[ zorrome @ 10.04.2005. 23:17 ] @
Na kompu je već bio instaliran MSDE 2000 (onaj s Office XP CD). Nakon toga sam ga deinstalirao, a onda pokušao ponovo instalirati, ali me vrati nakon skorog završetka instalacije na kraj. U logu piše ovo: SQL Server is terminating due to 'stop' request from Service Control Manager. Probao sam 10000 kombinacija ali ne uspijevam.
Usput, da li se mogu instalirati i otkud skinuti ODBC driveri za SQL Server Desktop Engine.
Konfiguracija: Athlon Xp 2500+, Win Xp Pro, SP1, SP2.
[ whitie2004 @ 12.04.2005. 09:54 ] @
Pre deinstalacije moras potpuno da ugasis SQL masinu. Aktivne taskove nemozes da deinstaliras. Tvoj problem lici na neki preostali task koji se neda. Pogledaj u task menadzeru da nije ostao SQL server, agent, menadzer ... sta li ...

Ako si se ipak igrao i sa 2005 verzijom, sve je moguce. Ipak je to probna verzija i MS pere ruke !

ODBC je deo MDAC ( microsoft data access components ) paketa i ima ga (valjda) na www.microsoft.com/data kao MDACnekibroj ili MDAC_typ. Tezak je par mega. Moze se iz arhive pobrisati nepotrebno da ostane samo ODBC, ali to nisam video po netu.

SQL masina je jedinstvena pa su i drajveri isti za desktop i ostale verzije.
[ sstanko78 @ 28.04.2005. 12:07 ] @
Neznam da li je moj problem bio sličan tvom.
Meni se isto tako dešavalo.
Deinstalirao sam MSDE i nakon nekog vremena sam pokušao da ga ponovo instaliram.
Desilo mi se isto što i tebi. Mislio sam da je problem u ini file, ali nije.
Projem je bio u tome što deinstalacija MSDE-a nije un-registrovala svoje servise. To sam rešio sa alatkom sc.exe
nešto kao sc delete [ime servisa]
to je bilo rešenje za moj problem.
Naravno servisi su bili zaustavljeni
(services.msc)