[ r_o_k_e @ 14.04.2005. 08:33 ] @
Jel se može na IRC kvizu hackirat bodove?
[ neca @ 14.04.2005. 09:08 ] @
Kako mislis? ;) da imas odgovore na pitanja iz kviza? :))
Ako si na to mislio...moze..sve moze :))
Samo trebas da nadjes taj shell gde stoji bot da provalis username i pass :) i da pokupis fajlove sa pitanjima i odgovorima ;) ili visi na tom kanalu i loguj pitanja i odgovore..jednog dana ces ih sve poqpiti....osim ako bot owner nije blesav pa da menja pitanja :))))
[ Pharos @ 15.04.2005. 18:16 ] @
Ko što neca reče, možeš. Samo moraš paziti posle kako praviš skriptu, a da te ne provale, odnosno posle mesec dana sakupiš odgovore na sva pitanja, i kad se pojavi pitanje s rednim brojem 2345, skripta automatski daje odgovor. Ako je odgovor dat posle 0 sec, odnosno trenutno, bićeš BANOVAN!!! Hehehe... Tako da potrudi se da u skriptici preradiš da se daje tačan odgovor posle npr. 3 sec.
P.S.
Pitanja niko ne menja, tako da npr. ako se pojavi Pit. br. 1246 i onda neko pitanje, kad se posle proširi baza pitanja, ono pitanje će i dalje ostati Pit. br. 1246. "Vlasnici" kvizova na IRC-u idu samo Copy/Paste na već postojeću bazu pitanja. Pitanja i odgovore im šalju korisnici, a oni su toliko lenji, da ne mogu ni pitanje da zamene ukoliko je dat netačan odgovor ili ako je gramatički neispravno.
Poz
[ r_o_k_e @ 15.04.2005. 20:20 ] @
Imam pristup serveru na kojem se nalazi irc. Tije bi kopirat pitanja, ali ne znam u kojem su direktoriju. Zapisivanje pitanja traje pa sam to otpisa. Znači triba bi non stop bit spojen na kviz da bi to radilo. Dobro nije loše.
Samo di su pitanja?
A skripta se piše u csh-u i ubacim je u .ircrc jel tako?
[ r_o_k_e @ 21.04.2005. 09:48 ] @
Previše vrimena triba za pitanja skidat onako kako se pojave na kvizu.
Triba postojat neka brža metoda.
[ GMC @ 02.05.2005. 10:15 ] @
Pa ta brza metoda i postoji
dakle ako si vodama pisanja mIRC script koda onda ti prikupljanje ovih odgovora nebi trebalo predstavljati problem , ali ocigledno da nisi cim si vec pitao :)

Evo ukratko i ugrubo uputstvo:

1)udjes na kanal u kojem je pokrenut kviz i posmatras malo kako sve ide , posebnu paznju obratis na format pitanja i odgovora (takodje i onih hintova ako postoje) , ovo znaci da vidis kako pocinje svako pitanje npr. "Pitanje br.554 bla bla bla" , svaki odgovor "Odgovor: to i to ..."

2)Kad si skontao ovo gore ljepo otvoris remote i pomocu "on text" eventa prikupljas samo pitanja i odgovore sa kanala , i sve to ljepo snimis u dva *.txt fajla

3) Takodje pomocu istog eventa napravis da kad skripta nadje odredjeno pitanje koje ti vec imas u svojoj bazi da odgovor posalje automatski (naravno ne istog trena nego pomocu tajmera to odgodis na 2-3 sec)

4) Budes prvi na kvizu sa najvise poena .... heheheh


[ LaMpiR @ 02.05.2005. 11:09 ] @
Pa pitaj vlasnika tog bota da ti da pitanja, nevidim zasto bi to bio problem ?
[ r_o_k_e @ 06.05.2005. 14:07 ] @
Ne koristim mirc nego se spojim sa puttyem na server i pokrenem u shellu irc i spojim se tako na kanal kviza. Već sam naša metodu, ali treba mi samo malo uputa kako napisat skriptu za tcsh. Sintakse nekih naredbi...
[ pajaja @ 06.05.2005. 14:13 ] @
ma ajde :)
ja sam za 2 dana sa 200 mesta preso na 7 :)
samo malo visi na kanalu, i sve ces zapamtiti :)
[ Demoritus @ 07.05.2005. 13:47 ] @
Iako smatram da su ti kvizovi na IRCu čiste gluposti za gubljenje vremena, odgovoriću na pitanje kratko i jasno:

Nađi vlasnika bota, zamoli ga da ti da pitanja uz napomenu da ti treba da bi podigao bota NA NEKOM DRUGOM SERVERU, i da mu zbog toga nećeš praviti konkurenciju. A, onda uradiš ono što je GMC napisao sa eventsima.

Uostalom, ima puno kvizova gde se pitanja vrte non-stop.
[ r_o_k_e @ 11.05.2005. 20:54 ] @
Ja sam zapocea ovu temu i sad je zatvaram.
Hvala na odgovorima. Bok!
[ MalcolmX @ 03.02.2006. 17:59 ] @
Malo je zastarela tema, ali ce mozda nekog interesovati...

Ja sam napravio svog KvizMastera :)
Krenuo sam tako sto sam prvo napravio bota koji skida pitanja i odgovore sa kviza, da bi mi u jednom trenutku od lika uletelo 170 000 pitanja sa odgovorima...
Tu sam batalio skupljanje i poceo da pravim bota...
Elem , vecina pitanja koja sam dobio su bila sa tog kviza, pa sam stavio da pretrazuje bazu za celim pitanjem i vraca odgovor :

set %odgovor $lower($gettok($read(pitanja.txt,w,* $+ $strip($2-,burcm) $+ *),2,42))

onda prebroji reci u odgovoru

set %brojreci $numtok($lower($gettok($read(pitanja.txt,w,* $+ $strip($2-,burcm) $+ *),2,42)),32)

set %timer $calc( %brojreci + 2)

i posle nekog vremena ga izbaci (u zavisnosti od broja reci u odgovoru) :

timer 1 %timer msg $chan %odgovor

....
Moze da se napravi i da odgovor daje samo kao echo, ako neko hoce da bude "posten" :)

Ovo je savrseno radilo, i bez problema je moj bot izbio na prvu poziciju za nekoliko sati intenzivnog rada...

Mrzelo me je da pravim neki univerzalni bot , za vise kvizova, posto sam imao jedan, ciljni... Ako nekoga interesuje, nek me kontaktira preko poruke...