[ pctel @ 02.04.2005. 12:34 ] @
Vise puta mi se desavalo da mi se linux uspori (razne distribucije), ja onda backup-ujem podatke, ubacim CD, instaliram ponovo i sve radi kao novo. Ipak, dosadilo mi je tako da radim, pa me zanimaju drugi nacini da se to sredi - eliminacija virusa, defragmentacija diska, optimizacija registry-a :-)...
Inace, sve funkcionise bez greske, jedino sto mora mnogo da se ceka, od klika na firefox dok se prozor otvori prodje dobrih 10 sekundi...
[ popacp @ 02.04.2005. 15:09 ] @
To se meni nikada nije desilo za 2 godine koliko koristim Linux. Medjutim u školi, na jednom računaru je usled nasilnog gašenja ext2 particija riknula i Slack je jedna oporavio. Nakon toga system je sporiji nekoliko puta.
[ mulaz @ 02.04.2005. 15:45 ] @
pregledaj sve sa fsck

medjutim, i meni se ponekad gasio na hard, zbog nestaska struje, kratkog spoja gde itd.. al nikad nije usporio.. pogledaj i za rootkite i sl.
[ myrmidon @ 26.04.2005. 10:31 ] @
Probaj sa :> ps aux
pa vidi sta ti jede CPU ili memoriju, pa probaj kill -9 #pid tog procesa...
[ dmc @ 06.05.2005. 15:00 ] @
Pa moze da bude svasta .. kao prvo ako iskljucish mogucnost da ti cron daemon nije pravio problem. na redhetu X puta radi cron.daily bez obzira dal je zakazan (verovatno ako je propustio neki a posto je po defaultu u 4AM verovatno da jeste) ;)) Problem je verovatno u defragmentaciji.. kao prvo .. povecaj velicinu bloka .. kod pravljanja file systema hdd ce raditi malo brze ( mkfs -b 8192 ili 4096 ) samo paazi da ces da imas veci slack na disku (slack - neiskoriscen prostor) ili da uradish ono sto ja radim.. ako se disk fragmentise.. ja uzmem prebacim SVE podatke (pomocu mc-a na drugi disk.. preformatizujem i vratim nazad ; 0i to je to.. naravno treba videti i man hdparm ;))) kao drugo.. i meni se mozilla dize za 10 sekundi pa ne vidim problem.. a ne secam se da se ikad dizala brze ;)))))))))
[ homoludens @ 18.05.2005. 12:38 ] @
defragmentacija?!
hajde definisi sta si mislio pod tim.
[ Srđan Krstić @ 18.05.2005. 13:06 ] @
ext2fs, jfs, xfs, reiserfs... kao i mnogi drugi, dizajnirani su tako da nije potrebna njihova defragmentacija. Mada mislim da pctel nije mislio na defragmentaciju kokrtetno kao pojam, vec je mislio na neko tweakovanje uopste, a malo se nasalio rekavsi
Citat:
eliminacija virusa, defragmentacija diska, optimizacija registry-a


Posalji outpute ps-aux i top komandi, da vidimo zauzece mem, cpu & stuff.

Jedino sto se meni desavalo je bilo da iz ovog ili onog razloga iskljuim dma za hdd... Vidi, mozda je to...
[ homoludens @ 20.05.2005. 19:25 ] @
ma dmc-a sam shvatio previse ozbiljno - samo sto sam se bio probudio.