[ KIMAN @ 03.04.2005. 23:59 ] @
Hoce li mi neko pomoci i reci zasto smo mi ljudi stvoreni?

Sta vi mislite?

[Ovu poruku je menjao secret dana 04.04.2005. u 14:40 GMT+1]
[ broker @ 04.04.2005. 00:37 ] @
Kad bi smo znali odgovor na to pitanje onda ne bi bili ljudi.
[ flylord @ 04.04.2005. 00:44 ] @
Odgovor ti je 42
[ MileG @ 04.04.2005. 00:48 ] @
Mislim da u forumu Nauka imas nesto na tu temu...
[ Milos Stojanovic @ 04.04.2005. 01:28 ] @
Citat:
flylord: Odgovor ti je 42

LOL hehehehe
A šta je pitanje ?
[ pctel @ 04.04.2005. 01:47 ] @
Citat:
KIMAN: zasto smo mi ljudi stvoreni?

Naucnici sirom sveta vec vekovima rade na tome da smisle makar jedan pametan razlog, ali do sada im nije poslo za rukom.
[ queens @ 04.04.2005. 12:05 ] @
ma zivot je njesra :)
sama forma mu je bezvezna...sada sto smo mi ljudi malo svesniji od drugih i nije neki big dil samo se mi tripujemo da smo bitni...ja bi voleo da nesto drmne celu planetu , da li meteor ili mozda neko ultra violetno zracenje , ali da nebude kao sa dinosaurusima , da se vrati zivot nego da ga sprzi jednom za svagda...hehe :) tako je po celom kosmosu ne znam sta je ovo ovde ispalo ovako pogresno na ovoj planeti :) stvarno :)
[ BillyTheKid_79 @ 04.04.2005. 13:09 ] @
Citat:
queens: ma zivot je njesra
sama forma mu je bezvezna...sada sto smo mi ljudi malo svesniji od drugih i nije neki big dil samo se mi tripujemo da smo bitni...ja bi voleo da nesto drmne celu planetu , da li meteor ili mozda neko ultra violetno zracenje , ali da nebude kao sa dinosaurusima , da se vrati zivot nego da ga sprzi jednom za svagda...hehe tako je po celom kosmosu ne znam sta je ovo ovde ispalo ovako pogresno na ovoj planeti stvarno


Imam potpuno suprotno misljenje od tebe!:))))))))

[ Lazar-I @ 04.04.2005. 14:52 ] @
Da bi objasnili zašto smo stvoreni moramo se vratiti na sami početak svega:

Citat:
Čitav univerzum je u stvari istresan iz nosa stvorenja zvanog Velika Zelena Šmrkotina.


Znači stvoreni smo zbog nedostatka papirnih maramica.

A ako vas zanima smisao života onda:Vozite pažlivo, perite zube, koristite kondom... (možda nije baš to to, za svaki slučaj odgledajte "Smisao života Monthy Pyton-a"
[ drgrozozo @ 04.04.2005. 15:55 ] @
"Lady Presenter: [briskly] Well, that's the End of the Film, now here's the Meaning of Life.

[An envelope is handed to her. She opens it in a business-like way.]

Thank you Brigitte. [She reads.]... Well, it's nothing special. Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations. And finally, here are some completely gratuitous pictures of penises to annoy the censors...."

[Ovu poruku je menjao drgrozozo dana 04.04.2005. u 16:57 GMT+1]
[ dalibord5 @ 04.04.2005. 15:55 ] @
A ko kaze da smo "stvoreni"?Mozda smo "nastali"?
U krajnjoj liniji zasto je bilo sta stvoreno,ko ili sta je stvorilo...
Cini mi se da je pitanje pomalo nejasno i nepotpuno...
[ BytEfLUSh @ 04.04.2005. 17:05 ] @
Kako "zašto"? Pa desilo se, zar mora da postoji razlog za sve što se dogodi?
[ KIMAN @ 04.04.2005. 18:57 ] @
>
>
>
>

