[ ton_majstor @ 02.04.2005. 12:20 ] @
Ja ga videh, a vi?

Sta je tu zaista novo?
[ Ivan Miladinović @ 02.04.2005. 12:32 ] @
Ajd sto si ga video... Nego jesi li ga pipnuo... :-)))


mod: http://mediasoftware.sonypictu.../products/soundforgefamily.asp
to je jedini link koji ovde mozes da dobijes ;)
[ Pici man @ 03.04.2005. 12:50 ] @
Citat:
ton_majstor: Ja ga videh, a vi?

Sta je tu zaista novo?


Verovatno veca hardverska zahtevnost uzimajuci u vidu svaki novoizbaceni softver koji kao da koketira sa proizvodjacima hardvera. Cista "navlakusa"?!'

Gotovo jednom godisnje novi paket, malo je za preterivati.

I,da videh novine. Evo jedne zanimljive koja je bas potrebna ovom programu: New! Windows XP theme support

Da se ne "urekne" ima i par korisnih dodataka.

Pozdrav!
[ Ni ten ichi ryu @ 04.04.2005. 06:51 ] @
podržava vst efekte i asio drajvere.
po meni je to vredno upgrade-a,
[ Pici man @ 04.04.2005. 13:44 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu: podržava vst efekte i asio drajvere.
po meni je to vredno upgrade-a,


Bas ti dodaci!!!!!

Pozdrav!
[ acaradio @ 04.04.2005. 16:19 ] @
VST podrska je losa, ne reaguje na preset-e pluginova. Jedino ako su preset-i interni (u samom pluginu), onda je sve ok. I, naravno, hardverski je malkice zahtevniji, ali to je sitnica. Sve u svemu, i dalje ne postoji nista pouzdanije za rad od stare dobre 6-ice.

Long live Sonic Foundry ! Sony - go to hell !
[ Ni ten ichi ryu @ 04.04.2005. 16:53 ] @
Citat:
Pici man: Bas ti dodaci!!!!!

Pozdrav!


To su fenomenalni dodaci, ja ne razumem šta tebi nije jasno. Ako se ljutiš što sf nije imao ovakve funkcije u ranijim verzijama, totalno saosećam sa tobom. Zato ja na sav glas propagiram audacity, koji ne samo što podržava vst, već je i besplatan i fenomenalan.. Ako se ljutiš zbog upgrade-a zato što zahteva da platiš više za softver koji voliš, jebiga, nemoj da uradiš upgrade... Sound Forge neće imati problema sa kompatibilnosti sa starijim verzijama zato što ne koristi propriatery format.

Ako ti se ne sviđa sf globalno, postoji more jeftinih alternativa za stereo editing.
[ Pici man @ 04.04.2005. 19:57 ] @
Pogresno si razumeo.
U najpozitivnijem kontekstu sam to rekao.
Nadovezao sam se na raniji "Da se ne "urekne" ima i par korisnih dodataka".
Bolje receno potvrdio sam da mislim da su ti dodaci vredni paznje koje si izneo.

P.S. Pogresno si me razumeo.

Pozdrav!
[ ton_majstor @ 05.04.2005. 10:06 ] @
Audacity nije problem, izgleda ok i radi ok, ALI!!!!



nema izlaz na digidesign 1-2.... analog-outs (a kamoli digital)

Hmmm, i ne videh nesto VST kod njega... prosvetli me, Ni ten...

out.
[ ton_majstor @ 05.04.2005. 10:10 ] @
Ha, da se ne zezamo, nije ni Sound Forge cvecka:



Nema ni on izlaz na digitalische.... valjda zbog Firewire-ta...

Ali, bar imam malo skuplje konvertere od Soundmax-a

Pozdrav!
[ vindic8or @ 05.04.2005. 13:15 ] @
valjda ce 8.0 moci sve izlaze da vidi...

bas cu danas da ga uzmem...
[ Pici man @ 05.04.2005. 15:19 ] @
Citat:
vindic8or
bas cu danas da ga uzmem...


I ja bih iskreno. No, valja(a mislim da si na to mislio) iskoristiti mogucnost demo verzije i upoznati se sa novim mogucnostima.
Iskreno zeleo bih da ga malo "prelistam" i proverim sta moze.
Samo me u tome sprecava download sa svega 3kb(modem), je..ga.
No, snaci cu se. Bas me interesuju utisci, vredi li upgrade?!?

Pozdrav!
[ Ni ten ichi ryu @ 05.04.2005. 16:29 ] @
ton_majstore, jebiga, kad koristiš "microsoft of audio" proizvode :)
šteta što ne vidi 002. izvini... možda polaze od pretpostavke da ti ne treba audacity ako koristiš pro tools? ja na mašinama na kojima imam pt ne koristim audacity.

sf8 ima vst tab, i bogme sve ih je pronašao. presets... well, neki rade neki ne rade (uglavnom ne rade). I na kraju, ja sf teram preko asio4all drajvera. Radi.

