[ Portieru @ 01.04.2005. 15:32 ] @
Vidim po naslovima u novinama, po navodina ovde na ES-u i na osnovu banera na različitim posećenim sajtovima da je www.pogodak.co.yu, izgleda ozbiljni pretraživač.

Ono što za sada mogu da kažem je da mi se dopada varijanta što se dobijaju rezultati i u ćirilici i u latinici, i što pretražuje po padežima. Sami rezultati mi ne izgledaju loše.

Ako bude dosta posećen, verovatno će se i zbog njega raditi SEO :)
[ boccio @ 01.04.2005. 15:48 ] @
Kakva crna prva iskustva, pogodak postoji vec godinu i kusur dana...

A otkud si ti tako "marketinski" raspolozen prema njima, a? :)
[ Portieru @ 01.04.2005. 15:58 ] @
Da, pročitao sam da ima sajt i u Hrvatskoj, ali mislim da tamo nema rezultata u ćirilici i latinici :)
[ Ilija Studen @ 02.04.2005. 08:41 ] @
Ne znam zašto, ali me pomalo nervira samoreklamiranje, posebno ako je "maskirano". OK da tražite utiske, ali da dođete i kao "Pazi matori, juče surfam i kad ja tamo a ono međutim..."... To me nervira.

PS: Da ne bude offtopic, nikada ne koristim domaće pretraživače, a ne verujem da ću to raditi i u nekoj daljoj budućnosti. Jednostavno ne mogu da se takmiče sa stranim pretraživačima.
[ tdjokic @ 02.04.2005. 14:57 ] @
Citat:
Ilija Studen:nikada ne koristim domaće pretraživače, a ne verujem da ću to raditi i u nekoj daljoj budućnosti. Jednostavno ne mogu da se takmiče sa stranim pretraživačima.


Moj stav prema celoj "aferi" :-) je neutralan. Mene zanima sledece: ima li doticni pogodak vidljivih prednosti prema recimo google kad se radi o domacim temama i domacem terenu. Recimo, napisem reci ADSL modemi u google i dobijem 21.600 odgovora na raznim jezicima u kojima postoji rec "modemi" (mnozina). Sada idem u pogodak i dobijam 767 odgovora, pretpostavljam iskljucivo na nekom od "domacih" jezika. Istina je, da nisam ni pokusavao da koristim srpski google, ne znam ni da li postoji, mada sam vidjao neke lokalne google.

Inace, za www.pogodak.co.yu sam saznao pre par dana, ovde.
[ aleksandaraleksandar @ 02.04.2005. 15:08 ] @
upit: u zoru, sunce je
3554 odgovora - http://www.pogodak.co.yu/search.jsp?q=u+zoru%2C+sunce+je
4300 odgovora - http://www.google.com/search?s...LD:en&q=u+zoru%2C+sunce+je

mislim pogodak.co.yu daje logicne odgovore nema sta. google pretrazuje
rec je dok pogodak to ne radi.

bice koristi. ljudi ce dobijati sta zele, pa ce se tako okretati
google-u jer ce biti zadovoljni koriscenjem pretrazivaca.
[ tdjokic @ 02.04.2005. 15:46 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: upit: u zoru, sunce je

Sticem utisak da je ovo, pre svega drugaciji pretrazivac, ne domaci ili strani, nego prilagodjen srpskohrvatskobosanskom ili ne. Jos uvek priznajem svoje neznanje da li Google ima nesto slicno, jer regularan Google ocigledno nije to. Za razliku od Pogotka, mislim da je Aladin.co.yu bas ovo sto kolega Studen kaze - domaci pretrazivac, koji pretrazuje sve, pa verovatno teze moze da se takmici sa regularnim Google.
[ mordor @ 02.04.2005. 15:49 ] @
Iskreno danas sam prvi put nabasao na >>pogodak<<.
Prvih par pretrazivanja dobio sam vrlo relevantne rezultate ali zanima me sta ce biti u skorijoj buducnosti kada se susretnu sa spam sajtovima ? :) nesto neverujem da imaju filtere kako treba, no videcemo uskoro cu da izvrsim test pa cu javim.

Dalje nekoliko mojih sajtova je crolowano iako nemaju veze sa domacim "trzistem", nije da se zalim ali isto tako ce biti spiderovani sajtovi po celom webu(nadam se suprotnom).

