[ dukeStepa @ 12.04.2005. 06:50 ] @
Kako je najbolje izmeriti realne mogucnosti i brzinu graficke karte? Mislim: 3d mark, aqua mark, tamo neki mark...
p.s. sorry ako je vec bio ovakav post
[ Dalibor81 @ 12.04.2005. 09:32 ] @
Po meni aqua mark!
Pzdrav
[ yooyo @ 12.04.2005. 10:15 ] @
Aquamark i 3d mark su najgluplji testovi kojima mozes da "ocenjujes" karticu. Broj koji ti na kraju izbaci zavisi od sposobnosti programera da iz odredjenog hw-a izvuce maksimum. Najbolji test je igrica koju najcesce igras. Podesi kvalitet kakav zelis i onda gledaj fps. Ako si zadovoljan to je to, a ako nisi... ili smanji zahteve ili kupi novi hw.

Od sintetickih testova priznajem samo D3D rightmark i
http://www.zeckensack.de/archmark/. Ovi testovi su u stanju da prikazu da li kartice zaista rade kao sto proizvodjaci tvrde (fillrate, transformation rate, vertex/pixel pipelines)

yooyo
[ bakiman @ 12.04.2005. 19:47 ] @
Kako se zove program koji prati FPS dok igram igru???
[ yooyo @ 13.04.2005. 19:17 ] @
Program koji trazis se zove FRAPS.

yooyo
[ bakiman @ 14.04.2005. 13:34 ] @
Hvala, videću kako funkcioniše...
[ stipica1 @ 15.04.2005. 23:03 ] @
Jebi benchmark programe. Voliš Far Cry? Lijepo ga instaliraj, podesi rezoluciju, postavi opcije slike i igraj. Ne trza? Komp ti je ok. Trza? Mijenjaj grafičku, dodaj memorije...
[ cambiel_bgd @ 15.04.2005. 23:10 ] @
Citat:
stipica1: Jebi benchmark programe. Voliš Far Cry? Lijepo ga instaliraj, podesi rezoluciju, postavi opcije slike i igraj. Ne trza? Komp ti je ok. Trza? Mijenjaj grafičku, dodaj memorije...


Dobro je da nisi nastavio...opljackaj banku, diluj nesto, baci se u promet (samo za devojke :)))...sta ti mislis gde mi zivimo??? U diznilend-u...molim moderatore da ne obrisu ovo...da smem svasta bih mu napisao...
[ stipica1 @ 16.04.2005. 19:13 ] @
Nisi me razumio, ne kažem da svatko ima novaca za mjenjanje kartica i kupovanje novih stvari, ali ne vidim korist od benchmark programa. Ako meni igra radi ok, ne trza, što me briga imam li 60 ili 120 fps. Ili ako neku igru ne mogu igrati zar će mi benchmark program pomoći da proradi brže? Po meni je svakodnevni rad najbolji benchmark, ako si zadovoljan radom kompjutera sve je ok, ako ti je spor (i ako možeš platiti ) mijenjaj komponente, a ne zbog toga da imaš 300 3Dmarka više.
Ono što ti želim reći je da trenutno na novom računalu imam raptore u raid polju i dvokanalnu memoriju. Sve je to ok, ali kada memoriju stavim jednokanalno, kada diskovi rade u normalnom modu ja u svakodnevnom radu ne osjećam promjene ni nabolje ni nagore. Benchmark programi mi ovako pokazuju 8-12% bolje rezultate, ali što mi to znaći?
[ bakiman @ 16.04.2005. 19:27 ] @
Slažem se za benchmark... i za ono 60 il 120fps... i za seckanje...
čovek 100% u pravu!
[ vertex @ 25.04.2005. 13:49 ] @
Hmm... najbolji benchmarci: FarCry, Doom3...