[ velja @ 15.04.2005. 00:29 ] @
Ok prijatelji,

Prvo da ukratko objasnim o cemu se radi: sajt www.GoToSerbia.co.uk je nastao iz potrebe. Naime, pre nekoliko nedelja sam bio u Engleskoj i tom prilikom je jedan prijatelj pozeleo da pogleda neke detalje o Srbiji (inace nije nikada bio kod nas). Kada sam pretrazio net da bih mu pokazao nesto (sta Srbija ima a vredi da se vidi), shvatio sam da nema sansi da nadjem sve na jednom mestu, vec samo fragmente cele slike koja je vrlo lose odradjena (cudo je koliko je malo stvari prevedeno na engleski - a kao bave se turizmom)...

E tako sam se ja sa njim dogovorio da zajedno postavimo sajt www.gotoserbia.co.uk koji ce sluziti da prezentuje turisticku ponudu Srbije kao i da sadrzi sve ono sto je jednom tranom turisti potrebno kao informacija. Projekat je u pocetku bio samo ideja nas dvojice, ali su se pridruzili neki likovi koji igrom slucaja vole Srbiju (valjda su nas posecivali ranije) tako da smo dobili i hosting i domen kao i podrsku nekoliko turistickih agencija iz Londona...

Naravno, sajt jos nije zavrsen i planirano je da bude svecano otvoren 01.06.2005. (kada cemo pozvati i ministra turizma na otvaranje - pa ako dodje - dodje...)

Trenutno ga jos uvek punimo podacima, sledeceg meseca ubacujemo fotografije (uzgred - ako imate neke lepe fotose predela Srbije ne bi bilo lose da ih ubacimo...)

Ok, spremno cekam kritike - slobodno nas iskritikujte koliko mozete i za sta vam padne na pamet - nema ljutis...

Pozdrav i hvala!

Velja

P.S. (samo jos ovaj mali dodatak)

Sto se tice dizajna, kritike kao kritike treba da budu upucene, ali kao sto se vidi u pitanju je mambo i odgovarajuci template (ja sam ga samo malo izmenio), tako da mene vise interesuju kritike vezane za funkcionalnost, sadrzaj, sta bi jos trebalo ubaciti, sta izbaciti, sta naglasiti itd itd. Naravno, ocekujem i vase preporuke kako unaprediti ceo sajt i sadrzaj... Eto tol'ko...

[Ovu poruku je menjao velja dana 15.04.2005. u 01:46 GMT+1]
[ Slobodan Miskovic @ 15.04.2005. 00:43 ] @
Svaka cast na ideji! Potpuno podrzavam i ako vam trebaju neke slike Zrenjanina javite se na PP. Takodje voleo bih da pomognem sto se tice opisa i kompletnog info-a za Zrenjanin i okolinu. Takodje na PP.

E sad kritike na site. :)

Mislim da su boje zastave lose, crvena vuce na roze a plava na ljubicasto. Znaci umesto roze (FF265F) ubacis crvenu (FF0000) i umesto ljubicaste (6530FE) ubacis plavu (0000FF).

Ubaci neku sliku iz logoa...tipa panorame nekog grada ili planine...

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 15.04.2005. u 01:50 GMT+1]
[ borstale @ 15.04.2005. 00:49 ] @
Čoveče pa to će da bude ogroooomnoooo. Ustvari, ako svi počnemo da te punimo slikama i podacima nećeš nikad da završiš. Bolje ti kaži šta ti treba malo preciznije, ja ću pomoći za Istočnu Srbiju (vidim imaš pećine, a ovde moraš da paziš dok hodaš da ne upadneš u neku..)
[ velja @ 15.04.2005. 00:57 ] @
U pravu si druze! Na to nisam mislio... Ok, onda hajde ovako - za sada samo izaberite fotose ako imate - i to one za koje mislite da su najbolji - kontaktirajte me na PP i dogovoricemo se.

P.S.

Nema komentara za sajt? Pa zar ne bi trebao da ga kritikujes?
[ drdrksa @ 15.04.2005. 13:43 ] @
Odlicna ideja. Svaka cast. Ako ti treba nesto oko Uzica i Zlatiborskog okruga, javi se na PP ili mail. Samo tako nastavite ...
[ NetMouse @ 16.04.2005. 21:24 ] @
Čestitke i sa moje strane.
Ja bih ti mogao pomoći oko Sremske Mitrovice i Srema uopšte. Ako ti trebaje neke informacije javi na PP...

...i da, ajd skontaj to za boje što ti STELLANOVA kaže...
[ velja @ 17.04.2005. 00:07 ] @
OK - boje izmenjene...jos jednom hvala na sugestiji!

jos par nedelja cemo puniti sajt podacima koje trenutno imamo. Nakon toga - svaka dodatna informacija je dobrodosla!

Sta mislite, sta bi moglo jos da se promeni, izmeni, unapredi?

[ tdjokic @ 17.04.2005. 02:55 ] @
Nemam iskustva sa izradom web sajtova, ali imam sa gledanjem :-) .

