[ mbran @ 12.04.2005. 22:07 ] @
Kupio bih m audio gore naveden, ali mi se ne daje u lira musici 170 eura za njega,
na sajtu kazu da je njegova cena zbog naslednika pala na 120 Dolara.



Pa zar im nije mnogo da se ugrade 70 eura na cenu, ima li neko informaciju gde mogu da nadjem ovu karticu malo jeftinije REALNO jeftinije, treba mi da bi preko midija mogao da je povezem sa onim mojim DDX3216 mixerom, da bi vrsio kontrolu.
Jos nesto zna li neko gde mogu da kupim midi interfejs konektor za normalnu cenu, neki mi traze 30 eura za jedan konektor, da li je moguce da to toliko vredi?


[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 17.04.2005. u 11:36 GMT+1]
[ MARKO MAXIMUS @ 12.04.2005. 22:37 ] @
>
Pa u beogradu ti je cena negde oko 100- 120 evra za audiophile 2496
4/4 ali ipak proveri malo bolje za prodavnice po BG Moj ortak je uzeo
pre nedelju dana za 120evra
A sada govore da je oko 100-ke
P.S.
I pazi nemoj vise da postavljas ovakve teme bez ranijeg trazenja po sajtu
Imas vec tri-cetiri teme o ovoj karti na ovom forumu
Poz
[ Ni ten ichi ryu @ 13.04.2005. 03:04 ] @
audiophile ima nebalansirane ulaze/izlaze. za istu cenu postoje mnogo bolja rešenja (terratec phase 22 i emu0404)... ali ja sam tek sad pročitao tvoj ceo post, tako da nema veze :) audiophile inače realno može da se pronađe za 90-100 dolara...
[ vindic8or @ 13.04.2005. 11:17 ] @
audiophile kosta 60£. toplo ti preporucujem da izbegavas sledece dilere opreme kod nas (zbog nerealnih cena):

1) Lyra Style
2) Skymusic
3) Mitro's Music



ne slazem se da su 0404 i phase 22 mnogo bolja resenja. narocito ako se uzme u obzir timing i stabilnost drajvera (tu je m-audio bolji). a i SNR i DAC su mu bolji, bar na testovima. istina je da su ovi bolji zbog balansiranih I/O. ali to se opet resava pravim preamp-om ili mixerom.

Emu 0404 hardware DSP efekti su s***** (toliko i kostaju jbg).

ako bih uzimao Emu, ne bih uzeo nista ispod 1212M.
http://www.zzounds.com/item--EMU1212M

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 15.04.2005. u 13:58 GMT+1]
[ mbran @ 13.04.2005. 12:58 ] @
molim vas odgovorite mi gde mogu da nadjem da kupim tu karticu.
Ako je 60 eura daj mi telefon gde da je kupim, bio bih ti vrlo zahvalan.
[ vindic8or @ 13.04.2005. 18:13 ] @
ja sam napisao da mu je cena 60£ (60 GB Funti). i to je u UK.
kod je cena nesto visa svakako. ali gde je najpovoljnije, to vec ne znam.

konsultuj oglase i casopise.
[ digital cave @ 14.04.2005. 08:07 ] @
Pogledaj u E-oglase
[ Vole Domu @ 14.04.2005. 13:56 ] @
Ja sam pre pola sata bio u LyraStyle-u i nije 170 EUR nego 129EUR.
Imas u halooglasima (www.halooglasi.co.yu) neki lik prodaje bas tu za 110EUR!
Sto se tice ovih saveta slazem se (ja ionako nisam nesto iskusan:-)
samo ne znam zasto pljujete po Mitru, Sky, i Lyri. Sky je malo skuplji
(primer: Sennheiser e835 kod sky-a 8000 kod mitra 6900)!
A gde drugde da kupujem????

poz

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 17.04.2005. u 10:18 GMT+1]
[ vindic8or @ 14.04.2005. 19:03 ] @
vidi, nisam "pljuvao" po navedenim firmama, kako si ti to elokventno srocio. vec sam izneo svoje misljenje o njihovoj trzisnoj strategiji, visestrukog ugradjivanja u cenu opreme. i savet da se tamo ne kupuje jer je to bacanje novca.

pogledaj www.zzounds.com npr, i uporedi njihove cene (potpuno iste opreme) sa cenama navedenih.
[ Vole Domu @ 14.04.2005. 19:32 ] @
Prvo se izvinjavam sto sam te pogresno citirao. Drugo ZZounds je strani sajt logicno je da oni imaju manje cene zbog PDV-A carine itd.. eto toliko i pozdrav i napomena da nisam imao nikakve lose namere tim komentarom
[ vindic8or @ 14.04.2005. 21:54 ] @
ok :)

mislis da samo kod nas postoji porez i carina? :-)

hteo sam da kazem da je oprema SVUDA jeftinija nego kod nas. nebitno o kojoj zemlji je rec.
[ Binary Mind @ 15.04.2005. 11:56 ] @
Posedujem m-audio Audiophile 24/96 i veoma sam zadovoljan. Cena joj jeste 129 evra u Lyra Style-u mada sam je ja kupio jos 2001. u vreme kada su nemacke marke bile aktuelne i bila je negde oko 450 DM koliko se secam sto je sve jedno bilo jeftinije nego bilo gde u inostranstvu. Sve jedno se nisam pokajao. I sad me odlicno sluzi.
[ Ni ten ichi ryu @ 15.04.2005. 16:21 ] @
ja nisam znao da je m-audio prodavao 96k karte 2001. svaka čast.
[ Binary Mind @ 16.04.2005. 01:10 ] @
Pa eto vidis pravio ih je tad a i pre toga. Konkretno je Audiophile proizveden jos 2000 god. Audiophile kada je pusten u prodaju je testiran sa nekim Terratec-ovim kartama u istoj kategoriji i razvalio ih je na tim testovima, a evo sta je Computer Music Magazine iz Januara 2001 je zestoko ishvalio ovu karticu i dao joj 9 out of 10 rejting. Ona je i sad vredna svakog evra ulozenog u nju. Po meni je to jos uvek best buy audio kartica za onog ko nema puno para a ko zeli dobar zvuk i mogucnosti da napravi cak i kvalitetan mali studio kod kuce ili gde je vec planirao. Ja konkretno bih uvek uzeo m-audio audio kartu umesto Terratec-a (nemam nameru da diskutujem o balansiranim i nebalansiranim I/O ili DSP-u itd) mada mi je zelja da uzmem neki bolji Creamware (Luna ili Pulsar koji su postali deo Scope platforme npr.), ali kol'ko para toliko muzike :)
[ vindic8or @ 16.04.2005. 02:03 ] @
sto bi hteo creamware?
[ Ni ten ichi ryu @ 16.04.2005. 05:11 ] @
Citat:
Konkretno je Audiophile proizveden jos 2000 god.


ok, znači tu smo se mimoišli - m-audio je napravio prvi audiophile 2000. godine, ne audiophile 2496, zar ne? običan 48k audiophile?