Ali stoji i ono što je pici man originalno rekao... ako ne koristite vst/asio, nema potrebe za upgradeom. Doduše ne izgleda mi kao da je hardverski zahtevan više od šestice (sedmicu nikad nisam instalirao).
[ acaradio @ 06.04.2005. 00:20 ] @
Sto se tice "hardverske usporenosti", jedina sitnica koju sam primetio je malo sporiji odziv grafike na brzo zoomiranje (preko up-down kursora na tastaturi). Hoce malkice da "trza" (a ne bi smelo, nemam bas jadnu graficku kartu). To se ne desava u ver. 6.0
VST mnogo bolje funkcionise na dobar stari nacin - wrappovanjem u DX. To me nikada nije izneverilo. Ova njihova VST podrska nije dovrsena. Mozda ce biti neki fix u sledecem build-u, ali kao sto rekoh u prekjucerasnjem postu: 6-ica rules !
[ ton_majstor @ 06.04.2005. 11:59 ] @
Hmmm, uzasno me MRZI da secem finalne wav-ove u PT, pa da ih opet izvozim kroz BOUNCE po ceo dan.... ;)

Zato mi treba neki audio-editor. Znaci, tri frame-a na pocetku... CUT!.... OK, skratiti za dve i po sekunde ili 63 frame-ova.... CUT!

Ma, smor je to u PT!

Eto, zato! A i nije lose da mi VST odradi neku brzu sljaku unutar SF! Preseti... hmmmm... osim par za Waves L1/L2.. koji su "za poneti", ostalo MORA da se odradi... rucno (usima). Jeb** presete.

[ vindic8or @ 06.04.2005. 12:20 ] @
yeah.. fuck presete.

ovo za sporo zumiranje je zabrinjavajuce. zato sam najvise i voleo SF. zato sto scrollom uletis u fajl i izletis iz fajla. zoooooooooom.
[ Ni ten ichi ryu @ 06.04.2005. 17:55 ] @
bogme, evo mojih waves preseta u sf8... ne koristim presete toliko, osim onih koje sam sam snimio.
a kompresujem ocno, ne usno.

setio sam se sad necega, ali necu da zagadim temu jos vise.
[ vindic8or @ 06.04.2005. 20:25 ] @
ako ima veze sa vizuelnim pristupom procesiranjem, samo reci ;)

sto se mene tice, limitiram vizuelno... kompresujem auralno :)
[ Ni ten ichi ryu @ 06.04.2005. 20:31 ] @
bah, vizuelni pristup procesiranju možda... ima ovde u san francisku jedan baja koji godinama prodaje neke fore vizuelni miks... 3d modelovanje zajebancije (Milan Nikolić će se oduševiti kad ovo čuje)... U 3 dimenzije imaš neke kugle, i to su tvoji signali, i ti ih onda razmeštaš po nivou i poziciji.. U teoriji zvuči zanimljivo, ali svi ga pljuju, i njegova "škola snimanja" je već par puta zatvarana, pa su neke pare proneverene itd.

što se tiče kompresije, ja kombinujem - slušam (čudno? :) i gledam na gain reduction meters.
[ vindic8or @ 07.04.2005. 14:59 ] @
pa ustvari tako i ja..

mada prvo se trudim da dobijem zvuk koji zelim, bez straha da sam ubio sav headroom (znaci podesim ratio, attack, release i treshold bez gledanja u GRM). a onda plasljivo pogledam i db skalu :) pa nadjem neki middle-ground :)

limitiranje iskljucivo vizuelno, jer obicno znam tacno na kom mestu hocu da limitiram neki signal. tako da je to ok.

koji compressor/limiter (multi-band se ne racuna ovde) najvise koristis?

meni je ok C1 i TC, tj njih najcesce koristim. a planiram da mozda uzmem UAD-1 i sa njim 1176 i LA-2A.

hm, ne znam.. thoughts?
[ ton_majstor @ 07.04.2005. 15:12 ] @
Citat:
a planiram da mozda uzmem UAD-1 i sa njim 1176 i LA-2A.


Pravilno.... mada... ima tu jos....

Pitanje, SF 8.0 instalacija mi trazi MS Framework 1.1... ja ga skinem, a ono nista!!!

NECE, PA NECE!

Help



UA!
[ Ni ten ichi ryu @ 07.04.2005. 16:17 ] @
iskreno, najčešće koristim običan waves Rcompressor + ima more nekih kompresora iz nekog starijeg bundle-a kojima ne znam ime.
od analognih, najčešće Valley People Gain Brain, Manley Variable Mu, dbx 166 i drawmer dl241.
Neverovatno, ali baš sam juče gledao UADs, i čak i kad bih pazario to bi bio ProjectPak, koji sigurno nema LA2A (a možda ni 1176). Mene iskreno više privlače originalni plugin procesori (naspram simulacije već postojećih).

ton majstore, ne znam šta da ti kažem za ms framework.¸ja nisam imao takve probleme.
[ ton_majstor @ 07.04.2005. 16:19 ] @
Ajde to, nego vidi ovo:



Inace fUAD je OK sprava...

