[ goran-su @ 14.04.2005. 19:02 ] @
Nisam siguran da neko nije spominjao ovu temu ali ja ovde nisam uspeo da nadjem neki konkretan odgovor pa ću (eventualno) da ponovim...

Dakle, hteo bih da napravim pristup nekim sadržajim preko wap-a ali ne znam kako ide struktura WAP stranice... konkretno imam neki sadržaj koji se nalazi u bazi i koji bi hteo u kratkim crtama da prezentujem populaciji koja voli da koristi wap... da li je izvodljivo da da tranica bude dinamička, tj. da svaki put vuče sadržaj po zahtevu, npr. program za određeni dan, periodični pregled vesti i slično...

Da li postoji na netu neki softver koji bi mi neko mogao preporučiti da skontam kOd, kako bih mogao da isprogramiram svoju wap stranicu... znači kako ide struktura, kako da postavim neku vest, da linkujem sa nekom drugom stranicom...

da li je moguće preko .htaccess-a da se definiše da je .wml indeksna stranica? mislim, da li će to telefon prepoznati? ili to nije uopšte do telefona već do servera...
[ mb_sa @ 14.04.2005. 20:26 ] @
WAP sajt može da bude dinamički .. recimo da ga možes povezati sa PHP/mySQL. Dakle, WML ti je isto što i HTML, samo HTML za web, a WML za WAP.

Od softvera: WAPtor (www.wapdrive.com), a imas i jedan na www.tagtag.com.

Stavi wml dstranice u jedan dir, i nazovi jednu index.wml (logično početna), i autoamtski bi ti se trebala otvoriti stranica, izuzezv ako ti server nije drugacije podesen, a inace to mozes zavrisiti preko htaccess-a fajla.
[ boccio @ 14.04.2005. 22:12 ] @
Pretrazi ovaj forum, dosta se pricalo o WAP-u i izradi dinamickih strana. Ako onda budes imao neko konkretno pitanje - postuj.