Ne bi da ulazim sada u to "jesmo li stvoreni ili nastali ".Bitno je zasto smo tu!
[ Shadowed @ 04.04.2005. 19:16 ] @
Zato sto su prethodni dogadjaji doveli do toga da budemo tu.
[ SerbianRenegade @ 04.04.2005. 19:22 ] @
Stvoreni smo da bi se mnozili,trosili resurse ove planete, kasnije je zagadili i unistili i onda se preselili na mars :) pa onda sve opet.
[ Slobodan Milivojevic @ 04.04.2005. 19:35 ] @
At the begining the universe was created, and there are many of those who thought that it was a huge mistake
[ IdeaR @ 04.04.2005. 22:28 ] @
Ovo je jedno od osnovnih religioznih/filozofskih pitanja. Odgovarajući na ovakva pitanja čovjek mnogo saznaje o sebi i svijetu oko sebe, i samo zato sto je preteško/nemoguće na njega naći racionalan odgovor, ne treba ga odbaciti.

AFAIK
-materijalisti/ateisti su mišljenja da smo slučajna pojava bez dubljeg značenja
-ljudi koji vjeruju u Boga misle da smo stvoreni sa razlogom, a to sad ide od religije do religije.... uglavnom se svodi na to da čovjek stvoren da čini dobra djela, moli se Bogu, ponaša u skladu sa propisanim moralnim normama, itd


[ Cauchy1 @ 29.09.2005. 11:16 ] @
Stvoreni smo da se pitamo:
a) Zašto smo stvoreni (koren pitanja je u nama samima: Auto je stvoren da se vozimo njime, stolica da sedimo na njoj, pa sledstveno tome - ko nas koristi, ili kome mi koristimo (ili štetimo)?)?
b) Kako smo stvoreni (opet je koren pitanja u nama samima: Čovek se rađa, prase se rađa, biljka niče iz semena, paaa - i Vasiona je nastala iz Velikog praska. Niko da se zapita šta je bilo pre?)?
...
[ electrobuka @ 29.09.2005. 12:36 ] @
Rece meni jedan profesor : momce, suncev sistem ti je samo jedan atom u nekoj velikoj materiji koja moze da bude cak i deo nekog velikog organizma. A nasih milion godina tom organizmu moze da izgleda kao jedan trenutak i samim tim mi smo niko i nista ili ako ti je lakse da ukapiras mi smo tu da obezbedimo nasoj deci da budu pametnija od nas......

cudan neki covek , al zanimljivo ga slusati

[ KIMAN @ 29.09.2005. 13:14 ] @
> Mozda je covjek i upravu
[ Downforce @ 29.09.2005. 15:42 ] @
Ko kaze da nas je bilo sta stvorilo? ;-)
[ sotis @ 29.09.2005. 17:29 ] @
A sta ako mi uopste i ne postojimo? Mozda smo necije secanje.
[ SqlByte @ 29.09.2005. 20:36 ] @
Citat:
sotis: A sta ako mi uopste i ne postojimo? Mozda smo necije secanje.


onda ja bash zhalim lika chije sam ja secanje :( "dechko" je imao teshkih psihichkih problema.
Al' ja mislim da smo mi sasvim sluchajno stvorene... chitaj: usralo nas :P
Mada shansa da smo se sluchajno stvorili jednaka je ... shansi da uragan katarina prodje iznad otpada mog grada i stovri novi mercedes sl500 ( sa full opermom )

[ Zikka @ 30.09.2005. 02:00 ] @
Citat:
IdeaR: Ovo je jedno od osnovnih religioznih/filozofskih pitanja. Odgovarajući na ovakva pitanja čovjek mnogo saznaje o sebi i svijetu oko sebe, i samo zato sto je preteško/nemoguće na njega naći racionalan odgovor, ne treba ga odbaciti.

AFAIK
-materijalisti/ateisti su mišljenja da smo slučajna pojava bez dubljeg značenja
-ljudi koji vjeruju u Boga misle da smo stvoreni sa razlogom, a to sad ide od religije do religije.... uglavnom se svodi na to da čovjek stvoren da čini dobra djela, moli se Bogu, ponaša u skladu sa propisanim moralnim normama, itd

