[ Nikolaj@ @ 09.04.2005. 17:52 ] @
Pozdrav svima!!!
Imam Sony HandyCam model DCR-PC3E model baterije koju korisit NP-FS11.
Do sad sam promenio 4 baterije i svaka baterija nakon prvog praznjenja (koje je ok,znaci kamera radi svih 60 min.) prestaje normalno da radi npr. radi 15 minuta a onda se gasi...
Ne znam u cemu je problem posto sam skoro kupio dve nove baterije ali i sa njima sam imao isti problem dok je kamera mozda par puta koriscena(nabavio sam je 2000 ali je skoro nisam uopste koristio)...
[ zorg @ 10.04.2005. 23:00 ] @
Verujem da je baterija NiCd ili NiMH tipa pa se mora formirati, kao na mobilnom... Znaci, napuni je i isprazni par puta. Do kraja.
[ Nikolaj@ @ 11.04.2005. 18:20 ] @
Baterija je Li-ion...Ja ne zanam kako da je potpuno ipraznim posto posle 15 min (60min-tna baterija)kamera se ugasi i posle nema sanse da se ukljuci
[ rafiki @ 14.04.2005. 09:30 ] @
Zdravo!

Ja sam imao slican problem sa Sony DSC-P1 digitalnim foto aparatom. Neko vreme nakon kupovine baterija je radila kako treba a onda je pocela da crkava. Kad je stavim na punjenje (punila se u samom aparatu), punila se veoma kratko: ponekad samo 15-20 minuta. Medjutim, posle toga se isto tako brzo i praznila. Misleci da je baterija crkla, kupio sam drugu koja je posle nekog vremena pocela isto da se ponasa. E, onda sam na Sony UK sajtu naleteo na obavestenje da postoji problem sa mojim tipom aparata i baterijama - upravo ono sto se meni desavalo. (http://kb.sony-europe.com/SRVS...41,K=6287,Sxi=19,Case=obj(5250))

Poslao sam po prijatelju aparat, punjac i baterije u Holandiju u servisni centar, gde su ga sredili. Za dzabe, naravno!

Ne znam tacno sta je bio problem, ali u papirima koje sam dobio iz servisa, preporucuju da se svi kontakti (punjac, baterija, aparat) povremeno ciste stapicima za usi.

Posto tvoj problem lici malo na moj, probaj da dobro ocistis sve kontakte. Mozda i upali?

Pozdrav
[ Stefano @ 14.04.2005. 13:14 ] @
Moguce je da kamera ima neki defekt koju se ispoljava u pojacanom trosenju baterije.
Idi u BG elektronik ili Input(ovlasceni Sony servisi).
[ rafiki @ 26.04.2005. 16:26 ] @
Citat:
Nikolaj@: Pozdrav svima!!!
Imam Sony HandyCam model DCR-PC3E model baterije koju korisit NP-FS11.
Do sad sam promenio 4 baterije i svaka baterija nakon prvog praznjenja (koje je ok,znaci kamera radi svih 60 min.) prestaje normalno da radi npr. radi 15 minuta a onda se gasi...
Ne znam u cemu je problem posto sam skoro kupio dve nove baterije ali i sa njima sam imao isti problem dok je kamera mozda par puta koriscena(nabavio sam je 2000 ali je skoro nisam uopste koristio)...


E, sad sam proverio koju bateriju koristi moj aparat sa kojim sam imao probleme. Verovao ili ne, isto NP-FS11. Tako da ti stvarno savetujem da dobro ocistis sve kontakte, pre nego sto kameru poveris na servis nasim "strucnim" majstorima ;)

Pozdrav