[ miki_mef @ 31.03.2005. 10:19 ] @
Dakle, imam Live! 5.1 i imam pitanje u vezi soundfontova za midi odnosno karaoke. Nasao sam na netu brdo soundfont-ova za skinut npr.

http://www.analoguesque.com/emueos.asp
ili
http://www.hammersound.net/

ali ne znam kako koji zvuci i koji je najbolji za karaoke, pa ako netko ima iskustva s istim da mi da savjet koji i gdje skinuti.
[ ton_majstor @ 31.03.2005. 11:44 ] @
Za karaoke, koji je EKSTENZIJA MIDI-standarda, treba ti neki GM, odnosno General MIDI standard, koji ima 128 programa, plus varijacije. Mozda ce ti trebati i GM2, ponekad YAMAHA-in XG ili Xtended GM, ili slicno...

Subjektivno, vecina NOVIJIH SF setova su valjda, ok. Objektivno, sve ispod 100 Mb size je verovatno shit. Dalje, o ukusima se ne raspravlja.

Priznaj, nisam ti mnogo pomogao!
[ miki_mef @ 31.03.2005. 12:33 ] @
Nisi potpuno ali si barem odredio red velicinu kvalitetnijih soundfontova pa je i to nesto...thx! Jedino me zanima koja je razlika izmedu GM2 i GM SF-ova? Jel to u kolicini podrzanih instrumenata/efekata ili nesto drugo?
[ ton_majstor @ 31.03.2005. 22:14 ] @
Kolicina instrumenata, tj. podvarijacija unutar osnovnog programa. Za efekte, ima valjda neki inserti, ali cu proveriti, mada mislim da nista tu nije specijalno...
[ ZLiC_KG @ 01.04.2005. 02:12 ] @
Imam CMI 6ch ovu od 5 jura, jer meni nesto znace ti sound fontovi???
[ ton_majstor @ 01.04.2005. 11:01 ] @
Vidi, care... ta tvoja "zvucna karta" ima iskljucivu namenu da svira na desktopu i manje zahtevnim igrama (settings na low, FS od 11025-22050 Hz). Za IOLE ozbiljniju svirku treba ti barem SB Live, ili Audigy ili slicno. Naravno, ASIO4ALL driveri itd...

Ako imas komp od oko 1200-1600 Mhz (AMD modeli 1700-2000), ne ocekuj da iscedis nista ozbiljnije od VST i DirectX plug-inova u realtime-u.

A cemu sve to, kada tvoja "karta" ima odnos signal/sum od 40-45 dB, pa ces vise slusati krljanje i pucanje i sum, nego ista korisno...

Pozdrav!
[ stefanbra @ 23.12.2008. 20:33 ] @
joj ljudi, koji soundfont za karaoke je najbolji.ne pitam sta kosta!!!
[ ksrele @ 03.01.2009. 00:52 ] @
Moze li neko malo da ozivi ovu temu, neko strucan?
I ja trazim savet za neki dobar soundfont prvenstveno za slusanje kvalitetno napravljenih karaoka tj midi fajlova. Od hardvera imam SBLive i KX drajvere. Od softvera nemam nista posebno, mislim da mi je i sam Winamp dovoljan kada ucitam soundfont u muzicku ili kako to vec ide. Ako moze moze neko da nam objasni i te detalje, gde se i kako ucitava soundfont i da li se posle slusanja midi fileova treba unloadovati, da li zauzima RAM ili ide direktno na memoriju muzicke kartice?
[ spreco @ 16.01.2009. 07:33 ] @
Lijepi pozdravi
Možda ti barem dijelom mogu odgovoriti na pitanje. Naime, ja nastupam tako što puštam midi, odnosno karaoke fajlove. Sviram gitaru, u Cubase SX 3 smanjim, ili ako sam skroz siguran izbrišem pojedinu traku koju ja želim odsvirati i... rokaj. Od softvera koristim Van Basco Midi Player i VST Hypersonic 2, a u zadnje vrijeme NI Bandstand. Problem s Hypersonicom je taj što on ne instalira svoje portove, odnosno HS i Van Basko se "ne mogu naći" pa je potrebno u komp instalirati virtualne portove. Ja koristim Midi Yoke. Dostupni su na Internetu i lako ih je pronaći, još lakše instalirati.
Zvukom sam prilično zadovoljan, a ni konzumenti se nikada nisu žalili. Problem je što za ovakav posao moraš imati solidnu mašinu. Znači najmanje 2 GHz procesor, najmanje 2 Gige RAM-a i dobru zvučnu kartu. U mom slučaju je Intel Core 2 Duo 1,6, 4 Gige RAM-a i Sound Blaster Pro Digi 2 ZS PSMCI zvučna za laptop. Za Live ova je karta donja granica a dobro bi bilo koristiti recimo EMU1414 USB ili idealno EMU 1616m.
Neznam hoću li zbog ovoga zaraditi ban, ali skoro sve što znam o ovome naučio sam kod čika Zlatka na yu midi. i tamo se malo raspitaj, a ako te zanimaju detalji ili piši ovdje ili se javi na mail.
Pozdrav

