[ punkey @ 23.06.2002. 00:34 ] @
recimo da postoji program konekt.exe i da njegovo funkcionisanje zahteva parametar IP adresa, dakle:
konekt IP
radi se o DOS programu. interesuje me sledece:
kako da napravim to da se taj program podize svaki put kada i windows sa parametrom koji ja zelim, ali da se pri tome izvrsava kao background proces tj. da ga narod koji radi na kompu ne vidi ali da se ipak izvrsava. unapred hvala.
[ jc denton @ 23.06.2002. 00:37 ] @
Bez nekog programiranja, malo teze ili nikako.
[ Mihailo @ 23.06.2002. 01:16 ] @
Registrujes program kao servis (pogledaj temu http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=7897), i postavis na manual pokretanje. Nadjes kljuc u registryju koji drzi parametre tog servisa i sacuvas ga odvojeno. Zatim napravis batch fajl ili skript ili sta god koji ce samo da pokupi IP adresu, generise .reg fajl (tj. izmeni ovaj koji si izvezao) sa novom adresom. Aktiviras taj fajl, koji promeni parametre servisa u registriju (npr. ako si kod registracije servisa stavio "program.exe 127.0.0.1" on upise novu vrednost "program.exe 195.252.10.10"). Startujes servis i to je to. Mozda je moguce i nekako automatizovati ovu operciju.
[ punkey @ 23.06.2002. 21:10 ] @
e *ebi ga. moze li to malo vise da se objasni na fazonu point and click. tnx.
[ random @ 24.06.2002. 02:35 ] @
Pa ako ti je parametar uvek isti, onda samo registruješ program kao service i staviš da se automatski podiže. Mihailo je izneo jedan predlog šta da se radi ako se parametar menja, mislim da to nije ono što si tražio -- dakle, registruj program kao servis i vozi.