i razmeni ideja, ma koliko to glupo i banalno zvucalo.


Amen to that!

Uz dodatak - ono shto je madamov naveo - kontakt sa zastupnicima i ljudima koji mogu da pomognu shirenju Mac-awareness-a u Srbiji je prava stvar!
[ _cika_kosta @ 30.03.2005. 09:55 ] @
e sad posto smo se svi ovako lepo ispricali,zakazite vec taj datum,utvrdite neki fixni datum sastanaka pa da se raspravlja o svemu live!!
[ Darko Selakovic @ 30.03.2005. 10:44 ] @
Meni odgovara 02.04 i APSOLUTNO se slažem da epicentar ovog zemljotresa bude u Ozon-u.
[ bojan33 @ 30.03.2005. 11:22 ] @
Citat:
Darko Selakovic: Meni odgovara 02.04 i APSOLUTNO se slažem da epicentar ovog zemljotresa bude u Ozon-u.


Mislim da onda mozemo polako da dogovaramo i vreme sastajanja za ozon 02.aprila ?
[ _cika_kosta @ 30.03.2005. 13:10 ] @
e,samo jos jedna stvar oko vremena sastanaka,pokusajte da to ne bude recimo pre 10 pre podne,jer ljudi sa strane kao npr. ja,nemaju buseve kojima mogu da stignu pre 10 ujutru.
[ madamov @ 30.03.2005. 15:01 ] @
Citat:
Mislim da onda mozemo polako da dogovaramo i vreme sastajanja za ozon 02.aprila ?


Čekam Popa da mi javi, odnosno da potvrdi, precizno vreme kada možemo da se sastanemo. Ni ne može da bude pre deset, Ozon se otvara u 10, tako da će sigurno biti posle toga. Čim se čujem sa njim, ostavljam poruku.
[ Darko Selakovic @ 30.03.2005. 15:05 ] @
Ima nas koji smo nestrpljivi!
[ madamov @ 30.03.2005. 15:16 ] @
Citat:
Ima nas koji smo nestrpljivi!


Vi koji dolazite van Beograda slobodno krenite tako da stignete do 11, ne verujem da ćemo početi pre 11, a opet ako počnemo posle 12 možda je kasno. U svakom slučaju još čekam Popa.

Jesu li nekome potrebne instrukcije gde se nalazi Ozon?
[ MacOS @ 30.03.2005. 15:42 ] @
>
~1) Sla�ete li se sa odr�avanjem inicijalnog sastanka u galeriji Ozon?

Da.

~2) Ako se sla�ete, da li da on bude odr�an u subotu 2. aprila ili u
subotu 9. aprila (pretpostavljam da nedelja ne dolazi u obzir)?

Meni je svejedno, al sto pre to bolje, dakle 2. je OK.
[ Darko Selakovic @ 30.03.2005. 15:46 ] @
1. slažem se sa Ozon-om,
2. slažem se u subotu 02.04.2005 (na pr. 12:00h).

http://www.planplus.co.yu/s/ma...Grad=mBg&X=8594&Y=5889
[ madamov @ 30.03.2005. 16:01 ] @
Pošto je darko ostavio link na mapu, nadam se da je svima jasno gde je ozon. Ako neko dolazi kolima, ne zaboravite na režim parkiranja u Beogradu, subotom zone važe do 14h, ispred samog Ozona je praktično nemoguće parkirati, ima malo mesta, a nezgodno je i zbog blizine Predsedništva Srbije. Tako da za one koji dolaze iz pravca autoputa ulicom Kneza Miloša predlažem da auto ostave u garaži u Masarikovoj kod Beogradjanke. Za one koji dolaze iz suprotnog pravca možda je najbolje da skrenu levo kod Glavne pošte i onda odmah sa desne strane odu na parking na mestu na kojem je nekad bila kafana "Tri lista duvana".

P.S. Još ništa od Popa.
[ Marko Simendic @ 30.03.2005. 17:50 ] @
Ako bude sastanka ove subote u Ozonu, meni to sasvim odgovara.
[ madamov @ 30.03.2005. 17:53 ] @
Stigla potvrda od Popa, može bilo kada, ja predlažem da se okupimo do 12 pa da počnemo "tačno u podne". B) I može da se ostane dokle god hoćemo.
[ bojan33 @ 30.03.2005. 18:02 ] @
Citat:
madamov: Stigla potvrda od Popa, može bilo kada, ja predlažem da se okupimo do 12 pa da počnemo "tačno u podne". B) I može da se ostane dokle god hoćemo.


sjajno, znachi vidimo se u subotu u 12h!
[ _cika_kosta @ 30.03.2005. 22:34 ] @
e sad za one koji nece moci da dodju na taj prvi sastanak,daj te neki report na forumu,kao i datume za ostale sastanke!!
[ Goran Rakić @ 30.03.2005. 23:03 ] @
najbolje jedan video stream :-)
ja cu se ipak potruditi da dodjem.
[ Blogger @ 30.03.2005. 23:41 ] @
31.03.2005 se otvara (konacno) garaza kod skupstine grada,cak ce prvih 48 sati biti free of charge !!! tako da ljudi ne moraju da lutaju.
PS.
Ne radim u Parking servisu.
[ madamov @ 31.03.2005. 07:39 ] @
Citat:
31.03.2005 se otvara (konacno) garaza kod skupstine grada,cak ce prvih 48 sati biti free of charge !!! tako da ljudi ne moraju da lutaju.


Pročitao sam i ja to u novinama juče, ali toliko se odužilo sa otvaranjem te garaže da nešto nisam siguran da će baš da je otvore do vikenda.
[ Darko Selakovic @ 31.03.2005. 11:03 ] @
Onda se vidimo u subotu tačno u podne!
Zna li se preliminarno koliko će nas biti, mislim da li ćemo svi stati u galeriju... HA HA HA!
[ madamov @ 31.03.2005. 11:54 ] @
Citat:
Zna li se preliminarno koliko će nas biti, mislim da li ćemo svi stati u galeriju... HA HA HA!