[ COTOVD1 @ 31.01.2009. 09:58 ] @
Ovo je najbolje riješenje!Ja san pušta karaoke,zadnje 3 godine ne,ali sam umjesto cubase-a koristio V-stack jer mi je jednostavniji za ovu namjenu,uglavnom,zvuk se može postiči gotovo studijski,i zato usput,ko traži mp3 matrice,kanite se čorava posla,ipak mislim da su i mp3 matrice dobivene ovim ili sličnim procesom,inače bi bile i skuplje nego šta jesu,i opet ih nema dovoljno.
[ spreco @ 03.02.2009. 10:13 ] @
Vicko možeš li mi pobliže objasniti kako u
kombinaciji s Hypersonicom 2 koristiš V-Stack?
Svašta sam probavao ali ne ide. Hvala, pozdrav!
Citat:
COTOVD1

Ovo je najbolje riješenje!Ja san pušta karaoke,zadnje 3 godine ne,ali sam umjesto cubase-a koristio V-stack jer mi je jednostavniji za ovu namjenu,uglavnom,zvuk se može postiči gotovo studijski,i zato usput,ko traži mp3 matrice,kanite se čorava posla,ipak mislim da su i mp3 matrice dobivene ovim ili sličnim procesom,inače bi bile i skuplje nego šta jesu,i opet ih nema dovoljno.
[ ZockyBoy @ 18.05.2009. 12:42 ] @
Za one kojima je potreban jednostavan a fenomenalan softsynth, evo linka za VirtualSoundCanvas, koji je u stvari Rolandov soft synth sa preko 900 sound fontova, znaci jednom recju revolucija u karaoke svetu, bar je tako bilo kod mene. Karaoke vise ne zvuce kao da ih svira digitron.

Kao default uredjaj u sound device manageru morate postaviti vsc, a u VanBascou morate postaviti na midi MAPPER.
Ako vam je potrebna konverzija midi u wav nikakav problem, vsc ce vam to uraditi ili u originalu, kakav je midi ili mozete pogasiti kanale koji vam smetaju, kao na primer voice lead, koji moze zaista da bude katastrofalan (1 ili 4 kanal obicno).

Kasnije mozete wav da konvertujete u MP3 nekim od konvertora, pa da dobijete MP3 `matricu`, evo uploadujem i to.



[Ovu poruku je menjao acaradio dana 13.01.2010. u 22:11 GMT+1]
[ zeljkomrsic @ 07.01.2010. 13:42 ] @
Evo da se nadovežem na ovu raspravu.

Mene također zanimaju Hypersonic 2 i Bandstand itd... u konbinaciji s Van Basco Playerom.

''Zocky Boy'' zanima me može li se u tome Virtual Sound Canvas-u ili u Hyperoonicu 2 ili u Bandstandu osim WAV datoteke snimiti novu (poboljšanu ili renderiranu) verziju MIDI file-a?

Ako ne može u ovim programima u kojem se to može napraviti? Odnosno da se MIDI file provuče kroz neki sound modul tako da se dobije vjerniji zvuk?

Hvala
[ naajs @ 08.01.2010. 23:06 ] @
Treba mi pomoc. Da li neko ima serial number za Karaoke 5? Izludela sam surfujuci po netu i samo se vrtim u krug, uvek nesto mora da se plati. Heeeelp!
[ zeljkomrsic @ 09.01.2010. 14:15 ] @
hm hm

Moje predhodno pitanje je malo glupavo naknadno sam skužio pa se izvinjavam.

Novo pitanje je, da li se u Hypersonicu 2 može snimiti WAV file?? I jel zna netko gdje se još može naći demo verzija?

Hvala