[ Valerij Zajcev @ 12.04.2005. 15:59 ] @
Dajte neki sajt gde imaju dobri tutori o svetlima ali dobri ;)?
[ miksin @ 12.04.2005. 19:40 ] @
svidja mi se dzigerica
[ abishai @ 12.04.2005. 23:13 ] @
Kakvo ti ovo cudo visi na plafonu???
[ bazuka @ 13.04.2005. 06:13 ] @
mislim sine da ti treba strucna pomoc lekara :)
[ Valerij Zajcev @ 13.04.2005. 09:25 ] @
pa zena ona je tu samo reda radi radim sa jebenim svetlima a ne mogu da nadjem dobre tutore dajte nesto;)

e bazuka ajd mrs s mog posta mnogo si bre dosadan
[ milos_vejin @ 13.04.2005. 09:30 ] @
Bolje bi ti bilo da reda radi stavis neki dobar komad namestaja, a ne takve gluposti
[ pailhead @ 13.04.2005. 10:22 ] @
^word

Zena... cak na to ni ne lici, stvarno je preterano morbidno.
[ bazuka @ 13.04.2005. 10:26 ] @
sine mars je bio '41, ja nisam dosadan nego realan. Za tvoju informaciju to jos moras da sisas vesla da bi stigo na 'moj nivo' i da bi mogao da komentarises ovakve stvari. Soba ne lici na nista, sta box koji je busan, kao glumi vrata. Drugo, zid ti gori, pod bi mogao da ima bump... itd. vezbaj sine vezbaj!

P.S. ako si radio ovo u max-u, onda imas tut. koliko hoces na net-u. misim da bi trebao malo da vezbas koriscenje googla, yahoo-a i ostalih pretrazivaca...
[ Valerij Zajcev @ 13.04.2005. 10:52 ] @
bazuka hvala ti na komentarima ali ne nastavljaj ovako nije ovaj forum za to
[ bazuka @ 13.04.2005. 11:30 ] @
nema frke :)
[ ŠargarepaMen @ 13.04.2005. 12:47 ] @
Ma kuul je soba, zrači nekom mrakoćom . Samo šta je ono, curi fale komadi kože, jel ono vise vitalni organi iz stomaka? Ah, da, kažeš da ne komentarišemo tetku , znači dopada mi se. Ionako nevolim one ultra pre-detaljne 3D šitove, dođe mu kao neko kopiranje stvarnog sveta oko nas, a ne umetnost. I lokva krvi je malo smeškasta... Trebao si staviti mrljotinu krvi, ma koliko bi nelogično u ovom okruženju bilo... Da, zidovi i plafon jako blješte...
[ biotech @ 13.04.2005. 12:51 ] @
ispljuvase te likove,bas su sise....
[ abishai @ 13.04.2005. 14:22 ] @
Pogledaj 3dtotal.com

[Ovu poruku je menjao abishai dana 13.04.2005. u 15:56 GMT+1]
[ cubicle @ 13.04.2005. 14:26 ] @
Ono je lokva krvi??? Dobro... ;)
[ Ajvan @ 13.04.2005. 17:23 ] @
Moras jos malo da vezbas,....btw. Zajcev se zvao Vasilij a ne Valerij
[ tra-la-la @ 14.04.2005. 01:04 ] @
e covek .... ako pokusavas da idesh na umetnost... ne bi reko... ovo nije ni apstraktno ni morbidno ... ovo je smeshno ... prolistaj malo Dalija na netu...
sto se tice svetla reko bi samo vise fotona ili povecaj radius i smanji diffuse na ovim loptama/svetlima/lampama... ili kako se vec zove ... i ukljuci bre taj final gather ... neces valjda da animirash ovo...a i da ocesh..
[ gromoglasnik @ 14.04.2005. 01:11 ] @
Ne izgleda lose ali ovdje imas bolih efekata u slikarstvu solair.eunet.yu/~simcura/
[ Faxy @ 14.04.2005. 02:16 ] @
Svetla su ti stvarno losa. U kom programu si renderovao?

- Svetlo iza vrata stavi da bude "Area light" (pricam ti za MentalRay - Maya) tj. da ima fizicku velicinu kako bi u raytrace-u bacalo meku senku koja izgleda mnogo realnije od ove koju sada imas. Posto prolazi kroz relativno mali otvor zadaj mu da zraci fotone za GI kako bi ravnomernije ovetlilo sobu. Pozelno bi bilo da mu ukljucis i Decay rate - quadratic kako bi gubilo snagu od izvora. Obavezno ukljuci FG
- Loptasta svetla izbaci jer ce sa samo jednim svetlom iza vrata slika izgledati mnogo realnije i morbidnije a i lakse ce ti biti da nastelujes GI.

Nadam se da sam ti pomog'o bar malo :)

@bazuka

Kol'ko imas godina kad ljude od 30-35 oslovljavas sa "sine"... 50, 60? Ili to radis da bi ih omalovazavao tj. pokazao kako si ti Veliki Otac CG-a???
Citat:
ja nisam dosadan nego realan.

To je "vase" subjektivno misljenje. Ja mislim da "ste" vise dosadni nego realni.
Citat:
Za tvoju informaciju to jos moras da sisas vesla da bi stigo na 'moj nivo' i da bi mogao da komentarises ovakve stvari.

