[ ENA BG @ 01.04.2005. 13:09 ] @
Moj macor je sterilisan pre godinu dana.Zivi u stanu ,niije se pario pre sterilizacije
(a ni posle).Problem je u tome sto i dalje ima visak hormona.mjauce i danju i nocu,
napastvuje moju drugu macku (svoju majku) koja je takodje sterilisana.
Da li neko ima ideju kada ce ovo da prestane .Macak ima tri godine

[Ovu poruku je menjao secret dana 04.04.2005. u 22:45 GMT+1]
[ mkdsl @ 01.04.2005. 13:15 ] @
Odvedi ga kod veterinara, postoje hormonski kokteli koji mogu da spreche takvo ponashanje kod machora. E sad, ne bih ti znao reci za cenu, ali mislim da neki prosechan potroshachki dzep mozhe da izdrzhi to opterecenje zarad svoje voljene zhivotinjice .


Pozdrav.
[ kv66 @ 01.04.2005. 15:17 ] @
meni ovo lici kao da macor nije pravilno(kompletno)kastriran.Proveri!!
[ Fuzz @ 01.04.2005. 15:30 ] @
Citat:
ENA BG: Zivi u stanu ,niije se pario pre sterilizacije.

Ovo je surovo.
[ spartak @ 01.04.2005. 15:32 ] @
mother4ucker :-)
[ superbaka @ 03.04.2005. 19:41 ] @
cek malo, kakva sterilizacija? mislis kastracija ili?
[ Goran Mijailovic @ 03.04.2005. 19:44 ] @
Heh veterinar pa onda je sve logicno zar ne?
Macku je onemoguceno da ima potomsvo a ne i da vodi ljubav , jer sterilizacija upravo to znaci
[ Andrej Čvoro @ 03.04.2005. 20:21 ] @
I lepo podesi firewall...Ako ne pomogne moras da reinstaliras windows... lol



Poz
[ BettyBoop @ 03.04.2005. 23:09 ] @
Ako mislis na kastraciju..sto bi znacilo da ne moze ni da se pari ni da ima potomstvo (tj. da mu taj nagon nestane) moze da se desi da i pored kastracije nagon ipak ostane..ali to je vrlo vrlo rertko...Dakle moze da se desi da si/tj. da je tvoj macak tolki baksuz da taj 1-5% slucajeva kad kastriranje ne deluje...Ona ga odnesi ponovo kod veterinara ili ga prosto pitaj sta sad!?
To je u slucaju ako je sterilizacija=kastracija!
I da..ti hormonski kokteli mogu(ali i ne moraju) samo privremeno da rese problem!!!
[ medenica33 @ 03.04.2005. 23:31 ] @
Ja znam jednog macora koji je odavno kastriran, sada vec ima 12 godina i jos uvijek drka po starim puloverima (jer nema nikakvu žensku macku u blizini). To je izgleda zajednicko svim macorima koji su zatoceni u stanu.
[ abishai @ 03.04.2005. 23:55 ] @
ahahaha
[ zoran @ 04.04.2005. 00:15 ] @
Ja imam problema sa komšijskim mačorima.

Lome mi bre sve po dvorištu , vijajući moje dve mačke.

Jel' to znači da treba da ih štrojim ??




vozdra____________
[ downer @ 04.04.2005. 03:04 ] @
ZASTO DRZITE ZIVOTINJE AKO VAM NE ODGOVARA KAKVE SU?!!!!!

Lepo je imati macu, finu, slatku, koja se umiljava gostima, i svi kad dodju kazu: "joj, kako lepa maca..."....

Ustrojite svoju decu, pa postavljajte pitanja tipa: "Treba mi pomoc. Ustrojio sam sina i ponasa se cudno, skace okolo i ponasa se nedrustveno. Mrzi me. Sta da radim?"