Ma imamo ceo park na raspolaganju. B)
[ madamov @ 31.03.2005. 12:31 ] @
Citat:
najbolje jedan video stream :-)


Možda i bude nešto od ovoga, javiću vam kasnije. B)
[ bojan33 @ 31.03.2005. 19:14 ] @
Citat:
madamov: Možda i bude nešto od ovoga, javiću vam kasnije. B)


komshija to je malo preterivanje :))
[ madamov @ 31.03.2005. 19:31 ] @
Citat:
komshija to je malo preterivanje :))


Pa i nije. B) Naime, u Ozonu su 4 iSight kamere rasporedjene po galeriji i povezane su na jedan računar na kome je SecuritySpy softver, a pošto je ta mašina vezana i na internet sa fiksnom adresom samo je stvar par klikova da se to i strimuje. Doduše, ne kroz QuickTime Player, već kroz Web interfejs, ali nadam se da će i to da posluži. Zato ako budete čačkali nos ili tako nešto, pazite se. B)
[ madamov @ 31.03.2005. 20:35 ] @
Za sve koji žele da nas gledaju, evo linka, možete i odmah da probate:

http://213.240.37.129:8000/

user ozon
password pop
[ madamov @ 31.03.2005. 20:58 ] @
U 22h se gase svetla u galeriji pa će slika biti malko tamna, tako da ko je zakasnio neka sačeka da svane. B)
[ caboom @ 31.03.2005. 21:23 ] @
simpaticno :) to znaci da cemo i mi koji nismo u mogucnosti da prisustvujemo imati voajerski ugao sastanchenja.
[ Pancho Villa @ 31.03.2005. 21:47 ] @
@madamov

Batali prijatelju to snimanje,video strimove i ostala db pomagala.Zivimo u Srbiji.Jedva i ovako da se dogovorimo za vidjenje,a ne jos i kamere b92 da pozovemo. :-) Sto je mnogo,mnogo je.
[ Liticovjesac @ 01.04.2005. 11:03 ] @
he he super je ova kamera. prosto se namece jedno pitanje samo po sebi: ima li neka mek korisnica koja ce da dodje?;))))

sretno vam bilo u subotu . ja cu da vas pratim preko linka. pozdrav iz stockholma :)

[ madamov @ 01.04.2005. 11:20 ] @
Citat:
he he super je ova kamera.


Izgleda da je jedna kamera u autu trenutno.

Nego, izgleda da juče stvarno otvoriše onu garažu.
[ Darko Selakovic @ 01.04.2005. 15:20 ] @
Ajmo da vidimo ko će biti sutra:
-citirajte ovu poruku i upišite se na listu pa da se sutra "prozivamo"... i nećemo tolerisati neopravdane izostanke :)

-Darko Selaković, Čačak
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
[ kondor-n @ 01.04.2005. 15:52 ] @
Citat:
Liticovjesac:  prosto se namece jedno pitanje samo po sebi: ima li neka mek korisnica koja ce da dodje?


Ima jedna buduća, dovešću je ja :-)

[ KarakorukaJapan @ 01.04.2005. 16:22 ] @
Jao, nisam imao internet u zadnje vreme jer su nam menjali telefonsku centralu. Posekla pošta gajtane od stare centrale (gajtani su išli preko krovova) i ostavili nam da se sami priključujemo na novu centralu. Evo tek mi je danas došao majstror da me priključi na telefon (20 eura za ruke + 800 dinara za gajtan). Ovo je samo neko privremeno rešenje jer mi gajtan ide kroz prozor (kao u Bugarskoj), a tek trebam da nađem majstora da mi izbuši zid i onda da mi namesti onaj šteker za telefon (a ne kao do sad da se povezujem tako što uvrtim žičke i onda izlepim sve izolirom). Ovaj majstor što je bio ima samo običnu bušilicu, a meni je zid debeo više od pola metra i zidan je od one austrougarske cigle (one pune cigle). Sad sam se privremeno snašao za internet, pa sam evo opet na forumu.
[ madamov @ 01.04.2005. 16:27 ] @
-Darko Selaković, Čačak
-Milan Adamov, Beograd
[ Marko Simendic @ 01.04.2005. 18:54 ] @
-Darko Selaković, Čačak
-Milan Adamov, Beograd
-Marko Simendić, Beograd
[ bojan33 @ 01.04.2005. 18:59 ] @
-Darko Selaković, Čačak
-Milan Adamov, Beograd
-Marko Simendić, Beograd
-Bojan Lazić, Beograd + one more ... maybe
[ Goran Rakić @ 01.04.2005. 19:52 ] @
-Darko Selaković, Čačak
-Milan Adamov, Beograd
-Marko Simendić, Beograd
-Bojan Lazić, Beograd + one more ... maybe
-Goran Rakić, Beograd - nisam siguran da li cu doci, imam ispit od 9h pa ne znam dokle ce to trajati
[ kondor-n @ 01.04.2005. 23:06 ] @
-Darko Selaković, Čačak
-Milan Adamov, Beograd
-Marko Simendić, Beograd
-Bojan Lazić, Beograd + one more ... maybe
-Goran Rakić, Beograd - nisam siguran da li cu doci, imam ispit od 9h pa ne znam dokle ce to trajati
-Maja Radoš, Beograd
-Nenad Kondić, Beograd
[ pifat @ 01.04.2005. 23:58 ] @


-Darko Selakovi�, �a�ak

-Milan Adamov, Beograd

-Marko Simendi�, Beograd

-Bojan Lazi�, Beograd + one more ... maybe

-Goran Raki�, Beograd - nisam siguran da li cu doci, imam ispit od 9h pa ne znam dokle ce to trajati

-Igor Pifat, Beograd


Dakle, Belgrade MUGgers u akciji :) Vidimo se danas.