što se tiče balansiranih i nebalansiranih ulaza o kojima ne želiš da diskutuješ... ne znam kakva je situacija sa radio frekvencijama u Zemlji Čuda, ali kod mene u San Francisku je užasna (jako mali i prenaseljeni grad). Ja da razvučem 5 metara nebalansiranog kabla po kući pokupio bi bar par radio stanica... I nikad ne znaš: možda je kod tebe situacija sada ok, ali možda se preseliš za godinu-dve dve zgrade od predajnika neke radio stanice i NIŠTA ne možeš da uradiš zato što tvoj kabl od metar i po od karte do pojačala/monitora kupi radio milevu.
Bilo kako bilo, Audiophile 2496 koliko ja znam ima balansirane i/o i tu nema problema. 48k audiophile od $100 ima nebalansirane.
[ ton_majstor @ 16.04.2005. 11:04 ] @
Creamware Luna 2, nazalost, nije vredna velike paznje. Kod nje placas par DSP-a koji ti, realno, danas ne trebaju, s obzirom na DSP snagu novih procesora. Dalje, D/A konverteri na toj karti i NISU NEKI.

A Scope.... to je skuplja prica.
[ Binary Mind @ 16.04.2005. 13:22 ] @
OK slazem se sto se tice Lune. Prvi put kada sam video Pulsar i kako radi kod jednog prijatelja odusevio sam se. Ima mnogo korisnih plug in-ova (a i karticu sam licno ugradio i video kako je krupna, teska i dobre izrade), ali opet je kao sto sam rekao mnogo skup i kupio bih ga kad bih imao mnogo para za bacanje i ni u kom drugom slucaju. m-audio ima jos dobrih audio karata koje bih uzeo pre Creamware-a u svakom slucaju. Audiophile nema balansiran RCA ulaz i izlaz kao sto rece vindic8or:

Citat:
ali to se opet resava pravim preamp-om ili mixerom


Prvi Audiophile full 24bit/96kHz je proizveden 2000 god. To je fakat.
[ Ni ten ichi ryu @ 17.04.2005. 05:11 ] @
za godinu audophile 96k stvarno ne znam... to je bila moja pretpostavka...

Što se tiče nebalansiranih ulaza to se NE rešava pravim preamp-om ili mikserom. Nebalansirana konekcija znači nebalansirana konekcija, i makar koristio pre od $20000, ona će opet ostati nebalansirana. Kada najmanje očekuješ RFI verovatno će naići.

Ne postoji balansiran RCA konektor - RCA je nebalansiran uvek.

[ krdr @ 17.04.2005. 18:26 ] @
Koliko ja znam Lyra i Sky jedini nude servis i garanciju na M-Audio. Drugar je imao problem sa karticom i odmah su mu je zamenili. Pri tom, momak se dosta pomucio dok smo sastavljali kombinaciju za nas, i prezadovoljn je.

Moj sistem bi bio Delta 1010Lt, bx5 monitori i audiobuddy kao preamp za gitaru, i radium 49 midi. Planiram da kupim Lunu, ali M-Audio mik.

Kod istog prodavca.

Mislim da je Delta 1010lt sad najbolja kupovina

[Ovu poruku je menjao krdr dana 28.04.2005. u 19:39 GMT+1]
[ vindic8or @ 18.04.2005. 01:34 ] @
1010 je dobra kupovina, zato sto ima breakout box, ali 1010lt ima konektore odmah iza kucista koji opet pokupe shum od compa.

bx5 monitori su po mom iskustvu najlosiji monitori ikada, pored behringer truth.

drugim recima:
mogao si da prodjes bolje za iste (manje) pare.
[ Ni ten ichi ryu @ 18.04.2005. 03:30 ] @
Ja mislim da su BX5 najbolji aktivni monitori u svom cenovnom rangu. Ne mogu da se porede sa Behringer Truth. A postoje i gori monitori - Alesis StudioOne. brrrr.

umesto Lune pogledaj MXL mikrofone.
[ vindic8or @ 18.04.2005. 05:18 ] @
da li bi platio $540 za BX5 (toliko kostaju u navedenoj firmi) ?


prvi put cujem da su Alesis M1 najgori... elaborate?
[ Ni ten ichi ryu @ 18.04.2005. 05:41 ] @
M1 nisam nikad koristio.

StudioOne monitori imaju frekvencijsku karakteristiku iskrivljenu na neki idiotski neobičan način. Potpuno su užasni i nepredvidivi. Prostoriju u kojoj sam ih koristio dobro poznajem, ali to nije pomoglo: ono što se miksa na tim monitorima ne zvuči ni na šta (ninašta?)
Ok razumem da neko iskrivi karakteristiku zbog fenomena ljudskog sluha, ali ove monitore kao da je dete pravilo. U pitanju je školski studio - čim su nabavili keš za bolje monitore bacili su StudioOne u đubre. Bukvalno. Iako u skladištu imaju opremu koju su koristili pre 20 godina.

BX5 ovde koštaju $300, ali mogu da se nađu i za $250. Ne bih dao $540 za njih zato što toliko ne vrede... Za te pare bih radije kupio Tannoy Reveals.
[ krdr @ 18.04.2005. 09:55 ] @
Ja sam ih pazario BX5 pre oko godinu dana. Super mi rade. Svaka kupovina boljih i skupljih monitora u mojim uslovima je bacanje para. Bolje su se pokazali od nekih yamaha i tannoy koji su skuplji. Imam jakooo dobre kablove, i payio sam kako kabliram, pa mi je uticaj suma najmanji u kucnoj varijanti.

Inace, ima ih BK, a BBC je takodje opremio sebe BX monitorima (8ce).

