[ Taka Takata @ 10.04.2005. 01:30 ] @
Dali postoji neki software ili koji nacin uz kojeg se moze zastititi od SPAM -Junk mailova koji stizu na moj Incoming POP3 Mail Server ALI TAKO DA SE SVI TI SPAM MAILOVI BRISE JOS NA POP3 SERVER T.J. PRE NEGO STO IH JA SPUSTIM SA NEKIM E-MAIL CLIENTOM (EUDORA, OUTLOOK EXPRESS ITD.)???
Spustio sam nekoliko Anti SPAM programa sa interneta ali svi oni rade na princip-UCITAS E-MAIL SA POP3 SERVERA UZ POMOC OUTLOOKA, EUDORE ILI SL. (ZA STO TREBA DOSTA VREMENA AKO IH JE PREVISE STO I UGLAVNO JESTE) PA TEK ONDA IH MOZES BRISATI UZ POMOC NEKOG ANTI SPAM PROGRAMA.
[ madamov @ 10.04.2005. 09:59 ] @
Za Linux i Mac OS X imaš SpamAssasin koji to radi i u saradnji sa ClamAVom čisti i viruse. Za Windows, nemam pojma.
[ Taka Takata @ 10.04.2005. 11:49 ] @
Dakle pricam o tome da trebam da postavim neki SPAM filter jos na POP3 server koji ce eliminirati nezeljene mailova permanentno, neovisno dali sam konektiran (slicno kao opcija JUNK na Hotmail serveru) tako da kad pristupim na vlastitom POP3 sa Outlookom ucitavali bi se samo zeljeni mailovi.
[ tweeester @ 10.04.2005. 12:56 ] @
Pa to ti je madamov i odgovorio, SpamAssasin, ClamAV i amavisd-new se stave na Linux mail server i automatski filtriraju spam i viruse. Stvar je u tome da li ti imas pristup tom mail serveru da instaliras potreban software. Koraci instalacije se malo razlikuju i zavisnosti od MTA programa (postfix, exim, qmail, sendmail ...) ali u prinicpu je sa svakim moguce uraditi integraciju.
[ Tony @ 10.04.2005. 17:50 ] @
Magic Mail Monitor:
http://mmm3.sourceforge.net/