[ bug killer @ 18.06.2002. 10:41 ] @
Zanima me kakva su iskustva sa tv karticama pod linuxom, tj. koji su dobri programi i kako to sve radi, mislim kako izgleda. Posto bi uskoro trebalo da dobavim jednu. Korisna su sva misljenja.
Pozdrav
[ B o j a n @ 18.06.2002. 12:34 ] @
Ne uzimaj jeftine i no-name kartice.

Inače podrška je sjajna za bt8x8 čipove, i još tuce pojedinačno.
Proveri /usr/src/linux/Documentation/video/
[ bug killer @ 18.06.2002. 15:42 ] @
Ajde dajte i neki dobar link? Ka nekom programu, tj drajverima
[ jc denton @ 18.06.2002. 15:53 ] @
Da, i mene zanima isto, posto imam jednu capture karticu sa BT878A chipom.

btw, skoro sam sam instalirao RH 7.0, i zanima me da li i on podrzava capture uredjaje ?

pozdrav
[ B o j a n @ 18.06.2002. 16:12 ] @
Ok, što se tiče softvera:

AATV
http://n00n.free.fr/aatv/
Najjednostavniji, radi u aa grafici, najmanje zahtevan, čak šta više izgleda super na malko većim monitorima ( neko rekao perverzan? L;)

XAWTV
http://bytesex.org/xawtv/
Potpuno GUI friendly, jednom rečju .... poptun!

Između ostalog može se dosta toga naći alternativa i na freshmeat.net.


Što se tiče drajvera za BTTV čipove, tu je najbolje otići ovde. A za ostale, da li sam pomenuo linuxov kernel ???
[ jc denton @ 18.06.2002. 16:16 ] @
Hvala Bojane.
Koje biblioteke da koristim za pristup capture device-u, a koje za rad sa AVI datotekama ?

Da li u Linux-u postoje strukture kao sto su u Win9x recimo :
BITMAP
BITMAPCOREHEADER
BITMAPCOREINFO
BITMAPFILEHEADER
BITMAPINFO
BITMAPINFOHEADER
BITMAPV4HEADER
BITMAPV5HEADER
BLENDFUNCTION
COLORADJUSTMENT
DIBSECTION
GRADIENT_RECT
GRADIENT_TRIANGLE
RGBQUAD
RGBTRIPLE
SIZE
TRIVERTEX
[ bug killer @ 22.06.2002. 15:28 ] @
E ljudi ovako dobio sam kworld tv kartu sa tv i fm tunerom, i sad uspeo sam da je dignem prvo u rh7.2, ali sam dobijao crno belu sliku,tj. stavio sam standard pal-nc
jer jedino sa njim slika izgleda normalno. Inace na karti je bt878 cip.
SAd sam preso na suse 8.0 i ista fora,pri podesavanju posto kworlda nema, stavim da je newer hauppage bt878, i stavim neki temicov tuner jer samo teko radi, ali isto crno belo. Pitanje kako da namestim boju.
[ B o j a n @ 22.06.2002. 16:01 ] @
bug killer, jesi probao sa pal-bg ?

ps: meni je karta iznenadno prestala da radi nakon nekog vremena, tako da su se moje tuner avanture pod linuxom trajale vrlo kratko. I da, karta je bila no-name, i bila je oem, i bila je jeftina L;(
[ bug killer @ 24.06.2002. 13:46 ] @
e covek nigde ne mogu da nadjem to pal bg jer to mi bas i treba, taj standard kao da nemam, pa mi radi u pal nc crno belo.