[ edmir @ 14.04.2005. 21:44 ] @
'vako ,imam TDM400P sa dva FXO i dva FXS porta
FXO je na 1. i 2. portu a FXS je na 3. i 4. portu
U zaptel.conf sam unio
FXO=1-2
FXS=3-4
na zptcfg -vv dobijem da je sve u redu tj.4 kanala su konfigurisana.
E sad je problem sto mi pri obradi zapata.cong u kom se pokusava reci
channel =>1 (ili bilo koji od doo 4) javlja gresku i kaze 'unable to register channel of type zap'.Ako ga stavim pod komentar ne javlja gresku ali sta imam od toga kad nije kanal omogucen.
Posto sam nasao veliki broj uputstava i u svakom pise uglavnom isto i sto mi nije pomoglo molom one koji imaju iskustva sa istom ili slicnom karticom da mi kazu sta se sve gde treba unijeti i kako se pri ton ponasa telefon ukopcan u katricu.
Hvala puno i da zamilim ponovo da mi me saljete linkove na netu jer sam sve pregledo i ne mogu da skontam u cemu je greska
Sa sip softwareom nema problema sve radi super.
Sad me zanima samo lokalno dva telefona da prorade zato samo o tome trazim informacije(ne mogu da sve progutam).
Konkretno pitanje <=>konkretan odgovor.
Hvala


[ smsnet @ 09.05.2005. 00:08 ] @

Uputstva na internetu ti nece mnogo pomoci. Najbolji sajt sa uputstvima je voip-info.org.

Ja imam TE410P, ali konfiguracija ne bi trebala da se bitno razlikuje. Ovo je podesavanje za tel.sistem SCG.

# grep -v "#" zaptel.conf
span=1,1,0,ccs,hdb3
bchan=1-15
dchan=16
bchan=17-31

# tail /etc/asterisk/zapata.conf
switchtype = euroisdn
pridialplan=local
prilocaldialplan=local
signalling = pri_cpe
context = incoming
group = 1
channel => 1-15,17-31

Drivere si ucitao?
wct4xxp 51520 31
wcusb 20096 0 (unused)
zaptel 178976 64 [wct4xxp wcusb]

Jesi li siguran da ti je PRI "pusten" od strane Telekoma?
Posalji mi na mail poruke koje dobijash na consoli kada startujesh asterisk, kao i isecke iz messages.
[ edmir @ 09.05.2005. 17:59 ] @
Hvala sms..,problem je rije[en.Problem je bio u vremenu.Bilo je vrijeme pode[eno na godinu iya .
To je prouyrokovalo da se ne instaliraju neki fileovi.ne koristim E linuju nego obicnu telefonsku liniju.
Hvala svakako