[ MarkoERAU @ 01.04.2005. 01:19 ] @
Cao svima,

Imam par pitanja, kako se prave macroi u Catii i kako se pozivaju alati u samom programu, naprimer spline mi je potrebna a geometrija je definisana matematickom funkcijom, uradio sam ovo bez problema u Mechanical Desktopu ali mi je potrebno u Catii.

Pozdrav
[ sabrina @ 04.04.2005. 16:19 ] @
UPS....tek sada mi nije jasno ..jel to u vezi CAM-a ?
[ MarkoERAU @ 14.04.2005. 05:50 ] @
Ma ne znam, i mene je odgovor zbunio, pitao sam jedno a dobio odgovor na drugo, interesuje me kako se pise kod za pravljenej macroa (kod znam) ali ono sto me buni je kako pozivam alate da crtaju i prave to sto isprogramiram, naprimer treba da nacrtam kompleksnu geometrijsku krivu, imam formule i u ACadu sam to odradio bez problema ide Acadspline komanda za pocivanje "spline opcije" kako da pozovem spline u Catii kad pravim VB macro i kako da ga definisem.

Drugo pitanje, imam napravljen solid i interesuje me kako da transferisem to u kod na CNC glodalici, znam pouzdano da na novijim cnc masinama katia moze direktno da ubacuje kod iz modela, ima li neko iskustva sa time, ideje, preporuke??

Pozdrav svima
[ tex777 @ 14.04.2005. 08:05 ] @
Iz solida ne mozes da dobijes direktno G-code nikako.
[ sabrina @ 14.04.2005. 08:57 ] @
ne znam dal je to što tražiš...

u Generative Shape Design imaš komandu LOW...kojom možeš da definišeš za neki liniju njenu matematičku vrednost...

ja ne radim s time, ali sam u Companion for Hybrid design naleteo na to

dakle ,...verovatno tu možeš da definišeš neke matematičke krivulje...

ali ,...nemam pojma kako to deluje, malo gledam što se radi u tom objašnjenju, ali veruj mi ...to je malo mnogo komplikovano i prelazi moje intelektualne sposobnosti da shvatim opšte čemu to koristi...

lično koristim sve po defaultu tako da takve egzotične nadogradnje mene ne interesuju

sretno ti bilo , ako se snađeš u tome...

video sam da ima i analizator takvih krivulja, kao nekakav grafikon...

još jednom sretno...

možda tex777 zna nešto o tome , on je "LOW" za CATY