Pozdrav, Igor
[ madamov @ 02.04.2005. 09:58 ] @
Ja se lagano spremam, vidimo se u galeriji za pola sata.
[ Liticovjesac @ 02.04.2005. 10:23 ] @
Prisutan preko linka. mah mah :)))

pratim kameru 4 ovu koja snima desno od ulaza:)

sad mi pade na pamet, jel ima tu neko Skype ? Da cujemo sta se prica:)
[ Darko Selakovic @ 02.04.2005. 11:44 ] @
Pozdrav,
evo mašemo i tebi... upravo se dogovaramo oko imena grupe, što će malo da potraje... uglavnom preliminarni dogovor je da osnujemo udruženje građana, svoj site, forum... imaćemo i organizovanja predavanja.
[ Liticovjesac @ 02.04.2005. 11:49 ] @
vidim vidim . skupilo se dosta ljudi. bas lepo. stavite me slobodno na mejling listu ako je pravite.

liticovjesac at gmail.com

:)
[ NastyBoy @ 02.04.2005. 11:59 ] @
Nadam se da ce neko od vas preuzeti ulogu da napishe storiju o mitingu i zakljuchcima, za nas opravdano odsutne. :)
[ madamov @ 02.04.2005. 12:01 ] @
Citat:
sad mi pade na pamet, jel ima tu neko Skype ? Da cujemo sta se prica:)


Može li iChat? (madamov at mac.com).
[ vukk @ 02.04.2005. 12:10 ] @
lepa vam slika drustvo :-)

pozdrav


[ hulja @ 03.04.2005. 02:16 ] @
dajte neki utisak.sta se desilo?koliko jeljudi bilo itd.
[ madamov @ 03.04.2005. 09:58 ] @
Bilo nas je petnaestak, osim Popa, sve ljudi sa ovog foruma. Iskreno, ja sam mogao da pozovem jo dvadeset ljudi koji ni ne znaju za ovaj forum, ali za prvi sastanak mi se čini da je broj bio taman. Mogli smo svi da kažemo ponešto i da se saslušamo.

U svakom slučaju, otvorili smo mailing listu jer smo zaključili da je ona mnogo zgodniji oblik komunikacije za ovako nešto od foruma. Elem, lista se zove SerbianMUG, na Googleovim grupama je i otvorena je za učlanjivanje. Koga mrzi da je sam potraži, neka se javi meni bilo mailom bilo privatnom porukom i ja ću ga ubaciti.
[ andrxs @ 03.04.2005. 11:09 ] @
bilo bi dobro da neko baci link do ove grupe, nakon pola sata traženja nisam uspeo da je nađem. Hvala
[ Dusan Marjanovic @ 03.04.2005. 11:26 ] @
madamov je napravio mali typo, traži na Google groups SerbiaMUG, a ne SerbianMUG, i naravno tražiti na google groups, ne direktno na google-u.
[ bojan33 @ 03.04.2005. 11:42 ] @


http://groups-beta.google.com/group/SerbiaMUG


sve vas molim, samo konstruktivne predloge i poruke shaljite na gr, ionako nas ima previshe da bih chitao 16 poruka dnevno. uzdrzite se poruka koje direktno ne vode ka temi i cilju grupe.

hvala
[ Pancho Villa @ 03.04.2005. 14:00 ] @
Bravo Bojane.
Grupa je samo privremeno resenje koja ce olaksati komunikaciju,a ima za cilj realizaciju zakljucaka prvog sastanka mac zajednice odrzanog u ozonu.Drzimo se toga.
[ madamov @ 03.04.2005. 16:07 ] @
Citat:
madamov je napravio mali typo, traži na Google groups SerbiaMUG, a ne SerbianMUG, i naravno tražiti na google groups, ne direktno na google-u.


Izvinjavam se, moja greška.
[ MrNo @ 07.04.2005. 01:41 ] @
Sada kad ste napravili grupu red je da je registrujete:
http://apple-user.wwwa.com/locator/group/newgroup.html
[ Dusan Marjanovic @ 07.04.2005. 11:22 ] @
Nisu još uvek zadovoljeni svi uslovi. Radi se na tome.
[ davorp @ 08.04.2005. 18:15 ] @
sto se naziva tice ne bi bilo lose SMC -Serbian Mac Community ili Macintosh United.. ja se izvinjavam ako nemam pravo glasa posto nisam iz srbije....
[ hulja @ 09.04.2005. 00:51 ] @
pitanje imena se prebacilo na mail grupu na google-u
trebalo bi da bude reseno mada iskreno sobzirom na broj ljudi koji su na nasim prostorima u mac vodama mislim da ime sajta tj. domena nije toliko bitno koliko je bitno da tako nesto postoji
[ BlueIce @ 09.04.2005. 13:27 ] @
Citat:
madamov:
Za sve koji žele da nas gledaju, evo linka, možete i odmah da probate:

http://213.240.37.129:8000/

user ozon
password pop


Već duže vreme ne radi. Access denied.
[ madamov @ 09.04.2005. 19:45 ] @
Naravno da ne radi, verovatno su promenjeni passwordi, što da radi kada nema sastanka (radi ono što inače treba da radi, pokrivanje objekta kamerama).
[ Darko Selakovic @ 15.04.2005. 14:12 ] @
Evo snimka:
http://www.darkoshop.com/index...sk=view&id=37&Itemid=2
[ MacOS @ 16.04.2005. 16:25 ] @
Ima li neko ovde da je iz Nisa? Poznaniku treba pomoc oko instalacije
OSXa na iBook G3 500.
[ madamov @ 07.05.2005. 00:09 ] @
Domen www.macserbia.org je registrovan i već je vidljiv sa SBB-a.
[ SIT @ 07.05.2005. 10:19 ] @
cool
[ Zekans @ 08.05.2005. 11:09 ] @
Na koju adresu da posaljem predlog za logo na MACSERBIA.ORG? Postoji forma za kontakt ali ne postoji mogucnost za kacenje attach. - (bar je nisam nasao), a ne vidim ni e-mail administratora ili bilo koga drugog kome bi poslao predlog.
[ juzznjak @ 08.05.2005. 17:36 ] @
mozes da ga posaljes preko macserbia.org foruma, ogranicenje je da fajl ne bude veci od 250 KB. Takodje, fajl treba da bude arhiva da bi prosao upload (zip, sit,...).

