[ squirrel @ 12.04.2005. 09:47 ] @
Zanima me vase misljenje o Microsoft sertifikatima za MCSE i MCSA, mogucnost koriscenja sertifikata tj. zaposlenja, kao i preporuka skole za pohadjanje kursa?

P.S. Sada cu da procitam sta se pisalo i na drugim slicnim temama, ali bih bila zahvalna svakome na odgovoru!

[ red devil @ 12.04.2005. 12:33 ] @
Preporuka: CPU. Ostalo, zavisi sta zelis da radis, sertifikat nije garancija da ces negde dobiti posao, mada nije problem naci posao. Problem je naci dobro placen posao.
[ dakuri @ 20.04.2005. 06:50 ] @
Evo ja sam skoro konkurisao na neko radno mesto. Inace zavrsio sam elektrotehnicki fakultet. Sada radim kao sistem administrator. Sam sam instalirao win2003 server onako samouko uz gomilu knjiga. I posle mesec dana sve to funkcionise (radi vec po godine). Sve radne stanice sam konfigurisao, a imam ih pod Win95, 98, 98se, 2000, XPHome, XPPro, uz to i jos jedan server koji radi pod novell 3.12. Svega i svacega. Ovaj posao obavljam vec 5 godina, poznavanje engleskog jezika.....Kada sam pozvao da vidim da li su razmatrali moju molbu trazili su mi sertifikat o poznavanju engleskog, trazili su sve moguce sertifikate samo da bi me pozvali na razgovor. Ja sam ih zamolio da dodjem i pokazem koliko znam, medjutim kako je bilo monogo kandidata nista. Tako da je moje prvo iskustvo da za sve sto znas i mislis da znas treba da imas neki papir....