Bilo bi lepo kada bi saznali kako sve odredjuju vrednost strane, iskreno se nadam da nije samo keyword density u pitanju jer ako je tako dozivece istu (ako ne i goru) sudbinu kao masa pretrazivaca po netu.

Izuzetno mi je drago da vidim ozbiljan pretrazivac na nasim prostorima, i nadam se skorom krahu krstarice na ovom polju.

Takodje bi bilo lepo saznati broj pretraga na mesecnom nivou.

Stvar koja me je havy iznervirala jeste flash na pocetnoj stranici.cemu ??

Hmmm i cini mi se da je ovo hrvatski pretrazivac koji samo radi expanziju na ino trziste il se varam ?

---

Portieru da li su ovo samo klevete :) il si ti stvarno jedan od ljudi koji stoje iza pogotka ?
ako jesi zamolio bih te da malo pojasnis stvari oko rangiranja stranica :) i isto tako me zanima na osnovu cega odredjujete koje web stranice pripadaju domacem trzistu a koje ne (na osnovu par pretraga nesto mi se cini da se radi o resolvovanju ip adrese na kojoj sajt obitava :)).
[ broker @ 02.04.2005. 23:14 ] @
Meni na prvi pogled ostavlja pozitivan utisak. U nekim slucajevima mu je malo cudan rejting sajtova ali u svakom slucaju rezultait pretrage su vrlo na liniji trazenog.
[ Portieru @ 03.04.2005. 08:04 ] @
Zahvaljujem se na komplimentu da sam sa Pogotka :) To znači da sam u pravo vreme iskomentarisao ono što sam video na ovom pretraživaču.

Inače, i mene nervira onaj flash na prvoj stranici.



[ Vukan Karadžić @ 04.04.2005. 11:24 ] @
Bilo je reci o pogodak.hr ...
U svakom slucaju, neke stvari ne morate pitati - dovoljno je otici na "about us" ;)
[ stdlib.h @ 05.04.2005. 02:49 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: upit: u zoru, sunce je
3554 odgovora - http://www.pogodak.co.yu/search.jsp?q=u+zoru,+sunce+je
4300 odgovora - http://www.google.com/search?s...GGLD:en&q=u+zoru,+sunce+je

mislim pogodak.co.yu daje logicne odgovore nema sta. google pretrazuje
rec je dok pogodak to ne radi.

bice koristi. ljudi ce dobijati sta zele, pa ce se tako okretati
google-u jer ce biti zadovoljni koriscenjem pretrazivaca.

odradi oba kverija sada, nakon samo 3 dana, i uvideces razliku koja ide u korist Gugla [cekiraj rezultat #1] - brzina (indeksiranja)

[ aleksandaraleksandar @ 05.04.2005. 15:21 ] @
i na jednom i drugom pretrazivacu se pojavio moj post.
s tim sto su na pogodak.co.yu i dalje raznovrsniji odgovori.

mislim, nema tu sta da se prica puno. google je google, a pogodak ima
odredjenu svrhu.
[ boccio @ 05.04.2005. 16:49 ] @
Ajmo ovako:

za "boccio" Pogodak izbacuje trista čuda, ali mog sajta nema...iako je na srpskom, i na guglu se za istu reč kotira na #6 mestu.

Ista priča za "Boris Krstović"...ne postojim :)

Toliko o našem srpskom pretraživaču...
[ tdjokic @ 05.04.2005. 17:39 ] @
E, sad ovako: otiso ja na Google, nasao sajt Borisa Krstovica, uzeo mu adresu pa se vratio na Pogodak i tamo uneo tu adresu u Dodaj URL i evo sta kaze:

Unos primljen. Stranica čeka potvrdu urednika.

* Ako urednik ustanovi da stranica odgovara uslovima upisa, stranica će biti prikazana u sadržaju za otprilike nedelju dana, tj. odmah posle sledećeg obnavljanja sadržaja.
* Stranica nije zadovoljila uslove za automatsko uvrštavanje u sadržaj jer se nalazi na stranom ili nama još nepoznatom serveru (ili se server trenutno na odaziva). Zato stranica nije upisana u sadržaj pri obilasku internet stranica Srbije i Crne Gore. Posle urednikove potvrde stranici će biti zajamčen upis u Pogodak.co.yu kod svih sledećih obnova sadržaja.