Kako je domen tek registrovan, Miki Adamov ce verovatno postaviti i odgovarujuce kontakte sa e-mail adresama [email protected] vrlo uskoro.
[ Chika-nedja @ 09.05.2005. 16:26 ] @
Da li smo dobrodosli i mi koji imamo minimalno znanje o Mac u a zelimo da saznamo vise. Prikljucio sam se grupi na google
[ Zekans @ 09.05.2005. 20:25 ] @
Ok poslao. Ali samo JPG (preview) pa ako bude trebalo poslacu i krive. Nadam se da to nije problem? Hvala na uputstvu za slanje.
[ juzznjak @ 09.05.2005. 22:03 ] @
po meni je sama zelja da se sazna vise sasvim dovoljna :)

[ AvatarOne @ 17.05.2005. 23:10 ] @
Ok, sajt je radjen u mambo-u, ali treba nam (nam posto sam i ja clan :D ) neki originalan template, jer se ovaj masovno koristi... Logo nije los, ali mislim da bi neka jabuka obojena u nasu zastavu sa malo bevela bila sasvim ok. Forum moze da se lepo podigne u PHP BBu, i da se linkuje u mambu. Takodje meni je ok, ali mamo licence ne mora da stoji, dovoljno je da se pominje u source cod-u...Mislim da bi bioje sajta bile lepe kada bi se drzale Mac boja, tj sivo, crno.....ali mislim na svetlo sivu koja dominira...tj bruseni metal :D Eto, to je mojih par predloga, i iskreno se nadam da se sajt i organizacija zaziveti!!!
[ juzznjak @ 17.05.2005. 23:16 ] @
iskreno ja bi napravio template bas nalik oficijelnom apple sajtu, jedan takav (naravno komercijalni) vec postoji. Jedino sto ja jos znam je interesantan admin template u Tiger stilu.

Dakle, ako se vecina slaze da se napravi template po uzoru na sam apple, a onda ce i forum biti citkiji :)
[ iceboy @ 20.05.2005. 13:18 ] @
blokiran mi je user/pass na sajtu tako da ne mogu da uploadujem predlog za logo
al obesio sam ga na> www.transserbia.com/share/msl.zip pa pacite pogled
[ madamov @ 20.05.2005. 13:53 ] @
Citat:
blokiran mi je user/pass na sajtu


Nije ti blokiran, već nisi aktivirao nalog. Aktiviraću ga ja, tako da ćeš moći da se loguješ.
[ iceboy @ 20.05.2005. 14:31 ] @
pa nisam dobio aktivacioni mail

nego
user>> technodrombg

jesi video predlog?
[ madamov @ 20.05.2005. 20:16 ] @
Citat:
nego
user>> technodrombg


Ukapirao sam. B)
[ _cika_kosta @ 23.05.2005. 10:11 ] @
imam dialup pristup preko eunet-a i vec 3,4 dana ne mogu da pristupim macserbia.org.u cemu je prob?????
[ madamov @ 23.05.2005. 16:37 ] @
U Ozonu se nešto radi, trebalo je da se server prebaci na drugo mesto u galeriji. Mislim da će večeras opet biti online. Izvinjavam se svima, javiću ovde kada bude opet dostupan.
[ MrNo @ 23.05.2005. 16:54 ] @
Na kakvoj konekciji je taj server?
[ madamov @ 24.05.2005. 08:14 ] @
Ozon ima poprečnu vezu ka Eunetu od 2 Mbita/s, server je, kao i ceo Ozon, na toj vezi sa fiksnom IP adresom.

Inače, u Ozonu se, verovali ili ne, kreči! B)
[ milke @ 24.05.2005. 12:06 ] @
Citat:
madamov:Inače, u Ozonu se, verovali ili ne, kreči! B)


Znači, ništa ni od ove "nadolazeće" subote...
[ madamov @ 25.05.2005. 09:57 ] @
U ozonu su završili krečenje i sajt www.macserbia.org je ponovo vidljiv.
[ madamov @ 25.05.2005. 09:59 ] @
Citat:
Znači, ništa ni od ove "nadolazeće" subote...


Radni termin je 04.06.2005. i posle toga svake prve subote u mesecu. Kažem radni, jer još raspravljamo o tome, ali je 04.06. definitvno datum sledećeg sastanka. Mesto ostaje isto, galerija Ozon.
[ juzznjak @ 25.05.2005. 18:53 ] @
Postovane kolege,

zbog ucestalih komentara za sajt www.macserbia.org, osecam se duznim da dam par informacija (postovano na na macserbia forumu i ES-u).

Zamisljeno je da sajt bude CMS tipa sto bi mnogo olakslalo uredjivanje i administraciju, ne treba da vam pricam nista o tome, sve vec znate.

1. Miki instalira 4.5.2 bira default template i sve pocinje da se odvija bez problema...

2. Jednog momenta shvatam da postoji vrlo neprijatan bag, da u user zoni se default template totalno "raznize" i strane izgledaju ocajno (zavisno od OS-a i Citaca).

3. Nalazim template koji je koliko-toliko "imun" na ovo, ali je on tamno-na-svetlo.

4. Sada odjednom ispada problem foruma, jer to njemu bas ne prija, pa hard-code menjam da bi koliko-toliko bilo citko.

5. Ispravljam componentu koja "kvari" vecinu template-a za 4.5.2. i vracam svetlu varijantu nekog template-a, vracam i hard-code izmene simpleboarda.

Sto se tice svih opaski vezanih za web dizajn i sl. ja zeljno ocekujem vrsne dizajnere koji ce da daju layout, a ja sam se sam ponudio da ga prevedem u mambo template.
Najzad, skoro sigurno cu uraditi unique template u stilu oficijelnog apple stila, jer posotji samo jedan komercijalni (i jedan noviji za backend).

Jako je bitno da CMS i forum budu povezani, doduse postoji veza Mambo - phpBB, ali je simpleboard sasvim dovoljno po misljenju vecine (sire vecine)

Jos jednom se izvinjavam svima za neprijatnosti, i podrzavam sve one koje su uradili nesto konkretno!
[ Darko Selakovic @ 26.05.2005. 11:15 ] @
MacSebia dosta dobro napreduje i nema razloga za žurbu, a što se tiče dizajna koliko vas se seća Apple-ovog sajta devedesetih godina, a?
http://web.archive.org/web/19970404064352/http://www.apple.com/

ceo pregled
http://web.archive.org/web/*/http://www.apple.com
[ madamov @ 26.05.2005. 11:47 ] @
Citat:
MacSebia dosta dobro napreduje i nema razloga za žurbu, a što se tiče dizajna koliko vas se seća Apple-ovog sajta devedesetih godina, a?