Moram da priznam da ne razumem bas najbolje smisao ove recenice, ali vidim da "ste" imali namere da uvredite momka, koji samo zeli da mu se skinete s' vrata kao i, predpostavljam, vecina ljudi sa ovog foruma. Nisam znao da postoji nesto sto se zove 'moj nivo', a treba da se dostigne, da bi moglo da se komentarise na forumu. Cime se meri taj 'moj nivo' i u kojim jedinicama se izrazava?
Citat:
Soba ne lici na nista

Valjda ni na sta :)
Citat:
pod bi mogao da ima bump...

Pod i ima bump samo je slab.
Citat:
ako si radio ovo u max-u, onda imas tut. koliko hoces na net-u. misim da bi trebao malo da vezbas koriscenje googla, yahoo-a i ostalih pretrazivaca...

=> A ako nisi radio u max-u onda nemas tut. na netu :). Provalio sam da ti... pardon "vi" imate resenje za svaki problem koji se ovde javi, a ono je uvek isto: "pogledaj malo sine cgtalk", "potrazi tut. na netu", "koristi google"... Inteligentno nema sta!?
[ Okmijun @ 14.04.2005. 13:43 ] @
Ovo je nesto najgluplje sto sam ikad video u zivotu
Jel si ovo radio uz pomoc onih tutorijala za Vray sto sam ti slao?
[ Mitrović Srđan @ 14.04.2005. 13:45 ] @
uzas :>
[ Valerij Zajcev @ 14.04.2005. 14:25 ] @
ne to je mental ray ono sto si mi slao ne radi
[ IvanRD @ 14.04.2005. 14:40 ] @
Hehe, ne znam zasto ali mi je scena vrlo komicna... komicno-jadna u stvari... hehe

Sta pokusavas u stvari da postignes?

Pre nego sto krenes osvetljenjem da se bavis pogledaj da uskladis bump map-u sa teksturom na podu. Sada uzasno odskace i baca pogresnu senku na sred plocice? wtf? Sa srecom,

Ivan
[ pailhead @ 14.04.2005. 19:38 ] @
Stvarno mi je zao velrij, ali moram da kazem da je ovo O C A J. Morbidniju stvar skoro nisam video.
[ tforgo @ 14.04.2005. 20:59 ] @
Nadam se da je ova morbidna scena imala za cilj da izazove sto vise kritika, a ne kao sto se to na prvi pogled cini kao da je kreacija bolesnog uma.

Pokazao sam nekim ljudima ovu tvoju kreaciju. Komentar je bio "odvratno". Iskreno receno i meni se gadi.
[ Che che @ 16.04.2005. 00:15 ] @
Ma nije... meni je komicno... SKROZ...

Ali poligoni koje je obrisao jer nije znao da modeluje telo....

A kao "Ja sam veliki manga-mag.... nasilje-sex... to je umetnost.... ne razumete vi to... ja imam 30 dina... i razvaljujem 3d.. shta vi tu meni..."
Smeshno je... ironicno...
[ Valerij Zajcev @ 16.04.2005. 10:46 ] @
i niko ovde nije gledao stigmatu ;)
[ Che che @ 16.04.2005. 13:53 ] @
Ja sam gledao... i?
[ Valerij Zajcev @ 17.04.2005. 00:01 ] @
nista ona me inspirisala;)
[ pailhead @ 17.04.2005. 13:18 ] @
Uh, dobro je, da znam da ne gledam film.
[ greent @ 17.04.2005. 22:44 ] @
mislim da je ideja dobra. :-)
[ sucur @ 18.04.2005. 08:06 ] @
Pa ,dobro ljudi zasto pljujete po radu toliko ,mozda je osoba pocetnik ,treba mu dati stimulansa (pohvale) za dalji rad ,a ne otvoreno mu reci UZAS itd .Vi ste sigurno pravili cuda kada ste se prvi put sreli sa 3DS-om .Daj te malo podrske ili pokazite covjeku gdje je pogrjesio da zna ubuduce da nepravi takve greske ,a ne samo napisati post koji sadrzi jednu rijec "UZAS" .Vratite se na svoj pocetak .
[ greent @ 18.04.2005. 10:20 ] @
znamo coveka, pa mozemo da budemo iskreni :-)
[ sucur @ 18.04.2005. 11:11 ] @
Onda uredu !
[ pailhead @ 18.04.2005. 11:18 ] @
ali i da ga ne znamo, ne moze se dati konkretan komentar na rad, kad je u celovitosti...
[ Valerij Zajcev @ 18.04.2005. 12:53 ] @
da ne otvaram novu temu imam par pitanja
koja je razlika izmedju standard i photometric light?
na koju foru se radi svetlost koja upada kroz prozor recimo nikako da mi lepo osvetli sliku nego uvek crnilo probao sam sve sa GI al ne ide da dobijem realan efekat?

i hvala na komentarima za sliku;)
[ tra-la-la @ 25.04.2005. 22:08 ] @
Citat:
nista ona me inspirisala;)
... ne mogu da izdrzim ... buahh ...
prijatelju ako te onakvo shit inspirisalo a kao idesh na umjetnost... zzzz nema tu srece ... pogledaj ti "The Last Temptation Of Christ" od Skoresese-a...pazi ne "The Passion Of Christ" od Gibson-a ... i da ne skrecem vise s` teme(puta) ... aj uzdravlje i okani se vise corave rabote.