Mislim da je ova druga Afikova crtica potpun odgovor.
[ IdeaR @ 30.09.2005. 19:15 ] @
@Zikka: AFAIK=As Far As I Know=Onoliko koliko ja znam
[ Vera Vukanic @ 01.10.2005. 18:12 ] @
Da unistimo planetu...
[ KIMAN @ 01.10.2005. 18:32 ] @
> najljepsi odgovor do sada
[ splajser @ 01.10.2005. 22:15 ] @
ja mislim da smo stvoreni zbog SIRA ,jer da nema nas ko bi ga jeo...........mislim zivotinje bi nasle nesto drugo.........
[ dalibord5 @ 02.10.2005. 10:30 ] @
Forum NAUKA je nekada bio mnogo kvalitetniji...
Sada svi imaju saljive odgovore.
Ne bih nikoga da uvredim,ali bih molio one koje nemaju sta da kazu da se uzdrze i preskoce poneku temu.
Mozda bi i moderatori mogli da prave ostriju selekciju postova?
[ Ivan Dimkovic @ 02.10.2005. 11:15 ] @
Citat:

-materijalisti/ateisti su mišljenja da smo slučajna pojava bez dubljeg značenja


Koliko znam ateisti samo smatraju da bog ne postoji - sto ne iskljucuje da covek ima svrhu (sta god to znacilo).

Materijalizam isto nema preterane veze sa pitanjem porekla coveka, afaik ;-)

Citat:

-ljudi koji vjeruju u Boga misle da smo stvoreni sa razlogom, a to sad ide od religije do religije.... uglavnom se svodi na to da čovjek stvoren da čini dobra djela, moli se Bogu, ponaša u skladu sa propisanim moralnim normama, itd


Takodje, koliko znam - mnoge religije (ako ne i vecina) se ne bave razlogom stvaranja coveka, vec to ostavljaju iskljucivo Bogu kao njegovu volju - koja se ne tumaci. Dakle, neces cuti popa da kaze "covek je stvoren zbog toga i toga" - vec samo "to je bozja volja'

Dakle, ni mnoge dogmatske religije se ne bave time.

Uopste uzevsi, pitanje "zasto" je kategorija svojevrsna samo ljudskom razumu - sasvim je moguce da ta kategorija nema nikakvog smisla u svetu gde ljudski razum ne postoji - a takav je bio svet pre ljudskog razuma ;-)
[ IdeaR @ 02.10.2005. 14:53 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Koliko znam ateisti samo smatraju da bog ne postoji - sto ne iskljucuje da covek ima svrhu (sta god to znacilo).

Materijalizam isto nema preterane veze sa pitanjem porekla coveka, afaik ;-)


Malo sam se neprecizno izrazio. Na materijalizam sam mislio kao na filozofski pravac koji materiju (tvar) smatra osnovom svega i jedinu supstancu koja postoji, a ne na popularnu definiciju materijalizma - pohlepa ka materijalnim stvarima. Materijalisti po slijedu stvari moraju biti ateisti, ili ne razumiju šta materijalizm znači (opet u filozofskom značenju materijalizma).

Eh sad, pitanje je postavljeno indikativno - zašto smo mi stvoreni?

Tj da li smo stvoreni sa nekom svrhom => neko/nešto nas je stvorilo - Bog (ne ulazim u detalje, i ne zastupam stav da se sve ovo pojavilo iznenada prije 4000 godina ) ; ili smo posljedica djelovanja fizičkih zakona i ničeg drugog (materijalizam ) => slučajna pojava (koja je npr svrha Mjeseca, ili nekog kamena?); ili nešto kao kompromis - Bog je stvorio fizičke zakone kakve jesu, s time da smo mi planirana posljedica tih zakona, kao neka karika u evoluciji cjelokupnog života - možda opet ima smisla govoriti o nekoj našoj svrsi.


Citat:
Ivan Dimkovic: Takodje, koliko znam - mnoge religije (ako ne i vecina) se ne bave razlogom stvaranja coveka, vec to ostavljaju iskljucivo Bogu kao njegovu volju - koja se ne tumaci. Dakle, neces cuti popa da kaze "covek je stvoren zbog toga i toga" - vec samo "to je bozja volja'

Dakle, ni mnoge dogmatske religije se ne bave time.


