[ Mikky @ 21.06.2002. 23:51 ] @
stvarno me ovo okruzenje tera da nekad poludim
stvar je u sledecem, hocu da nadjem parent window nekog buttona i to radim preko

GetAncestor(hButton, GA_PARENT);

(u msdn kaze da GetParent() nije bas dobra jer nekad vraca parent a nekad owner window mada ne znam u cemu je razlika)
anyway ova fja je definisana u winuser.h koji je includeovan u windows.h
ali pri kompajliranju meni daje gresku da fja nije deklarisana iako je windows.h includeovan....ok probam ja sa #include winuser.h i opet ista stvar
ok ajde sad vec pomalo iznerviran otvorim winuser.h i pastujem deklaraciju fje direktno u sors i viola radi.... ali linker kaze da ne moze da linkuje tu funkciju!!!!!
a user32.lib je ukljucen u settings->link opcijama !!!

stvarno ne znam u cemu je fora?!?!?!?
(ovo sve na vc++ 6.0 i win98se.........probajte ovo kod vas pa mi recite sta se desava)
[ Dragi Tata @ 22.06.2002. 00:21 ] @
Hehehe, što mi to izgleda poznato...

Evo u čemu je problem sa tvojom funkcijom

Windows NT/2000: Requires Windows NT 4.0 SP4 or later.
Windows 95/98: Requires Windows 98.

Što znači da moraš da definišeš neke makroe koji će da kažu kompajleru da praviš programe specifično za platforme gorepomenute ili novije.

Listu tih makroa možeš naći na

http://msdn.microsoft.com/libr...-us/dnmag00/html/cfigs0400.asp

[ Ivan Dimkovic @ 22.06.2002. 00:40 ] @
Ja bih ti ipak savetovao da koristis GetParent() ako nisi 100% siguran da tvoji potencijalni korisnici imaju NT 4.0 SP4 or later - tj. ako neko ima NT4 bez SP4 ili, slucajno, NT 3.51

[ Mikky @ 22.06.2002. 13:26 ] @
ok a koja je razlika izmedju owner i parent prozora
GetParent() nekad vraca jedno a nekad drugo...
konkretno sve ovo mi treba da bi nasao parent prozor neke kontrole tipa button
[ Riste Pejov @ 23.06.2002. 12:04 ] @
Owner, je prozor koji je odgovoran za pozivanje destruktora te kontrole prilikom pozivanje destruktora negovog ownera. A Parent je WinControla koja je odogovorna za vizuelnu pripadnost date kontrole. Kao primer samo probaj postaviti dva Panela, i jednog dugmica i onda mu u runtime menjaj Parent sa jednog na drugog panela.

Ukoliko je owner prozor neki od panela, onda se pozove destruktor dugmica pri pozivanje destruktora panela, a ukoliko je owner glavna forma, onda dugmic ostane u memoriji sve dok glavna forma ne pozove svoj destruktor ili se explicitno pozove destruktor dugmica.