[ tehnolog @ 11.04.2005. 19:21 ] @
Prijatelj mi radi u Telekomu gdje ima T1 ili vezu sa velikim downloadom od oko 200kb/s,pa sam mu predlozio da mi skine neke igre preko bit torrenta!Medjutim izgleda da su svi racunari umrezeni i zasticeni,pa imamo problem.Naime sa njegovog racunara,a vjerovatno i sa ostalih nije moguce skidati fajlove preko poznatih download managera,get right i slicno jednostavno download nece da krene,a isto tako stoji na 0%,a izgleda da i Bit torrent ne skida.Takodjer ne moze da radi i Kaaza.Medjutim on navodno nema nikakvih problema pri skidanju datoteka direktno sa stranice, bez ikakvih pomoćnih programa,jer mu to radi.E sad mene zanima koja je u pitanju ovdje zastita,da li bi se to kako moglo zaobici da natjeramo Bit Torrent do pocne skidati te fajlove.Znam da je sve ovo sturo objasnjeno,ali nas 2 se ne razumijemo bas u mrezu!Operativni sistem je Windows XP na svim racunarima a racunar je dell-ov,neki celeron na 2Ghz!!
[ vujkev @ 11.04.2005. 19:25 ] @
Koliko sam mogao da primetim u Telekomu je dozvoljena konekcija sa remote racunarima samo na portu 80 drugim recima dozvoljen je običan sufr i nista više. Ukoliko nađeš načuna da koristis neki P2P, a da to ima neku malo veću brzinu javi.

Zaboravih još nešto: GetRight radi samo ukoliko skidas fajlove preko remote porta 80 (čitaj HTTP)
[ Milos Stojanovic @ 12.04.2005. 00:44 ] @
Verovatno su ostali portovi blokirani od strane routera, tako da je nemoguće koristiti tu internet vezu u takve svrhe. Nema puno pomoći oko ovoga.

[Ovu poruku je menjao trooper dana 13.04.2005. u 21:49 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 14.04.2005. 03:52 ] @
Heh, ne znam gde ti prijatelj radi u Telekomu, ali ja sam skidao svasta lepo sa extremnim brzinama. Bez ikakvih ogranicenja.