Laku noc...
[ vindic8or @ 08.04.2005. 15:01 ] @
feck, nije mi jasno ovo.. nesto ti windoza zeza... nije SF...
[ ton_majstor @ 08.04.2005. 20:50 ] @
Ma kada pokrenem instalaciju, on prijavi ono prvo...

zatim, trazi na net... da skine framework 1.1, zatim....

DL (2x10 Mb) mislim... dva puta sam se drndao....

I onda ono drugo kao poruka....

Ma, s*****. A danas mi je trebao kao lebac, radio sam neku reklamu, a obrisah 7.0. DVD-a sa instalacijama, kao za inat nigde, u zemlju propao!

Propast....
[ Ni ten ichi ryu @ 09.04.2005. 03:56 ] @
zato blago čiči postoji more besplatnih i-ili jeftinijih varijanti stereo editora :)
[ ton_majstor @ 09.04.2005. 11:12 ] @
Reseno, MORA se prvo skinuti Framework 1.1 sa Windows Update (26.1 Mb)...

Onda ide normalno....

Hvala Bogu...

Dalje, SF8.0 PODRZAVA ASIO drajvere, pa samim tim sada mi rade digitalni ulazi i izlazi iz Digidesign-a!



Meni je ovo dovoljno.... permanent delete za sve prethodne verzije...

[ ton_majstor @ 13.04.2005. 11:20 ] @
I jos jedna lepa stvarcica... shuttle potenciometar za speed... cute!



[ iggsy @ 02.05.2005. 23:07 ] @
Evo i ja ga skinuh na jadnih 32k (koju delimo nas chetvoro i lanu), kada sam video da josh moram da skinem Framework 1.1 prso sam.

Btw. Recite mi jedno cisto probe radi kada sam zveknuo rec pri prvom pokretanju SF pri snimanju sa obicne (buvljacne) bubice koja je bila ubodena u mic ulaz na sb live-u i rekao "1,2,3.." Dobio sam takav reverb, da dosta kupovnih plagova mogu da mu pozavide ....bedak.

U chemu je problem ? Instalirah 7 icu na brzaka (sveze reinstaliran winxp sp2) i snima normalno bez reverba (da ga tako nazovemo).

Aj sad ...
[ vindic8or @ 03.05.2005. 01:25 ] @
reverb ili nesto kao delay? :) da nije mozda neka latencija koju imas, jer nisi pravilno setovao asio drajver... posto sf8 podrzava asio... probaj da otvoris panel za konfiguraciju audio interfejsa i da podesis bafer, tako da ne bude previse visok, ali ni previse nizak.
[ idekius_nis @ 04.05.2005. 14:52 ] @
Kod mene taj SF 8.0 radi O.K., ma da ga ne koristim bas puno. Ne koristim ni WaveLab... SoundForge koristim kad bas treba nesto da seckam. Inace mastering radim u Cubase (Stereo Mastering Setup). SF mi je mnogo nepregledan za real time menjanje parametra plug-insima, mislim moze, ali mi je mnoooogoooo nepregledan, a da nanesem recimo kompresor na traku, lagani EQ pa da onda radim BrickWall limiter... hmmm... ne... ipak je bolje da sve bude real time, a tu SoundForge-ova nepreglednost smeta.

WaveLab ne koristim jer je mnogo sharen i izgleda decije :-)

Sto se tice instalcije za SF 8.0, kod mene nije bilo problema. Instalirao sam FrameWork 1.0, zatim update na 1.1 i zatim SF 8.0 i sve je O.K.

UAD-1... Odlicna sprava... Samo, onaj ProjectPack od 420 Eu je siromasan, skracen je za vrlo bitne stvari, dakle minimum je Studio Pack. Najbolje je da dvojica kupe 1 x Studio Pack i 1 x Project Pack, podele troskove i obe kartice registruju na isti nalog. Onda su obe StudioPack :-)

Od nativnih kompresora mi se svidja Sonalksis SV-315 Stereo Compresor.
Ja sam malo pobegao od Waves-a... Mislim da je malo prenaduvan i da treba malo obratiti paznju na Sonalksis, Voxengo i jos neke plug-inse.

Narocito diskutabilnim mi se cine Waves L2 i L3 UltraMaximizer (multimaximizer). Cini mi se da TimeWorks Mastering Compresor radi bolje. Ne dobudzuje one nepozeljne bassove kao waves... (TimeWorks Mastering Compresor mu je komercijalno ime, u pitanju je ustvari cist BrickWall limiter)
[ iggsy @ 05.05.2005. 15:59 ] @
Dosaho sam do nekog zakljucka ... sf8 ima veliko kasnjenje u odnosu na 7 icu ...

Btw. Ja koristim Akai Professional QuadComp VST.v1.02 i po meni je jedan od najboljih kompresora.
[ ton_majstor @ 21.06.2005. 09:52 ] @
Bug...

Posle nekoliko startovanja, "zaboravi" koji mu je default, tj. zadnji korišćeni ASIO I/O, pa se vrati na MS Primary Sound Driver... nije strašno, ali je glupo!