E ovakvog dizajna se sećam. B)
[ davorp @ 27.05.2005. 18:32 ] @
Kako da uploadujem image predlog za logo? Vidim ima neki predloga ali ne znam kako se uploaduje jer ne postoji opcija ili je ja nisam našao.

Hvala

evo link

http://www.flickr.com/photos/68648303@N00/15956473/
[ juzznjak @ 27.05.2005. 21:00 ] @
mogao si preko macserbia.org foruma (do 250KB), mada je postavljeno i ovako, nije problem.
[ dovecer @ 29.05.2005. 14:03 ] @
Pozdrav!

Ja sam novi korisnik...
[ madamov @ 29.05.2005. 14:50 ] @
Zoki,

idi na www.macserbia.org pa se tamo prijavi.
[ madamov @ 31.05.2005. 20:16 ] @
Da vas podsetim i ovde, sledeći sastanak je ove subote, 04.06.2005. u 12h u galeriji Ozon.
[ eusebius @ 06.06.2005. 17:19 ] @
predlog za logo/macserbia.
http://www.sinadin.com/photo/macserbia.jpg
[ hard @ 09.06.2005. 00:51 ] @
hmm, kolega, nije sporcki :) prvo pogledas vec postavljene predloge pa ondak saljes. Ako je ovo komentar na moj logo ondak ok :)
[ eusebius @ 09.06.2005. 07:27 ] @
ok :) odricem se autorstva. u pravu si.
[ MiniMacSale @ 13.06.2005. 20:50 ] @
Pozdrav jabuchari !

Stari, novi Mac korisnik Vam se pridruzuje :D
[ madamov @ 15.06.2005. 10:27 ] @
Citat:
Stari, novi Mac korisnik Vam se pridruzuje :D


Dobrodošao ti nama.

A na www.macserbia.org ima par noviteta, pa ko nije skoro svraćao...

Takodje, sledeći sastanak je 09.07. u 12h u Ozonu.
[ madamov @ 03.07.2005. 23:14 ] @
Samo podsetnik, sledeći sasanak je ove subote, 09.07.2005. u 12h u galeriji Ozon.
[ aurorica @ 07.07.2005. 17:30 ] @
E pa ja sam bas nova...ostaricu vremenom
[ hulja @ 21.07.2005. 18:52 ] @
pa... kad je sledeci sastanak?
znate kako kazu treca sreca.
[ aurorica @ 21.07.2005. 22:19 ] @
Ma sad su odmori, izgleda da nam se ne sastanci:)))
A bas bi mogli jedan letnji sastanak
[ cikaKosta @ 22.07.2005. 00:08 ] @
Pa valjda ostaje i dalje svaka 2. subota u mesecu,sto znaci 13.8.2005.
:)
[ madamov @ 22.07.2005. 10:41 ] @
Ostaje svake druge subote u mesecu, a ako ste u dilemi svratite na www.macserbia.org i pogledate vesti.
[ Liticovjesac @ 29.07.2005. 12:12 ] @
Citat:
hard: hmm, kolega, nije sporcki :) prvo pogledas vec postavljene predloge pa ondak saljes. Ako je ovo komentar na moj logo ondak ok :)


Citat:
eusebius: ok :) odricem se autorstva. u pravu si.



Osecam se ko Dimitrije Tucovic da je poziveo do 1945 :)))

Samo da podsetim oko ovoga sa sljivom.
copy/paste sa google groups SerbiaMUG:

Liticovjesac Apr 9, 12:21 am show options
From: Liticovjesac <[email protected]> - Find messages by this author
Date: Sat, 09 Apr 2005 00:21:19 +0200
Local: Sat, Apr 9 2005 12:21 am
Subject: Re: predlog za logo
Reply to Author | Forward | Print | Individual Message | Show original | Remove | Report Abuse

pa da dodam i ja svoje vidjenje (inspirisan imenom & poreklom grupe;))))))
ako neko oce da se igra sa ovim i preradjuje moze slobodno.

http://hem.bredband.net/sandrina/



iza ovog linka je nekada bila odgrizena sljiva. do jula nije ostala ni koscica od nje. valjda od vrucine:)) bez obzira na sve, drago mi je da se moja ideja ipak primila u otadzbini:)))))
[ madamov @ 12.08.2005. 13:11 ] @
Samo mali podsetnik, sutra je sastanak u Ozonu u 12h.
[ madamov @ 05.09.2005. 17:26 ] @
Samo podsetnik, sledeći sastanak je u sledeću subotu, 10.09.2005, u galeriji Ozon na Andrićevom vencu.
[ madamov @ 04.10.2005. 15:39 ] @
Samo podsetnik, sledeći sastanak je u sledeću subotu, 08.10.2005, u galeriji Ozon na Andrićevom vencu.
[ Deni-2 @ 04.11.2005. 16:49 ] @
Pozdrav svim mac korisnicima!!! Kako mogu da vam se pridruzim?
[ madamov @ 04.11.2005. 17:32 ] @
Citat:
Deni-2: Pozdrav svim mac korisnicima!!! Kako mogu da vam se pridruzim?


Odeš na www.macserbia.org i registruješ se.
[ Deni-2 @ 04.11.2005. 23:09 ] @
Hvala!!!
[ madamov @ 04.11.2005. 23:36 ] @
Još jednom podsetnik, sledeći sastanak je sledeće subote, 12.11.2005., u 12h na istom mestu, u galeriji Ozon na Andrićevom vencu.
[ Deni-2 @ 08.11.2005. 22:47 ] @
Veliki sam ljubitelj Mac tehnologije i voleo bih da dodjem na sastanak ali mi je nezgodan termin jer mi je radno vreme do 15 h, voleo bi da znam program sastanka ili sta se tamo desava. Mozda me to i motivise da pobegnem sa posla ranije.
[ madamov @ 09.11.2005. 13:14 ] @
Nema zvaničnog programa sastanaka, jednostavno sedimo (ii stojimo), pijuckamo piće, nekad nešto grickamo, pričamo, surfujemo...