O cemu se sad tu radi?
[ broker @ 05.04.2005. 23:25 ] @
Proveravaju o cemu se radi. JA sma prijavio gomilu sajtov akoje nisu imali indeksirani i dobio istu poruku. Medjutim vrlo brzo su sepojavili na pretrazivacu. Izgleda da neko tamo cuci i radi posao.

E sad, PR im nije vbas na nivou. Poslao sam im mail sa nekim pitanjima u vezi funkcionisanja pretrazivaca, ali nisam dobio nikakav odgovor.
[ Mister Big Time @ 13.04.2005. 02:06 ] @
U par navrata sam trazio i sasvim daje OK rezultate. Cak sta vise odlicne, nisam ocekivao da ce tako dobar biti.
[ PogOdak! @ 13.04.2005. 21:10 ] @
Primetio sam i pre diskusiju na forumu, ali do sada nisam stigao da odgovorim pošto sam stvarno u gužvi.
Pogodak u indeksu za sada nema sve srpske stranice, baza će verovatno biti potpuna za tri meseca, kada se webmasteri upoznaju sa Pogodkom i kada prijave sajtove koji trenutno nisu u indexu.
Da, čučim i radim posao, pregledam sajtove koji nisu na .co.yu domenu, proveravam da li spadaju u SCG Internet i ako spadaju, puštam ih u index. Od prijave do spideriranja prijavljene stranice treba proći odredjeno vreme, posto ne šaljemo direktno spider na stranicu, vec pri sledecem dubinskom spideriranju ona se spiderira i ulazi u index.

Sto se PR-a tice, izvinjavam se, verujem da ce biti puno bolji kada mi malo prodje gužva
[ boccio @ 13.04.2005. 22:19 ] @
Drago mi je sto ste se javili na ovu temu. Definitivno postoji prostor za kvalitetni domaci pretrazivac (sto krstarica, jel'te NIJE) tako da vam zaista zelim puno uspeha u tome.

Jedino mi bas nije najjasniji ovaj deo:
Citat:
PogOdak!:
Da, čučim i radim posao, pregledam sajtove koji nisu na .co.yu domenu, proveravam da li spadaju u SCG Internet i ako spadaju, puštam ih u index.

Zbog cega rucno dodajete stranice u indeks? Cudno...Ok, mogu da razumem da morate spider da "nahranite" sa nekom inicijalnom listom sajtova, ali cemu to dodavanje i posebno manuelna provera...Ne bih da zalazim u tehnicke detalje (posto ne verujem da ste raspolozeni da ih otkrivate), ali ovo mi se cini u najmanju ruku cudnim.
Citat:
PogOdak!:
Sto se PR-a tice, izvinjavam se, verujem da ce biti puno bolji kada mi malo prodje gužva

Nema potrebe za tim - kome je jos bitan PR? Naravno, ne racunam webmastere koji prodaju linkove na stranicama sa visokim PR-om ;>
Zaista, ne vidim potrebe za brokerovim komentarom da im "PR nije bas na nivou".
[ broker @ 13.04.2005. 22:27 ] @
PR od Public Relations :) ne Page Rating :)

JEndo odpitanj akoja sam uputio j ei kako to da se prilikom upita u rezultatima pojavljuju sjatovi koji nisu sa teritorije SiCG (primetio sam dosta bosanskih, mislim i poneki hrvatski ali bilo bogam i nekih sa engleskog govornog podrucja).

Mislim ne smeta mi sto se oni pojavljuju ali bih voleo da postoji opcija da se pretraga ogranici samo na sajtove iz SiCG, jer vrlo cesto me ne interesuje bilo sta drugo, to jest samo mi smeta prilikom pretrage.

Ja recimo bas tu vidim najvecu vrednost ovog pretrazivaca, sto ima moc Google-a ali je ogranicen na nasu zemlju tako da ne moram da se dovijam kao na Googleu kad treba da pretrazim nase sajtove po nekoj i inace vrlo popularnoj reci, recimo oznaci nekog proizvoda ili tako nesto.

