[ Valerij Zajcev @ 08.04.2005. 09:13 ] @
Ajde neka mi neko pametan kaze gde da nadjem tutorial za resavanje rubikove kocke jer sam sve prste izlomio na je***j kocki!;)

[Ovu poruku je menjao secret dana 09.04.2005. u 18:46 GMT+1]
[ JogyII @ 08.04.2005. 10:46 ] @
pa zar to i nije ideja (lomljenje prstiju znaci da se zabavljas)

uputstvo (na engleskom naravno LOL ) :
http://jeays.net/rubiks.htm


[ Srđan Krstić @ 08.04.2005. 11:48 ] @
Imas vrlo detaljno uputstvo sa slikama i odlicnim objasnjenjima ovde
To ti je takozvani "layer" metod, jer se resava layer po layer. Inace, ovo nije najbolji moguci metod resavanja kocke, i recimo na takmicenjima niko ko koristi layer metodu ne dospeva do prvih nekoliko mesta. Bolji metod je ovaj, mada je nesto komplikovaniji (subjektivno misljenje) nego onaj prvi. U svakom slucaju, to su ti dve najbolje metode.

Btw, kazi mi gde si kupio kocku, i kakva je, ja znam da nigde nisam uspeo da nadjem kasvetnu kocku, sve su bile neke smesne plasticne, koje se rasture posle 4-5 sklapanja.

Poz
[ Marko_L @ 08.04.2005. 18:52 ] @
Čekaj, pa zar nije poenta da sam složiš kocku.Mislim, kakvo je zadovoljstvo sklapati je uz gotovo rešenje - korak po korak.Onda bolje da si kupio već sklopljenu kocku, da se ne mučiš.
[ WiZaRd1015 @ 09.04.2005. 11:44 ] @
Citat:
Marko_L: Čekaj, pa zar nije poenta da sam složiš kocku.Mislim, kakvo je zadovoljstvo sklapati je uz gotovo rešenje - korak po korak.Onda bolje da si kupio već sklopljenu kocku, da se ne mučiš.

OK je to što si rekao, ali on nebi postavaljao temu na es forumima da želi da je sam reši...

Bez ljutnje...
[ Srđan Krstić @ 09.04.2005. 11:55 ] @
Ne mora da znaci. Neko hoce da sklapa kocku iz zadovoljstva, dakle da malo mozga ili slicno. To inace moze da radi i kad zna bolje metode. Ali ima ljudi koji jednostavno "jure rekorde", imas recimo svetska takmicenja u sklapanju Rubikove kocke ;). A nijedan od ovih metoda nije 100% "zdravo za gotovo", vec u nekim koracima mora da se mnogo porazmisli kako ce i sta da se uradi (layer metod vise-manje, onaj drugi je poprilicno, kako bih to rekao, interaktivan) - tako da je mozda to i veci izazov (kada se juri vreme, naravno).

E, da:
Citat:
Onda bolje da si kupio već sklopljenu kocku, da se ne mučiš.

Pa one se i prodaju sklopljene ;)

P.S. Ne rece mi niko, jel ima negde da se kupi kasvetna kocka ?