[ bOkIcA @ 06.04.2005. 16:07 ] @
Znam da pravnim licima nije dozvoljeno da poseduju filmove u divx i ostalim formatima, a sta je sa mp3 pesmama koje se svakodnevo vrte na pojedinim racunarima?

I kakve mogu biti posledice u slucaju inspekcije?

zahvaljujem
[ bOkIcA @ 07.04.2005. 08:30 ] @
Znaci, da ipak "sklonim" mp3.

bice svi tuzni :(
[ frenne @ 07.04.2005. 09:29 ] @
generalno bi to bilo zabranjeno... ali koji je interes nekoj drzavnoj inspekciji da proverava svaki racunar u privatnim firmama u cilju pronalazenja divx-a ili mp3-a ?
pa nema ga ...

cilj je da se veliki pirati uhvate i raskrinkaju ... kako bi to bilo za nauk ostalima...
u svakom slucaju piraterije ce uvek biti ...

kako je mucenicima u USA .. koji imaju t1 ili t3 ... kojima je dok kazes keks skidanje filmova sa interneta :) ... da li neko njih juri?
[ Ivan Dimkovic @ 07.04.2005. 09:49 ] @
Citat:

kako je mucenicima u USA .. koji imaju t1 ili t3 ... kojima je dok kazes keks skidanje filmova sa interneta :) ... da li neko njih juri?


U privatnim firmama je apsolutno zabranjeno drzati DivX i MP3 fajlove, i na zapadu. Ima toga naravno, ali se firma ogradjuje i u radnom ugovoru od toga - pa ako inspekcija nadje nesto, odgovara covek koji radi za tim kompom.

Sto se skidanja filmova i muzike sa broadbanda tice, niko (koliko znam) ne juri ljude koje skidaju muziku i filmove (osim ako to nije neka enormna kolicina tipa terabajt svakog meseca) - ali ako delis muziku i filmove (preko P2P) mozes upasti u problem, bar u USA a znam i za jedan slucaj u DE.
[ pctel @ 07.04.2005. 10:39 ] @
A sta se radi u slucaju npr. grupe "Zabranjeno pusenje", oni otvoreno podrzavaju umnozavanje svojih nosaca zvuka kako bi njihova muzika bila dostupna sirokim narodnim masama...
[ jablan @ 07.04.2005. 11:48 ] @
Citat:
pctel: A sta se radi u slucaju npr. grupe "Zabranjeno pusenje", oni otvoreno podrzavaju umnozavanje svojih nosaca zvuka kako bi njihova muzika bila dostupna sirokim narodnim masama...

Mislim da se nažalost tu ne pita samo izvođač, već i izdavač.
[ Not now, John! @ 07.04.2005. 12:27 ] @
Citat:
jablan: Mislim da se nažalost tu ne pita samo izvođač, već i izdavač.

Zavisi ko je vlasnik snimljenog materijala - izvođač ili izdavač. Najčešće je izdavač.
[ bOkIcA @ 08.04.2005. 02:03 ] @
Mislim da, skoro, ne znam za racunar u kome nema pesama u tom i sl. formatima.
A da li je vas poslodavac uklonio mp3 sa vasih radnih mesta?
Kakva su vasa iskustva?

Uglavnom mislim na podrucje SCiG.
[ frenne @ 09.04.2005. 18:43 ] @
Citat:
U privatnim firmama je apsolutno zabranjeno drzati DivX i MP3 fajlove, i na zapadu. Ima toga naravno, ali se firma ogradjuje i u radnom ugovoru od toga - pa ako inspekcija nadje nesto, odgovara covek koji radi za tim kompom.

Sto se skidanja filmova i muzike sa broadbanda tice, niko (koliko znam) ne juri ljude koje skidaju muziku i filmove (osim ako to nije neka enormna kolicina tipa terabajt svakog meseca) - ali ako delis muziku i filmove (preko P2P) mozes upasti u problem, bar u USA a znam i za jedan slucaj u DE


kako je to uredjeno. ne znam ... ali ovo sto si napisao skroz je logicno.
s obzirom da kod nas niko ne moze poterati terabajt filmova i mp3-a ... bojazni nema :) ...BTW na udaru inspekcije ce naravno biti ulicni preprodavci , a MUP i ostale agencije ce hvatati krupne ribe.



[ define @ 12.04.2005. 14:15 ] @
ma sve je to glupost jedna velika, desetak prodavaca odrali, a evo danas sam na pijaci video kako narod prodaje divx-ove i mp3 muziku.
Ako nece da kaznjavaju sve onda lepo neka batale sa pretnjama i puste nas da zivimo kako smo navikli. Pa kad dodje druga vlast neka ona sredjuje opet onako kako ona misli i tako cemo u krug.
[ Ivan Dimkovic @ 12.04.2005. 14:52 ] @
Citat:

ma sve je to glupost jedna velika, desetak prodavaca odrali, a evo danas sam na pijaci video kako narod prodaje divx-ove i mp3 muziku.


Xexe - dakle, posto je prijavljivanje krimosa, je li, fukarski posao - onda se predlaze univerzalno resenje "kradi i pusti druge da kradu", ko Avganistan - pa onda je bolje bataliti rezanje i krenuti sa uzgajanjem maka po Vojvodini :-)

Pretnje drzave su tu da oni veci to vise ne mogu da rade kao ranije, bez bojazni da ce biti kaznjeni - a ti MP3asi na pijaci ce doci polako na red, kad se sad uvedu fiskalne kase na pijaci, krene veca kontrola i tako to...
[ miljenko2003 @ 18.09.2005. 22:16 ] @
a ovo za amere-
bila mi jedna drugarica u poseti iz kanade i tako malo gledamo sta ce poneti o piratskih diskova(softwer,mp3,divx) i da tamo nekom uvalja,ali kaze da tamo ne bi hteli ni uzeti to jer nije valjda posteno i vole original ii tako dalje.
[ mulaz @ 18.09.2005. 22:34 ] @
i ako ti nadju nesto.. jos uvek mozes pre sudjenja da nabavis orignal cd-e i filmove.. i kazes da su te divx/mp3 samo backupi tih filmova. ne znam za scg ali znam da su ljudi dobro prosli i za relativno male pare pobegli od velike kazne..

ps: jedan covek tuzio neku izdavacku kucu zbog copy protekcije na dvd-u. hteo je da snimi na vhs kasetu i da nosi babi da gleda film.. ali zbog protekcije nije mogao. pokupio je neke pare i dobio nov dvd bez protekcije :D