[ Marule @ 15.04.2005. 00:58 ] @
Treba za 20 dana da kupim sirokougaono socivo za ovu kameru.
Posto ga u BG nigde nema,kupicu ga u Parizu za 20-ak dana kad budem bio tamo.
Da li neko moze da mi preporuci koji model da uzmem.

Gledao sam u Sonijevom poslednjem katalogu i video neka 2 modela:
1.VCL-HG0725 High grade konverzioni sirokougaoni objektiv 0,7 *(25 mm sens)
2.VCL-HG2025 High Grade konverzioni teleobjektiv 2,0 *(25 MM OBJEKTV)

Ja imam kameru Sony PC105E,to je model iz prosle godine i vidim u katalogu da oba ova modela odgovaraju kamerama PC106/107/109,pa pretpostavljam da odgovaraju i mojoj,jer su ovo naslednice tog modela.

I jednom i drugom modelu je ista cena u Parizu i iznosi 210 eura,dok je isto ovo socivo u londonu 170 funti tj.oko 270 eura.

Da li neko ima iskustva sa njima i koliko je zadovoljan?
Sta znaci ovo High Grade?
Zasto im je ista cena,ako je ovom prvom objektiv o,7, a ovom drugom 2,0 ?

U slucaju da neko iz BG nabavlja i prodaje ova sociva po povoljnijim cenama ,moze da se javi na pp.


[ rafiki @ 15.04.2005. 12:54 ] @
Citat:
Marule: Treba za 20 dana da kupim sirokougaono socivo za ovu kameru.
Posto ga u BG nigde nema,kupicu ga u Parizu za 20-ak dana kad budem bio tamo.
Da li neko moze da mi preporuci koji model da uzmem.

Gledao sam u Sonijevom poslednjem katalogu i video neka 2 modela:
1.VCL-HG0725 High grade konverzioni sirokougaoni objektiv 0,7 *(25 mm sens)
2.VCL-HG2025 High Grade konverzioni teleobjektiv 2,0 *(25 MM OBJEKTV)

Ja imam kameru Sony PC105E,to je model iz prosle godine i vidim u katalogu da oba ova modela odgovaraju kamerama PC106/107/109,pa pretpostavljam da odgovaraju i mojoj,jer su ovo naslednice tog modela.

I jednom i drugom modelu je ista cena u Parizu i iznosi 210 eura,dok je isto ovo socivo u londonu 170 funti tj.oko 270 eura.

Da li neko ima iskustva sa njima i koliko je zadovoljan?
Sta znaci ovo High Grade?
Zasto im je ista cena,ako je ovom prvom objektiv o,7, a ovom drugom 2,0 ?

U slucaju da neko iz BG nabavlja i prodaje ova sociva po povoljnijim cenama ,moze da se javi na pp.


Obrati paznju:

1. VCL-HG0725 High grade konverzioni sirokougaoni objektiv 0,7 *(25 mm sens) je (kao sto i pise) SIROKOUGAONI objektiv - za snimanje na malim razdaljinama: u sobama, kolima, itd...

2. VCL-HG2025 High Grade konverzioni teleobjektiv 2,0 *(25 MM OBJEKTV) je teleobjektiv (narodski receno ZUM) za snimanje predmeta na vecim razdaljinama.

VCL-HG0725 priblizava sliku 0.7 puta (tj. udaljava je) a VCL-HG2025 priblizava sliku 2 puta.

HIGH-GRADE znaci da su objektivi kvalitetniji sa manjim izoblicenjima.

Mislim da mozes da pronadjes ne HIGH-GRADE objektive sa veoma slicnim karakteristikama, ali po mnogo povoljnijim cenama.

Pozdrav
[ Marule @ 15.04.2005. 23:25 ] @
Danas sam se nesta raspitao i video da niedan od ta dva modela sociva ne idu za moju kameru PC-105E,vec mogu samo za PC106/107E,jer je na njima 25 mm,dok je na mojoj 30 mm.
Ali,ima gotovo slicno onima i ista mu je i cena,samo sto je namenjeno za 30mm,tj.meni odgovara.
Oznaka ovog sociva je VCL-HG0730x,High grade konverzioni sirokougaoni objektiv 0,7x(30 mm objektiv) i nasao sam ga u BG za 180 eura,jeftinije nego u inostanstvu.
Nisam ga jos kupio,za 10-ak dana cu,a ako neko zna nekoga u bg gde to moze da se nabavi povoljnije,nek mi javi pp.
Njegova cena napolju je ista kao i za ona 2 modela High grade sociva.

Rafiki,sta mislis o ovom modelu ?
[ rafiki @ 17.04.2005. 20:36 ] @
Citat:
Marule:Oznaka ovog sociva je VCL-HG0730x,High grade konverzioni sirokougaoni objektiv 0,7x(30 mm objektiv) i nasao sam ga u BG za 180 eura,jeftinije nego u inostanstvu.
Nisam ga jos kupio,za 10-ak dana cu,a ako neko zna nekoga u bg gde to moze da se nabavi povoljnije,nek mi javi pp.
Njegova cena napolju je ista kao i za ona 2 modela High grade sociva.

Rafiki,sta mislis o ovom modelu ?


Da budem iskren: nisam ga probao - nemam nikakvo misljenje. S obzirom da je High-Grade, trebalo bi da bude OK. Generalna preporuka za ovakve stvari: ako mozes probaj ga pre kupovine. Cisto da vidis ima li i koliko je izoblicenje kao i da li je to ono sto ti treba.

Ajd srecno