Inace, ja sam pomenuo da je 1010lt bolja kupovina u odnosu audipohile.

Beringer je po kvalitetu klasa za sebe. Nista ne moze da bude toliko lose.
[ krdr @ 18.04.2005. 10:01 ] @
Sto se tice midi konvertora, izbor nam i nije neki, opet lira i m-audio, ili neki yamahini koji su jos skuplji. Za trece ne znam. A jesi li razmisljao o usb ili FireWire varijanti Audiophila?
[ ton_majstor @ 18.04.2005. 13:07 ] @
Ne znam da li sam offtopic, ali ajde:

Za Lyra ne znam, ali znam da u Mitrosu i Sky radi veliki broj IZUZETNO pozitivnih i nacitanih likova sa poprilicnom praksom. Na stranu sto su im gazde strogi, drkaju ih i kontrolisu kao vojnike, cenovna politika je stvar sa kojom se ili SLOZIS, pa kupis, ili NE SLOZIS, pa odes dalje. Ima (bio?) iznad Slavije, Jovica iz Kraljeva, nekad je bio OK sa cenama, ali posto je radio sa Luisom, dugo se cekalo i bilo gadno za zamene i opravke...

Igor je isto tako OK, ali ga cekas kao gladnu godinu.
[ krdr @ 18.04.2005. 16:11 ] @
Znam da Lira ima veliki broj midi konverora. M-Audio, njihovi su zastupnici.

http://www.lyrastyle.co.yu ili http://www.abcmusic.co.yu. Jeftinije je od skaja.

Nisam neki zaljubljenik u M-Audio, ali sve radi glatko i bez problema. Jako isplativo za cenu. Jos od kako ih je kupio Avid...

E da, dobio sam uz 1010lt Ableton Live. Jako interesantan program, za nas pocetnike.

[ krdr @ 19.04.2005. 07:37 ] @
Sad me drugar pitao, moze li se staviti vise Audiophila u komp, te da rade zajedno. Kod 1010 to je reseno na nivou drajvera.

Predpostavljam da 2496 mogu da rade zajedno, do cetiri komada.
[ ton_majstor @ 19.04.2005. 10:41 ] @
Ajde da stanemo sa raznim nesretnim poredjenjima i da se vratimo na Audiophile!

Final blow @Ni ten
Citat:
Za te pare bih radije kupio Tannoy Reveals.


Ne bih ih uzeo ni za kilo bombona... grozni su.

E, sada na Audiophile ponovo!

(700)
[ Binary Mind @ 19.04.2005. 13:07 ] @
@Ni ten ichi ryu

Pa RCA ulaz i izlaz su jedini nebalabsirani I/O u Audiophile-a i to je ono sto je mene zbunilo u jednom od tvojih postov gde si rekao da su mu i ostali nebalansirani. Znam da su RCA ulazi i izlazi u vek nebalnsirani, ali si Ti bio taj koji je prvi potencirao da Audiophile uopste nema balansiranih ulaza. Kao dokaz prilazem tvoj editovan post:

Citat:
audiophile ima nebalansirane ulaze/izlaze. za istu cenu postoje mnogo bolja you don't say!? rešenja (terratec phase 22 i emu0404)... ali ja sam tek sad pročitao tvoj ceo post, tako da nema veze audiophile inače realno može da se pronađe za 90-100 dolara...


Takodje Terratec-ove i Emu-ove audio karte koje si nabrojao nisu bolja resenja od Audiophile-a. Emu-ova je cak daleko ispod kvaliteta Audiophile-a.

Sorry Ni ten ichi ryu. Moj previd . Video sam stvari koje sam hteo da vidim umesto onih koje stvarno jesu bile izrecene. It will not happen again.


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 26.04.2005. u 02:53 GMT+1]
[ ton_majstor @ 19.04.2005. 14:44 ] @
Mislim, samo vas gledam i NE kapiram?

Audiophile ima (po slici) 4 RCA na samoj kartici, plus 2 RCA na onom "feature" konektoru, zajedno sa MIDI-In+Out (valjda...). Ona NEMA balansirane audio ulaze ili izlaze, sudeci po slici! Oko cega se uopste kacite vas dvojica?

Prosvetlite me!



[ krdr @ 19.04.2005. 16:27 ] @
Da bih prekinuo pricu o balansiranim/nebalansiranim ulazima otisao sam na m-audio sajt.

Posto je Avid kupio M-Audio pre par meseci (ton_majstore, drz se), izasla je ProTools M-Audio kompatibilna verzija. Iako su najvljivali da toga nece biti, nisu odrzali svoje obecanje. Cena 239 funti.
http://www.maudio.co.uk/products/en_gb/ProToolsMPowered-main.html

Citat:

supports select M-Audio interfaces, including Audiophile 192, Audiophile 2496, FireWire 410, FireWire 1814 and Ozonic*
work anywhere, anytime—seamless workflow between studio, stage, home and the road
session compatibility with countless Pro Tools-equipped project and professional studios around the world
award-winning audio recording, editing, and mixing
fully integrated MIDI sequencing
easily accepts ReWire output stream directly from applications like Ableton Live for further mixing and processing
unique Beat Detective LE automatic groove analysis and correction tool
supports Digidesign’s Command|8 control surface for hands-on mixing
huge selection of optional plug-ins and applications available from Digidesign, Digidesign Development Partners, and M-Audio
works on Windows XP and Mac OS X systems
ships with over 30 free RTAS and AudioSuite plug-ins, including EQ, dynamics, delays, reverb and more:
- Bomb Factory: Essential Clip Remover, Essential Correlation, Essential Meter Bridge, Essential Noise Meter, Essential Tuner, BF76
- DigiRack: Chorus, Click, DigiReWire, Dither, D-Verb, D-Verb-AS, Dynamics II, EQ II, Flanger, Funk Logic Masterizer, Invert-Duplicate, Mod Delay II, Multi-Tap Delay, Normalize-Gain Change, Ping-Pong Delay, Reverse-DC Removal, Signal Generator, Time Comp-Exp-Pitch Shift, Trim


E sad, na istom sajtu, nigde ne pise da su konektori balanced/unbalanced, a pri tom ne postoji softverska mogucnost da se tako nesto odabere. Daklem, unbalanced.

Audiophile192 ime balansirane i samo balansirane ulaze

Postoje dva resenja: nabaviti konvertor ili koristiti balanced kabal. Za ovo drugo sam cuo da radi, ali ne znam kako.

