[ brkchey @ 04.04.2005. 13:08 ] @
Eto, kao sto u naslovu pise ako mi mozete navesti neke od boljih u kategoriji CD-R.
[ Carnivore @ 04.04.2005. 15:14 ] @
Definitivno najbolji su oni s oznakom TYG01. Proizvodjac je Taiyo Yuden (Japan).
Prodaje ih Verbatim, TDK og Fujifilm.
Definisane su na 4x ali ih Pioneer DVR-107D s modifikovanim firmverom, NEC ND-2500A i NEC ND-2510A odlicno narezuju i na 8x.

Umalo da zaboravim i TYG02 (Plextor) - 8x

[ Vill @ 04.04.2005. 16:40 ] @
Apsolutno je u pravu covek, njima moze da prismrdi samo BLACK SMART BUY,
koji je po meni prvak u izdrzljivosti medijuma na ogrebotine
[ BeastMaster @ 04.04.2005. 17:54 ] @
Khm, khm, ajd da ja citiram naslov:
Citat:
Koji su CD-Rjovi najbolji za backup podataka.


Pozdrav.
[ Carnivore @ 04.04.2005. 20:04 ] @
hahahaha... al' sam se provalio... Izvinjavam se.
Gledam CD-R, vidim CD-R, a pisem o DVD-R. E, svasta.....
[ brkchey @ 06.04.2005. 14:20 ] @
kakav je Acer, ja imam neki stari izgrebani koji nije bio narezivan, sada sam ga iskoristio i nema ostecenja uopste, a bas je bio... sacuvaj boze.
[ erazer @ 17.05.2005. 08:27 ] @
Svakako Taiyo Yuden. To su svi diskovi koji imaju sivu plastiku u centru. Tu spadaju:
Verbatim Pastel
Maxell Colour
Sony u neobicnoj zelenoj kutiji
verovatno ima jos neki...
[ StORM48 @ 17.05.2005. 13:59 ] @
Citat:
Vill: ...njima moze da prismrdi samo BLACK SMART BUY,
koji je po meni prvak u izdrzljivosti medijuma na ogrebotine


Da, da. I takođe, prvak u ljuštenju reflektivnog sloja. Smart Buy su najveće đubre od diskova koje se ikad prodavalo na našem tržištu. Neki drugi (loši) mediji prestanu "samo" da budu čitljivi, a Smart Buy se ne zadovoljava time - on voli da se rasprši na sve strane i onda možete biti srećni ako rikne samo CD/DVD, jer opiljci reflektivnog sloja umeju da stignu i do ploče i time izazovu fatalne posledice. I dalje čuvam kolekciju dvadesetak oljuštenih Smartbuy-jeva (od ukupno 110-120), za sve one koji mi ne veruju.

Inače, korišćeni su - NIKADA. Čuvam ih na tamnom mestu, na sobnoj temperaturi, u omotima. Ni sam car nema bolje uslove. I opet su propali.

Sve možda i ne bi bilo toliko čudno da nisu kupljeni u različitim vremenskim periodima, od različitih firmi.

Hvala lepo - nikad više.

Pozdrav
[ brkchey @ 18.05.2005. 00:17 ] @
Koliko su dobri ovi Verbatimovi sa Extra protection surface za 0,40 jevreja, jeftini su, a koliko pouzdani?
[ erazer @ 19.05.2005. 17:27 ] @
Njih proizvodi Moser Baer, firma u Indiji. Isto kao i TDK d-view. Koliko sam cuo sasvim su OK. Ja bih ipak izabrao Verbatim Pastel. Razlika u ceni je mizerna.
[ brkchey @ 06.06.2005. 23:58 ] @
Ovi super AZO mi se u posljednjih par navrata pokazali da imaju neke "bad sectore" kao i PRINCo, znaci nesto kao crne mrlje na unutrasnjem sloju na kojima je staza potpuno necitljiva kao i na princo-u. Cini mi se da su od Verbatima ipak bolji oni stari modeli sa Extra protection slojem.
[ Bojanc @ 09.06.2005. 12:14 ] @
Osvrnucu se samo na SmartBuy,ne znam za vasa iskustva sa CD-R medijima,ali SmartBuy CD-RW su za mene najbolji CD-RW diskovi koje sam koristio.Totalno izgrebani,covek bi pomislio da su totalno necitljivi,ali naprotiv sluze savrseno.
[ Instruktor @ 16.06.2005. 11:54 ] @
SmartBuy - djubre najgore.
[ erazer @ 31.07.2005. 19:55 ] @
Izbegavajte Verbatim Crystal DL+.