[ msteam @ 02.04.2005. 11:48 ] @
Ako je vec na tapetu tema o legalnosti, postavite direktnije pitanje telekomu:
koliki procenat saobracaja vec ide putem HUBBINGa (citaj koriste usluge i rutiranje inostranih firmi po internet protokolima), a nama naplacuju klasican SWITCHING pa onda nastavite o demokratiji itd.
[ broker @ 02.04.2005. 11:54 ] @
Bice da si ti ovo ostavio na pogresnom forumu... ili bar reci kome si konkretno uputio poruku.
[ markom @ 02.04.2005. 12:01 ] @
Ovaj, msteam... Imaš li ti predstavu uopšte o čemu pričaš kad si to napisao? :-)

Marko.
[ msteam @ 02.04.2005. 12:11 ] @
Ooops...morali biste malo dublje da udjete u temu..ovo je najkrace moguce postavljeno pitanje za temu o legalnosti i funkcionisanju sistema IP telefonije...da ste bili prisutni na skupovima gde se okrsaj vodio na relaciji telekom(Kovacevic), PTT(direktor PTT saobracaja) + vlasnici nasih najvecih internet provajdera i drugi znacajni faktor, i sa druge strane business development manageri iz par evropskih zemalja (recimo iz Primusa - strucnjaci iz bivseg DETSCHE TELEKOMA) koji prodaju usluge velikim operaterima bilo bi Vam jasnije! Pozdrav i citajte malo po netu o ovoj temi!!! Nije sve samo - ubodes VoIP telefon u USB port i to ti je to pricas preko interneta dzabe...prosirite vidike....! Drugarski pozdrav!
[ markom @ 02.04.2005. 12:16 ] @
Odlično, hajde da se udubimo u temu :-)

Dakle, šta je to "klasičan switching" koji Telekom prodaje, a zapravo nudi "hubbing"? :-)

Živo sam zainteresovan :-)

Marko.
[ MyWay @ 02.04.2005. 14:36 ] @
A bridging Marko? :)

btw ima 2 Kovačevića, na koga je čo'ek mislio?
[ markom @ 02.04.2005. 14:38 ] @
Ma nemoj sad da mešaš tu neke stručne termine. Vidiš da je rasprava na temu Internet hubbinga i switchinga.

Mada, nešto ozbiljnija tema... Zaista je dobro pitanje koji procenat voice saobraćaja Telekom terminira preko IP-a, a koji u direktnoj razmeni sa drugim operaterima... Ne impliciram da tu ima bilo šta naopako ili loše, ali bi bilo zanimljivo znati. I, da, MyWay, pre nego što kažeš da ne terminirate VoIP... I know better ;-).

Marko.
[ MyWay @ 02.04.2005. 16:00 ] @
@Marko:
1. stvarno nije u redu da si obrisao ime firme iz teme. Red bi bio da se iz ugla poznavalaca USB H323 ili SIP terminalčića i/ili core eng-a (how who) prebacite u carrier point of view :)
2. flame bait, ha? Ajd ovako: ako 'znaš bolje' onda mora biti da je u pitanju neko testiranje - priprema za deregulaciju i konkurenciju :)))
[ markom @ 02.04.2005. 16:13 ] @
1. Au, sorry. Ostaviću ti za sledeći put... :-)

2. Ne, ali znam "for a fact" kako "moj" voice saobraćaj stiže do Telekoma i da nije uvek non-IP ;-). Carrier-view: nema tu ništa loše, samo me je zanimao odnos, tj. da li je to primetna količina saobraćaja ili samo rezervni putevi ... Čisto tehničko pitanje :-). Što si bre uvek džampi - pis :-)

Marko.
[ Ivan Dimkovic @ 02.04.2005. 19:09 ] @
Citat:

2. flame bait, ha? Ajd ovako: ako 'znaš bolje' onda mora biti da je u pitanju neko testiranje - priprema za deregulaciju i konkurenciju :)))


Come on, MyWay, iako je IP-voice saobracaj u Srbiji zbog vase firme postao "ruzna rec", svi znamo da se on koristi... :)