Medjutim, izgleda nije predvidjeno da dve i vise 2496 rade zajedno. Da li je moguce to resiti kroz neki softver (npr, Cubse)?

[Ovu poruku je menjao krdr dana 19.04.2005. u 17:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 19.04.2005. u 17:39 GMT+1]
[ Ni ten ichi ryu @ 19.04.2005. 16:30 ] @
Ja ne razumem o čemu se ovde radi? Editovani postovi? Ne sećam se da sam editovao ikakve postove ovde...

I još jednom... Evo jedna closeup slika Audiophile karte.



Ja ne vidim nikakav balansiran ulaz ovde.
Citat:
audiophile ima (bilo je nema) nebalansirane ulaze/izlaze.

Ima ima... Jedino ako ti ne znaš nešto što m-audio još nije objavio.

[ ton_majstor @ 19.04.2005. 16:43 ] @
Ovo je sada vec 192:



...on IMA balansiran ulaz (1x) i balansiran izlaz (1x)...

Na 6.3 mm bananama.... OK, ocekivao sam Canone/XLR... pity.
[ krdr @ 19.04.2005. 18:27 ] @
Politika m-audia je da naglasi ako je prisutan balanced konektor. Za 2496 nije, za 192 jeste naglasio.
[ ton_majstor @ 20.04.2005. 07:45 ] @
Citat:
a BBC je takodje opremio sebe BX monitorima (8ce).


Reci mi GDE da to vidim?

Link?

[ krdr @ 20.04.2005. 13:31 ] @
Citat:
ton_majstor: Reci mi GDE da to vidim?

Link?


http://www.m-audio.com/index.p...d5492351bf6e7b7bb5c6376a83be9c


ako ne bude radio, idi na http://www.m-audio.com/ pa news & events, pa news/ pa skrolujes dole na more news , pa nadjes vest od 12 marta 2004 godine.
[ ton_majstor @ 20.04.2005. 17:27 ] @
Ok video sam, ali, samo da ti kazem da sam se i ja naslusao da je taj isti BBC kupio za svoja studija upravo Dynaudio BM5A, koji imam od jesenas. Ne verujem da su oni u medjuvremenu pocrkali, pa je sada M-audio stigao kao zamena....

Salim se...

NE NASEDAJ propagandi. BBC ocigledno ima odlican PR i marketing "odjel". Ti i ja smo samo "count" u spisku budala koje tu informaciju uzimaju "za ozbiljno".

Evo ti jedan fiktivni primer: Nesretni Hans Zimmer (multimedijalna skotina) kaze da:"...za mixanje muzike za film 'Shrek XXX', koristio sam Unable-Ton Live, zajedno sa plag-inovima firme X-waves, bez kojih bi moj rad bio sveden na lutanje po mraku..."

Da li bi mu verovao?

On ima kintu po principu "pay-on-click", a ti i ja zablude u glavi!

Usput, nisam rekao da je Hans muzicki nepismen ili prevarant....

Pozdrav!
[ Binary Mind @ 20.04.2005. 23:37 ] @
OK. Sto se mene tice ovde podvlacim crtu. Audiophile je dobra audio kartica. Tacka. Ja se njome koristim vec duze vremena i ne treba mi nista bolje (za sada). Kuci nemam bas prostora da se razmecem instrumentima i tehnikom ali sam natrpao dovoljno da imam funkcionalan kucni studio i Audiophile se savrseno uklapa u sadasnji scenario mada u zadnje vreme uglavnom odmara. Ionako vec neko vreme nista od sopstvene muzike nisam napravio jer sam se preorijentisao na druge stvari koje nemaju veze sa muzikom. Jedino sto sad radim je DJ-isanje za svoju dusu, posto se ni time vise ne bavim kao pre.
[ player148 @ 22.04.2005. 02:20 ] @
Pozdrav,
evo da se i ja pridruzum nekim sa pitanjem kad smo vec kod m-audio 1010.
Interesuje me Vase misljenje o EMU 1820 i M AUDIO 1010LT(prednosti,mane....) ili preporuka za neku drugu karticu u tom rangu .
[ krdr @ 22.04.2005. 06:13 ] @
Citat:
ton_majstor:
NE NASEDAJ propagandi. BBC ocigledno ima odlican PR i marketing "odjel". Ti i ja smo samo "count" u spisku budala koje tu informaciju uzimaju "za ozbiljno".


Meni je smesno, jer je BK nabavio BX8 odma nakon sto je m-audio objavio ovu vest :). Jeino mi nije jasno zbog cega bi neko objavljivao ovakvu vest, ako nije istina (M-Audio razumem, BBC ne). Jedino, ako se uyme u obzir da je M-Audio vec nekoliko godina najbrze rastuca firma industriji PC Audia, pa BBC hoce da se napravi vazan...

Da li ga koristi ili nije bas bitno. Dosta faca korisiti M-audio monitore, ako se moze verovati njjihovom sajtu (mislim i Joe Zawinul).

Da se vratimo na 2496. Iz pouzdanih izvora znam da se oko 80 posto reklama radi sa ovom karticom. Odnosno, lik koji nahuje 80 posto reklama, snima svoj glas koristeci kombinaciju solaris (mik), 2496, bx5. Samo što mu je mikseta beringer 802... Bolje da je uzo neku jamahu. Njegove reci o kartici su: necu da je menjam!

Citat:
player148: Pozdrav,
evo da se i ja pridruzum nekim sa pitanjem kad smo vec kod m-audio 1010.
Interesuje me Vase misljenje o EMU 1820 i M AUDIO 1010LT(prednosti,mane....) ili preporuka za neku drugu karticu u tom rangu .
.

U svetlu tvog pitanja, a prema onome što mi je gorepomenti spiker pričao, M-Audio ima najstabilnije drajvere na tržištu i nezavisi od softvera. Jedna od njihovih najvećih prednosti što ne budže kartice efektima i kojekakvim nepotrebnim čudima (neko je kritikovao m-audio jer ne nestavlja firewire port!). Dalje konvertori su jako dobri, bolje možeš da nadjes jedino u novim verzijama 1010ke i FireWire varijantama.

