[ nibleri @ 05.04.2005. 23:06 ] @
Pozdrav,
imam problem sa čitanjem podataka sa diskete pa me zanima da li i pomoću čega ih mogu otvoriti? (rađeno je u excelu)
[ Binary Mind @ 06.04.2005. 03:20 ] @
Ako je floppy disketa u pitanju tesko da mozes uopste da otvoris ukoliko su se pojavili losi sektori tamo gde je fajl snimljen sto uopste nije neuobicajno za floppy diskete, zato prvo probaj floppy disketu na vise racunara pre nego sto zakljucis da ima lose sektore. Mozda je FDD riknuo. Ubuduce uvek snimaj dokument na jednom floppy-ju na u vise primeraka sa razlicitim nazivima. Jedan ce uvek moci da se otvori (uglavnom).
[ mrkidivx @ 06.04.2005. 03:33 ] @
A ako su ti podaci baš toliko neophodni pokušaj da ih oporaviš uz pomoć spinrite 6 programa.
[ gsimon @ 06.04.2005. 08:33 ] @
Za diskete je Najbolji

BAD COPY Pro...........
[ nibleri @ 06.04.2005. 22:56 ] @
Pozdrav,
evo probam drugu verziju BadCopy Pro pošto je za prvu potreban ključ kojeg ja nemam pa me zanima (jer ovo dugo traje) ima li koja provjereno "otključana" verzija?
[ Binary Mind @ 07.04.2005. 09:49 ] @
Samo da napomenem da Bad Copy Pro posedujem i da vise od 50% slucajeva nece da reparira propale floppy-ce, ali vredi probati. Ja sam ga kod sebe deinstalirao jer me je razocarao. Mislim da postoji free trial ili demo opcija pri startovanju Bad Copy Pro-a koja traje nesto kratko, mada nisam siguran da su ti sve opcije dostupne tad.
[ lancia88 @ 07.04.2005. 10:07 ] @
Pozdrav,

oo, da, Bad Copy Pro je izuzetno nepouzdan program. Diskete dobiju bad blokove cak i ako se bace na sto i mislim da je tada nemoguce izvuci podatak sa nje ukoliko on "lezi" na nekom bad sectory.
[ Goran Mijailovic @ 07.04.2005. 10:43 ] @
Citat:
Binary Mind: Mislim da postoji free trial ili demo opcija pri startovanju Bad Copy Pro-a koja traje nesto kratko, mada nisam siguran da su ti sve opcije dostupne tad.

Nisu.
[ Binary Mind @ 07.04.2005. 23:31 ] @
Kao sto vidis nisam jedini sto misli da je taj program vise izvikan nego sto je dobar.
[ nibleri @ 08.04.2005. 09:11 ] @
Pa ima li koji što može pomeći?

Pozdrav!
[ Binary Mind @ 08.04.2005. 22:58 ] @
Pa floppy diskete kada dobiju lose sektore uglavnom ni bog ne moze da spase podatke sa njih. Jesi li probala Bad Copy Pro? Ako ne radi posao probaj File Scavenger. Njega sam korisito ali opet skoro bezuspesno za flopice.