[ mass @ 30.03.2005. 11:02 ] @
Pozdrav,
Imam ATI RADEON 9200 na 128 MB sa TV-out e problem je sto ona na sebi ima ovaj dzek koji ja ne znam kako se zove ni gdje ga mogu nabaviti.
Dole na linku koji sam dao mozete vidjeti o kojem dzeku govorim znaci to je ovaj bijeli dzek iznad ovog plavog gdje se monitor uključuje. Kako se on zove ? i mogu li sa njega preći na ČINĆ konektor tako da spojim izlaz kartice sa TV-om.

http://www.infoglob.pl/attachm...N_9200_128MB/64_DDR_TV-OUT.jpg

Zao mi je ako se dzek nevidi dobro ali mislim da ce te se snaci.

Hvala unaprijed.
[ mass @ 30.03.2005. 11:34 ] @
Saznao sam kako se zove. DVI se zove dzekic a sluzi za prikljkucivanje jos jednog monitora pod uslovom da imate kablic naravno. E sad me interesuje kako sa njega da predzem na TELKU.

Znali iko ?
[ Dalibor81 @ 30.03.2005. 12:09 ] @
"TELKU" nemoj tu da prikljucujes nego na onaj u sredini (crni okrugli) :)
Pozdrav
[ mass @ 30.03.2005. 12:15 ] @
Heh ja zapoceo temu i ja je i zavrsio u citavom gradu moze se nabaviti samo kabl gdje je na jednom karju DVI a na drugom VGA što je sad i logicno jer je DVI digitalni izlaz a recimo SCART analogni, sto znaci da bi trebao neki pretvarac signala iz digitalnog u analogni gdje bi se izgubilo na kvaliteti slike a vjerovatno je i adapter skup. Znaci nista od prenosenja slike na TV preko DVI-a.

Eto to je to hvala jos jednom samom sebi sto sam odgovorio na svoje pitanje :).
[ mass @ 30.03.2005. 12:17 ] @
A kako se zove taj "crni okrugli" ?
[ Dalibor81 @ 30.03.2005. 12:22 ] @
Zove se "TV-OUT", pa sam zbog toga rekao da tv prikljucis na njega.
[ mass @ 30.03.2005. 12:24 ] @
Zove se "TV-OUT", pa sam zbog toga rekao da tv prikljucis na njega.

Znam da se zove TV-out i u katalogu kartice za ovaj DVI isto stoji TV-out mora taj dzekic imati neko ime. (okrugli crni)
[ Dalibor81 @ 30.03.2005. 12:27 ] @
A mislis strucnije i detaljnije. Pa valjda kompozitni audio-video izlaz.
[ mass @ 30.03.2005. 12:31 ] @
Evo sad mi je drug rekao da ima neki kabl, pa cu danas probati sa tim kablom nesto da uradim, pa vam javim ovdje staje bilo.

tnx
[ yooyo @ 30.03.2005. 13:17 ] @
Citat:
Dalibor81: A mislis strucnije i detaljnije. Pa valjda kompozitni audio-video izlaz.


Otkud audio na video karti? To je obican S-VHS izlaz, tj. video izlaz.
Na slici odozgo na dole poredjani su: DVI - S-VHS - VGA
DVI - digitalna veza sa monitorom (samo za TFT/LCD)
S-VHS - analogna veza sa TV-om. Standard koji se koristi ili je s-vhs ili composite. s-vhs daje kvalitetniju sliku. Podesava se iz drivera (barem je na NV tako)
VGA - za klasicne CRT monitore i projektore

yooyo
[ Dalibor81 @ 30.03.2005. 13:23 ] @
Nisam ja dao odgovor konkretno za graficku karticu nego kao kada bi ti se u ruci nasao samo taj konektor pa po broju iglica i obliku zakljucis sta je to. Ali svejedno nisam ja expert za to.

Pozdrav
[ mulaz @ 30.03.2005. 13:48 ] @
ja sam pored NV gf4 Ti-4200 dobio i S-vhs > chinch kabl.. i obican chinck kabl za priklop na tv... onda uzmes jos jedan chinch kabl koji ima sa jedne stranre audio plug (onaj 3'25 onaj mali ko na slusalicama) na drugi chinch i prikljucis i zvuk na tv.. ili bolje neki hi-fi uredjaj.. uza bolji zvuk
[ eXtazY @ 30.03.2005. 21:36 ] @
Treba da nadjes prelaz sa S-video na Chinch, kupis Chinch-Chinch kabla koliko ti treba i povezes. Nista vise. evo ti slika

http://www.dbusch.com/d/permanent/vivid.jpg
[ mass @ 31.03.2005. 09:20 ] @
Citat:
eXtazY: Treba da nadjes prelaz sa S-video na Chinch, kupis Chinch-Chinch kabla koliko ti treba i povezes. Nista vise. evo ti slika

http://www.dbusch.com/d/permanent/vivid.jpg


Hvala puno nasao sam adapter da predzem sa s-video na chinc kosta 5 KM i rijesio sam problem.
[ eXtazY @ 31.03.2005. 19:46 ] @
Vazi zemljak! Drago mi je sto sam ti pomogao! Pozdrav od Mostarca!!!