Sa emu nisam radio, ali ima više ulaza/izlaza, efekte, radi na 192khz, fw port, ma sve i svasta. Ima poseban break-out box, sto bi trebalo da bude prednost. Sa druge strane, EMU je brljav sa kompatibilnoscu (generalno), boli ih uvo za musterije i pitanje da imaju zastupnika. Uz 1010 ti treba i neki prepojacivac ili dobra mikseta, sa insertima.

S obyirom na cenu za EMU, treba dobro razmisliti...
[ ton_majstor @ 22.04.2005. 10:37 ] @
Citat:
Meni je smesno, jer je BK nabavio BX8 odma nakon sto je m-audio objavio ovu vest :). Jeino mi nije jasno zbog cega bi neko objavljivao ovakvu vest, ako nije istina (M-Audio razumem, BBC ne). Jedino, ako se uyme u obzir da je M-Audio vec nekoliko godina najbrze rastuca firma industriji PC Audia, pa BBC hoce da se napravi vazan...


Eto, ima jos naivaca (BK).

Citat:
Dosta faca korisiti M-audio monitore, ako se moze verovati njjihovom sajtu (mislim i Joe Zawinul).


Sve ovo ovde je offtopic.... ali GARANTUJEM da Joe Zawinul i NE ZNA sta mu svira tog trenutka u studiju (jer i nije njegov posao da to zna). Jasno je samo da je dobio pare za potpisivanje njegovog imena za M-Audio. To se zove pozitivna poslovna politika, i treba da zanima samo consumer-level.

Prosumer-users pokusavaju da sami cuju i probaju opremu koju zele da kupe! Ovde, u SCG je to malo teze, ali imate WEB, pa dva dana surfa.... jeftinije od lose karte/sistema.

Pozdrav! Necu vise majke mi!
[ vindic8or @ 22.04.2005. 21:38 ] @
delta 1010lt je 176£ i ima i 2xlr ulaza.ali su svi konektori, kao sto sam ranije napisao, iza kucista i kupe sav shum od kucista, sto zna da bude solidno, sa 360w+ napajanjem i 2 80mm ventilatora + cpu fan + hardovi i eventualno dvd koji pravi solidnu buku dok vrti nesto.

emu 1820 ima 8 i/o, od cega su 2 xlr sa phantom power. ali konvertori su 24bit/192khz, ima firewire, ulaz za gramofon i interne efekte (dsp ih radi, znaci tvoj pentium 4 je slobodan). ja bih ti za 50£ vise preporucio 1820m (325£) koji ima iste AD/DA konvertore kao i ProTools HD + prima externi sync.

mislim da je u tom cenovnom rangu emu 1820m verovatno najbolja kupovina. ako hoces vise da das, uzmi motu 828 mk2 ili mk3.


Citat:

Evo ti jedan fiktivni primer: Nesretni Hans Zimmer (multimedijalna skotina) kaze da:"...za mixanje muzike za film 'Shrek XXX', koristio sam Unable-Ton Live, zajedno sa plag-inovima firme X-waves, bez kojih bi moj rad bio sveden na lutanje po mraku..."



Zimmer bez sumnje poseduje sve sto je tu navedeno. koliko on to zapravo koristi u produkciji je druga prica. zapravo, za pola opreme koju sam jurio po netu pise da je hans zimmer ima (i navodno koristi). pa za roland s740 sampler sam procitao da Hans Zimmer ima 40 komada u 2-3 rack ormana. jbg, moze mu se. kao sto je majstor rekao "click-n-pay" mentalitet.

inace na m-audio sajtu svasta pise, u sekciji "m-powered artists" ali malo toga je realno moguce. verovatno svi poseduju tu opremu, i uzeli su pare (ili opremu) da se to tu napise, a koliko ko to koristi, to je vec druga prica.


za pomenute domace firme koje sam preporucio za izbegavanje, nisam rekao da im osoblje nema pojma. cak sam sa nekima pricao, i vrlo dobro su upuceni u svoj posao, ali nazalost oni nemaju veze sa cenovnom politikom svojih firmi, sto je pravi problem.

za BK, pozdano sam saznao, nemaju bx8 monitore. imaju neke bx5 :) mada to verovatno nema nikakve veze sa informacijom sta BBC koristi.


@Ni Ten Ichi Ryu

za Studio One nikad cuo! M1 active mk2 su solidni za taj cenovni rang tho.
[ krdr @ 24.04.2005. 17:30 ] @
@vindic8or

BX5 je manja verzija BX8 (brojevi oznacavaju inche). E sad, ja, npr, znam da DJ Rap (m-powered artist) zaista koristi m-audio opremu, ali to sto je ona korisiti ne mora da vazi i za ostale, znam,...
[ vindic8or @ 24.04.2005. 18:53 ] @
Citat:
krdr:BX5 je manja verzija BX8 (brojevi oznacavaju inche).



da znam. ali to nema veze sa onim sto si ti tvrdio.


Citat:
E sad, ja, npr, znam da DJ Rap (m-powered artist) zaista koristi m-audio opremu, ali to sto je ona korisiti ne mora da vazi i za ostale, znam,..



hm. kapiras da je to sponzorisano sve?

rap je navodno izjavila da koristi M-audio opremu (duo, oxygen 8 i sp5b monitore) kada je on the road. ono... sa laptopom.

ne za studio produkciju.
[ krdr @ 25.04.2005. 01:36 ] @
Ma da, s tim da sam je vido uzivo, on the road.

Citat:
da znam. ali to nema veze sa onim sto si ti tvrdio.


Ima, nisu im trebali veci :)
Salim se, ali njihovo pazarenje BX 5 je palo jako brzo nakon navodne kupovine BX8. Ne kazem da sam ja u pravu, slucajnosti su moguce :)+).
[ ton_majstor @ 25.04.2005. 09:55 ] @
Alo, tema se zove:M-Audio Audiophile 2496!

[ krdr @ 25.04.2005. 18:50 ] @
Ok, ja sam par puta postavio pitanje, da li mogu da se gurnu dve Audiophile u isti komp. Ne postoji native podrska kroz drajvere (kao u ostatku delta serije). Da li je moguce spojiti ih preko softvera ili sl...

Ovo pitam jer moj drugar ima 2496, voli je i ne zeli da se otarasi, a treba mu prosirenje.