Sledeci put otvori temu "POKLANJAM MACKU" i ja cu da je uzmem.

prokleti ljudi
[ zi:: @ 04.04.2005. 05:37 ] @
Citat:
BettyBoop: Ako mislis na kastraciju..sto bi znacilo da ne moze ni da se pari ni da ima potomstvo (tj. da mu taj nagon nestane) moze da se desi da i pored kastracije nagon ipak ostane..ali to je vrlo vrlo rertko...Dakle moze da se desi da si/tj. da je tvoj macak tolki baksuz da taj 1-5% slucajeva kad kastriranje ne deluje...Ona ga odnesi ponovo kod veterinara ili ga prosto pitaj sta sad!?
To je u slucaju ako je sterilizacija=kastracija!
I da..ti hormonski kokteli mogu(ali i ne moraju) samo privremeno da rese problem!!!


Potpuno se slažem sa ovim. Naravno, bitno je i kada si odnela mačka na kastriranje. Ako je bilo kasno, ako je imao više od godinu dana, može biti problema. Naš mačak je bio kastriran na vreme, i imao je iste simptome. Napadao je i staro i mlado, majku i familiju, a nije prezao ni od muških. To ti je bila sodoma i gomora. Naročito je bilo interesantno kada je „napadao” glavu našem drugom muškom mačoru koji uopšte nije bio kastriran, a najpitomiji i najmirniji je od svih. Izgleda da je dosta toga u glavi, a ne u jajima. Svejedno, taj mačak je doživeo duboku starost. Nakon tog prvog i neuspešnog primera, ne kastriramo mačke. Neka budu prirodne.

A što se tiče ostalih izjava koji su totalno protiv i totalno na strani životinja ... no comment.
[ -sfx- @ 04.04.2005. 11:16 ] @
Citat:
downer: ZASTO DRZITE ZIVOTINJE AKO VAM NE ODGOVARA KAKVE SU?!!!!!

Lepo je imati macu, finu, slatku, koja se umiljava gostima, i svi kad dodju kazu: "joj, kako lepa maca..."....

Ustrojite svoju decu, pa postavljajte pitanja tipa: "Treba mi pomoc. Ustrojio sam sina i ponasa se cudno, skace okolo i ponasa se nedrustveno. Mrzi me. Sta da radim?"

Sledeci put otvori temu "POKLANJAM MACKU" i ja cu da je uzmem.

prokleti ljudi


Umreh od smeha, ali skroz si u pravu.
[ Ivan Dimkovic @ 04.04.2005. 11:30 ] @
Citat:

Ustrojite svoju decu, pa postavljajte pitanja tipa: "Treba mi pomoc. Ustrojio sam sina i ponasa se cudno, skace okolo i ponasa se nedrustveno. Mrzi me. Sta da


Ovo je ipak suvise ekstremno :)

Ja predlazem macku na baterije... valjda ima da se kupi, mjauce, prede i izgleda kewl, i uvek mozes da je stavis u fioku ako ti ne treba - da ne pricamo o tome da ne pogani tepih i ne juri primerke suprotnog pola...

Sve je bolje nego sakacenje tih zivotinja koje ni krive ni duzne dozivljavaju da postaju invalidi. Pa se ljudi jos cude zasto napadaju i mrze druge :)
[ zi:: @ 04.04.2005. 11:38 ] @
Mozda zvuci cudno, ali ja sam u jednoj knjizi o mackama procitao da se preporucuje kastriranje, ukoliko ne zelimo daljnji porod (!?!). Kaze dalje u knjizi da bez kastriranja macak postane rob svojih hormona i stvara probleme.

Ovo prepricavam otprilike, davno sam to citao. Svejedno, poznavajuci danasnje trendove, verujem da takva knjiga danas ne bi mogla da se izda.