[ boccio @ 14.04.2005. 00:29 ] @
Ups :)) Sta ces, inercija...cim kad na "pretrazivacima" ugledam 'PR' ni ne razmisljam dalje od pageranka :)
[ broker @ 16.04.2005. 12:25 ] @
Ad pregledah statistiku za svoj forum i vidim da pogodak.co.yu trkeljise domen svakih tri do pet dana, praveci ogroman protok.

Ako se ovako nastavi, moracu da banujem pristup ovom pretrazivacu.

Na njihovom sajtu nisam nasao nikakve podatke kako mogu da kroz robots.txt podesim sta i kako da pregleda na forumu.
[ stsung @ 18.04.2005. 01:03 ] @
Pozd.
Bash sam hteo da napomenem ovo isto shto je broker rekao - njihov engine pravi zaista velike protoke ... ovaj mesec samo je napravio 1.5GB protoka na jednom mom sajtu, shto je nekih 3x vishe od MSN-a, krstarice ili googla. Ne bih ni primetio ali skripta ih je automatski stavila na forbidden pa me zanimalo o kome se radi :) Mislim taj protok u sushtini nije nishta veliko ... ali opet, u poredjenju sa drugim pretrazhivachima dosta vishe povlache sadrzhaja.

Svako dobro.
[ alazovic @ 21.04.2005. 13:47 ] @
Moj http://www.kraljevo.com ne vidi, iako sam ga prijavio pre jedno 15-20 dana, al' zato neki KV sexy shop koji sam uradio drugaru i na server postavio u okviru istog naloga (ne troši mi ni 0.5% bandwidth-a) - prvi po svim živim keywords-ima :)))

Šta ćete, Balkanac, više voli ONO nego 'leba da jede :))

Pozdrav, Aleksandar
[ broker @ 21.04.2005. 14:54 ] @
More, ja cu da ga banujem. Ne odgovaraju na emailove i ne prestaju da srcu bandwidth, sad jos i cesce...

Ovo je sigurno neki bug, izgleda da upadne u pelju i ne zna da se iskobelja nego nanovo indeksira iste strane.
[ PogOdak! @ 25.04.2005. 11:48 ] @
Pozdrav,
Pogodak! indeksira celokupan domaći Internet na svakih nedelju dana (pojedine sajtove i češće), ovo je glavni razlog zbog čega pravi znatno veće protoke od ostalih pretraživača. Sve potrebne informacije i uputstva za rešenje ovog problema, i postavljanje robots.txt datoteka, možete naći na adresi http://www.robotstxt.org. U pitanju je nezavisna studija koja se bavi ovom tematikom. Ako i nakon ovoga bude istih problema slobodno mi se obratite na mejl.
U rezultatima na Pogotku postoji određen broj stranica koje ne spadaju u domaći Internet. Uzrok ovome je što je jedan od kriterijuma za indeksiranje da se sajt nalazi na domaćim serverima. Pokazalo se da na domaćim serverima hostuje izvestan broj stranih sajtova. Ova pojava će u budućnosti biti sve ređa, međutim proći će određeni period dok se baza "pročisti" od ovih stranica.
[ mkdsl @ 25.04.2005. 12:11 ] @
Mislim da ti to ne bi bio popularan potez, da brishesh strane sajtove koji se hostuju kod domacih provajdera. Postoji odredjeni broj firmi koji hostuju svoje prezentacije (tipa predstavnishtva, konzulata itd), zashto ne bi i takve sajtove indeksirao? Mozhda bi mogao da uradish neshto slichno kao google - pretragu na engleskom jeziku. Ima dosta ljudi koji bi radije pokupili neku vazhnu informaciju na engleskom, a da dolazi sa domaceg hostinga.

PS. Moj sajt je indeksiran na pogotku!, ali ima strano ime. Nadam se da to nece ici u kantu
[ broker @ 25.04.2005. 14:32 ] @
Bojane, trebao si ipak pretpostaviti da mi koji se zalimo znamo za robots.txt i imamo podesena pravila koja ocigledno ne smetaju Pogotku da nam pravi nenormalno veci protok nego svi ostali pretrazivaci zajedno.

