[ Veljko Manojlovic @ 11.04.2005. 23:30 ] @
Imam jedan prozor (main prozor) sa nekoliko polja za unos teksta i kad kliknem na jedno njegovo dugme preko JavaScripta otvara se popup prozor. U popup prozoru imam formu koja izgleda otprilike ovako:

Code:
<form name="form" method="post" action="Servlet">
<input type="button" name="Submit" value="OK" onClick=“document.form.submit();">
<input type="hidden" name="action" value="NekaAkcija">
<input type="button" name="Submit2" value=" Zatvori " onClick="self.close()">
</form>


Znaci, kad pritisnem dugme na popup prozoru, pozivam jednu metodu servleta koja vrsi nekakvu obradu i treba da vrati vrednost.
Na koji nacin da mi se ta vrednost sad prikaze u jednom polju za tekst u main prozoru, ali bez refresh-ovanja te stranice (da ne mi doslo do brisanja ostalih polja za unos teksta na stranici)?
[ tweeester @ 11.04.2005. 23:43 ] @
upotrebom JavaScript-a ... izvini sto ne mogu detaljan odgovor da dam ali spava mi se. Ma ajde ... taj servlet neka vrati prostu stranicu koja ce biti prikazana u pop-up prozoru (dakle on ne sme da se zatvori), ta stranica treba samo da sadrzi onLoad javaScript koji ce vracenu vrednost da upise u parent prozor, dakle nesto tipa:
window.parent.nazivForme.nazivPolja=XXX;

onda moze da zatvori svoj prozor (self.close();)

Nadam se da kapiras sta sam hteo da kazem.

Pozdrav
[ dacho @ 16.04.2005. 22:40 ] @
Da nemas slucajno neki primjer?
[ tweeester @ 16.04.2005. 23:32 ] @
Sorry, nemam. Ne secam se da sam ikada imao potrebu za takvom funkcionalnoscu, ovo je samo bila ideja kako bih to uradio da moram da napravim takvo ponasanje.