Ceo segment Go To Serbia, sa onim flekicama u boji zastave i recima Online Travel Guide po mom ukusu "visi" jer mu je podloga iste boje kao i ostali deo strane. To bi trebalo staviti na neku podlogu, mozda samo lokalno, mozda skroz jednu traku, od leve do desne ivice, tako da bi i bela na zastavi i rec Serbia mogli da se vide u pravoj beloj boji. Sada je malo dronjavo.

Oni "dugmici" About Serbia,....,Links su mnogo tamni a i inace je mnogo sive i na njima i na drugim "dugmicima". Turizam treba da asocira na nesto vedro i lako, a siva boja i nije bas za to. Cak i crna cesto bolje odgovara ako se kombinuje sa nekom zivljom, ali siva ne. Isle of Man ima srodni sajt, pa baci malo pogled. Na njega sam naleteo slucajno, preko Linux distribucije Ubuntu. http://www.isleofman.com/tourism.htm

Cestitke za ideju i ulozeni rad, samo napred!
[ krdr @ 19.04.2005. 16:48 ] @
Prvo, sajt je jako bled.
Ne svidja mi se kako se rasteze (dolazi do preklapanja elemenata). ovo resi upotrebom min-width css atributa.

Da se vratim na bledocu.

Ljudi koji video ovaj saj ce se smrznuti. Videce belo, belo, belo... Ko da idu u aljasku, a ne u Srbiju. Ko da ih ne cekamo sa hlebom, solju i velikim osmehom, bre.

Zar toliko volis nasu zemlju?

Popravi boje, stavi onaj atribut i sve ostalo je OK. Najbitnije da je sadzaj kul. AKo treba pomoc...

Mogao bi da se povezes sa firmom BeoIzlog. Prodaju kojekakve dzidza bidze, suvenire. Ja sam za njih radio neku prezentaciju Beograda, imaju gomilu slika itd... Eto ti sponzor za sajt.

[ Slobodan Miskovic @ 19.04.2005. 17:45 ] @
Uradio sam komplet index nov pa ako ima interesovanja i ako odgovara mozete ga uzeti...

[ borstale @ 19.04.2005. 21:03 ] @
Vau, Veljo kupi ovaj header...
[ boccio @ 19.04.2005. 21:09 ] @
@velja: Je li, koliko smatrate da ce vam taj projekat biti profitabilan i jak? Mozda bih mogao da vam dam mnogo bolji domen za sajt - imam www.OnlineSerbia.com, i cuci mi bezveze...nemam zivaca da pokrecem neki srpski portal za dijasporu...

Iako, ako vec planirate pompezno lansiranje i to sve, morao bi i sajt malo bolje da se odradi...

Ajde ako vas zanima ozbiljniji domen, javi mi se na PP da vidimo kako mozemo da se dogovorimo...Ne trazim kintu, naravno, dogovoricemo se vec :)
[ Zikka @ 19.04.2005. 22:11 ] @
Ako ti treba bilo sta iz Jagodine samo potrazi.
[ Slobodan Miskovic @ 20.04.2005. 02:19 ] @
Evo, komplet novi site :) bas mi je bilo dosadno veceras...


[ Slobodan Miskovic @ 20.04.2005. 03:32 ] @
Evo jos jedna malo izmenjena verzija....
Veljo ovo shvati kao moju zelju da site izgleda sto bolje a ne kao neko pametovanje i sl.

[ krdr @ 20.04.2005. 07:09 ] @
Domen onlinesrebia je super. treba imati oba domena. sto vise to bolje.
stelanova je na pravom putu, ali ovako ima puno braon boje, sto je pa tmurno malo. I prostor je slabo iskoristen. Da imam vremena, sad bi se i ja potrudio.U stvari, istina je negde na sredini. Baci pogled na http://www.bydot.com/singidunum/ Sajt i nije neko ludilo, ali mislim da moze da ti da ideju o bojama. Tu je najjaci.
[ Slobodan Miskovic @ 20.04.2005. 14:36 ] @
Evo malo sam promenio boje...nijedna osim ove zelene ne ide....mada mislim da je zelena ok...podseca na prirodu itd..

[ krdr @ 20.04.2005. 15:29 ] @
Ma da. Trebalo bi boje da se menjaju, npr, zeleno je seoski turizam, plavo je banjski, ali da budu lepe, prijatne boje, ili vesele. Cak i slika u hederu moze da se menja. Za banju stavi neki izvor vode, itd....

veljo, koliko placas konsalting? :)+)
[ velja @ 21.04.2005. 23:11 ] @
E pozdrav drustvo, nisam bio ovde par dana - a ono se nakupile kritike.. Ako, ako - naravno da se ne ljutim, vec se zahvaljujem na zaista konstruktivnim komentarima i sugestijama!

Sto se tice onog: "veljo, koliko placas konsalting? +)" - kol'ko se dogovorimo - isto onoliko koliko mene placaju da sa drugima radim na sajtu.