Obično se zadržimo najamnje sat vremena, a nekada i duže, pa ako stigneš, vidimo se.
[ madamov @ 04.12.2005. 01:09 ] @
Podsetnik za decembarski sastanak koji se održava u subotu 10.12.2005. od 12 časova u galeriji Ozon na Andrićevom vencu.
[ henrik @ 12.12.2005. 13:08 ] @
Neko skršio sajt !!!!?
[ milke @ 12.12.2005. 13:51 ] @
Citat:
na www.macserbia.org: I think you have some security problems dude, and you call yourself home of Serbian Macintosh Users?
Shame on you =)

Bar ima smisla za humor. Nadam se da nije napravio nikakvu štetu.
[ juzznjak @ 13.12.2005. 08:11 ] @
u krajnoj liniji kad nas je neko uhakovao, to vec nesto znaci :-)....

pa, vreme je da se poradi na "securing Mambo installs and the servers they are hosted on".
[ madamov @ 13.12.2005. 11:33 ] @
Citat:
pa, vreme je da se poradi na "securing Mambo installs and the servers they are hosted on".


Server je OK, nije ušao sa ssh, ali me stvarno brine da nije iskoristio Mambo. Imaš li ti nekih saznanja o "rupama" u Mambou?
[ Marko Simendic @ 13.12.2005. 12:07 ] @
Možda bi trebalo staviti novu verziju Mamba? Evo šta kažu na sajtu:

Of concern to all users are the improvements in system integrity. Recent exploits circulating on the Internet have taken advantage of issues relating to the Register Globals configuration on many servers. The new release of Mambo provides a fix to the current exploit, as well as a general hardening of the installation against known vulnerabilities. “No system is immune from attacks premised on the underlying infrastructure,” noted Core Dev Team Leader Martin Brampton “what we have sought to do is harden Mambo against direct attacks and lessen Mambo’s susceptibility to collateral damage from attacks aimed at servers, php and MySQL. Moving forward we will be continuing a program of hardening Mambo without waiting for destructive incidents.”

Ako je instalirana verzija 4.5.3, onda treba videti dozvole za fajlove gde su podešavanja, username i pass za pristup bazi i sl. Koliko sam razumeo, lik je skršio samo Mambo, Apacheu nije bilo ništa? Naravno, i promeniti passworde. :)
[ Darko Selakovic @ 14.12.2005. 17:57 ] @
Samo pažljivo...
http://www.mirkoperak.com/inde...k=view&id=79&Itemid=34
[ Marko Simendic @ 14.12.2005. 18:28 ] @
Uzgred, koliko se meni čini, dozvole za trenutni configuration.php su OK. Možda bi trebalo updateovati server na 10.3.9?
[ madamov @ 15.12.2005. 11:58 ] @
Citat:
Možda bi trebalo updateovati server na 10.3.9?


Server je odavno na 10.3.9 i updateovan je poslednjim security updateom.
[ bojan33 @ 19.12.2005. 17:03 ] @
pao nam macserbia.org ? zna li neko šta se dešava ?
[ madamov @ 20.12.2005. 08:55 ] @
Citat:
bojan33: pao nam macserbia.org ? zna li neko šta se dešava ?


Kanda ga je neko opet greškom isključio, od pre desetak minuta opet je dostupan.
[ madamov @ 06.01.2006. 10:09 ] @
Podsetnik za prvi sastanak u 2006. godini, održaće se u subotu 14. januara na istom mestu i u isto vreme, dakle, galerija Ozon, Andrićev venac 12 tačno u podne.

I ovaj put strimujemo sastanak, više informacija o tome na www.macserbia.org.
[ parlae @ 21.01.2006. 17:13 ] @
narode nikako da mi stigne mail za aktivaciju?! Moze li malo help-a?
[ parlae @ 21.01.2006. 17:38 ] @
Ups! Lazna uzbuna.Izgleda da sam bio malo nestrpljiviji.....
[ madamov @ 04.02.2006. 10:17 ] @
Podsetnik za sledeći sastanak koji se održava sledeće subote, 11.02.2006., u galeriji Ozon na Andrićevom vencu u Beogradu sa početkom u podne.
[ madamov @ 01.03.2006. 08:08 ] @
Od juče ujutru server na kojem je www.macserbia.org ne radi jer galerija Ozon koja se nalazi u centru grada, verovali ili ne nema struje! Čim struja dođe, server će se sam uključiti.

Update: struja stigla u toku dana, server radi.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 01.03.2006. u 23:28 GMT+1]
[ madamov @ 05.03.2006. 10:13 ] @
Podsetnik za sledeći sastanak koji se održava sledeće subote, 11.03.2006., u galeriji Ozon na Andrićevom vencu u Beogradu sa početkom u podne.
[ madamov @ 04.04.2006. 12:43 ] @
Redovan sastanak koji je trebalo da se održi ove subote, 08.04.2006. se odlaže za sledeću subotu, 15.04.2006. usled zauzeća galerije Ozon. Dakle, vidimo se 15.04. u 12h u galeriji Ozon.
[ madamov @ 10.04.2006. 18:36 ] @
Sledeći sastanak se održava 15.04.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.
[ madamov @ 09.05.2006. 14:30 ] @
Sledeći sastanak se održava 13.05.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.
[ madamov @ 05.06.2006. 12:32 ] @
Sledeći sastanak se održava ove subote, 10.06.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.
[ MacOS @ 05.06.2006. 15:02 ] @
~Sledeći sastanak se održava ove subote, 10.06.2006. od 12h u
galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.

Vrsim prezentacije GraphicConverter-a i Toast-a pa koga interesuje... :)
[ madamov @ 03.07.2006. 11:59 ] @
Sledeći sastanak se održava ove subote, 08.07.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.
[ madamov @ 07.08.2006. 09:55 ] @
Sledeći sastanak se održava ove subote, 12.08.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.
[ madamov @ 26.08.2006. 22:39 ] @
Malo ranije najava sastanka jer idem na odmor: sledeći sastanak se održava 09.009.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.
[ dreamer-type @ 15.09.2006. 23:23 ] @
Ljudi, jel bio taj sastanak? I kad je sledeci?

Posto sam novi ovde moram da udavim nekog tamo :D
[ MacOS @ 16.09.2006. 03:27 ] @
> Ljudi, jel bio taj sastanak? I kad je sledeci?

