[ urosh80 @ 06.04.2005. 08:12 ] @
Skinuo sam tabbrowser extensions za Firefox, mnogo korisna ext, ali ne mogu da podesim da mi ne otvara FF sam new tab u nekim slucajevima, znaci hocu da podesim, da samo kad kliknem srednjim dugmetom misa mi se otvara new tab.

Zna li neko ko koristi tu ext kako da to namestim?
[ BytEfLUSh @ 06.04.2005. 14:14 ] @
Ajde pojasni... U kojim slučajevima hoćeš da ti otvara novi tab, a u kojima nećeš? I, ako nećeš da ti otvara novi tab, reci da li hoćeš da ti otvara u novom prozoru ili u postojećem tabu?
[ urosh80 @ 06.04.2005. 21:38 ] @
Hocu da mi otvara novi tab SAMO kada kliknem srednjim dugmetom misa....a u svim drugim slucajevima da mi sve ostalo otvara u postojecem tabu!

A necu da mi otvara ni u novom prozoru, vec takodje u postojecem tabu!

hvala




[ BytEfLUSh @ 06.04.2005. 22:04 ] @
Ukucaj about:config za URL i postavi sledeće opcije:

browser.link.open_external
browser.link.open_newwindow

...na vrednost 1 (dupli klik na opciju i ukucaš 1).
Restartuj Firefox i trebalo bi da radi.
[ urosh80 @ 08.04.2005. 05:11 ] @
U pitanju je ekstenzija "Tabbrowser" u FireFox-u, i podesavanje iste...
[ BytEfLUSh @ 08.04.2005. 13:52 ] @
A ovo što sam predložio ne funkcioniše?
[ m4rk0 @ 08.04.2005. 18:10 ] @
Imam jedno pitanje. Tek sam poceo da koristim ff ali me opasno iritira to sto nikako ne mogu da podesim da se svaka nova stranica otvara u novom tabu ( kao u operi po default-u ) . Skinuo sam extenziju tabbrowser ( extension i preferences ) ali pored siaset funkcija ja nenadjoh sta mi treba. Kako god da podesim ili mi otvara stranu u novom prozoru ili se sve stranice otvaraju u jednom tabu pa moram da koristim forward i backward. Znaci, gde da podesim opciju nesto tipa "open all links in the new tabs" ili "open all links in separate tabs"...nesto tog tipa.
[ BytEfLUSh @ 08.04.2005. 18:16 ] @
Jel hoćeš svaki link da ti se otvara u novom tabu ili da ti se link otvori u novom tabu samo ako je target=_blank?

Inače, batalite tu ekstenziju... Ja sam je koristio i samo mi je gadno usporavala Firefox, a ništa korisno nisam dobio sa njom...
[ m4rk0 @ 08.04.2005. 18:23 ] @
Citat:
BytEfLUSh:.... svaki link da ti se otvara u novom tabu...

To hocu :)
BTW: Da ne otvaram novu temu, moze li mi neko reci da li postoji extenzija za ff koja, kada kliknem ( desni klik ) na link ka nekom programu - prikaze mi velicinu tog programa
( da ne moram da zapocinjem download da bih utvrdio kolika mu je velicina )

[Ovu poruku je menjao m4rk0 dana 08.04.2005. u 19:28 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 08.04.2005. 18:27 ] @
Hmm čekaj, znači hoćeš da klikneš na neki link, i da ti uvek otvara stranicu u novom tabu? Zar to ne bi napravilo gužvu u browseru? :)
Ne verujem da si na to mislio pošto koliko ja vidim to nije default podešavanje u Operi.

Link u novom tabu otvaraš klikom srednjeg tastera miša na link, a da bi sprečio otvaranje novih prozora, tj. forsirao novi tab za _blank (kao što je i u Operi), idi na about:config, nađi browser.link.open_newwindow i postavi ga na 3.
[ m4rk0 @ 08.04.2005. 18:36 ] @
Lol, al nisam u svom elementu :p
BytE, citas mi misli :) Zeleo sam da otvara novi tab za _blank...to sam i uspeo ovom izmenom u about:config-u. Hvala ;)
A ima li neko odgovor za ovo:
Citat:
moze li mi neko reci da li postoji extenzija za ff koja, kada kliknem ( desni klik ) na link ka nekom programu - prikaze mi velicinu tog programa
( da ne moram da zapocinjem download da bih utvrdio kolika mu je velicina )
[ BytEfLUSh @ 08.04.2005. 18:44 ] @
Hmm bila je već jedna tema o tome, pre jedno 6-9 meseci ako se ne varam... Mislim da sam ja onda hteo da napravim tu ekstenziju, ali ne znam šta me je sprečilo... :)
Pokušaj da nađeš tu temu, moguće je da je neko ipak dao odgovor na pitanje...
[ capricornus @ 10.04.2005. 02:35 ] @
Dakle za 45608....
Tools > Options > Tabbed Browsing ---->>>
Dalje je jasno, nadam se.
Pozdravljam
Umalo da zaboravim.Slogger.Neshto kao Arhiva, ali moze automatski, ovako
onako tamo, amo... http://www.kenschutte.com/firefoxext/
Eto
[ misk0 @ 22.07.2005. 16:57 ] @
Uh... poprilicno se vec zezam i nemam rijesenja.
Tabbrowser super funkcionishe ali bih htio iskljuciti jednu mogucnost. Znaci kad otvaram linkove, uvijek ih otvara u novim tabovima i grupishe po bojama. Fakticki 'nasledjuje'
Problem mi je sto ne mogu zatvoriti neki medjuprozor, dok ne pocnem zatvaranje od zadnjeg.. Kako to podesiti??

thx
[ custominstall @ 25.07.2005. 12:55 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Hmm bila je već jedna tema o tome, pre jedno 6-9 meseci ako se ne varam... Mislim da sam ja onda hteo da napravim tu ekstenziju, ali ne znam šta me je sprečilo... :)

http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=328

Pogledaj možeš li da je prepraviš da radi sa ff v1.0+ (ne pomaže 'varanje').

Postoji i OVA , nisam isprobao, pa ne znam da li funkcioniše.

P.S. Original Get File Size za IE i Operu