I kako efikasno covek da se resi suma koji bi kartica pokupila od ispravljaca, jer su kablovi pozadi?
[ vindic8or @ 25.04.2005. 18:54 ] @
verovatno mozes da instaliras dve kartice bez problema, ali ces onda imati dva seta asio drajvera, a sekvencer moze da koristi samo jedan. tako da mu to pobija smisao chainovanja.

nikada nisam cuo da neko zeli ovako nesto da uradi sa audiophilom. mnogo ti je jednostavnije i jeftinije, da kupis deltu 44 ili 66 ... ?
[ krdr @ 25.04.2005. 19:04 ] @
Coveku zao da se resi stare... Zove je Auda... Sta da ti kazem. Sad oce da je uda za Philija :)+)
[ ton_majstor @ 26.04.2005. 10:43 ] @
O kojoj kolicini suma od ispravljaca vi pricate i kako se on manifestuje-probija u zvuk? Imam neka iskustva sa time, pa da se ne lunja unaokolo....

Citat:
Ovo pitam jer moj drugar ima 2496, voli je i ne zeli da se otarasi, a treba mu prosirenje.


Mislis, u vidu jos izlaza/ulaza? Ja SVE mixam i slusam na jednom stereo izlazu. Ustvari, dva, jer imam analogni i digitalni, pa samo biram aktivne D/A konvertere.


[ krdr @ 26.04.2005. 17:32 ] @
Hoce da spoji na eksternu miksetu, da bi mogao "uzivo" da podesava kanale. Mikseta je 8/2. Ma caknut je malo, ali mi je drug. Zato i pitam za ovo sumenje koje neko pominje kod PC kartice.
[ vindic8or @ 26.04.2005. 19:10 ] @
ccc :))

ne mora da proda audiophile ako ga voli :) nek ga stavi u neki stariji kompjuter, koji moze da koristi za sound forge, storage i sl.

ako hoce da izbacuje na analognu konzolu, najbolje da uzme neki multi i/o. ove delte koje sam naveo su skoro identicne audiophilu, samo imaju vise i/o :)

to sto bi on hteo je nemoguce :) sekvencer radi samo sa jednim drajverom :()
[ Ni ten ichi ryu @ 27.04.2005. 00:07 ] @
Citat:
ne mora da proda audiophile ako ga voli :) nek ga stavi u neki stariji kompjuter, koji moze da koristi za sound forge, storage i sl.


upravo to - za neki jednostavni editing... mnogi ljudi upravo to urade - šta ti se isplati da prodaješ tako jeftinu karticu polovnu.
[ krdr @ 27.04.2005. 13:39 ] @
Mada meni cela ta prica sa slanjem na miksetu (analognu) malo bezveze. Pretpostavljam da se dosta gubi na kvalitetu. Ja sam mu predlozio da pazari Evolution UC-33
http://www.m-audio.com/products/en_gb/UC33e-main.html.
[ vindic8or @ 27.04.2005. 17:56 ] @
ja mu ne bih preporucio uc-33. ja sam se zamalo zaleteo kao mlad i neiskusan :-) za taj kontroler, samo zbog necega sto sam procitao u m-audio powered artist sekciji njihovog sajta, sto naravno nije tacno :) uc-33 nije neka kvalitetna izrada. it's fragile...





Citat:
Mada meni cela ta prica sa slanjem na miksetu (analognu) malo bezveze. Pretpostavljam da se dosta gubi na kvalitetu.



naprotiv. to je sav smisao analogne konzole. da se NE izgubi na kvalitetu. kada posaljes pojednicano svaki track na analogni mixer i u comp vratis jedan stereo track, analogno si sumirao sve trackove kao kontinualne waveforme. kod digitalnog mixa si sabrao reprezentacije tih waveformi u onom sample rate-u koji si izabrao i neizbezno dobio aproximacije, aliasing i sl. sranja u finalnom mix down fajlu.

naravno, ovo nema mnogo smisla, ako se sumira na behringer 802 i sl :-)
[ Ni ten ichi ryu @ 27.04.2005. 19:01 ] @
uc-33 je fenomenalna zajebancija za kućni sistem/igračku. Svinjski je jeftin.

To je to.
[ krdr @ 28.04.2005. 03:16 ] @
Citat:
vindic8or: ja mu ne bih preporucio uc-33. ja sam se zamalo zaleteo kao mlad i neiskusan :-) za taj kontroler, samo zbog necega sto sam procitao u m-audio powered artist sekciji njihovog sajta, sto naravno nije tacno :) uc-33 nije neka kvalitetna izrada. it's fragile...


Ja sam na ovogodisnjem MUTEK-u (u Pekingu) video neke kanadjane koji ga rabe uveliko i na veliko. Rekoh, valjda je ok. Verovatno bi bio da je kvalitetnije izrade.


Citat:
naravno, ovo nema mnogo smisla, ako se sumira na behringer 802 i sl :-)


Neka Yamaha MG
[ vindic8or @ 28.04.2005. 14:54 ] @
ma da. skroz je ok sto se funkcionalnosti tice. samo sto mi se cini da moras da bude posebno nezan... meni bi se nesto shebalo posle 6 meseci, jer sam bahat :-)




za mixer, hm, ne znam, aj vidi model, pa cemo da potrazimo neki review ili nesto.
[ krdr @ 28.04.2005. 18:28 ] @
Mixer je Yamaha MG8/2.

Sto se kabliranja tice, mislim da bi trebalo obratiti i paznju na ground-loop. Znam da cu Creative kartice sklone tome, za 2496 ne znam.
[ Sasa_XXX @ 05.05.2005. 21:08 ] @
Sta je tacno RFI?
[ vindic8or @ 06.05.2005. 01:45 ] @
Radio Frequency Interference.