Ovdje govorim o monoteističkim religijama. U nekim je to eksplicitno rečeno, a u nekim ne. Božja volja je prenesena ljudima preko Božijih knjiga, i u tim knjigama se nalaze upute kako ljudi treba da se ponašaju i šta da čine - a to je i razlog zašto smo stvoreni. Vrlo uprošteno i generalizovano:

Citat:
uglavnom se svodi na to da čovjek stvoren da čini dobra djela, moli se Bogu, ponaša u skladu sa propisanim moralnim normama, itd


Citat:
Ivan Dimkovic:
Uopste uzevsi, pitanje "zasto" je kategorija svojevrsna samo ljudskom razumu - sasvim je moguce da ta kategorija nema nikakvog smisla u svetu gde ljudski razum ne postoji - a takav je bio svet pre ljudskog razuma ;-)


Da, afaik.
[ Ivan Dimkovic @ 02.10.2005. 18:27 ] @
Citat:

Ovdje govorim o monoteističkim religijama. U nekim je to eksplicitno rečeno, a u nekim ne. Božja volja je prenesena ljudima preko Božijih knjiga, i u tim knjigama se nalaze upute kako ljudi treba da se ponašaju i šta da čine - a to je i razlog zašto smo stvoreni. Vrlo uprošteno i generalizovano:


Hmm nisam bas siguran - da je to razlog. Koliko poznajem bibliju (da se zadrzimo na njoj) - covek je nastao tako sto je Bog stvorio rec, nebo, zvezde, zemlju i sl.. i na kraju njega.

Nigde ne pise zasto je hriscanski bog to uradio - ali pise da je zbog greske Adama i Eve i tralala... covek postao smrtan i da mora da zivi i radi u skladu sa... tralalala... kako bi se spasio i otisao u carstvo nebesko tralala...

Dakle - nije bas tacno da je covek stvoren da bi se spasio - pre bi se reklo da je potreba za spasenjem nastala kao posledica primarnog greha (TM) - ali ipak ne objasnjava razloge zasto je svevisnji stvorio prve dve kopije coveka - in the first place ;)

AFAIK ;-)
[ IdeaR @ 02.10.2005. 22:18 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dakle - nije bas tacno da je covek stvoren da bi se spasio - pre bi se reklo da je potreba za spasenjem nastala kao posledica primarnog greha (TM) - ali ipak ne objasnjava razloge zasto je svevisnji stvorio prve dve kopije coveka - in the first place

AFAIK ;-)



Nisam toliki stručnjak za religiju da mogu izvući citate iz rukava i reći to se ovdje ili ondje nalazi.

Ipak, mislim da se može razmišljati na sljedeći način, bez namjere da ulazim u dublju raspravu. Kako čovjek ne može pojmiti Božije namjere, jer je po prirodi ograničen, bespredmetno je i pokušavati shvatiti neko značenje izvan konteksta Božije komunikacije preko svetih knjiga. Svaka od svetih knjiga se čita kao kazneni zakon, sve je zločin i kazna, uputa kako se treba ponašati i šta treba raditi.

Radi dobra djela, budi pravedan, ponašaj se po propisanim moralnim normama, moli se u propisano vrijeme, poštuj sveti dan, etc => ides u raj => to ti je svrha. Ako se ne ponašaš tako, e onda ideš na ono toplije mjesto => činiš grešku => to ti nije svrha.

Mislim da je to najbolji mogući odgovor koji se može dati na ovo pitanje, i ako neko ima bolji volio bih i ja da vidim, i mene jako interesuje.
[ Ivan Dimkovic @ 02.10.2005. 22:25 ] @
Citat:

