[ random @ 20.06.2002. 15:55 ] @
Nemački časopis IX donosi ovog meseca temu broja "BSD vs. Linux". Iako mislim da je tema lame, sviđa mi se naslovna strana:

[ random @ 20.06.2002. 15:57 ] @
U okviru teme, evo još jedan simpatičan link.
[ jc denton @ 20.06.2002. 16:37 ] @
Steta samo sto kod nas nema ovakvih djavolcica ... :)
[ jc denton @ 20.06.2002. 16:39 ] @
... i sto nije open source, free itd :)
[ axez @ 21.06.2002. 00:02 ] @
Citat:
random:
Nemački časopis IX donosi ovog meseca temu broja "BSD vs. Linux". Iako mislim da je tema lame, sviđa mi se naslovna strana:




Ono sta bih ja hteo da znam je otkud toliki animozitet bsd-korisnika prema Linuxu, po meni su to veoma slicne stvari i uz to stvarno su fenomenalni za razliku od nekih komercijalnih OS-ova koje poznajemo.
Ja kao primarno Linux korisnik nikada ne bih pljuvao po BSD-u bez obzira sta mislio o njemu, a mislim da je stvarno fenomenalan. Ja inace koristim i OpenBSD, ali jos nije tu negde kao Linux Slackware naprimer.
[ random @ 21.06.2002. 03:18 ] @
Ne znam kakav animozitet si ti primetio. BSD zajednica je veoma tolerantna, a šaljive reference na račun Linux-a koje se nekad mogu naći ("We eat penguins for breakfast" i slično) su uglavnom samo zezanje, najviše sa namerom da iznervira neiskusne Linux zealote (ova vrsta ljudi se prepoznaje po tome što hvali Linux na sva usta, pljuje po Windowsu, stavlja u .sig rečenice poput "Linux -- the choice of GNU generation" (svi znamo da je zapravo HURD pravi choice of GNU generation) ili "Registered Linux user #244422" (hm, koga još briga za to)).

Čak mislim i da sam napisao u prvoj poruci gore, da mislim da je ta tema (BSD vs. Linux, Linux vs. Windows, itd.) lame. Okanite se toga. Jednostavno wallpaper je sladak -- demončići muče pingvina. I da je obrnuto bilo bi slatko, ali trenutno je ovakav humor više "in", jer smo svedoci ekspanzije BSD sistema sa jedne strane, i velikog fijaska sa 2.4 serijom Linux kernela sa druge, tako da se to može shvatiti kao satirična karikatura trenutnog raspoloženja u svetu Unix korisnika.

Što se tiče izjave da "OpenBSD nije tu negde kao Linux Slackware", zaista ne znam šta ti to znači. Pusti takve izjave, mogao bih da raspravljam s tobom i da te argumentima (poznajem i Linux i BSD sasvim solidno) ubedim u potpuno suprotno, ali čemu to? Kad si video da neko pljuje Linux a hvali BSD, na Linux forumu? Sa druge strane, verujem da je većina BSD korisnika pogledala ovu karikaturu, nasmejala se, možda je i stavila na desktop. Ako će ona poslužiti nekome kao povod da krene u bezargumentovano pljuvanje po Linuxu, žao mi je. Sliku sam postovao da bi je videli oni za koje znam da će razumeti. Ti očigledno nisi razumeo šalu, i čak pokušavaš da započneš još jedan flame war:

"stvarno su fenomenalni za razliku od nekih komercijalnih OS-ova koje poznajemo"

"OpenBSD [...] jos nije tu negde kao Linux Slackware"

Izvinjavam se svima što sam se malo više raspisao, ali stvarno mi je muka što više niko ne može ni da se našali a da ne dobije bespotreban flame. ( ?ore pomenutog razloga), a
[ B o j a n @ 21.06.2002. 10:15 ] @
random, mislim da je dečko govorio o desktop varijantama. Openbsd je stvarno bulja kao desktop, naspram na primer jednog freebsd-a.
[ random @ 21.06.2002. 12:22 ] @
Da, ali to je kao kad bih ja sad rekao: Audi A8 je bolji nego Ikarusov autobus. To su babe i žabe. Ako treba sebe da prevezeš, Audi je bolji, ali kada treba da prevezeš 100 ljudi, sa Audijem će ti biti teže i skuplje, pa je bolji autobus. Ne mogu se porediti babe i žabe.

Evo sad gledam, prosek ocena koja je dobila ova prva poruka gore. Zaista ne mogu da poverujem da su se neki ljudi našli uvređeni tom slikom. Voleo bih da se javite, samo da izjavite šta je to što vas toliko vređa kod slike slatkog nacrtanog pingvina okruženog slatkim nacrtanim đavolčićima.

Ja i dalje ostajem pri svome -- sviđa mi se slika, i kao šala, i vizuelno.
[ axez @ 21.06.2002. 16:06 ] @
Eto, vise covek ne moze da postavi jednostavno pitanje a da ga ne optuze da pocinje flame war...;)))))
A sto se tice onoga i citiram


" (ova vrsta ljudi se prepoznaje po tome što hvali Linux na sva usta, pljuje po Windowsu, stavlja u .sig rečenice poput "Linux -- the choice of GNU generation" (svi znamo da je zapravo HURD pravi choice of GNU generation) ili "Registered Linux user #244422" (hm, koga još briga za to)"


jel to bilo na moj racun?
Ja u mom sigu imam Registered Linux user i sta to treba da znaci po tebi, da sam kako kazes Linux zealot i to neiskusan? Po kom osnovu se to da zakljuciti ( osim ove recenice: Registered.... )
[ random @ 21.06.2002. 16:39 ] @
Na osnovu onih poređenja koja si gore izneo, i koja sam već citirao. Neću da se ponavljam, ali objasniću još jednom:

Ja sam samo preneo sliku sa sajta, ti si krenuo da porediš BSD i Linux. Kao da toga nismo imali dosta na forumu i da se nismo složili da je glupo. Praviti takva poređenja, po mom mišljenju, jeste neiskusno, a onaj ko religiozno zagovara nešto, u žargonu je zealot (bukvalan prevod je "verski fanatik"). To je recimo kad neko u BSD forumu počne da piše kako je Slackware bolji nego OpenBSD.
[ B o j a n @ 21.06.2002. 18:00 ] @
Ajd' za***'te prepucavanje.

chix dig unix anyway L;)


lock!
[ axez @ 21.06.2002. 21:08 ] @
Citat:
B o j a n:
Ajd' za***'te prepucavanje.

chix dig unix anyway L;)


lock!



Upravo...daj da se manemo prepucavanja. Ovako se moze vecno.
[ random @ 21.06.2002. 21:59 ] @
U redu, prihvatam. Da obrišem ili ostavim temu?
[ B o j a n @ 22.06.2002. 01:22 ] @
Pa ostaviiii, naravno l;)

Kad može ceo madzone pun bezveznosti da ostane, može valjda i ova lepa slikica L;)