Trebali bi ste ipak da date malo instrukcija kako da preko robots.txt postavmo posebna podesavanja samo za Pogodak. Ja stvarno ne bih da svim pretrazivacima ogranicavam pristup samo zato sto mi Pogotak pravi probleme. U svakom slucaju mi nije problem da zabranim pristup sajtu sa IP-ova koji pripadaju Pogotku, sto cu i da uradim, ako drugacije ne mogu da resim problem.

Ja i dalje mislim da je u pitanju neki bug u vasem softveru, jer onoliko trkeljisanje je nenormalno.
[ Dragan Varagic @ 25.04.2005. 16:20 ] @
Što se tiče protoka, u slučaju sajta pretraga.co.yu do današnjeg dana situacija sa protokom kada se uporede Google i Pogodak izgleda ovako:
hits traffic
Googlebot 34590 829.19 MB
Pogodak.co.yu 26373 446.45 MB

Ukupno, meni samo spideri (26 na spisku) uzimaju dosta saobracaja, ali trenutno Google i Pogodak su najaktivniji.

Koje su kod tebe cifre Broker, kada je toliki problem?
[ broker @ 26.04.2005. 23:47 ] @
Cifre su reda velicine 3-4 gigabajta. Radi se o forumu i izgleda da Pogodak ulece u neku mrtvu petlju posto ima mnogo ciklicnih linkova.
[ MorenoArdohain @ 27.04.2005. 01:13 ] @
Slazem se sa brokerom.. Skoro sam i ja crawl-ovao jedan forum.. Jedan jedini thread moze imati vise linkova, sa raznim GET parametrima u URL-u..
Ali ne mislim bas da je mrtva petlja, samo je povecan broj "razlicitih" linkova..
[ broker @ 02.05.2005. 23:57 ] @
S obzirom da sa pogodak.co.yu ne dolaze konstruktivni komentari, na email ne odgovaraju, a email nadleznih na noviforum.si, koji su izgleda vlasnici pretrazivaca, ne radi (poruka mi se vratila sa objasnjenjem da navedeni korisnik ne postoji na njihovom serveru), a neobuzdano indeksiranje i dalje traje, ne preostaje mi nista drugo do da u potpunosti zabranim pristup svim IP adresama koje koristi ovaj pretrazivac za indeksiranje.

Usput, zabranicu i pristup ovim IP-ovima sa mog servera tako da za nas i nase korisnike ovaj server vise nece postojati. Prijavisu ove IP adrese na odgovarajuca mesta kao izvor zlonamernih napada na moj server.

Ni negativna reklama, na svakom mestu i u svako vreme nece izostati.

Ovo radim iz protesta, jer ne zelim da dozvolim da neko, iz niskih pobuda, da bi za sto krace vreme postigao sto vise indeksiranih pojmova, bespotrebno opterecuje moj server i pravi mi nepotrebne troskove.

Zao mi je sto je ispalo ovako, jer je Pogodak izgledao kao dobar servis. Ostaje samo da se nadam da ce najzad ozbiljno shvatiti u sta su se upustili.

IP adrese koje su banovane su:

Opseg: 193.189.169.64 - 193.189.169.127
Opseg: 195.250.198.0 - 195.250.198.255

Prijavicu nove IP adrese ukoliko utvrdim da ih koriste.

Ovim ne pozivan nikoga da sledi moj primer, ali vas pozivam da, ako primecujete da vam ovaj pretrazivac pravi nepotrebno veliki protok, oglasite se.
[ PogOdak! @ 03.05.2005. 08:53 ] @
Pogodak! vrši indeksiranje jednom nedeljno isključivo iz želje da se korisnicima omogući pristup najažurnijim informacijama, što za posledicu ima povećan protok. Cifre za veličinu protoka koju prave naši spideri, koje je Broker naveo, svakako nisu zanemarljive medjutim mislim da zabrana pristupa našim IP adresama nije adekvatno rešenje problema. Treba da u što kraćem roku rešimo ovaj problem, sve sugestije i predlozi koji bi u tome pomogli su dobrodošli.
[ zi:: @ 03.05.2005. 09:23 ] @
Mislim da je u pitanju organizacija sajta i neprepoznavanje kružnih petlji od strane pretraživača. Na našim sajtovima pogodak ne pravi veći promet nego što ga radi Google.