Mislim da je to najbolji mogući odgovor koji se može dati na ovo pitanje,


Ja tu zaista ne vidim ni jedan odgovor, vec samo neke sugestije & metod stapa i sargarepe ;-)
[ KIMAN @ 02.10.2005. 22:58 ] @
> Pitanje je zapravo dali postoji odgovor?
[ Srdjan_ts @ 02.10.2005. 23:13 ] @
Ne. Bar u granicama ljudskog poimanja danas.
[ dalibord5 @ 03.10.2005. 13:26 ] @
Moguce je da su svete knjige date covecanstvu(ili osmisljene od covecanstva)kako bi se ucinio snosljivijim nas drustveni zivot.U svim religijama te knjige sadrze osnovne norme koje bi trebao da postuje svaki clan odredjene zajednice.Problem je nastao kasnije,prilikom tumacenja tih normi od strane raznih "bozijih' i "svetih" ljudi.
Kao sto je nastao problem i izmedju razlicitih religija koje se u sustini jako poklapaju u svojim principima.
A stvoreni smo da na kraju nesto shvatimo,ali se,izgleda,uvek potamanimo pre nego sto dostignemo dovoljan nivo kulture i morala.
[ mushu @ 04.10.2005. 12:54 ] @
Pa hteo Bog da napravi neko interesantno stvorenje ali se nesto zagleda u daljinu i kad je vide sta je stvorio samo je uzdahnuo "O s*****"
[ mida5 @ 04.10.2005. 22:51 ] @
E nemoj tako: "Bog je coveka stvorio prema svom liku".
A zasto smo stvoreni, ako smo stvoreni? Mislim da je electrobukin profesor u pravu. Izgleda da smo deo nekog velikog sistema koga nas, ljudski, razum, nije svestan ili jos nije svestan.
[ mushu @ 05.10.2005. 08:12 ] @
E znam jednu pricu:Bog je voleo puno da se igra pa je pozvao neku pametnu boginju(ili tako neku,ne secam se bas najbolje) i dao joj zadatak da smisli novu igru,i onda je ona rekla Bogu da stvori ljude i planetu,i da se sakrije u svakom coveku,a pri tom je Bogu izbrisala pamcenje,a cilj igre je neki deo seti ko je i da pomogne ostalim delovima da se samopronadju.
Ili tako nekako
[ makacaka13 @ 05.10.2005. 10:51 ] @
Predpostavljam da čim to pitaš, ne veruješ da je Bog stvorio ljude. E, pa ne verujem ni ja, u tom slučaju ne verujem da bi ljudi bili ovoliko savršeni. Pre 14 miliona godina sisari su se razvili u nekoliko pravaca. Jedan od njih su činili antropoidni majmuni (šimpanza, gorila, orangutan), a drugi majmunska vrsta hominidi iz koje se razvio čovek. Međutim, razvoj antropoida prestaje, a hominida se nastavlja i iz njega se razvija čovek. On je u početku izgledao kao majmun, naravno, ali je počeo da se izdvaja po tome što je prvo počeo radi. Smatra se da su rad uslovile veliki klimatske promene, pa je čovek morao da menja sredinu stanovanja. Govor je nastao iz potrebe čoveka da sa drugim članovima svoje zajednice organizuje načina rada. Onda je počeo da misli, zamišlja, predviđa, stvara.
Valjda ti je ovo pomoglo da shvatiš da čovek nije nastao jer je neko želeo da on nastane, već je nastao jer se radom i govorom izdvojio od ostalih.
[ Lorens @ 06.10.2005. 02:35 ] @
Citat:
dalibord5:
Forum NAUKA je nekada bio mnogo kvalitetniji...
Sada svi imaju saljive odgovore.
Ne bih nikoga da uvredim,ali bih molio one koje nemaju sta da kazu da se uzdrze i preskoce poneku temu.
Mozda bi i moderatori mogli da prave ostriju selekciju postova?


Ooo, pa mi ovde imamo i jednog poklonika cenzure... koji misli da su previse "saljivi" postovi vrlo opasni za ovaj forum (a mozda i za zemlju u celini)...
[ dalibord5 @ 06.10.2005. 09:01 ] @
Ko je video ovaj forum pre samo godinu dana zna o cemu pricam.Mnogo "saljivih"foruma ima na netu.
Bez uvrede,samo sam primetio da je opao kvalitet postova.
[ privrednik @ 08.10.2005. 12:44 ] @
Ovde ima nesto na ovu temu http://www.cps.org.yu/Cks1/cks1.html .
[ privrednik @ 08.10.2005. 12:51 ] @
Pa,ovde http://www.cps.org.yu/Cks6/cks6.html .
[ privrednik @ 08.10.2005. 12:56 ] @
Mozda nekog i ovo zanima http://www.cps.org.yu/Vesti/Flew/flew.html ?Nista ne tvrdim ,samo da se zna ... "...Vodeci svetski ateista, prof. Entoni Flu objavio da je postao religiozan

25. 12. 2004.

Profesor filozofije Dr Entoni Flu (Anthony Flew) (star 81 godinu), koji je do skoro smatran "ikonom" i "sampionom" ateizma, objavio je da je postao religiozan, sto je izazvalo pravi sok u ateistickim krugovima. Ateisti su potom izjavili da prof. Flu samo uzima u razmatranje mogucnost da Bog postoji, ali ih je on odmah demantovao i ponovio da "veruje u Boga". " ... Zavrsen citat sa gore navedenog sajta.