Zelim da se zahvalim STELLANOVI sto je poslao opis Zrenjanina i zaista divnu fotku - sve ce biti postavljeno na sajt - vec sam prosledio momcima koji rade na odrzavanju. Trebalo bi da bude na netu za par dana...

Sto se tice predloga za dizajn, prevodim ih i saljem u Englesku da ih momci razmotre i, ukoliko je moguce, intergrisu u sajt! Mislim da ce najveci deo biti prihvacen.

Sto se tice sponzora sajta (koji je u nekom komentaru iznad predlozen) - za sada cemo biti bez sponzora, jer bi onda sama ideja da nesto radimo za nasu zemlju jer to zelimo izgubila smisao. Cim se u pricu umesa lova, gubi se nesto vise, zar ne?

I za kraj ovog komentara: svi koji zele da opis svog mesta postave na sajt neka me kontaktiraju na PP - pa cemo da se dogovorimo.

Sto se tice predloga za onlineserbia domen - za sada samo da prokomentarisem da je predlog ok, pa cemo da vidimo. A sta trazis za taj domen? Ajd kazi pa da vidimo...

I gde su svi oni koji toliko vole Srbiju? Ajd da vidimo jos puno konstruktivnih komentara! I jos nesto - pice onome ko odradi najbolju kritiku...

Pozdrav od Velje...
[ velja @ 21.04.2005. 23:16 ] @
I zaboravio sam jos nesto (izvinjavam se).
STELLANOVA, zaista se zahvaljujem i na vrlo lepim predlozima za izgled sajta. Sto se mene tice - kada dodjem u Zrenjanin ti i ja idemo i na pice i na klopu - to neka ide od mene...

P.S.
Na sajtu ces biti postavljen ako autor teksta o Zrenjaninu kao i autor fotke.
[ mordor @ 22.04.2005. 12:50 ] @
definitivno ostavi ovako cist i beo sajt...


edit: bez ocena, pls

[Ovu poruku je menjao boccio dana 22.04.2005. u 17:37 GMT+1]
[ velja @ 22.04.2005. 13:54 ] @
Hvala druze na oceni, videcemo... I meni se ovako svidja, nekako volim kad nije prenatrpano bojama... Mislim da cemo na kraju postaviti nekoliko verzija pa nek posetioci biraju koju ce da koriste... Mozda je tako najbolje...

[quote]boccio: @velja: Je li, koliko smatrate da ce vam taj projekat biti profitabilan i jak? [quote] Ne znam koliko ce projekat biti jak, ali o profitabilnosti ne pricamo. To je na poslednjem mestu.

Citat:
krdr: veljo, koliko placas konsalting? +)

Placam onoliko koliko i ja dobijam da radim na sajtu... Duhovna satisfakcija...

A za onog sto sudi o tome koliko ja volim svoju zemlju: kao prvo - odakle ti znas koja je moja zemlja, a kao drugo - odakle ti pravo da ti o tome komentarises? Mislim da ovo nije forum koji nas deli na patriote i one "prodane"... ccc... a sto se tice pomoci: hvala na ponudi, svaka pomoc je dobrodosla...

Pozdrav!
[ krdr @ 22.04.2005. 16:35 ] @
Niko ne voli da je prenatrpano bojama, ali je odsustvo boja nesto drugo. Ovako ceo sajt govori da je srbija turisticka destinacija na antartiku/arktiku ili neki forum ili nesto sto nema veze sa turizmom.
[ boccio @ 22.04.2005. 16:45 ] @
Veljo, mislim da bi vam pomoglo da malo pogledate kako izgledaju slicni sajtovi. Zvuci otrcano, ali pogledajte kako konceptualno i graficki izgledaju portali koji turisticki predstavljaju odredjenu zemlju/grad/destinaciju.

Na prvi pogled, prvi dah, home page mora odisati onim sto nas istice, odvaja od ostalih. Zelenilo, banje, jezera, priroda...Da covek vidi i ostane bez daha.

Iskreno - mene ovakav home page ostavlja vrlo ravnodusnim. Kao referencu vam preporucujem sledece:

http://www.visiteurope.com/hungary.html
http://www.go2africa.com
http://www.visitprague.cz



[ Slobodan Miskovic @ 22.04.2005. 16:53 ] @
Ova prva dva sajta koja si naveo su po meni jako losi i prenatrpani svi i svacim... Definitivno odvracaju potecnijale posetioce svojom zbrkom i sporim ucitavanjem....
[ krdr @ 24.04.2005. 17:14 ] @
Jete, ali sa druge strane su "topliji", sto je jako bitno. Kad sam naveo onaj primer sajta, riba (koja ga je narucila), dpe mi je pomerila dok nisam pogodio svaku boju. S obtirom da je bila dir marketinga u IKEA, onda valjda zna sta radi.

BTW, sajt nije na webu jer je joj je trebala samo inicijalna kapisla da pokrene pricu. sad se sav marketin svodi s usta na usta....