Mi smo imali ovakvu situaciju sa robotom krstarice, pravio je ogroman protok. Ni robots.txt nije pomogao, pa smo morali napraviti mali workaround da bi ukrotili krstaricu. To je svakako mala cena u odnosu na broj poseta koje dolaze sa pretraživača, bolje selektivno davati pretraživaču nego blokirati IP adrese, naročito što se ovakvi workaroundi prave u roku par minuta. Znam da bi bilo lepše da je svaki pretraživač kompatibilan sa sajtom koji radite, ali eto, ovakve situacije su nužno zlo.

Meni se sviđa pogodak, dobijamo sve više poseta sa njega, a i drago mi je što su naši sajtovi dobro rangirani na njemu :) Keep up the good work, i, naravno, rešite ovakve situacije kada se pravi ogroman protok :)
[ broker @ 03.05.2005. 21:01 ] @
OK, sad vec vidim konstruktivniji pristup.

Za pocetak dajte nam User Agent ID i komande koji Pogodak prepoznaje, kako bi smo mogli da mu zadamo odgovarajuce parametre indeksiranja preko robots.txt

Nakon toga istrazite kako vam se pretrazivac ponasa u slucajevima kada je sadrzaj sajta generisan iz serverske skripte i gde se, vrlo cesto, sve vreme poziva isti dokument ali sa razlicitim parametrima, posto se ocigledno ne snalazi u takvim situacijama.

Stoji da bi smo mi mogli da ubacimo u skript kod koji ce da hendluje ovaj pretrazivac, ali mislimo da je to pogresan nacin. Pretrazivac, na prvom mestu ne sme da pravi ovakve probleme. Ako bi smo mi problem resavali kod nas, onda bi samo kod nas bio resen. Ako se problem resi na pretrazivacu onda niko vise nece imati taj problem.

Naravno, stvar je procene, a mi smo procenili da nam je efikasnije da zabranimo pristup pretrazivacu nego da se majemo sa njegovim hendlovanjem. Naravno da nam je bitno da se nas sajt vidi na pretrazivacu ali nam to nije od primarnog znacaja posto je sajt svakako vec dobrano vidljiv na druge nacine. U situaciji kakva je sada, ban nam je najprirodnije resenje, jer drugi prihvatljiv nacin kontrole ovog pretrazivaca nemamo.
[ Guardian OfThe Blind @ 04.05.2005. 13:07 ] @
Sajt www.putovanja.info sam "ručno" prijavio, pošto ga pogodak nije sam našao, i zaista se posle dve nedelje pojavio skoro kompletno indeksiran i na prvim mestima za sve važnije ključne reči koje me zanimaju. Čudna stvar je što ga sada (2-3 nedelje posle prvog pojavljivanja) uopšte nema u indexu. Da li praznite bazu pre svakog redovnog crawla? Kada sam ponovo otišao na ručno privaljivanje javljeno mi je da čeka odobrenje?!
[ broker @ 04.05.2005. 23:02 ] @
Evo da se malo nasalimo sa pogotkom:



Mada je u stvari zbilja, pogledajte kako je na srpski preveden spisak tipova dokumenata.

:)
[ bojan_bozovic @ 05.05.2005. 03:16 ] @
@pogodak

Morate nam dati User-agent za robots.txt - toga nema na sajtu pogotka.
[ Peter Brecl @ 12.05.2005. 07:13 ] @
U ime poduzeča Pogodak Beograd izvinjavam se srbski internetni zajednici za probleme koje su zbog pretraživača Pogodak.co.yu nastali.

Sada intenzivno radimo na ispravi spiderja za spideriranje dinamičko generiranih stranica, tako da će taj problem predvidoma biti sistemsko rešen u sledečem tednu.

U međuvremenu predlagamo, da problem rešavate na sledeči način:

ispraviti je treba /robots.txt datoteko sa sledečo vsebino:

User-agent: Mozilla/5.0 (compatible; Pogodak.co.yu/3.1)
Disallow: /search.jsp?
Disallow: /cgi/bin/

, gde se u Disallow vrstice upiše prefixe URI-jev, na kojima se ciklaju spiderji.

Ako ste zbog naših spiderjev imali ozbilniju štetu, javite se osobno i predlagajte na koji način možemo vam je kompenzirati.

