[ xgolubx @ 13.04.2005. 16:15 ] @
Dakle rijec je o:

Monitor 17" SAMSUNG, SM793S
Max Resolution 1280 x 1024 / 65 Hz
Max Sync Rate (V x H) 160 Hz x 70 kHz
Video Bandwidth 110 MHz

i

Monitor 17" SAMSUNG, SM793DF
SM793DF 17 FLAT CRT, 0.20D/P, H(30-70kHz),
P(110MHz), 1280x1024@65Hz,1024x768@85Hz,
MagicTune,NaturalColor Pro, TCO 03, LE17KSBB.


Ovi opisi su sa web sajta prodavca, e sad interesuje me posto je razlika u cijeni nekih 10E, nije nista strasno, ali ako ko zna da kaze zasto je drugi skuplji(bolji) ? (osim sto su nadzidzali vise opisa ;)

Pozz
[ nibleri @ 13.04.2005. 17:07 ] @
Drugi ti je ravni - flat i kupila sam ga prije neki dan i vjeruj mi da mu je slika kao na LCD-u koji imam. Sa rezolucijama i MHz nisam puno eksperimentisala ali mene je oduševio na prvi pogled!
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao nibleri dana 13.04.2005. u 18:25 GMT+1]
[ xgolubx @ 13.04.2005. 17:17 ] @
Eh znam oba su flat-a (prodavaci na sajtu nisu naglasili za prvi) i meni se
svidja ukupan dozivljaj gledanja samo sto me zivo interesuje sto je ovaj
drugi bolji?
poz!
[ bakiman @ 13.04.2005. 17:31 ] @
Imao sam 997DF. to je 19 inča, al nema eze, isto je TCO03, DynaFlat, magic tune, nat. color...
Sve je super, slika, ovo-ono, jedina mana je što štipa za oči posle +1h gledanja u njega, zbog toga sam kupio sebi TFT LG1730B, koji ne štipa ni posle +6h ;), a TCO99 je..
[ sasa022 @ 13.04.2005. 17:39 ] @
SM793DF ima ravan ekran - tj. bolje reci nazovi ravan DF= DynaFlat.
Kod SM793S je "obicna" cev tj. nije potpuno ravan.
Ostalo je isto...
Ako budes kupovao OBAVEZNO probaj pre kupovine i ne uzimaj ako primetis bilo kakve nedostatke.Ovo govorim jer postoje lose serije,pa je posle citavo maltretiranje oko zamene...

http://www.samsung.com/me/products/monitor/dynaflat/index.asp
[ bakiman @ 13.04.2005. 17:51 ] @
Zaboravio sam da napomenem da ti ravan ekran daje mnooogo bolji osećaj za 3D nego običan, jer su noviji obični malo, a stariji obični ekrani puno zaobljeni prema spolja.

Naravno, realno 3D ne može da se oseti na monitoru, ali programski 3D (npr igrice) mogu da ti daju veštački utisak 3D, na ravnom ekranu, dok je to na običnom NE MOGUĆE...

PozdraV

PS Lično iskustvo...
[ xgolubx @ 13.04.2005. 18:05 ] @
@ bakiman
Vidis to je bila ta "mala caka" zbog koje je ovaj "real flat" skuplji -
znaci svakako se kupuje se DF varijanta

@ sasa022
Pazi molim te nisam znao za tu losu seriju - hvala, jer monitor narucujem iz
drugog grada ... znaci ovo dobro pepipavam sa njima prije nego narucim!

Svakako konstruktivni savjeti, tnx!
[ sasa022 @ 13.04.2005. 22:14 ] @
@xgolubx

Vidis meni licno se ne svidjaju DF ekrani.Oni su samo prividno ravni jer su napravljeni na istoj osnovi kao i "obicni" tako da se to ipak primeti.Ali svako ima svoj ukus,a i razlika u ceni nije velika tako da slobodno kupi DF ako ti odgovara.
Ovo sto se tice losih serija.... Potrebno je da iskoristis pretragu i videces koliko je bilo tema o tome gde su se ljudi zali na razne nedostatke kod potpuno novih monitora koje su verujuci prodavcu preuzeli bez probe..... ( Samsung se najvise prodaje pa je to kod njega i najuocljivije )
MNOGO VISE je monitora koji su OK,ali nadje se i po koji los,pa nastaju problemi...
Zbog toga savetujem da se monitor proba pre preuzimanja...

Evo procitaj malo pa ce biti jasnije o cemu pricam ( naravno ima jos tema )

http://www.elitesecurity.org/tema/89244
http://www.elitesecurity.org/tema/96491
http://www.elitesecurity.org/tema/97628
[ xgolubx @ 14.04.2005. 00:40 ] @
Pazi molim te ni na kraj pameti mi nije bilo da se raspitam o ferlerima ovih modela!
Procitah ove teme i malo searcnuh ES i evo zakljucaka do kojih sam dosao citajuci ES ukoliko kupujem Samsung 793DF il 795MB ... potrebno je

1. OBAVEZNO traziti racun i garanciju u pismenoj formi, i ispitai "politiku" refundacije/povrata - jest bezveze al da mi slucajno nepromakne
2. Testirati monitor na "cudne, braonkaste horizontalne linije" tj. netreba nesto posebno da se testira ostaviti ga upaljenog i iscekivati da se pojave (UKOLIKO se pojave!)
3. Bice da je serija B felefircna! ... nasao sam u jednom postu da je P serija funkcionalna
4. kupljeni monitori krajem 2004. (sep. okt. dec.) i jos "made in china" Pokazali se kao nesrecna kombinacija ....neskontah dal se ovi datumi odnose i na datum proizvodnje ili su monirori ranije proizvedeni ...oko ovoga malo potrebno istrazivanja.


Neka stoji za nadolazece kupce ovih modela!
Sto stoji sigurno da nesteti a sto nesteti valjda ce nekome da koristi - Lane Gutovic ReMix
[ Marvin Freestyle @ 14.04.2005. 12:37 ] @
Serije "B" i "P"? Made in China? Samsung?
[ xgolubx @ 14.04.2005. 13:36 ] @
da ...da ...da ... ;)