[ goran-su @ 09.04.2005. 12:57 ] @
Dugogodišnji sam korisnik Macromedia softvera, pre svega Dreamweaver i Flash... otvaram uskoro firmu u kojoj cu morati da legalizujem dosta softvera a dreamweaver koji mi dosta znači, u ovom momentu mi je isuviše skup jer bi trebao da ide na minimalno 4 mašine a to je opred silnih inicijalnih ulaganja malo previše za moj budžet, u ovom momentu...

Koji softver predlažete za nekoga ko je navikao da radi u dreamweaveru? ili neki freeware koji bi mi pomogao u održavanju web stranica... znači neki HTML editor po mogućnosti sa dosta bogatim opcijama...

Unapred hvala,
[ Ivan Miladinović @ 09.04.2005. 13:01 ] @
Ista stvar ce i mene zanimati uskoro... Tako da bi saveti iskusnih jako dobro dosli... :-)
[ Ivan Vasić @ 09.04.2005. 15:17 ] @
Što se tiče WYSIWYG editora pogledaj NVU.com jos uvek je u razvoju ali prilično je dobar.
[ goran-su @ 11.04.2005. 09:02 ] @
simpatičan... malo mi je konfuzan ali verovatno treba vremena da se čovek navikne... hvala u svakom slučaju...
[ bOkIcA @ 11.04.2005. 10:06 ] @
Nadam se da ne smeta sto ovde postujem.

Po nekim cenovnicima kod nas Macromedia DreamWeaver MX 2004 kosta nesto preko $500 (us), e sad meni nije jasno kako to da Web Tools MX Bundle Win koji sadrzi Dreamweaver MX + Flash MX + Fireworks MX kosta oko $200.

Kako to da se toliko razlikuju cene, tj. cemu je stvarno razlika?
[ goran-su @ 11.04.2005. 17:10 ] @
da... zanimljivo... i ja sam to primetio... mada mi skroz bilo čudno jer u mom slučaju s obzirom na koliki broj mašina mi treba i to je bilo malo previše... mislim nije da ne vredi ali hoće li me neko pitati kroz par meseci da li sam uspeo da otplatim sav taj softver?! naravno da neće... uvek će nailaziti drugi troškovi i taman kad misliš da si stao na noge, saseče te nešto drugo... puj-pij... :)

evo cena od Extreme-a:
- - - - -
Dreamweaver MX 2004 Commercial - 518,00 Multiplatform, installation only allowed on one platform
Studio MX 2004 Commercial - 1.130,00 Multiplatform, installation only allowed on one platform
Studio MX 2004 with Flash Professional Commercial - 1.297,00 Multiplatform, installation only allowed on one platform
Fireworks MX 2004 Commercial - 388,00 Multiplatform, installation only allowed on one platform
Flash MX 2004 Commercial - 610,00 Multiplatform, installation only allowed on one platform
Flash MX 2004 Professional Commercial - 880,00 Multiplatform, installation only allowed on one platform
Web Tools Win - 149,00 Dreamweaver 4 + Flash 5 + Fireworks 4 + FreeHand 9
[ euripyd @ 11.04.2005. 17:47 ] @
A sto kad je vec tako ne bi presao i na Linux?? :))
Salim se a i mislim ozbiljno.
Pazi za odrzavanje sajtova i nije potrabna neka ogromna softverska masinerija. Mozda neki od programa koji ces naci na prvom postu (alternative komercijalnom softveru za Win) mogu da u tome pomognu. Pretpostavljam da situacija nije tako losa, tj ne brini se sto ti nije mnogo ljudi dalo savet, to je samo zato sto smo navikli na Dreamweaver, na pocetku uglavnom piratizovan.
Uzmi jedan program (free) za koji ti se cini dobar i delji ga nedelju dana. Onda uzmi drugi i isto tako. Pa onda vidi sta ti vise odgovara.
Ne znam koliko je varijanta Adobe Suite (Photoshop+GoLive), ali vec kad imas Gaim, i nije neka frka da se kupuje.
Po meni je GoLive softver za "brzopotezno-uredno" uradjene stranice.