u prevodu, kad koristis nebalansirane kablove/konektore/portove oni pored korisnog signala znaju da pokupe i neku radio frekvenciju iz javnog etra (uglavnom ces dobiti shum - karakteristican menjanju stanica na radio uredjaju, ali ponekad mozes da zakacis i neku ibarsku magistralu).
[ Ni ten ichi ryu @ 06.05.2005. 03:28 ] @
može vrlo lako da se desi (i dešava se) sa kupovnim jeftinim balansiranim kablovima, kao i sa jako dugačkim kablovima.
[ Bibi @ 14.05.2005. 09:16 ] @
Da li neko sa foruma poseduje emu 0404-koliko ljudi prica dobre stvari o njoj toliko pricaju i lose.
Hardverski gledano-superiornija od Audiophila 2496-bolji konvertori ,bolji signal/noise dynamic range,opticki I/O....i mnogo ljudi tvrdi da mnogo bolje zvuci od Audiophila-cak skoro kao 1212m samo nije toliko referentan zvuk nego je vise "punchy"-za monitoring ovo i nije preporucljivo ali za slusanje mjuza je dobrodoslo.Nego sada negativne strane-drajveri.Cuo sam da su jako losi,mada nekim ljudima super radi.Isto tako mnogo judi odustane od kartice kada vide onaj patchmix:)Komplikovana je stvarcica.
Da li je istina da se Audiophile 2496 prestao proizvoditi?(i logicno je posto je kartica stara vec 4 godine,a i ima svog naslednika Audiophile 192).
Recite mi za koju karticu smatrate da je bolja-M Audio Audiophile 2496 ili emu 0404?
[ vindic8or @ 14.05.2005. 18:58 ] @
to sto si citao su specifikacije proizvodjaca i review koji je verovatno njihov PR agent radio. 1212m npr ima iste DAC kao i Pro Tools HD sistemi, tako da 0404 ne moze ni priblizno da zvuci dobro. to je jasno zbog cene npr.

creative su poznati po tome da mnogo obecavaju na papiru, a kada uzmes proizvod vidis nesto drugo. ova cela stvar sa 0404 mi bas lici na njihov sound blaster marketing. nisam koristio karticu, tako da ne mogu da kazem, ali koliko sam cuo/video nije sve toliko sjajno kao sto bi ocekivao.

audiophile je druga prica, drzi solidan kvalitet za cenu ispod $100, i ono sto pise, to i dobijes.


Citat:
Recite mi za koju karticu smatrate da je bolja-M Audio Audiophile 2496 ili emu 0404?


znas kako, siguran sam da bi ti obe dobro radile posao. jer su za te pare, kartice skroz ok. ali ti nisi napisao najbitnije - *STA ZELIS DA POSTIGNES?*
[ Bibi @ 14.05.2005. 19:13 ] @
Nece mi trebati za snimanje nekih eksternih instrumenata-znaci samo rad sa vst-ovima i naravno kvalitetna reprodukcija zvuka kako mp3 i audio tako i vst-ove sa niskim latencama a i bolje da zvuce.Da Arturijini synthovi budu korak blize analognom,hehehe.Znaci dobri ASIO drajveri su pozeljni
[ vindic8or @ 14.05.2005. 19:21 ] @
onda uzmi audiophile. ima rock solid drajvere. sto je i logicno s obzirom da je na trzistu vec 4 godine.

arturijini synthovi nece zvucati blize analognim, bez obzira koji interfejs imas, jer se njihov zvuk generise uz pomoc tvog Pentiuma, ne kartice :)
[ Bibi @ 16.05.2005. 10:04 ] @
Pardon,pobrkao sam.Sve u svemu,zvucace bolje:)
Da li je istina da je ukinuta proizvodnja Audiophila 24/96(vec je na trzistu 4 godine a i ima svog naslednika Audiophile 192),i ako jeste da li mogu da se nadam novijim drajverima?
[ vindic8or @ 16.05.2005. 17:28 ] @
2496 se jos uvek svuda prodaje.
i kada obustave isporuku, verovatno ce zbog broja prodatih kartica, nastaviti razvoj drajvera jos neko vreme.
[ djdacha @ 06.09.2007. 21:26 ] @
Da je emu 0404 bolja, bolja je ali ako uzmes koliko kosta 2496, hmmm..

Ja imam 2496 ali ne mogu jos do VISTA drajvera da dodjem, pa mi je malo Vista problematicna.
Ipak, znam da cu kupiti sledecu emu 0404 jer sam licno testirao i ima razlike,
mada je meni jedna od prioritetnijih ta da mogu da pojacavam i smanjujem ko covek
ali priznajem da je zvuk na 2496 veoma veoma cool ;)

[ vindic8or @ 07.09.2007. 00:06 ] @
Danilo, proveri datume tema u koje postujes. ova tema je zamrla pre 2,5 godine.
[ abraxass @ 08.09.2007. 20:29 ] @
Molim za malu pomoc. Danas sam kupio karticu M-audio 2496 i nakon instalacije drajvera kartica mi ne pusta MIDI fajlove.
Do sada sam u kompu drzao LIVE 5.1 i sve je radilo bez problema. Skinuo sam i poslednje drajvere sa net-a ali i sa njima
se kartica "isto ponasa". U sistemu se ne pojavljuju drajveri za midi. Od konfiguracije imam AMD Barton 2500, Abit NFS-7, 1 giga memorije, Win XP-SP2...
[ vindic8or @ 08.09.2007. 22:47 ] @
izaberi onaj difolt softverski microsoft MIDI na izlazu?
[ abraxass @ 08.09.2007. 23:58 ] @
Sa Microsoft GS Wavetable SW Synth radi MIDI. Da li ova kartica ima svoj General Midi kao LIVE ili se MIDI reprodukuje preko Microsoft GS Wavetable ? U mixeru od kartice nemam opciju da mogu da regulisem nivo snimanja (recording) vec samo playback.
[ acaradio @ 09.09.2007. 02:09 ] @
Citat:
abraxass: U mixeru od kartice nemam opciju da mogu da regulisem nivo snimanja (recording) vec samo playback

Input level mozes da kontrolises ako u Device Configuration svog softvera za snimanje odaberes "M-Audio Delta AP Mon. Mixer" (npr. u Sound Forge-u kada se otvori Record dialog, pa odes na Devices). U tom slucaju, input mozes da podesavas kada udjes u Control panel Audiophile kartice, na tab Monitor Mixer, gde ces videti fadere za H/W In 1/2. Njihovim podesavanjem menja se jacina ulaznog signala.

Ako snimas sa ASIO protokolom, nece moci. Moraces da podesavas input u softveru u kom snimas.
[ roza @ 14.09.2007. 15:09 ] @
Da ja nesto pitam! Vec duze vreme pratim dvoboj zvucnih kartica emu i m-audio! Ova ima ovo ,ova ono i tako u nedogled...A hocu da uzmem neku za moje potrebe. Pa bih molio za malu pomoc!

