[ allexandar @ 04.04.2005. 00:32 ] @
ovako , da skratimo, nisam u mogucnosti da budem pretplatnik kablovske televizije, moja devojka jeste, wireless link izmedju mene i nje vec postoji, kupicu joj tv karticu. dali bih ja mogao da gledam programe sa njene kablovske?

ja sam to ovako razmisljao, a vi mi recite da li je izvodljivo:
njen komp non stop ukljucen(koji ima tv karticu u koju je uboden antenski kabal)ja pomocu nekog softwera koji emituje sliku kroz mrezu lepo gledam kanal a kada hocu da ga promenim preko VNC-a ga cvaknem. e sada ako to moze koji softwer je za to dobar i da li on uopste postoji? koliki kapacitet linka zahteva ovakva solucija?

pozzz
i
hvala


napomena moderatora: Izmenjen naslov da ima smisla

[Ovu poruku je menjao broker dana 04.04.2005. u 02:23 GMT+1]
[ Milan Andjelkovic @ 04.04.2005. 09:50 ] @
Pogledaj http://www.videolan.org/
Ja planiram isto to da namestim, ali kroz ethernet link, tako da nisam ni razmisljao o tome koja je brzina neophodna. Isprobaj.
[ u_m @ 04.04.2005. 11:54 ] @
ja sam pustao film na wireless mrezi , znaci jedan korisnik pusta film, dok ostali gledaju, bilo je moguce najvise tri korisnika da prate film, jer cim ih se nakaci vise, svima pocne da secka slika, nisam siguran da li je problem u softweru ili u linku.

koristio sam WMEncoder.exe ali i videolan, ovaj prvi je laksi za podesavanje, ali nisam siguran kako bi se snalazio sa tv karticom

inace, tv sa tv kartice, sam gledao preko netmeetinga takodje wirelees mreza.
[ pctel @ 04.04.2005. 12:03 ] @
Pretpostavimo da ce to zauzeti mesta kao DiVX, znaci ~ 432000 KB/h, sto je isto sto i 120KB/s, sto odgovara 1024 kbps konekciji. E, sad, za neku nizu rezoluciju moze i sa manje...
[ Milos Stojanovic @ 04.04.2005. 14:19 ] @
da, samo što ne verujem da će da izvuče tu kompresiju u realnom vremenu.
[ allexandar @ 12.04.2005. 12:09 ] @
ovaj video lan sam skinuo i server i client, ai nisam ih ni probao jer bio sam nesto zauzet a i na prvi pogled mi sve izgleda nekako komplikovano tako da nemam volje ni da ga probam za sadaa sto se tice netmeatinga na koju foru mozes da gledas sa tv kartice?
[ dares @ 25.05.2005. 15:32 ] @
Mi s vremena na vreme u nasoj lokalnoj (100mbps) mrezi gledamo satelitski program (jer jedan komsija ima sat receiver). Za server koristimo wmencoder a za kliente media player-e. Najvise nas je troje istovremeno gledalo program i nismo primetili nikakvo stucanje i slicno.
[ allexandar @ 01.06.2005. 21:36 ] @
e sad da te pitam, kako u wme namestis da broadcastuje satelitski program? ja planiram da na kompu ubacim tv karticu ali kako da konfigurisem wme da broadcastuje sa tv kartice , aj pojasni molim te.

unapred zahvalan
[ dares @ 09.06.2005. 16:44 ] @

Uh, ne znam napamet. Ima u onom wizardu u nekom step-u da izaberes video source i tu se nalazi u TV kartica. Pogledacu jos pa cu ti javiti.