Kao sto rekoh, ja sam vise za prirodnost, narocito nakon onog nemilog iskustva pre vise godina. Makar sam video dosta kastriranih macora koji su bili totalno mirni, pitomi, prakticno jastuci koji predu :)
[ ENA BG @ 04.04.2005. 16:03 ] @
Ljudi.Prvo macak je STERILISAN ne KASTRIRAN>dakle podvezani su mu jajovodi,
(muski deo populacije mozda bolje zna sta to znaci).
Macak mi je i dalje drag , ali takodje i macka koju imam :)
I nema potrebe da mi neko govori da li sam ja ok prema zivotinjama ili ne.
Kada sam zivela u kuci sa dvoristem imala sam preko 15 macaka koje su se slobodno
kretale ,parile, mnozile itd.
Veterinar mi je preporucio ovaj nacin sterilizacije jer smatra da muzjaci inace
kod kastracije postanu potpuno degradirane zivotinje.
Ja samo zelim da saznam da li postoji nacin da ga odgovorim od incesta?
Takodje bilo bi i njemu daleko bolje kada bi mogao svoj nagon da
drzi pod kontrolom...
[ Goran Mijailovic @ 04.04.2005. 16:36 ] @
Lepo sam ja rekao
Citat:
Macku je onemoguceno da ima potomsvo a ne i da vodi ljubav , jer sterilizacija upravo to znaci
[ BettyBoop @ 04.04.2005. 17:03 ] @
Ok..znaci ipak nije isto:)))
Al mi onda nije jasno ako su mu podvezani jajovodi ( i to i njemu i macki) kako bi moglo doci do incesta!!??:)))
I kako mislis MACKA da "nagovoris"?:)))
Stvar je u tome da je njegov nagon ostao i onda je normalno sto se tako ponasa..ima i dalje potrebu za parenjem i ti to nikako ne mozes da sprecis, sem na zalost kastriranjem... Naravno ovo nikao nije moj glas za tako nesto, ali posto ja imam kastiranog macka samo mogu da ti kazem da ni u kom pogledu nije degradiran..ponasa se apsolutno isto kao i pre kastracije!
[ Ivan Dimkovic @ 04.04.2005. 17:12 ] @
Cek, Ena - ako je sterilisan, onda nema problema po pitanju degenerisanog podmlatka, zar ne? :) Pusti ti lepo macora da cepa i svoju mamu ako mu se prohte, kad posledica nece biti :-)

Ionako sve macke to rade, sta da im radis :)

Ili, da ga lepo povremeno pustis u prirodu ili donesete neku macu da se malo izivi ;-)
[ Goran Mijailovic @ 04.04.2005. 18:54 ] @
words of wisdom
[ superbaka @ 04.04.2005. 19:04 ] @
Citat:
ENA BG: Ljudi.Prvo macak je STERILISAN ne KASTRIRAN>dakle podvezani su mu jajovodi,
(muski deo populacije mozda bolje zna sta to znaci).


muski deo mozda i ne treba da zna, ali zenski sigurno TREBA - muzjaci nemaju jajovode!!! :)
to sto ide od testisa (alias "Jaja") se ne zovu "jajovodi"... ROFL :)
lepo sam ti postavio ono pitanje jer sam pretpostavio da si zrtva prevare veterinara... sanse za ovo su ti 99% a po 0.5% ravnopravno dele sansa da ti je napravio neki dzumbus kod macka i sansa da je pronadjena neka nova vrsta hirurske opcije za sterilisanje muzjaka, a za koju ja jos nisam cuo...
s toga, ako jos uvek zelis da sterilises macka, uzmi ga u ruke pa pravac veterinarski fakultet...
uh kako sam se slatko nasmejao, posle su mi suze na oci...........
[ Goran Mijailovic @ 04.04.2005. 19:39 ] @
Daj doktore reci kako se zovu ti kanali sjemevodi ne?
[ Fuzz @ 04.04.2005. 19:56 ] @
Kanal se zove sjemenovod. Mislim jajovod nije sigurno. Uostalom neka pokusa decku da protera jaje kroz jajovod, pa nek proveri reakciju.
Ja i dalje mislim da je to surovo.
[ Ivan Dimkovic @ 04.04.2005. 20:00 ] @
Ok nije toliko surovo ako samo jadnom macku podveze testise - ipak on i dalje ostaje macak, samo sto ne moze da pravi macice dok gazdarica to ne odluci ;-)

Heh, neki ljudi bi zavideli tom macku :))))))
[ Fuzz @ 04.04.2005. 20:03 ] @
Pa ti odradi vazektomiju onda...
[ Ivan Dimkovic @ 04.04.2005. 20:14 ] @
Nisam rekao da mu ja zavidim :-)
[ JOJO847 @ 04.04.2005. 20:40 ] @
Citat:
ENA BG: Ljudi.Prvo macak je STERILISAN ne KASTRIRAN>dakle podvezani su mu jajovodi,
(muski deo populacije mozda bolje zna sta to znaci).


