[ Gomorski @ 31.03.2005. 12:51 ] @
Kako da napravim realističniji prikaz hromiranog metala ili inox-a u 3ds MAX-u? Njegov materijal hroma skoro da upste nema refleksiju okoline jer reflektuje bitmapu nekog jezera a koliko sam video na nekim slikama drugih ljudi koji su radili u maxu hrom je savršen.
[ pailhead @ 31.03.2005. 14:43 ] @
pa jednostavno stavi nesto sto nije refleksija nekog jezera...

verovatno ti nije jasno sta je pojam "raytrace", ako koristis samo max koristi ili raytrace materijal ili reflect mapu u reflection slotu...
[ Gomorski @ 31.03.2005. 15:06 ] @
Znam šta je raytrace i nije u tome problem već što hrom sam po sebi nema karakteristike raytrace materijala i njegova refleksija nije i ne sme da bude refleksija kao kod ogledala ili lakiranih površina već treba da ima izobličeniju i blur-ovaniju refl., pogotovo mat hrom.
Dakle da probamo ponovo: Da li neko možda ima već gotov materijal hroma koji šljaka bolje od maxovog?
[ pailhead @ 01.04.2005. 16:18 ] @
Jel ti treba mozda nesto ovakvo?

[ Gomorski @ 01.04.2005. 17:49 ] @
Upravo to.

Ps. Jel si sam modelovao stolicu il si pazariJo na netu?
[ pailhead @ 01.04.2005. 18:38 ] @
www.e-interiors.net

ali ovo je vray znaci nije sam max
[ IvanRD @ 04.04.2005. 00:20 ] @
Ima raytrace materijal opciju za blur-ing, ako ti ne treba reflekcija kao ogledalo... a mozes i malu bump mapu da stavis... u glavnom to je lako namestiti, ali treba ti dobra okolina i osvetljenje. Sve zajedno na kraju vrlo komplikovano... Ali nije samo materijal resenje.

Ovakve stvari najlepse ispadaju sa GI-om i HDRI mapama... Ako imas Brazil u njemu mozes divne rezultate postici vrlo lako...
[ Gomorski @ 04.04.2005. 11:52 ] @
Citat:
IvanRD: Ima raytrace materijal opciju za blur-ing, ako ti ne treba reflekcija kao ogledalo... a mozes i malu bump mapu da stavis...


Ok, probaću sa blur-om. Za sada sam dodao raytrace za reflection mapu sa 55% odsjaja i ne izgleda toliko loše (vidi sliku) ali je to ipak čist hrom a ne mat.
[ tra-la-la @ 14.04.2005. 01:20 ] @
@pail
przi taj Vray majku mu...