Do sada je bilo na pretraživač Pogodak.co.yu dodatih više od 2.200 URL, zbog toga je privremenu došlo do neažurnog potvrđivanja upisa. Vjerujem, da če se i taj proces u skoroj budučnosti ispraviti.

Stvarno se trudimo, da napravimo search engine, koji će na najbolji način služiti srpski internetni zajednici, zbog toga molimo vas, da u slučaju, da imate komentare ili predloge javite se direktno na [email protected].

Lep pozdrav,

Peter Brecl, MBA
Int.Operations Manager
Noviforum Slovenia
[ broker @ 12.06.2005. 10:19 ] @
Da li je neko primetio smanjenje opterecenja od Pogotka uz gore navedeni User agent?
[ Dragan Varagic @ 26.07.2005. 12:45 ] @
Meni je opterećenje na nivou koji je značajnije manji od onoga što radi Google.

Inače, i dalje mi je referer od pogotka na nekom 4. ili 5. mestu u odnosu na sve sajtove koji linkuju moj sajt (preko 1.300 sajtova).
[ Zlatko @ 25.10.2005. 13:22 ] @
kod mene je situacija sledeca

spider.pogodak.co.yu 587.28 MB
spidera.pogodak.co.yu 564.93 MB

Googlebot 42.38 MB

previshe!
[ palifra @ 13.05.2006. 09:58 ] @
Ovo je nemoguce:

spider.pogodok.com.mk 60838 60838 1.24 GB 13 May 2006 - 09:38

Sta se desava?
[ bsaric @ 13.05.2006. 12:25 ] @
Tu i tamo znaju imat problema sa indeksiranjem, javi im to na email, daj im ime domene i netko će pogledat to i ispravit.
[ palifra @ 14.05.2006. 13:51 ] @
Dao sam. Ali morao sam da baniram IP adrese posto imam 3 gb Hosting Bandwith-a a oni su 1,24 GB potrosili u indeksiranju. Nista od povratnog maila.
Ipak www.pogodok.com.mk je dobra stvar. Nadam se da ce azurnije resavati ovakve probleme.
[ PogOdak! @ 15.05.2006. 07:54 ] @
Citat:
palifra: Dao sam. Ali morao sam da baniram IP adrese posto imam 3 gb Hosting Bandwith-a a oni su 1,24 GB potrosili u indeksiranju. Nista od povratnog maila.
Ipak www.pogodok.com.mk je dobra stvar. Nadam se da ce azurnije resavati ovakve probleme.

Izvinjavam se na izostatku odgovora. U svakom slucaju dacemo sve od sebe da resimo problem. Zamolicu Vas da mi posaljete URL Vaseg sajta da bi videli o cemu se tacno radi, za pocetak problem ce resiti robots.txt.

User-agent: Mozilla/5.0 (compatible; Pogodok.com.mk/3.1)
Disallow: /

Hvala na razumevanju.

[ palifra @ 15.05.2006. 22:12 ] @
Citat:
Izvinjavam se na izostatku odgovora. U svakom slucaju dacemo sve od sebe da resimo problem. Zamolicu Vas da mi posaljete URL Vaseg sajta da bi videli o cemu se tacno radi, za pocetak problem ce resiti robots.txt.

User-agent: Mozilla/5.0 (compatible; Pogodok.com.mk/3.1)
Disallow: /

Hvala na razumevanju.


Poslacu vam sajt na pp. Hvala na odgovoru.
[ xgolubx @ 03.09.2007. 01:28 ] @
Citat:
Zlatko: kod mene je situacija sledeca

spider.pogodak.co.yu 587.28 MB
spidera.pogodak.co.yu 564.93 MB

Googlebot 42.38 MB

previshe!


Jeste da je tema malo zastarila, ali u potraz po netu za tudjim iskustvima sa Pogotkom u mome slucaju (pogodak.ba) nabasao sam na ovu temu, i moram se nadovezem na ovo "previshe" gore citiranog,
Meni je pogodak upravo napravio skoro 50GB protoka, a u prava dva dana Septembra skoro pa 5GB i sada balansiram izmedju banovanja i trazenja rjesenja ....
[ bsaric @ 03.09.2007. 08:42 ] @
Javi im to neka pogledaju, mislim da baniranje nije baš najbolje rješenje.