tek sad vidim koliko su rasprave o internet exploreru kao pouzdanom browseru bile bezbolne .
:)
[ superbaka @ 05.04.2005. 08:47 ] @
pa nema bas adekvatnih prevoda, ima nekoliko kanala - ductus epididimis (negde fali slovo "y"), ductus differentis, ductus ejaculatoris itd... zaboravih sve to, davno bese...
e zaboravih da je mozda uradjena vazektomija, tj. kanali su preseceni i onemogucena oplodnja, ali jaja i dalje sibaju hormone... mada se ovo veoma retko radi...
[ ENA BG @ 05.04.2005. 13:29 ] @
Sto je najstrasnije veterinar je asistent na veterinarskom fakultetu.
Da shvatila sam kakvu glupost sam napisala ,doduse sa zakasnjenjem.

Ok covek mi je rekao da nece raditi klasicnu sterilizaciju tj. kastraciju vec nesto
sto je bolje za njega.Jer navodno kod klasicne kastracije muzjaci postanu nezainteresovani za sve naglo se ugoje itd.A znam da jajovodi nemaju veze sa
muzjacima.
Ok ostali su mu testisi ali vise ne obavljaju svoju funkciju tj.
semena tecnost se stvara ali (ne znam kako, zaista) on ne moze da oplodi ni
jednu macku.To je taj postupak kako god da se zove.
Takodje veterinar nas je savetovao da nema potrebe
da se regularno pari pre tog
postupka i da nece biti posledica.I meni je to bilo surovo.
U svakom slucaju njegov nagon je opstao , i zadaje njemu
vise problema nego meni licno.
Sinoc je preko dva sata proveo na simsu mjaukajuci sa III sprata.
Ja samo hocu da mu nekako olaksam probleme.
Njemu definitivno nije smesno...
[ superbaka @ 05.04.2005. 17:02 ] @
semena tecnost dolazi iz semenih kesica, bulbouretralnih zlezda i prostate i spaja se sa semenom iz testisa pred uretrom i cini spermu... u ovom slucaju su podvezani semenovodi tako da tecnost iz ovih zlezda normalno izlazi ali nema spermatozoida...
e sad, njemu libido ovim nije ni povecan niti smanjen, ostao je isti... ako si zelela da mu smanjis libido, onda si trebala to da naglasis veterinaru jer u tom slucaju je morala da se odradi kastracija... ako neces da ga pustas napolje da se "prazni", budi spremna na to da ce da ti zapisava sve po kuci, narocito goste i njihovu obucu, novodonesene stvari u kuci, da ce da ti "siluje" sve cupavo po kuci itd...
trece resenje - kastracija...
[ zoran @ 06.04.2005. 00:18 ] @
downer


Citat:
ZASTO DRZITE ZIVOTINJE AKO VAM NE ODGOVARA KAKVE SU?!!!!!

Lepo je imati macu, finu, slatku, koja se umiljava gostima, i svi kad dodju kazu: "joj, kako lepa maca..."....

Ustrojite svoju decu, pa postavljajte pitanja tipa: "Treba mi pomoc. Ustrojio sam sina i ponasa se cudno, skace okolo i ponasa se nedrustveno. Mrzi me. Sta da radim?"

Sledeci put otvori temu "POKLANJAM MACKU" i ja cu da je uzmem.

prokleti ljudi


Da si pažljivo pročitao video bi da mačor nije moj nego komšijski

Trebaš biti u toj situaciji pa da komentarišeš


vozdra________


MOD BytEfLUSh: Dodati quote tagovi


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 06.04.2005. u 01:42 GMT+1]
[ zoran @ 06.04.2005. 00:22 ] @
Ivane ,

ovo predloži mom komšiji koji se smeška kroz brkove

Citat:
Ja predlazem macku na baterije... valjda ima da se kupi, mjauce, prede i izgleda kewl, i uvek mozes da je stavis u fioku ako ti ne treba - da ne pricamo o tome da ne pogani tepih i ne juri primerke suprotnog pola...



vozdra__________

MOD BytEfLUSh: Dodati quote tagovi