Da li ovo znaci da ima podrsku za Pro tools: Mastering grade 24-bit/192kHz converters - the same A/D converters used in Digidesign's flagship ProTools HD 192 I/O Interface delivering an amazing 120dB signal-to-noise ratio

Hardware-accelerated effects znaci ne opterecuje procesor racunara nego sve to odradjuje hardverski!

Brdo ulaza brdo izlaza samo ne znam koliko mi to treba!Koristim midi-controler klavijature,mikrafon i cubase sx,reason.Mada uvek gledam tako ko zna moze jednog dana da zatreba.

U pitanju je emu 1212m ona je negde oko 140e! A na sajtu je nahvaljena bas,bas.

S druge strane je m-audio 2496 koju vecina ovde gotivi a ona je oko 120e s podrskom za pro tools.

I sa trece strane je m-audio 192 koja je oko 180e ona je kao i emu na 192 khz.

Koliku ulogu igraju ti herci? Meni je bitno da je kvalitet zvuka dobar dok slusam muziku i dok je pravim.Trenutno koristim audigy 2 a cuo sam i zvucne na 96khz i razlika je ogromna!

Imam amd 3200+ am2 ,1gb memorije 667,ploca msi ultra K9N, midi klavijaturu i mikrafon,cubase sx i gomilu plug-inova.

Cene su koliko toliko priblizne ajd da je i zanemarimo.Pmozite mi da se odlucim!Hvala unapred!
[ Mr.Back @ 14.09.2007. 15:20 ] @
Moj predlog je da kupis M-Audio 2496! Ta podrzava sve maltene... A cena je prihvatljiva... Vecina nas ovde, bar koliko ja znam koristi tu karticu i apsolutno je preporucuju... I kao sto si pomenuo ima podrsku za pro tools...

Glasam za Audiophile 2496 :D

Pozz!!
[ acaradio @ 14.09.2007. 17:20 ] @
Citat:
roza: Vec duze vreme pratim dvoboj zvucnih kartica emu i m-audio! Ova ima ovo ,ova ono i tako u nedogled

...i to ce tako i da se nastavi.
Istina je sledeca: obe su veoma dobre, a razlike su u opcijama koje si i sam napisao.
Citat:
roza: Brdo ulaza brdo izlaza samo ne znam koliko mi to treba!

Treba prvo da znas sta si planirao da radis sa tom kartom, a onda pada odluka.
Home-production se komotno i kvalitetno radi sa svim pomenutim karticama. "Herci" koje pominjes nisu preterano bitni za tu vrstu produkcije. Sve te kartice podrzavaju rad na 44100/48000/96000 Hz, sa rezolucijom 16 i 24 bita. Ionako ces na kraju sve to da spakujes na 44100/16, sto je standard za audio CD. Eto, za celu pricu ce i pomenuti Audigy da posluzi.

Ja glasam za Audiophile 2496.
Ali ce se sigurno pojaviti i neko ko ce reci - EMU 1212.

A ti ces jos jednom pogledati specifikacije pomenutih kartica, uporediti...i odluciti.

[ Rocket Roll @ 14.09.2007. 19:26 ] @
Citat:
roza: Da li ovo znaci da ima podrsku za Pro tools: Mastering grade 24-bit/192kHz converters...


Nema. Ima iste A-D konvertere kao ProTools HD (ili: iste konvertere koje je PT HD imao, ne pratim promene na PTu pošto o PT HD mogu samo da sanjam), a to je bitno ako snimaš u nju puno "live" stvari. Ako radiš pretežno sa VSTi sintovima, nemaš problem sa "grainom" pri usnimavanju, pošto procesor generiše sve zvukove bez šuma. No E-MU kartice nemaju podršku za ProTools softver.

Ali M-Audio, bez obzira što nema tako (na papiru) dobre konvertere, ipak ima odlične konvertere PLUS ima podršku za Pro Tools M-Powered (skoro isto što i Pro Tools LE). Pri tom, taj Pro Tools mora da se plati još oko 200 evra, i to stvarno mora da se plati, ako me razumeš - ne može baš da se "pozajmi". Hope you catch my drift.
[ vindic8or @ 15.09.2007. 17:13 ] @
Konverteri na 1212m jesu isti kao na PT HD interfejsima, ali ono sto ti ne kazu je da se u profesionalnim studijima PT interfejsi koriste samo kao digitalne kutije. Uvek su prisutni kvalitetniji dedicated konverteri (tipa Apogee). Mada su ti konverteri vise nego odlicni za home studio potrebe, malo je smesno da ih reklamiraju kao iste s necim sto se slabo koristi :)

"Herce" batali male su sanse da razlikujes ista u zvuku, a jedu resurse, 44.100 kHz koristi i uvek obavezno 24 bit (ovo je mnogo bitnije).
[ roza @ 18.09.2007. 11:37 ] @
Citat:
vindic8or:

"Herce" batali male su sanse da razlikujes ista u zvuku, a jedu resurse, 44.100 kHz koristi i uvek obavezno 24 bit (ovo je mnogo bitnije).


Kod kuce sam slusao jednu pesmu hiljadu puta pa kad sam je odslusao kod druga na njegovoj cini mi se x-fi fatality kao da sam slusao potpuno novu stvar,remix tako mi je bio zvuk cist i kao da se sve jasno culo pa sam zato i pomislio da imaju veze ti herci sa kvalitetom zvuka!

Da li mi moze neko reci gde se kaci mikrafon na m-audiu 2496 ? Ili se to nekako drugacije spaja,nije ona mala stereo bananica? Jel mi treba jos neki dodatak?

[ acaradio @ 18.09.2007. 13:00 ] @
Citat:
roza: Da li mi moze neko reci gde se kaci mikrafon na m-audiu 2496 ?

Nigde.
Audiophile 2496 nema mikrofonski ulaz, vec samo analogni line-in i digitalni ulaz (kao i izlaze, naravno). Ne koriste se konektori 3.5 mm (tzv bananice), vec cinch.

Da bi u ovoj varijanti koristio mikrofon potrebno ti je mikrofonsko pretpojacalo (microphone preamp).
[ vindic8or @ 18.09.2007. 14:54 ] @
roza,

kad radis playback CD-a ili nekog mp3 fajla, svaka kartica ti pusta 44.1k ne koriste se visi sample rates. mozda ortak ima bolje zvucnike, akustiku sobe, bolju verziju te pesme etc ima dosta faktora koji uticu na kvalitet pustanja zvuka