Danas u 12.
[ madamov @ 09.10.2006. 17:19 ] @
Sledeći sastanak se održava 21.10.2006., nedelju dana kasnije od redovnog, svake druge subote u mesecu, termina kako bi izašli u susret jednom od članova ES-a koji živi u inostranstvu da i on prisustvuje. Naravno, mesto i vreme ostaju isti: galerija Ozon na Andrićevom vencu u 12h.
[ madamov @ 25.10.2006. 12:45 ] @
Naša grupa je od prošle nedelje Apple Recognized User Group, što će reći da smo izlistani na Appleovom sajtu kao korisnička grupa.

Takođe, u toku je ponovno slanje predloga i glasanje za isti za logotip grupe.
[ madamov @ 04.11.2006. 22:45 ] @
Sledeći sastanak se održava u subotu, 11.11.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu.
[ Nemanja Dubravac @ 05.11.2006. 01:45 ] @
pošto ne mogu da se ulogujem na delu sajta za predlog/glasanje za logo, postavljam ga ovde:



[Ovu poruku je menjao Nemanja Dubravac dana 05.11.2006. u 06:18 GMT+1]
[ Marko Lisinac @ 05.11.2006. 16:19 ] @
Ne sme jabuka da se koristi
[ madamov @ 06.11.2006. 10:02 ] @
Nisi dovoljno sačekao. Naime, treba sačekati pet minuta dok aplikacija za glasanje ne pokupi podatke o novim korisnicima na sajtu. Postaviću tvoj predlog tamo, iako se jabuka ne sme koristiti, ali mnoge korisničke grupe je koriste, koliko vidim.
[ madamov @ 01.12.2006. 09:25 ] @
Uz obaveštenje da se sledeći sastanak održava u subotu, 09.12.2006. od 12h u galeriji Ozon na Andrićevom Vencu u Beogradu, obaveštavam one koji to još ne znaju da je naša grupa već skoro dva meseca "Apple Recognized User Group". Kao takva, možemo da stupamo u programe raznih softverskih i izdavačkih kuća, te smo tako već članovi User Group programa izdavačkih kuća O'Reilly i PeachPit Press.
[ jms_uk_2001 @ 02.02.2007. 23:37 ] @
ima li nekih novosti o okupljanjima u narednom periodu - pogotovo u martu, jer cu mozda biti u Beogradu

edit: izmedju 6 i 11. marta??

[Ovu poruku je menjao jms_uk_2001 dana 05.02.2007. u 12:08 GMT+1]
[ madamov @ 05.02.2007. 12:46 ] @
Nema novosti, tj. sastanci se održavaju ustaljenom dinamikom svake druge subote u mesecu, tako da februarski pada sledeće subote 10.02, a kako februar ima 28 dana i martovski pada 10.03. tako da ti se uklapa. B)

P.S. na www.macserbia.org u gornjem desnom uglu strane uvek stoji datum održavanja sledećeg sastanka.
[ jms_uk_2001 @ 05.02.2007. 19:07 ] @
hvala puno na odgovoru, pa se mozda i vidimo :)
[ madamov @ 05.03.2007. 14:13 ] @
Podsetnik da se sledeći sastanak održava ove subote u galeriji Ozon na Andrićevom vencu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.03.2007. 17:38 ] @
Pu..propustiću najverovatnije i ovaj :(
[ madamov @ 10.04.2007. 17:20 ] @
Podsetnik za dolazeću subotu, sastanak se održava 14.04.2007. sa početkom u 12h u galeriji Ozon u Beogradu.
[ madamov @ 04.05.2007. 15:55 ] @
Podsetnik za subotu 12.05.2007. Na istom mestu, galerija Ozon, Andrićev venac, i u isto vreme, tačno u podne.
[ irizanin @ 07.05.2007. 22:53 ] @
Podrzavam ideju maksimalno, posto je dosta ljudi sa ovog foruma meni pomoglo svojim savetima. Jedan sam od onih koji dobro znaju koliko je tesko pronaci neku pravu stvar ili savet zbog malog broja ljudi koji poznaju ovu tematiku.
[ calimero @ 09.05.2007. 15:58 ] @
ove subote cu i ja doci pa molim, pre svega MacOS-a :) da ponese diskove da probam kako rade igre na mom MacBook-u ;)

posto prvi put dolazim da li inace nosite, pre svega harddiskove ;), na ova okupljanja? ja bih poneo nekih 20GB...
[ MacOS @ 09.05.2007. 20:47 ] @
Citat:
ove subote cu i ja doci pa molim, pre svega MacOS-a :) da ponese diskove da probam kako rade igre na mom MacBook-u ;)

posto prvi put dolazim da li inace nosite, pre svega harddiskove ;), na ova okupljanja? ja bih poneo nekih 20GB...


Da, sad kad sam rekao da imam igre odma bi svi da probaju a kad sam na drugom forumu kukao niko da se javi. :)

I opet da, bilo bi lepo kad bi doneo nesto na tom hardu. :)
[ madamov @ 10.05.2007. 17:29 ] @
Pažnja!

Server na www.macserbia.org nije dostupan jer je isečena poprečna veza između Ozona i Euneta. Sutra ću ga prebaciti kod mene u firmu pa će tu biti privremeno dok se problem u Ozonu ne reši, ili na drugi način ne rešimo gde će biti smešten. Nadam se da će server postati ponovo dostupan sutra popodne, možda i ranije preko IP adrese koju ću vam ovde ostaviti, a tokom popodneva preko www.macserbia.org.
[ madamov @ 11.05.2007. 16:12 ] @
NAJNOVIJE VESTI:

Server je podignut, adresa je preseljena sa EUNeta na SBB, ažuriran je rekord, i vidljiv je barem onima sa SBB-a, nemam načina da probam da li je vidljiv i sa drugih provajdera pa pa vas molim da proverite. Javite ovde ili tamo na forumu ako je vidljiv i kada postane vidljiv.
[ Dachaz @ 11.05.2007. 16:39 ] @
Sa Radijus Vektora nije vidljiv
[ madamov @ 11.05.2007. 17:00 ] @
Upravo gledam, Milke i Andrej su ulogovani, a oni sigurno nisu na SBB-u. Probaj da restartuješ mašinu kako bi obrisala lokalni DNS keš. Na primer, ja sa laptopa ne mogu da se ulogujem, ali sa druge mašine mogu (na laptopu mi se vraća stari IP).
[ madamov @ 11.05.2007. 17:04 ] @
Ili još brže i lakše iz Terminala:
Code:
lookupd -flushcache
[ calimero @ 14.05.2007. 14:51 ] @
Molim Darka koga sam upoznao u Ozonu u subotu da mi se javi :)