[Ovu poruku je menjao privrednik dana 08.10.2005. u 22:08 GMT+1]
[ Vera Vukanic @ 09.10.2005. 18:29 ] @
Ma dos'o Djavo po svoje pa hoce da ga prevari!


Citat:
privrednik: Mozda nekog i ovo zanima http://www.cps.org.yu/Vesti/Flew/flew.html ?Nista ne tvrdim ,samo da se zna ... "...Vodeci svetski ateista, prof. Entoni Flu objavio da je postao religiozan

25. 12. 2004.

Profesor filozofije Dr Entoni Flu (Anthony Flew) (star 81 godinu), koji je do skoro smatran "ikonom" i "sampionom" ateizma, objavio je da je postao religiozan, sto je izazvalo pravi sok u ateistickim krugovima. Ateisti su potom izjavili da prof. Flu samo uzima u razmatranje mogucnost da Bog postoji, ali ih je on odmah demantovao i ponovio da "veruje u Boga". " ... Zavrsen citat sa gore navedenog sajta.



[Ovu poruku je menjao privrednik dana 08.10.2005. u 22:08 GMT+1]
[ privrednik @ 09.10.2005. 19:04 ] @
Ko li ce tu ,koga da prevari?Faust Memfista ili ...?
[ Vera Vukanic @ 10.10.2005. 11:51 ] @
Ma ne ,
Faust se vec odavno krcka u Paklu,
nego ovaj Dr Entoni Flu (Anthony Flew) (star 81 godinu),
hoce da ponisti ugovor sa Satanom...
Molim te lepo, ateista u isfolirano hriscanskoj americi?

[Ovu poruku je menjao Vera Vukanic dana 10.10.2005. u 12:52 GMT+1]
[ IcyImpact @ 15.10.2005. 17:26 ] @
Ne znam zasto te brine zasto si stvoren, ja mislim da je to posljedica razvoja zivih organizama na ovoj planeti koja to omogucava.
[ Holocen @ 19.10.2005. 16:36 ] @
Stvoreni smo zato sto su to nasi roditelji hteli. Ako bismo isli daleko unazad, nema preciznih odgovora. Jednog dana ces i ti pozeleti da stvoris zivot i posmatras lepotu zivota iz druge perspektive. Stvoreni smo da bi se usavrsavali kroz zivot i konstantno radili na sebi. Verovatno postavljas ovakvo pitanje pritisnut trenutnim problemom ili razmisljanjima o smrti. Ostavi se toga, zivi najbolje sto mozes, a kad dodje kraj sve ces saznati.
[ korisnichko ime @ 23.10.2005. 17:10 ] @
1. Ko shto je reko neko gore, stvorio nas je rad i tachka.
2. Nastali smo zbog svojstava materije a sad odakle ta materija to nije sasvim jasno ali je tako moralo da bude, i eto nas.Moja teorija je:
1-1=0 mi smo 1 ili pak minus jedan al kad se sve to zbere daje nulu, znachi mi ne postojimo shto je jedino logichno.

edit: izbacen deo poruke koji moze da podstakne na flejm i obrisan deo sa nepristojnim recnikom

[Ovu poruku je menjao superbaka dana 23.10.2005. u 21:28 GMT+1]
[ Holocen @ 24.10.2005. 10:55 ] @
Stvoreni smo zbog reprodukcije vrste. Osnovni zakoni prirode zivih bica su zakon samoodrzanja i produzenje vrste. Obratite paznju sa korelacijom u religiji: 1.zapovest postuj i imaj samo jednog Boga ( koji ti naredjuje da zivis!) i 2. zapovest - Ljubi bliznjeg svog kao sebe samog. Nadam se da vam ova sinteza hriscanstva i nauke pomaze da shvatite i jedno i drugo.

[Ovu poruku je menjao Holocen dana 24.10.2005. u 11:56 GMT+1]
[ riki45 @ 13.01.2011. 11:20 ] @
- kad počneš tražiti odgovore na ova pitanja: zašto smo stvoreni ? odakle dolazimo ? kuda idemo ?...
to je j početak vjerovanja u Boga.
moje mišljenje... odgovore moraš pronaći sam.