Pricali smo i o Nintendo Wii ... ja sam Milan sa Atari majicom :D
[ madamov @ 05.06.2007. 17:19 ] @
Podsetnik za subotu 09.06.2007. Na istom mestu, galerija Ozon, Andrićev venac, i u isto vreme, tačno u podne.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.06.2007. 17:25 ] @
Uh, ybt, ja bih i zaboravio, a biću u Bgdu :)
Fala Miki :)
[ MacOS @ 05.06.2007. 20:56 ] @
> Podsetnik za subotu 09.06.2007. Na istom mestu, galerija Ozon,
> Andrićev venac, i u isto vreme, tačno u podne.

Aha, da, a jelte, sta bi sa serverom i internetom u medjuvremenu?
[ madamov @ 06.06.2007. 09:43 ] @
Citat:
Aha, da, a jelte, sta bi sa serverom i internetom u medjuvremenu?

Treba da pitaš na pravom mestu. B) Ima interneta, ne brini.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.08.2007. 10:20 ] @
Da ne zanemarimo ovu temu :)

Sledeći sastanak u Ozonu 11.08. Prisutni će se moći zabavljati velikim mačkama (Tigrovi i Leopardi) :)
[ MacOS @ 23.09.2007. 21:37 ] @
> Kada ce biti sledeci sastanak???

Kao i uvek, druge subote u mesecu ili ovaj put 13.10.2007

> Da li neko zainteresovan da radi na mom forumu?

Kakvom forumu?
[ CineMac @ 23.09.2007. 23:34 ] @
Daj mi email posto ne mogu da ti saljem PM i emailove neko vreme posto sam novi clan... LOL
[ MacOS @ 23.09.2007. 23:56 ] @
Citat:
Daj mi email posto ne mogu da ti saljem PM i emailove neko vreme posto sam novi clan... LOL


Ma jesam zaludan al nisam toliko. Em sto su ovde neke zakulisne igre u pitanju. :) Ja sam odgovorio na poruku od SG1 a sad te poruke nema a ti se javljas i trazis mi mail. Jel taj forum neto zbog cega mogu da hapse pa neces da kazes koji je? :)
[ Darko Selakovic @ 24.09.2007. 00:07 ] @
Verovatno se radi u forumu korisnika CineMac (vidi njegov site).
[ CineMac @ 24.09.2007. 12:08 ] @
SG1 mi je stari account. Poruke nema jer su mi obrisali :)

Evo ti moj email pa mi odgovori.

[email protected]
[ cikaKosta @ 02.01.2008. 16:56 ] @
Sta se deslilo sa macserbia.org??
Jutros je sve bilo ok...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.01.2008. 17:54 ] @
Pa difejsovan je :)
[ jesus alejandro @ 02.01.2008. 18:18 ] @
Nadam se da su administratori primetili da je macserbia hakovan od strane nekog Turcina 'skorpitx Turkish Etik Hacker' (mislim na administratore macserbia-a, posto su aktivni i ovde.) By the way softver na kome radi portal je prilicno los sto se ne predje na neko kvalitetnije resenje ?

[ DS_Store @ 02.01.2008. 19:41 ] @
Nisam administrator ali sam 99% siguran da čovek/ljudi jednostavno nemaju vremena za sve to.
[ cikaKosta @ 23.01.2008. 08:12 ] @
I josh jednom....
[ Ivica M. @ 12.03.2008. 01:31 ] @
Šta se dešava sa sajtom???
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.03.2008. 08:05 ] @
Usled birokratske neažurnosti u SBB-u, greškom je presečen kabl (kao najgorim neplatišama), pa nam je server ostao offline. Trebalo je već da bude sređeno, ali eto, još uvek nije.
[ madamov @ 08.10.2009. 18:47 ] @
Odavno nismo podsećali korisnike u ovoj temi o našim sastancima.

Posle redevonog koji sledi sada u subotu, 10.10.2009. godine, u nedelju 18.10.2009. održavamo sastanak naše korisničke grupe u Pirotu, u kafeu Jazz sa početkom u podne ili malo kasnije, kad već ko stigne iz severnih krajeva naše nam otadžbine. B)

Ako ste korisnik Maca ili nekog drugog Appleovog proizvoda i živite u blizini Pirota, ili vam nije problem da do istog dođete za sat ili dva, dođite da se družimo i upoznamo.
[ madamov @ 15.10.2009. 22:28 ] @
Podsetnik za nedelju i sastanak u Pirotu. Ako još neko iz Beograda želi da nam se pridruži, ima još mesta u jednim kolima.
[ comilius @ 05.08.2010. 14:48 ] @
Sta se desava sa SMUG-om, vec neko vreme ne mogu da ga otvorim?
[ madamov @ 25.03.2015. 07:47 ] @
Odavno nije bilo poruke u ovoj temi, ali sada mora da bude: 02.04. je deset godina od osnivanja!

Desetogodišnjicu SMUG-a ćemo proslaviti 05.04.2015. u Klubu Doma omladine Beograda, to je manja sala na prvom spratu odmah do sale Amerikana, može da primi 80 ljudi, kaže Marko, v.d. direktora Doma Omladine da može da se nagura i 100 ljudi. Ako nas bude kojim slučajem više, ima onaj veliki prostor ispred sale, tu će uostalom biti i šank sa pićem.

Događaj počinje u 11 časova, sala nam je na raspolaganju do tri popodne.

Tokom događaja ćemo obaviti javno snimanje epizode Infinutum podkasta čija dva domaćina su dugogodišnji članovi korisničke grupe, a ko god želi može da sedne pored nas dvojice na par minuta i kaže nešto na temu korisničke grupe, podkasta i slično.